Sada je: čet lis 17, 2019 12:57 pm.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 245 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Nešto o Buscard sustavu
Novi postPostano: uto lis 21, 2008 9:20 pm 

mirko je napisao/la:
dobar dan!
jel mi studenti možemo i za 11. mjesec kupiti talon za staru mjesečnu kartu?

Da, rok za zamjenu stare mjesečne za novu butru je 30.11.2008.g. Do tada, možeš slobodno kupiti staru mj. kartu (talon).

Novi postPostano: čet stu 20, 2008 1:43 pm 

admin je napisao/la:
Nadopuna vrijednosnih kartica je moguća od 20.listopada 2008 god. ( Ponedjeljak) u svim vozilima Gpp-a, tako da extra prodajna mjesta neće biti ni potrebna, nadopuna se vrši na zahtijev vozaču, predefinirani iznosi su: 10, 20, 50 i 100 kn, potrebno je znaći reći vozaču da želite nadopuniti karticu za X kuna, nakon što on obavi nekakave svoje radnje na ulaznom validatoru se pojavi: "NADOPUNA KARTICE ZA X KN - Molimo prislonite karticu", prislonite karticu zadržite je dok traje zvučni signal, izađe račun i to je to.

E,pa momci,svaka čast!!!
jaaaaako dobro,jaaako!!!konačno pametno,ma znala sam ja da ima nade.hehehe.
veliki pozz!!!

Novi postPostano: pet stu 21, 2008 5:47 pm 
Site Moderator

E, pa hvala 001_rolleyes !

Pozdrav seeya

Novi postPostano: sub stu 22, 2008 1:25 pm 

dobad dan! do kad ce se moci kupovati one jednokratne papirnate karte na kioscima?

Novi postPostano: sub stu 22, 2008 3:48 pm 
Site Admin

Pozdrav!
Karnet karte možete kupovati na kioscima (ako još postoje na zalihama) do kraja godine, nakon toga se prestaju upotrebljavati.

Novi postPostano: sub stu 22, 2008 6:29 pm 

admin je napisao/la:
Pozdrav!
Karnet karte možete kupovati na kioscima (ako još postoje na zalihama) do kraja godine, nakon toga se prestaju upotrebljavati.

Moram te ispraviti "karnet" karte su one karte za dvije vožnje i mogle su se kupiti samo u našim kioscima 5 ili 10 komada u paketu , u kioscima Tiska samo su postojale i postoje pojedinačne (smeđe) karte za jednu vožnju i kako ti kažeš vrijede do kraja godine (ako se ne produži rok 001_rolleyes ) cornut !

Novi postPostano: sub stu 22, 2008 10:56 pm 

Moram se pozaliti na jednu OGROMNU gresku u sustavu... Jucer se vozim linijom Bijelo Brdo - MIO (dalje presjedamo). Dosta prije zadnje stanice se uzalud pokusam odjaviti - na displeju pise 'Ucitavam podatke.....'. Nakon toga se ucitaju podaci, tj. nova linija koja je MIO - nesto, te prilikom pokusaja odjave na displeju pise 'Odjava na krivoj liniji' [cursing [cursing [cursing
I naravno da se nitko od putnika nije uspio odjaviti [mad5

A ista situacija se dogodila i u srijedu na liniji Jug 2 - Vj.P.Gore na zadnjoj stanici banghead

Zanima me je li to greska u sustavu ili je vozac sam prebacio na ucitavanje nove linije?
I kako se to ne dogadja u tramvajima na zadnjoj stanici?

Stvarno nije u redu, moja BUTRA sada nije odjavljena 2 puta, nakon 3. moram u GPP na odblokiravanje. A zasto? Zbog pogreske vozaca ili nepreciznog sustava thumbdown

Novi postPostano: ned stu 23, 2008 10:37 am 
Site Admin

Pozdrav!
Da pojasnim malo...
U prvom slučaju: Bijelo Brdo - Mio, je u cijelosti pogreška vozača, ovo nije kružna linija tako da sustav ne može sam prebaciti liniju, što bi značilo da je to napravio vozač (prije nego je završio sa trenutnom linijom prebacio je na povratnu).
Moguće posljedice:
- Ako se ovo dogodilo između predzadnje i zadnje stanice posljedica nema (u daljnjem tekstu ću objasniti zašto...)
- Ako je ovo napravio a ostalo je još stanica prije zadnje, putnici sa vrijednosnim karticama su oštećeni jer im se bez obzira na stanicu izlaska , uslijed neodjave skinuo iznos do zadnje stanice.Ovi putnici mogu doći u prodaju karata Gpp-a gdje će se napraviti izlistanje za svaku takvu karticu te im se refundirati iznos koji su na taj način izgubili (molim samo da mi napišete cca vrijeme ovog događaja kako bih isti mogao prijaviti nadležnoj službi).
- Za vlasnike personaliziranih kartica nema nikakvih posljedica.

U drugom slučaju: Jug II - V.P.Gore je kružna linija, i na zadnjoj stanici (V.P.Gore) automatski prebacuje povratnu liniju, ovo traje cca 5-10 sekundi i prebacuje natpise na displejima, no bez obzira na to ne može utjecati na putnika, uopće nije važno da li ste se uspjeli odjaviti.
- Ako se niste odjavili na V.P.Gore, nije ni važno, jer već ste potrošili maksimalan iznos tako što ste se vozili do zadnje stanice na liniji (sustav ovdje zabilježi da ste došli do zadnje stanice i u slučaju da se niste vozili dalje, uslijed neodjave automatski vas sam odjavi na stanici V.P.Gore).
- Da ste se nastavili voziti (dalje u smjeru Juga) sustav vas ne bi odjavio na zadnjoj stanici, te bi vam obračunavao na ovaj iznos prije i svaku stanicu koju napravite u povratku (jer je kružna linija).

SUSTAV NE DODJELJUJE KAZNENE BODOVE USLIJED NEODJAVE, OVO JE ISKLJUČENO OD PRVOG DANA SUSTAVA I OSTATI ĆE TAKO DOK GOD TRAJE PRIJELAZNI PERIOD, ODNOSNO DOK NE BUDEMO SIGURNI DA SE BAREM 99% GRAĐANA PRIVIKLO NA SUSTAV.

Jedino što vam se moglo dogoditi da u vozilo uđe kontrolor, te vam zatraži karticu i uvidi da ste na pogrešnoj liniji te vam istu zablokira, ali i ovo je nemoguće jer se kontrolor također prijavljuje kada uđe u vozilo, te bih odmah uvidio da je prijavljena pogrešna linija i upozorio vozača, a putnicima ne bi pregledavao/blokirao karte.

Ne morate nigdje na deblokadu kartice, nemojte brinuti [nono , sustav radi kako treba, pogreška vozača se ne može predvidjeti (ispitat ćemo ovaj slučaj), ispričavamo se svim korisnicima zbog nastalog propusta.
Moja pretpostavka je da si je vozač pokušao uštedjeti nešto vremena (jer je kasnio sa prolaznim vremenima uslijed nekog razloga), ono što on vjerojatno ne razumije je da na taj način oštečuje putnike, koliko se putnicima bilo teško priviknuti na sustav vozačima je još gore, oni su umjesto volana dobili i još računalo kojim moraju upravljati, a ima vozača kojima je potrebno više vremena da bi ovo savladali, prema tome molimo da imate razumijevanja i za ovakve pojedinačne slučajeve kada vozač pogriješi, ne rade oni to namjerno, svaka šteta uslijed pogreške vozača biti će sanirana u korist putnika - hvala.

Novi postPostano: ned stu 23, 2008 7:17 pm 

petak, 21. , autobus koji u 15.10 krece iz Bijelog Brda

hvala na info

Naslov: Problem
Novi postPostano: pon stu 24, 2008 2:39 am 

Prvo da pozdravim sve pošto sam ovdje novi! Ovako imam problem s učeničkom "butrom". Malo mi je napukla, neznam ni sam kak sam to uspio, ugl. ne radi! :D I sad ja ošao do Remize, uzme meni neki lik karticu, provjeri nešt tamo i kaže kao stvarno ne radi, ja onak ma da! glare Reko mi je da dođem 25.11 (sutra) kao se produžuju "butre", i da će mi onda rješit problem, al sad meni nije nešto jasno! Hoću li ja morati praviti baš novu butru, znači ponovno slikanje, 75 kn? Ili ću morati samo produžit? Ne kontam, pa molim da mi neko objasni! 001_smile Hvala!

Naslov: Re: Problem
Novi postPostano: pon stu 24, 2008 7:05 am 
Site Admin

Pozdrav!
Kako se radi o fizičkom oštečenju, nema garancije, tako da ćeš morati napraviti novu Butru. Nećeš se morati ponovo slikati, samo će ti napraviti novu karticu, i produžiti je za 12-ti mjesec ako želiš naravno, uglavnom sve ponovo jer kartica nije neispravna nego je fizički oštečena... yesnod da je recimo početak mjeseca ne bi ti naplatili produženje jer si to već platio, imao bi samo ponovnu izradu 20 kn, ali kako je kraj mjeseca predlažem ti da je odmah produžiš i za 12-ti mjesec kako ne bi morao dolaziti još jednom.

Novi postPostano: pon stu 24, 2008 3:10 pm 

Da, i mislio sam ja produžiti "butru", znači moram platit 55kn produljenje i 20 kn karticu, tj. 75 kn 001_rolleyes Hvala puno!

PS: Pohvalio bi i danas djelatnike u GPP-u koji su nam dali ispričnice zbog kašnjenja tramvaja 10 min pa nismo stigli na sat! 001_wub E a i mogli bi obnovit onu prostoriju gdje je onaj aparat za kavu, bkt ko da je bomba pala! 001_unsure

Novi postPostano: pon stu 24, 2008 3:19 pm 

Pa ona se obnavlja ako nisi primjetio ! crazy

Novi postPostano: pon stu 24, 2008 3:22 pm 

D@ny je napisao/la:
Pa ona se obnavlja ako nisi primjetio ! crazy

Hah, jbg nisam. Primjetio sam jedino natpis na prozoru da stižu neki pilići! :lol:

Novi postPostano: pon stu 24, 2008 3:32 pm 

Dodaju se još dvije kancelarije s dvije kožne fotelje thumbdown

Novi postPostano: uto stu 25, 2008 7:10 pm 

okej, ja svaki dan šizim sve više... s butre se skida nenormalno... svi se žale, jel moguce da se ništa ne mjenja, kome se uopce pozaliti da mozemo očekivati dobre reakcije??
ovo je katastrofa!
več nekoliko puta stavim po 5o kuna na buru, koji jednostavno nestanu za nekoliko stanica!
to više nije normalno! bacila sam novaca i novaca za bezveze.
izađem iz busa, i piše da mi je ostalo 19 kuna, i na sljedečem ulazu piše da sam u minusu 13 kuna... wtf?? oduzima mi se s butre i dok šetam gradom?
i svaki put priča o tome da se nepravilno odjavite.. vjerujte i bakica bi se već naučila odjaviti svaki put da joj toliko novaca nestaje...

već peti puta... stvarno katastrofa. ..daj vratite se na staro.. shvatite da se ljudima ispali već i autom voziti neko koristiti javni prijevoz.. uštede i novce i živce.. pa dajte to je žalosno.. moj grad? žalosno. :cry:

Novi postPostano: sri stu 26, 2008 7:33 am 
Site Admin

ogorčena je napisao/la:
okej, ja svaki dan šizim sve više... s butre se skida nenormalno... svi se žale, jel moguce da se ništa ne mjenja, kome se uopce pozaliti da mozemo očekivati dobre reakcije??
ovo je katastrofa!

Požaliti se morate onome tko donosi cijenu kilometra Gradskog prijevoza - Gradskom poglavarstvu, dok god se nama žalite nećete ništa postići jer mi nismo odredili, niti možemo utjecati na cijenu kilometra.
ogorčena je napisao/la:
izađem iz busa, i piše da mi je ostalo 19 kuna, i na sljedečem ulazu piše da sam u minusu 13 kuna... wtf?? oduzima mi se s butre i dok šetam gradom?

Pa naravno - na izlazu vam pokaže trenutno stanje a kartici, a na ulazu vam pokaže to isto stanje ali umanjeno za kilometre do zadnje stanice linije na kojoj se vozite, kada se odjavite pri izlasku vrati vam taj novac umanjen za onoliko koliko ste se stvarno vozili.
ogorčena je napisao/la:
i svaki put priča o tome da se nepravilno odjavite.. vjerujte i bakica bi se već naučila odjaviti svaki put da joj toliko novaca nestaje...

Ne vjerujem vam jer svaki dan organizirano provedemo po par sati u vozilima kako bi pomogli ljudima i vjerujte vi meni da ima masa ljudi koji uopće nemaju pojma da se trebaju odjaviti, na pitanje da li su uzeli upute oni večinom odgovaraju da jesu ali da nisu to baš niti pogledali...

Novi postPostano: sri stu 26, 2008 7:36 am 
Site Moderator

Svim putnicima kojima je utvrđeno da ih je sustav oštetio, bilo im je i biti će im namiren iznos za koji su oštećeni. Jedino što se treba učiniti je ponijeti butru i doći u Gpp-prodaja karata, gdje će netko od osoblja očitati karticu i tada vidjeti sve radnje koje su i koje nisu bile učinjene sa njom, odnosno mogu se vidjeti sve vožnje koje su bile sa karticom od njene same izrade. Nije isključeno niti da sama kartica nije ispravna, jer je bilo do sada nekoliko slučajeva, ali to nije naša krivica jer i mi sami te kartice kupujemo. Prema dosadašnjim statistikama koje broje par milijuna prijava i odjava u vozilima, nekoliko pojedinačnih slučajeva je zanemarivo (tako tvrde proizvođaći kartica), ali bez obzira na sve, važno je da ako se utvrdi greška sustava nitko od korisnika neće biti zakinut i šteta će biti namirena!

Novi postPostano: sri stu 26, 2008 1:52 pm 

ima li nekih naznaka da ce cijene karata ici dolje? cijena goriva je cca za trecinu niza nego kad je cjenik donesen, pa bi bilo lijepo da se barem snizi sa 1.30 na 1.00 kn/km!
(znam da vi nemate veze s tim, samo pitam jel imate neke informacije)

hvala!

Novi postPostano: sri stu 26, 2008 2:27 pm 
Site Moderator

Nažalost nikakva saznanja!! [blushing

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 245 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Fatal error: ./cache/ is NOT writable. in C:\Users\gpposije\gpp-osijek.com\wwwroot\forum\includes\acm\acm_file.php on line 103