Sada je: čet pro 12, 2019 2:43 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 245 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Butra od danas
Novi postPostano: pon ruj 01, 2008 10:08 pm 
Moderator

jović_GGŠO je napisao/la:
daj Jura nemoj lovit fazane tu nama..svjestan si i sam da je to shit,jeheni shit...daj lega jedini to imamo...sanader i seljacine pokusavaju napraviti modernu hrvatsku...a to je nemoguce...jer mi SMO BALKAN!! I želim biti balkanac...PONOSIM SE STO SAM BALKANAC...

Ako ostane ovako kao sad,to neće funkcionirati,ali pričekajte dok se uhoda,dok se ljudi naviknu,pa nemože sve biti odma savršenom na samom početku,pričekajte pa ćete vidjeti...a ako ni onda ne bude kako treba,to je druga priča...
Ljudi,prvi je dan... ;)

Novi postPostano: pon ruj 01, 2008 10:11 pm 

a moje pitanje?????

jel treba pistit ak nam nista ne oduzima il ne?

Novi postPostano: pon ruj 01, 2008 10:16 pm 

slusaj..znas kak cu ja to koristit...udem u bus,normalno se prijawim....i odmah na iducoj stanici de odjavim i nastavim se voziti haha...danas ulazim na zadnja vrata u tramvaju i odjednom pocne pistat kao da se odem prijavit..al necu..nisam glup da placam..

Novi postPostano: pon ruj 01, 2008 10:33 pm 

Sta je ovo sve ja iz čepina pa ne isplati mi se to,Jos idem na trening u Osijek lega nisam toliko bogat.Trebat ce mi par hiljada kuna za to sve... Dajte stare mjesecne i ok sve,ovo me zivcira thumbdown jao tamo vamo babe mi se furaju sa time ae fuj; ja bi staru mjesecnu fala

Novi postPostano: pon ruj 01, 2008 10:42 pm 

meni se čini da ce se morati nositi šarafcigeri i skidat to..pa kad nestane valjda ce vratit na staroi...hehe

Naslov: Re: Čepin - butra& busevi
Novi postPostano: pon ruj 01, 2008 11:22 pm 
Site Admin

Pozdrav!
Svoju karticu nikako ne bacaš, za nju si zato i dala onih extra 20 kn. Od sutra ćeš moći nadopuniti karticu na 4 lokacije: Gpp,Gajev,Z.Polje,Višnjevac, a početkom 10 mjeseca i u svakom vozilu. Aparati danas nisu prihvačali personalizirane kartice istina, to je riješeno u toku dana i sada je to ok. Kako putnici za ovo nisu krivi, niti jedna kartica nije dobila nikakve kaznene bodove tako da ne moraš brinuti zbog toga. Sustav je prvi puta startao i jasno je da ne može odmah savršeno raditi, zbog toga su vas vozači puštali da se vozite bez obzira bila prijava ispravna ili ne.
Što se tiče cijene karte već sam više puta napisao da to ovisi od vaše Općine, kao i učestalost polazaka i sve ostalo.
Gpp će svakako nastojati obnoviti vozni park.

Novi postPostano: uto ruj 02, 2008 1:55 pm 

jović_GGŠO je napisao/la:
slusaj..znas kak cu ja to koristit...udem u bus,normalno se prijawim....i odmah na iducoj stanici de odjavim i nastavim se voziti haha...danas ulazim na zadnja vrata u tramvaju i odjednom pocne pistat kao da se odem prijavit..al necu..nisam glup da placam..

Ako tebe nije sramota da uređaj javlja o nepropisnom i ne legalnom upadu u tramvaj/bus a ostali putnici to vide onda to govori o tome kakva si osoba i koje vrijednosti su ti usađene.

Općenito
1. Sram vas bilo vi koji na tako jedan niski i vulgarni način napadate, pljujete po GPP-u. U većini postova se psuje kao na tržnici, postavljaju se kretenska pitanja a stvarno je maksimalno učinjeno na promociji i što lakše korištenju novog sustava. A to što je nekima od vas teško, naučiti se redu koji su odavno trebali (ULAZ NA PREDNJA A IZLAZ NA SREDNJA I ZADNJA VRATA) to je stvar isključivo VAŠE NE KULTURE.
2. Maksimalno pljujete po službenicima/ama, vozačima/icama a mislite da je njima ugodno slušati vaše uvrede, vrijeđanja.
3. Hvala Bogu da je bilo problema jučer. Prvi dan, naravno da ne može funkcionirati 100% sustav kako treba.
4. Žalite se na visinu troškova prijevoza. Pogledajte cijene nafte na svj. i hrv. tržištu pa se onda javite. Što bi vi da vam GPP-ovci još plaćaju da se vozite njihovim prijevozom?! Vi kojima je sve ovo too much imate LIJEPO NOGE, IZVOLITE PROŠETAJTE SE ILI SE VOZITE AUTOM, MOTOROM.
5. Nitko se nije sjetio skinuti kapu svim ovim ljudima koji su izravno/neizravno uključeni u rad ovoga sustava. Kako li je samo njima uz sve vaše zanovijetanja, posve novi način rada, naplate,..... Oni su ti koji mukotrpno rade da bi vama ugodili a vi se ovako ponašate.
6. Na svim tramvajima je lijepo napisano ULAZ NA PREDNJA A IZLAZ NA SREDNJA I ZADNJA VRATA a isto tako PIŠE NE ZABORAVITE ODJAVITI KARTICU!!!!!
7. Koliko puta se vama koji zanovijetate i pljujete dogodilo da kada ste nešto tek dobili ili ste htjeli napraviti savršeno, nije sve ispalo kako treba (nije radilo prvi dan, nešto se pokidalo,.....)???? Očito ste vi savršene osobe bez ijedne mane.
8. To što nekima smeta zvuk, što bi trebalo onda izumiti bešumne aute, motore,..... gradsku buku kafića,restorana, trgovina,....
Zaista se zapitajte da li je stvar u GPP-ovcima ili u vama samima tj. liječenju nekih svojih problema, frustracija na nedužnim osoba.

Novi postPostano: uto ruj 02, 2008 2:09 pm 

cinjenica je da je ovo sto sad vidimo sranje sporo se ulazi jer sporo ucitava i neka neprimi i tak neke sheme nadam se da ce bit bolje,trenutno je lose jako lose sta nie valjalo sa starim kartama puno je brze i flexibilnije ionak bugu guzve velike tak da josh kad se ovo pojavilo uzs nadam se da ce bit bolje

Novi postPostano: uto ruj 02, 2008 2:46 pm 

evo meni je sve bilo danas ok.još se polako uhodava.i valjda će radit kak spada.a ono što piše na busevima gdje ide bzus. to je fora.jedna od boljih stvari koje je gpp napravio unazad par godina.

Novi postPostano: uto ruj 02, 2008 3:18 pm 
Moderator

Eto,danas je sustav radio.I nije bilo nikakvih problema.Pričekajte još malo da se sve skupa uhoda,i bit će to sve dobro. :D

Dogy,potpuno se slažem s tobom! cheers2

Novi postPostano: uto ruj 02, 2008 4:50 pm 
Site Moderator

Dogy zahvaljujem na riječima podrške!!! hurray hurray

Mora vam biti jasno da osim naše opreme postoji i prijenos podataka između vozila i baze putem GPRS-a i interneta, a to su stvari na koje ne možemo nikako utjecati, a upravo je sporost prenošenja podataka bio problem jučer (koji smo riješili uz veliki napor), stoga treba samo malo vremena da se cijeli sustav "ušalta" i da bude onako kako smo zamislili, što bi značilo brže, bolje i jednostavnije korištenje sustava kako vama putnicima tako i nama koji od toga živimo!!!

Naslov: Butra - sugestije
Novi postPostano: uto ruj 02, 2008 6:36 pm 

Pozdrav.
Nisam siguran u koju bi ovo temu spadalo, pa ću staviti u razno.

Sustav elektroničke naplate nije loš, ali ima nekoliko ključnih nedorečenosti.

Međutim, evo neke sugestije (ovo nije za mjesečne karte (mjesečne butre? 001_tongue ) ):
- Više reklama. Puno više materijala i edukacije ljudi. Npr. kad se butra kupi u tramvaju, mogao bi s njom ici promotivni letak, kako se koristi i sto je to ustvari. Zapravo, idelano bi bilo kad bi reklama isla izvan Osijeka nekako...
- Način provjere stanja na računu preko interneta (s nekim serijskim brojem na kartici ili sl.)
- Nadogradnja sustava, da jedna butra moze biti platezno sredstvo za vise ljudi. Ovo je vrlo korisno, kada se vode prijatelji/turisti koji nisu iz Osijeka...
- Opcenito, bolja orijentacija na turiste/neosjecane. Ovakav kakav je, izgleda kao koncipiran samo za ljude iz Osijeka i malo diskriminira sve ostale. Nekim turistima treba samo jedna voznja, ne treba im odmah butra sa 20kn. Recimo, uvodjenje butre u tramvajima sa 20kn+10kn, ili smanjivanje cijene plastike sa 20kn na manje... Ovako se uplase i ne shvacaju zasto 40 kn za samo jednu voznju...
- Ispis teksta greske prilikom prislanjanja (ukoliko se dogodi greska). A ne samo npr. greska 7EFFFFFFF (osobno sam ovo dozivio).

Sustav je vrlo hvale vrijedan. Medjutim, vrlo je nedorecen, ovakav kakav je. Istina, isti sustav koristi jedna autoprijevoznicka tvrtka iz Vinkovaca (sto se i vidi na terminalu kod vozaca, identicni su), i ovo je mozda nadogradnja, medjutim kvaliteta ostavlja jos dosta zelja.

Svaka cast, ali moze GPP to i puuuuno bolje...

Novi postPostano: uto ruj 02, 2008 10:12 pm 

a nekuzim dosta ih ima sto imaju besplatne te kartice tj placa im opcina ili zupanija,i zasto sad oni moraju se prijavit/odvjavit prilikom voznje zar to nije malo glupo :S bolje bi bilo da se pravile neke posebne ko ima besplatno putovanje ustedilo bi se i vremena i sve bi bilo brze...:S?

Novi postPostano: uto ruj 02, 2008 10:18 pm 

da da..super je radio...ovi GPP-ovci ovdje..pitaj zaposlene danas od nekih 14-15h kolko jr pritužbi bilo,cak je jedan lik braneci zenu skoro napao zaposlenika GPP-a..svaka čast an trudu svim zaduzenima za owaj projekt..al staro je bilo bolje..ma da je i poskupjelo nebi se toliko bunio..nego ovo je cisto sranje...sranjeeeee

Naslov: pitanje uvezi BUTRE
Novi postPostano: sri ruj 03, 2008 12:16 am 

ovako imam jedno pitanje,dobio sam BUTRU besplatno zato što idem u 2 rednje i izvan osijeka sam,ali kada se idem prijaviti u tramvaju ili busu izbaci neki eror i svijetli crveno,mislio sam možda je to samo do mene ali sve koje znam da imaju isto ko i ja besplatan prijevoz i njima je ista stvar,pa pitanje je a zašto mi izbaci eror i neda mi da se prijavim?

Novi postPostano: sri ruj 03, 2008 12:18 am 

malo je ovo glupo te kartice,zašto mi koji imamu tu butru mjesečnu moramo ju stalno poništavati?

Naslov: Re: pitanje uvezi BUTRE
Novi postPostano: sri ruj 03, 2008 6:20 am 
Site Admin

Vjerojatno se radilo o jednom od četiri vozila koje nismo stigli "srediti" u ponedjeljak, to je obavljeno jučer tako da bi sada i u njima trebalo raditi.

Novi postPostano: sri ruj 03, 2008 6:59 am 
Site Moderator

Svrha poništavanja personaliziranih butri je u tome da na kraju godine imamo točan podatak o broju i vrsti putnika na pojedinoj liniji, kako bi se moglo dalje planirati povečanje ili smanjenje voznih redova, nabavka novih vozila, a isto tako formirati i prezentirati prijedloge gradskom poglavarstvu o povečanju ili smanjenju cijena karata za pojedine linije!!!

Naslov: Re: Butra - sugestije
Novi postPostano: sri ruj 03, 2008 8:20 am 

Meni je veliki probelm što ne znam koliko imam na svojoj

butri...ta očitavanja bi trebali nekako srediti.

Novi postPostano: sri ruj 03, 2008 9:26 am 

to su neka mutna posla thumbdown

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 245 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Fatal error: ./cache/ is NOT writable. in C:\Users\gpposije\gpp-osijek.com\wwwroot\forum\includes\acm\acm_file.php on line 103