Sada je: čet lis 17, 2019 12:25 pm.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Tramvaj Mačkamama
Novi postPostano: čet vel 05, 2009 1:01 pm 
Site Moderator

Obzirom da na liniji Mačkamama-Trg A. Starčevića-Mačkamama tramvaji imaju dolazak svakih 10 min., ukoliko nije bilo nikakvih zastoja na cesti, jednostavno je nemoguće da se čeka duže od 10 min, jer već nailazi idući tramvaj (na liniji ima 3 tramvaja, a svakom treba prosječno 30 min. za jedan krug). Isto tako svaki vozač ima vozni red kojega se mora pridržavati, a razlike mogu biti 1-2 min.

Novi postPostano: čet vel 12, 2009 8:28 pm 

neki dan je vozila neka zena s kratkom kosom... otisla je u pekaru... stojala na vratima pricala s nekom zenom... i onda usla u tramvaj.. i sjedi i sjedi i sjedi.. kada je dosao drugi tram. onda se ona maknula.. okrenula se i na onoj drugoj stanici stajala jos 10min.. rogove sam dobila... banghead

Novi postPostano: čet vel 12, 2009 8:30 pm 

pravosica je napisao/la:
neki dan je vozila neka zena s kratkom kosom... otisla je u pekaru... stojala na vratima pricala s nekom zenom... i onda usla u tramvaj.. i sjedi i sjedi i sjedi.. kada je dosao drugi tram. onda se ona maknula.. okrenula se i na onoj drugoj stanici stajala jos 10min.. rogove sam dobila... banghead

Vjerojatno je cekala polazno vrijeme, običaj je da vozači dodu 10min ranije, neki brzi znaju i 15min ranije doc pa...

Novi postPostano: pet vel 13, 2009 7:41 am 
Site Moderator

Na okretištima vozila stoje (jer je predviđeno da vozači imaju pauzu za toalet i obračun) i čekaju svoj vozni red, a ako to bude duža pauza, znači da se vozač požurio u odnosu na svoj vozni red kojega se mora pridržavati. Za takve slučajeve postoji služba koja vrši preliminarne kontrole vozača i kada utvrde da se vozač nije držao voznog reda, slijedi mu prijava i kazna sukladna tome.

Novi postPostano: čet ožu 19, 2009 1:19 pm 

Goran54 je napisao/la:
Jedino bi još kometirao vozača s brkovima , mršaviji,koji zna nekad biti izrazito ne ljubazan.Čak se digne s vozačkog mjesta i dere se na putnike gdje ima je kultura i znaju li čitat.Vrlo ,vrlo prgav čovjek.
Znam da i njima nije ponekad lako, ima svakakvih ljudi, ali neki red ipak...
Čast drugim vozačima, pogotovo gospođama koje voze tramvaj izrazito ljubazne i uvijek na usluzi putnicima 001_smile
Zahvaljujem , do odgovora

e takvog covjeka i ja pamtim po uljudnosti...

vozi cesto vecernje linije mackamame, sijeda kosa i brkovi, stariji, jako neuredan, bahat, zamuckuje i zaplice mu se jezik "kao da je malo popio" ali dobro, vecernja linija je pa nema puno ljudi

i situacija je ovako: krenema s trga, dodje na djakovstinu, stane, ljudi izadju i on krene, ja izlazim na sljedecu stanicu i odjavim se dok je on prolazio kruzni, i odjednom zaustavi tramvaj i trazi od mene: " da izadjem nasred kruznog toka jer se nisam pravilno odjavio i da se ja ne mogu tad odajviti nego kad se prodje podvoznjak.."

ZANIMA ME JEL NEGDJE PISE TO PRAVILO KADA SE TREBA ODJAVIT, mislim kao na tu situaciju nakon nadvoznjaka?
meni je lakse da se ranije odjavim, jer inace mi nikad iz prve ne prihvati odjavu pa se odjavljijem i po 4-5 puta

da nastavim dalje:
i tu je bilo prepiranja, cak je i ustao s stolice u pokusaju da me izbaci iz tramvaja, tvrdeci da se moram odjaviti tek nakon podvoznjaka i tu je proslo nekih 10ak minuta, ali cijelo mu vrijeme kazem da necu izaci nasred kruznog toga, na zelenu povrsinu, na sto mu ja izgledam niti sam u icemu pogrijesio????
i uspio je nekako popustiti i stao mi je kod intrespara i izbacio...

mislim ono kako mogu biti takvog ponasanja vozaci tramvaja koji rade s puno ljudi, mislim tu ima i onoga to sto radi samo u vecernjim satima da je jedan od razloga loseg njegovog ponasanja ili se mozda varam?

cesto vozaci se stavljaju u ulogu kontrolora i pocmu "pametovati" a da ne kazem situacije kad ne zelu otvoriti vrata, takodjer u vecernjim satima pred kraj smjene

ali ima i uljudnih ljudii svaka im cast sto posao shvacaju ozbiljno

ispricavam se na otvorenom razgovoru

Novi postPostano: čet ožu 19, 2009 5:02 pm 
Moderator

Izgleda da je baš taj vozač svima dobro poznat. :mrgreen:

Novi postPostano: čet ožu 19, 2009 6:17 pm 
Site Moderator

Pravilna odjava je u onom trenutku kada validator na svom displeyu ispiše naziv iduće stanice, odnosno one na kojoj putnik misli izići, a najsigurnija odjava je u trenutku samog izlaska iz vozila (upravo da se izbjegnu ovakve situacije, a također te i kontrolori mogu gnjaviti, jer ako ti pregledaju kartu u takvoj situaciji, njima će to izgledati kao da se "švercaš", pa još možeš i kaznu dobiti). Ovo malo ranije odjavljivanje je ostavljeno u slučaju gužvi u vozilu, pa da se putnici koji su bliži validatoru, a namjeravaju izići, nešto ranije odjave kako bi se izbjegla gužva, te se to tolerira od strane kontrolora. Ako je tebi u trenutku odjave na validatoru već pisala iduća stanica (poslije podvožnjaka-mislim da je to Dunavska) onda ste u principu oboje u pravu, jer on nije mogao vidjeti točan trenutak tvoje odjave, pa je vjerovatno pomislio da si se ranije odjavio, odnosno da se "švercaš", a pretpostavljam da nije bilo gužve u tramvaju, pa je očekivao odjavu kod samog izlaska iz vozila. Sve se može točno provjereti ako dođeš do nas u firmu, a ukoliko smatraš da te je uvrijedio ili na neki način oštetio, a ti si u pravu, možeš podnijeti prijavu protiv tog vozača (naravno da za to moraš doći osobno u Gpp).
Inače nema razloga da se ispričavaš, svatko ima pravo na svoje mišljenje i isto tako da to iznese pred ostalim ljudima.

Novi postPostano: sri ožu 25, 2009 11:33 pm 

Pretpostavljam o kojem se vozaču radi. Brkati, stariji čovjek?
Stvarno neugodan vozač, pokraj njega ne trebate kontrolora, čovjek izlazi iz kabine skoro na svakoj stanici kako bi nekoga istjerao. Isto tako nedaj Bože da se odjaviš nešto ranije, zaustavlja tramvaj pa makar bilo nasred raskrižja(doživio).

Novi postPostano: sri ožu 25, 2009 11:42 pm 

ma brko legenda! hh najjaci je kad odvali radio :lol: :lol: :lol: :lol:

Novi postPostano: čet ožu 26, 2009 8:04 am 
Site Moderator

Nama kao firmi bi bilo idealno da svi vozači tako reagiraju (često puta su dolazile žalbe na njega, no međutim uvijek je bilo utvrđeno da je on bio u pravu, isto tako putnici misle da je pijan dok vozi i X puta su mu slali policiju, ali svaki puta je bilo 0.0 alkohola-ne može mu se zamjeriti što malo čudnije priča i što se tako ponaša, jer je u principu jedan od vozača koji najpoštenije obavljaju svoj posao), ali naravno da sve bude regularno i sa poštovanjem prema putniku, jer ipak su putnici naš izvor prihoda i iz tog razloga bi vozači trebali biti obzirniji.

Novi postPostano: sri tra 01, 2009 1:24 am 
Moderator

T3PVO je napisao/la:
Nama kao firmi bi bilo idealno da svi vozači tako reagiraju (često puta su dolazile žalbe na njega, no međutim uvijek je bilo utvrđeno da je on bio u pravu, isto tako putnici misle da je pijan dok vozi i X puta su mu slali policiju, ali svaki puta je bilo 0.0 alkohola-ne može mu se zamjeriti što malo čudnije priča i što se tako ponaša, jer je u principu jedan od vozača koji najpoštenije obavljaju svoj posao), ali naravno da sve bude regularno i sa poštovanjem prema putniku, jer ipak su putnici naš izvor prihoda i iz tog razloga bi vozači trebali biti obzirniji.

Ima jedan sličan primjer iz Zagreba. Neki lik je ušao u tramvaj, i oko nečega su se vozač i taj putnik posvađali, nesjećam se oko čega točno, uglavnom vozač je uzeo kofere od tog putnika i bacio doslovno, bacio iz tramvaja. Naravno i putnik je izašao, i ništa, krene tramvaj dalje. I tako, taj isti putnik se vrati, pošto tramvaj kruži, nije ga teško ponovo pronaći, i naravno taj putnik nađe tramvaj, uđe u njega, normalno isti vozač, vozi se do zadnje stanice, i na zadnjoj stanici dođe do kabine od vozača, i pita vozača, kao jel možete izaći van, da mu treba nešto pomoći. I tako je vozač otvorio vrata, i putnik ga je napao, fala bogu, po pričanju kažu, da mu je putnik razbio zube, i da je vozač mjesec dana na bolovanju zbog toga bio.

Inače, također smo svi pričali o tom vozaču, kako se ponaša prema putnicima kao prema zadnjem smeću, makar imao pravo ili ne, i 100 puta se mogao tako bahatiti i vrijeđati, ali 101. put je naišao na budalu istu kao on, i nadrapao je. Prema tome, treba ne samo zbog kulture, nego i zbog sigurnosti vozačima obrazložiti, kako se treba ponašati prema putnicima, jer nikad neznaš tko ti sve u 8 sati prođe kroz tramvaj, u svako doba dana. ;)

I u ZET-u je pravilo, da se apsolutno nikom ne otvaraju vrata od kabine, baš zbog tih slučajeva.

Tako i u avionima, od onih terorističkih napada, svi avioni imaju zaključanu pilotsku kabinu.

Novi postPostano: ned vel 27, 2011 4:25 am 

dolazim do tramvaja na trgu, brko sjedi, vrata otvorena, zakoračim na prvu stepenicu i pitam ga oprostite šefe kad krećete
(Nisam balavac imam 46 godina)
Kaže brko krećem kad bude vrijeme za kretanje. Okrenem se i odem do stupa gdje je stojao vozni red nema ga pokidan.
Vratim se i pitam oprostite u koje vrijeme krećete, on se pogleda, gleda , gleda, već sam mu htio odbrusiti nešto, ali ajde neću.
Promrmlja on meni za 7 min, ajde dobro, svaka vožnja s njim je zvonjava na svakih 100m, zalijetanje, kočenje, mahanje rukama autima i pješacima uz sočne psovke, pored male djece koja se voze sa svojim roditeljima angelsad2

Novi postPostano: ned vel 27, 2011 4:37 am 

Večeras sasvim druga priča gospodin ćelav, srednjih godina, nosi naočale.
Linija Trg - Mačkamama u 2 sata poslije ponoći.
Čovjek je zaslužio da mu ako ništa bolje ne može raditi, neka vozi tramvaj do mirovine.
Ljubazan komunikativan, na pozdrav dobro veče. uljudno odgovara isto tako, prilikom izlaska na Mačkamami laku noć prijatno.
Takvi ljudi sigurno isto imaju problema , kao i svi mi ali profesionalno i znalački obavlja svoju dužnost.
Svaka mu čast, pozdrav, sretan i uspješan mu posao želim.
Saznajte tko je i pohvalite ga, vjerujem da će mu to i od Vas biti poticaj za jošuspješniji i besprijekoran rad i doprinos Vašoj firmi, ali i svima nama.
Pozdrav! thumbsup

Novi postPostano: ned vel 27, 2011 3:35 pm 

Također se slažem sa Denyem, zadnja 3 tjedna, svaki cet,pet i sub me vozi i svaka mu cast na ljubaznosti i dobro vozi :D
nije usporena tetkica 001_tongue hurray

Novi postPostano: pon vel 28, 2011 11:31 am 
Site Moderator

Hvala vam na pokudama i pohvalama, vjerujem kako i navedeni vozači čitaju ovaj forum, pa se nadam da će shvatiti u kojem pravcu ide njihovo ponašanje i odnos prema poslu thumbsup

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Fatal error: ./cache/ is NOT writable. in C:\Users\gpposije\gpp-osijek.com\wwwroot\forum\includes\acm\acm_file.php on line 103