Sada je: čet ruj 24, 2020 3:26 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 347 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kako te butre rade
Novi postPostano: pon srp 13, 2009 8:58 pm 
Site Admin

...naravno, dok god ne tražiš enkripcijske ključeve ili tako nešto yesnod

Novi postPostano: pon srp 13, 2009 9:32 pm 

ma neću ja to tražit svejedno ja imam butru skoro pa besplatnu lurk5

Novi postPostano: pon srp 13, 2009 9:38 pm 

admin je napisao/la:
Pozdrav!

TEHNOLOGIJA: Butra je - MIFARE 1K 13.56MHz beskontaktna plastična smart kartica s 1Kbyte memorije, kompatibilna s ISO 14443A. Standardnih CR80 dimenzija.

Ukratko rečeno... ima chip u sebi, a napaja se u trenutku kada se prisloni...

e a šta ti znači ovo kompatibilna sa ISO 14443A samo to nerazumijem šta je to e a da vas pohvalim forum vam je super sada gledam i gdje god je neko postavio pitanje vi ste u rekordnom vremenu na to pitanje i odgovorili stvarno ste cool thumbup.

Novi postPostano: pon srp 13, 2009 11:21 pm 
Site Admin

Ajde super što si nas pohvalio... cheers2

ISO 14443A je standard kojega su razvili "Working Group 8", a sastoji se od dva tipa kartica A i B (ono A iza 14443 ti govori da je Butra tip A). Obje vrste kartica rade preko radio frekvencije na 13.56 MHz, a razlika je u modulaciji i načinu kodiranja...

Inaće da ti pojasnim još malo kada te već zanima... Butra u sebi ima maleni chip sa memorijom, a kompletnom njenom površinom proteže se mikro-antena (tako da je nemoj rezati i pretjerano savijati), kada prisloniš karticu na validator preko antene radio frekvencijom pošalješ podatke koji se nalaze unutar memorije, a preko iste antene chip dobije i nisko naponsko napajanje...

Novi postPostano: pon srp 13, 2009 11:53 pm 

[quote="admin"] a kompletnom njenom površinom proteže se mikro-antena quote]

Aha znači to je to... Neki su mi se hvalili kako su eksperimentirali malo s Butrama, te su je rezali da vide što se nalazi točno u njoj. Našli su neke crne žice koje se protežu ako se ne varam uzdužno kartice, znači mikro-antena blink

Novi postPostano: uto srp 14, 2009 7:05 am 
Site Moderator

tomislaww je napisao/la:
e a da vas pohvalim forum vam je super sada gledam i gdje god je neko postavio pitanje vi ste u rekordnom vremenu na to pitanje i odgovorili stvarno ste cool thumbup.

Hvala na pohvalama hurray , trudimo se da udovoljimo našim korisnicima! thumbup.
Ponekad se zna dogoditi da nešto zaboravimo ili da malo zakasnimo spppaaavvvaaammm , ali morate shvatiti da ovo radimo onako "usput", jer svi imamo svoje "prave" poslove koji su nam na prvom mjestu, a ovdje pogledavamo svako malo vremena, pa tko prvi vidi neko pitanje- pokuša doći do nekih saznanja i nastoji što točnije odgovoriti [idea !

Naslov: Re: Pitanja...
Novi postPostano: čet srp 16, 2009 9:00 pm 

zanima me zasto nista odgovorili na pitanje postavljeno u vezi linije čepin-osijek. zasto nas nitko nije obavjestio da ce se cijena podici ili je to oduvjek tako bilo???

Novi postPostano: pet srp 17, 2009 6:35 am 
Site Admin

Pozdrav!

Cjenik je definiran od 1.travnja: http://www.gpp-osijek.com/website/CJENIK%20BUSCARD.doc

Cijena kilometra za Čepin se promjenila u odnosu na onu od 1.09. prošle godine, ovo je prije par mjeseci bilo objavljeno i na web stranici i u medijima, više ne stoji na stranici jer nije vise aktualno, ali uvijek možete pogledati cjenik sa početne stranice...

Evo objasniti ču još jednom: u Općinama je podignuta cijena kilometra kako bi se izregulirala krajnja cijena sa popustima (jer smo dodjelili popuste na pređene kilometre), tako da se otprilike izregulira sa onom cijenom koja je bila postavljena prije uvođenja sustava. Putnicima koji idu iz Čepina u Osijek je vožnja pojeftinila, istina, onima koji naprave jednu ili dvije stanice u samom Čepinu je nešto veća, ali 99% putnika ide iz Čepina u Osijek i baš zbog njih je napravljen popust. Da smo dali popust na cijenu od 1,30 kn po km, onda bi u konačnici vožnja bila mjerena u lipama, iz tog razloga je podignuta cijena km kako bi se izregulirala sa popustima.

Novi postPostano: sub srp 25, 2009 5:06 pm 

ja sam neki dan izgubila ili mi je ukradena butra..nije ni bitno..inače sam student i odem ja pitat kako da izvadim novu i kažu mi da to nije njihov problem nego da moram kupovati one koje se nadoplaćuju!!!!

živim u tenju i 20 kn mi je dovoljno da jednom odem u grad i nazad...

ako će se plaćati u redu ali zašto nemogu izvaditi normalnu studentsku nego moram ove koje se nadoplaćuju???!!!???

Novi postPostano: sub srp 25, 2009 6:56 pm 
Site Admin

Ne znam tko vam je to rekao, ali inaće se izgubljena Butra stavlja na crnu listu, a vama se napravi nova i platite 20 kn izradu i trošak nove kartice, ono vrijeme za koje je bila produljena se prenosi na novu karticu bez dodatne naknade...

Napišite mi na PM točan dan, i vrijeme kako bi ustanovili tko vam je ovo rekao...

Novi postPostano: uto srp 28, 2009 1:38 pm 

Ne znam gdje da ovo pitam, ovdje mi je najprikladnije.

Dakle zna li se koliko će po novom plaćati umirovljenici mjesecnu kartu s obzirom na visinu penzije ? moja je trenutno 2798. Cuo sam da ce neki placat, 20,50 odnosno 100 k.E sad me u koju grupu upadam =

Hvala !

Novi postPostano: uto srp 28, 2009 3:33 pm 
Site Moderator

Ništa to još nije dogovoreno i ako sada damo neku informaciju, mogla bi biti krivo protumačena. Svi će biti na vrijeme obaviješteni putem medija i na našoj internetskoj stranici!

Naslov: Re: besplatne butre?
Novi postPostano: ned kol 02, 2009 1:35 am 

Pozdrav!
Jučer odem izvaditi mjesečnu (studentsku, 2.zona) kartu i čovjek mi ništa ne naplati. O čemu se radi?
I još jedno pitanje- imam izrađenu studentsku butru. Hoću li s početkom nove akademske godine morati izraditi potpuno novu ili će se samo ova produžiti (naravno, uz potrebne dokaze da sam i dalje student na istom fakultetu)?
Hvala!

Naslov: Re: besplatne butre?
Novi postPostano: ned kol 02, 2009 11:42 am 
Site Admin

Pozdrav!
Studentima je prolongirano besplatno produljenje još jedan mjesec (do 1.09.)...
Nema potrebe praviti novu Butru, produžiti ćeš ovu koju imaš, naravno uz potrebnu dokumentaciju...

Naslov: Re: Kartice
Novi postPostano: sri kol 19, 2009 5:28 pm 

Evo malo pratim račune koje dobijem od vozača nakon nadopune Butre i na njemu piše broj vozača, garažni broj, linija, zona itd.
Danas sam nadoplatio Butru za 10 kuna na liniji 2 na stanici "Kolodvor" u tramvaju 0608. Gledam na račun i piše garažni broj 8223, a prije je uvijek pisao onaj broj kao i na tramvaju.
8223 je broj ako se ne varam od starog Tatre T3 s prikolicom. Moguće ako ste nešto mjenjali da je taj broj ostao ;)

Novi postPostano: sri kol 19, 2009 7:06 pm 
Site Admin

Definitivno....
Daj molim te napiši mi koji je stvarni garažni broj tramvaja bio ako znaš...

Novi postPostano: sri kol 19, 2009 10:19 pm 

Krivo sam napisao, bio je tramvaj 0609 s onom reklamom Nova butra je u gradu!

Novi postPostano: čet kol 20, 2009 9:53 pm 
Site Admin

Hvala ti na informaciji...
Ovo je večeras riješeno.

Naslov: novi sustav naplate
Novi postPostano: ned kol 23, 2009 9:47 am 

Poštovani, zanima me jedna stvar vezana za novi sustav naplate:

dakle koliko sam vidio cijenik vrijednosna karta iznosi 8 kn u prvoj zoni, e sad mene zanima kako ce to funkcionirati na slijedecem primjeru: recimo ja uđem u mačkamami ponistim, ono mi skine tih 8 kn, ja izlazim na sakuntani, i tamo ulazim u zelenom polje... dakle presjedanje, no kako ce se to racunati, dali ce biti kao i kod starog sustava da vrijedi 45 min ili ce nakon odjave na sakuntani ponovo novac skidati i kad se prijavim na zeleno polje ?

molio bih ako mi to mozete pojasniti
hvala

Naslov: Re: novi sustav naplate
Novi postPostano: ned kol 23, 2009 12:04 pm 
Site Admin

Pozdrav!
Tako je, kada se jednom skine sa kartice 8 kn, u periodu od 45 minuta do bilo koje slijedeće odjave nema dodatne naplate, bez obzira na smjer i liniju ali samo u I zoni.

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 347 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Fatal error: ./cache/ is NOT writable. in C:\Users\gpposije\gpp-osijek.com\wwwroot\forum\includes\acm\acm_file.php on line 103