Sada je: ned stu 18, 2018 2:28 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Prijedlog..kako se riješiti spamera
Novi postPostano: sri ožu 28, 2012 4:14 pm 

Već par tjedana gledam kako neki stranci pišu na forumu (nerjetko) ne povezana pitanja u vezi s gradskim prijevozom u Osijeku. Pa dajem ideju da se osmisli nešto kod prijavljivanja na forum vezano za nas Hrvate, tako da se ne može priključiti bilo tko ... cooool
Pozdrav !

Naslov: Re: Prijedlog ...
Novi postPostano: sri ožu 28, 2012 5:38 pm 

Dobar prijedlog 001_smile
Već barem 2 godine stranci dolaze i reklamiraju razne proizvode po forumu. Admin i moderatori stalno imaju posla u brisanju, svakodnevno.

Ne znam jel postoji mogućnost, banati IP adresu ovih koji se registriraju iz drugih država... Isto tako, obrisati sve ove već registrirane korisnike.

Novi postPostano: čet ožu 29, 2012 4:13 am 
Moderator

sakuntala park je napisao/la:
Dobar prijedlog 001_smile
Već barem 2 godine stranci dolaze i reklamiraju razne proizvode po forumu. Admin i moderatori stalno imaju posla u brisanju, svakodnevno.

Ne znam jel postoji mogućnost, banati IP adresu ovih koji se registriraju iz drugih država... Isto tako, obrisati sve ove već registrirane korisnike.

Administratori mogu trajno izbrisati korisnike. Valjda admin to i radi, ne znam. No čudno mi je da je to tako često, npr. na zeljeznice.net ja nikad nisam vidio takvu neku spam poruku, doduše tamo je 5 admina i dosta moderatora ali svejedno.
Evo, baš sam večeras obrisao jednu cijelu temu i dva posta takvog sadržaja, na podforumu Buscard. hmug

Novi postPostano: čet ožu 29, 2012 6:05 am 
Site Admin

Brisem stalno... grrrr
Kod registracije ima CAPTCHA, ali je problem sto ovo nisu botovi, nego se likovi stvarno registriraju i spamaju...
Ne mogu banati IP adresu jer je dinamicka, obrisem ih ja za sekundu, samo kad skuzim da ima...
Iskomplicirao sam jos malo sigurnosnu provjeru...pa cemo vidjeti... ;)

Novi postPostano: čet ožu 29, 2012 8:03 pm 
Moderator

admin je napisao/la:
Brisem stalno... grrrr
Kod registracije ima CAPTCHA, ali je problem sto ovo nisu botovi, nego se likovi stvarno registriraju i spamaju...
Ne mogu banati IP adresu jer je dinamicka, obrisem ih ja za sekundu, samo kad skuzim da ima...
Iskomplicirao sam jos malo sigurnosnu provjeru...pa cemo vidjeti... ;)

Ha ništa, mi moderatori ćemo malo više voditi računa o tome i češće kontrolirati teme.
Osim toga, mislim da bi bilo pametno da se napravi jedna "generalka" svih tema i malo poslože razno razni postovi da sve izgleda urednije, pogotovo na podforumu za Butre.

Novi postPostano: pet ožu 30, 2012 11:22 am 

I ja se slažem da se napravi jedna "generalka" svih tema i da se poslože po redu!
P.S. U galeriji otvorite jednu temu "Slike tramvaja" i "Slike autobusa" pa tako da ljudi mogu stavljati slike !
pozdrav 001_smile

Novi postPostano: sub ožu 31, 2012 1:26 am 
Moderator

ante je napisao/la:
I ja se slažem da se napravi jedna "generalka" svih tema i da se poslože po redu!
P.S. U galeriji otvorite jednu temu "Slike tramvaja" i "Slike autobusa" pa tako da ljudi mogu stavljati slike !
pozdrav 001_smile

U galeriji imaš i teme koje su još određenije. Čak na tramvajima postoje teme pos vakom tipu tramvaja. Tako da mislim da nema potrebe za otvaranjem novih tema. ;)

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Fatal error: ./cache/ is NOT writable. in C:\Users\gpposije\gpp-osijek.com\wwwroot\forum\includes\acm\acm_file.php on line 103