Sada je: čet pro 05, 2019 8:14 pm.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 245 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Nešto o Buscard sustavu
Novi postPostano: čet kol 28, 2008 11:12 pm 

kako ćemo mi studenti izvaditi nove mjesečne karte do 25.9. kad na dosta fakulteta rokovi traju i u 10. mjesecu (osim 1.godine), znači upisi će biti tijekom 10. mjeseca?
nećemo valjda morati kupiti obične karte!

Novi postPostano: čet kol 28, 2008 11:28 pm 

jel se i mjesečne karte moraju prislanjati na ono čudo?

Novi postPostano: pet kol 29, 2008 8:58 pm 

mirko je napisao/la:
kako ćemo mi studenti izvaditi nove mjesečne karte do 25.9. kad na dosta fakulteta rokovi traju i u 10. mjesecu (osim 1.godine), znači upisi će biti tijekom 10. mjeseca?
nećemo valjda morati kupiti obične karte!

Da si se samo malo potrudio pogledati, vidio bi da lijepo piše da se nove stud. kartice počinju izdavati od 25.9.-30.11. prema tome nema nikakvog straha.
Dok ne napraviš novu karticu, kupuješ staru mjesečnu studentsku kartu "papirnatu".

mirko je napisao/la:
jel se i mjesečne karte moraju prislanjati na ono čudo?

To "čudo" se zove validator i da biti ćeš obavezan prisloniti svoju karticu na 1. vratima prilikom ulaska te na 2. ili 3. prilikom izlaska iz tramvaja ili busa.

Novi postPostano: pet kol 29, 2008 9:44 pm 

kako cu prislonit mjesecnu na validator kad je to obican papit,nije nikakav cip ni nista slicno?

Novi postPostano: sub kol 30, 2008 2:23 pm 

Npr,"persona" kartice su tipa stara mjsečna,šta ak se zaboravim odjavit?il neš,kakmi se mogu skidat pare kad iovako ionako imam neograničen broj vožnji -.-'
Toje izričito mulavo i stvoriče još hrpu gužve [nono

Zadnja izmjena: Sveenya; sub kol 30, 2008 2:28 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Novi postPostano: sub kol 30, 2008 2:27 pm 
Moderator

Sveenya je napisao/la:
Npr,"persona" kartice su tipa stara mjsečna,šta ak se zaboravim odjavit?il neš,kakmi se mogu skidat pare kad iovako ionako imam neograničen broj vožnji -.-'

Ako se triput zaboraviš odjavit,blokira ti se kartica.
Sve lijepo piše na brošuri... ;)

Novi postPostano: sub kol 30, 2008 2:29 pm 

i kak to odblokiram -,- kodaje vazno il jesam il nisam poništio kad je neograničeno isuse,ubijte se svi -,-

Novi postPostano: sub kol 30, 2008 2:39 pm 
Moderator

Sveenya je napisao/la:
i kak to odblokiram

I to lijepo piše na brošuri... ;)

Dođeš u GPP i tamo ti odblokiraju.

Novi postPostano: sub kol 30, 2008 4:56 pm 

ninaa9 je napisao/la:
kako cu prislonit mjesecnu na validator kad je to obican papit,nije nikakav cip ni nista slicno?

Stare "papirnate" mjesečne studentke karte se ne naslanjaju na validator, kao i do sada samo pokažeš vozaču/ici i to je to. Personalizirane (nove stud. kartice) će se morati prislanjati na validator prilikom ulaska i izlaska iz tramvaja ili busa.

Novi postPostano: pon ruj 01, 2008 9:21 am 

Ne kužim uopče :S,zar nije dovoljno samo prislonit dase čuje jel kartica valja,a ne još se i odjavljivat,toje bonus gužva,nek se odjavljuju oni koji imaju obične kartice isse cornut

Novi postPostano: pon ruj 01, 2008 11:18 am 

1. Nitko tebe ne tjera da se odjaviš-ako voliš da ti aparat bespotrebno skida novac!!!!
2. Moram priznati da sam ugodno iznenađen. Prvi dan a uopće nema gužve. Starije osobe su se dobro ufurale čak uče mlađe ljude kako se rukuje. cheers2
3. Mislim da jedino ljude zbunjuje to koliko treba novca spremiti.
4. GPP se po mome mišljenju maksimalno trudi napraviti promidžbu BUTRE a tome u prilog mogu reći da je jučer na dnevniku Nove Tv bio vrlo zanimljiv prilog u kojemu je i sam novinar isprobao kako se rukuje (a stvarno je jednostavno i ne treba neka velika filozofija) a danas sam vidio čovjeka kako proučava promotivni letak i odabire si željeni iznos na kartici. Prema tome, na nama je i da mi svojim doprinosom (a to podrazumijeva pomoć onima kojima to još nije jasno, staloženost, malo strpljenja). A ne moram ni reći koliko je lijepo uhu za čuti kada tvoj grad ima jedini u Hrvatskoj (čak ga nema ni Zg) a među rijetkima u Europi najmoderniji i najpošteniji sustav naplate koji će uvelike doprinijeti svima nama.

Novi postPostano: pon ruj 01, 2008 11:40 am 

Dogy je napisao/la:
1. Nitko tebe ne tjera da se odjaviš-ako voliš da ti aparat bespotrebno skida novac!!!!

Glupane jedan imbecilozoidni,personaliziranim karticama se neskida novac,čitaj malo
[smash

Novi postPostano: pon ruj 01, 2008 12:10 pm 

Ti da si malo bolje pročitao vidio bi da mislim na ne personalizirane kartice.

Novi postPostano: pon ruj 01, 2008 12:20 pm 

Mislio sam na vrijedosne karte a ne na personalizirane.

Novi postPostano: pon ruj 01, 2008 2:17 pm 
Moderator

Sveenya je napisao/la:
Dogy je napisao/la:

Glupane jedan imbecilozoidni,personaliziranim karticama se neskida novac,čitaj malo
[smash

Vrijeđanje na forumu nije dozvoljeno!

Novi postPostano: pon ruj 01, 2008 2:18 pm 
Moderator

Danas sam se vozio u 4 tramvaja,no ni u jednom tramvaju nije radio sustav nikome.Upali se crvena lampica kad god netko prisloni,vozač kaže da navodno kartice imaju neke probleme?! confused

Novi postPostano: pon ruj 01, 2008 5:49 pm 
Site Moderator

Kako je danas bilo nekih problema u sustavu (ne našom greškom) svi vozači su obaviješteni da toleriraju problematične kartice i da putnicima koji imaju probleme sa karticom omoguće besplatnu vožnju tijekom dana. Kako sada stvari stoje, uz veliku pomoć naših informatičara, sustav bi od sutra trebao normalno i bez ikakvih problema raditi!!!

Novi postPostano: pon ruj 01, 2008 6:55 pm 
Moderator

T3PVO je napisao/la:
Kako je danas bilo nekih problema u sustavu (ne našom greškom) svi vozači su obaviješteni da toleriraju problematične kartice i da putnicima koji imaju probleme sa karticom omoguće besplatnu vožnju tijekom dana. Kako sada stvari stoje, uz veliku pomoć naših informatičara, sustav bi od sutra trebao normalno i bez ikakvih problema raditi!!!

Zanima me,ako nije tajna,što se točno dogodilo?

I još jedno pitanje.Kada se sustav "uhoda" je li moguće podesiti validator tako da se kartica ne mora prislanjati direktno na njega?

Novi postPostano: pon ruj 01, 2008 8:21 pm 
Site Admin

Dogodilo se to da sustav zbog sporosti interneta na strani vozila nije mogao stići pogledati da li se kartica nalazi u pravoj (dozvoljenoj) zoni pa je svim personaliziranim karticama javljao da se nalaze u pogrešnoj zoni, zato smo danas na svakom vozilu posebno podesili brži link prema glavnom serveru i to sada radi.
Može se podesiti da radi sa veće udaljenosti ali to je kod naših gužvi kaotično jer je prevelika osjetljivost pa hvata kartice i koje putnici još nisu ni izvadili iz džepa (torbice, jakne itd. itd.).

Naslov: Butra od danas
Novi postPostano: pon ruj 01, 2008 8:28 pm 

te kartice od danas pa to strasno,stvarno koja sramota za gpp,prvo danas idem u skolu i kaze mi vozac kao da platim 40 (jer jos nisam izradio butru) ma strasno dobio je qurac a ne 40kn...i sad uzmem potvrdu iz skole i idem napravit tam tu kartic navedenu ono rulju majketi isusove cekaju po 3 sata ja se pokupio i oso ma strasno stvarno taj gpp uvijek nest izmisljaju bolje da su ostale stare mjesecne i doqurca mogli ste bar malo bolje organizirati pravljenje tih novi kartica...a kolko znam od poznanika pola tih kartica sto napravite budu neispravne i ljudi opet moraju ic stajat u redu ma strasno,isto tako i danas u busu se pokvario vas taj sustav u busu za te kartice i niko nije mogo ponistit ma strasno,bolje cu ic biciklom... [mad5

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 245 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Fatal error: ./cache/ is NOT writable. in C:\Users\gpposije\gpp-osijek.com\wwwroot\forum\includes\acm\acm_file.php on line 103