Sada je: ned lis 20, 2019 5:50 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Tramvaj Mačkamama
Novi postPostano: sri ožu 26, 2008 4:30 am 

Molim objašnjenje:
Zašto tramvaj, kada dođe malo ranije na stanicu Mačkamama, stoji kod pekarnice "Novi rekord"koja je samo za izlaz pošto je zadnja stanica. Putnici izađu,a vozač zatvori sva vrata i ne pušta putnike dok se ne okrene i kreće ponovno krug.U redu da je tako-prihvaćam.Ali, ako već dođe ranije, mislim da bi bilo logičnije da se okrene i pusti nas putnike koji krećemo s te početne u tramvaj.Nećemo ništa napraviti,ali će nam biti puno ugodnije.Pogotovo sada dok traje hladnije vrijeme.Nego se bezveze smrzavamo na stanici, a vozač sam sjedi u zatvorenom tramvaju ili se okrene samo za pola kruga i ništa.
hmug S time da i autobus kada dođe na tu stanicu Bosutsko vozni red 8, ne može proći puno puta od tramvaja.
Logike zaista nema.
Jedino bi još kometirao vozača s brkovima , mršaviji,koji zna nekad biti izrazito ne ljubazan.Čak se digne s vozačkog mjesta i dere se na putnike gdje ima je kultura i znaju li čitat.Vrlo ,vrlo prgav čovjek.
Znam da i njima nije ponekad lako, ima svakakvih ljudi, ali neki red ipak...
Čast drugim vozačima, pogotovo gospođama koje voze tramvaj izrazito ljubazne i uvijek na usluzi putnicima 001_smile
Zahvaljujem , do odgovora

Naslov: Re: Tramvaj Mačkamama
Novi postPostano: sri ožu 26, 2008 8:13 am 
Site Moderator

Svaki naš vozač sjedi dnevno u vozilu 7 sati i ima pravo na pauzu u trajanju od par minuta kada dođe na okretište, tako da je to onda individualno kako će je iskoristiti. Isto tako vozači imaju dužnost da ispunjavaju kolne liste i vode evidenciju prodanih karata, a upravo tada mogu to učiniti bez da ih netko ometa (mislim na kupovanje karata i sl.). Stoga im se ne može zamjeriti za par minuta samoće 001_smile

Novi postPostano: sri ožu 26, 2008 9:23 am 

T3PVO je napisao/la:
Svaki naš vozač sjedi dnevno u vozilu 7 sati i ima pravo na pauzu u trajanju od par minuta kada dođe na okretište, tako da je to onda individualno kako će je iskoristiti. Isto tako vozači imaju dužnost da ispunjavaju kolne liste i vode evidenciju prodanih karata, a upravo tada mogu to učiniti bez da ih netko ometa (mislim na kupovanje karata i sl.). Stoga im se ne može zamjeriti za par minuta samoće 001_smile

Slažem se! A sto se tice busa on uvijek krene na vrijeme dosad mu nikad nije smeto tramvaj(znam vozaca busa pa mi je reko)...a ono za vozaca necu komentirat jer ovo nije mjesto tomu!

Novi postPostano: sri ožu 26, 2008 12:04 pm 
Moderator

Molim da se nepokreću rasprave o vozačima, na ovom forumu, jer administratori i global moderatori nisu odvjetnici vaši ili od vozača, tako da ima i pametnijih stvari. ;)

Novi postPostano: sri ožu 26, 2008 12:20 pm 
Moderator

Ovu temu premještam u razno.

Novi postPostano: čet ožu 27, 2008 1:30 am 

U redu.Ako je zato, neka se ljudi odmore
A;fanofthis, nemoraš potvrđivati adminu,hvala znam
i sam pročitati odgovore
cooool

Novi postPostano: čet ožu 27, 2008 9:18 am 

Heh.. cheers2 a moro sam nes napisat! thumbup.

Novi postPostano: ned tra 06, 2008 5:36 pm 

Jel ima mozda neko pravilo prolasko ispod podvoznjaka ili....vidim da vecina vozaca zna jako sporo ici(sto mi ne ide u glavu) dok ostali ga(tramvaj) sam puste da se spusti ili jos davaju gas?!

Novi postPostano: ned tra 06, 2008 7:31 pm 
Moderator

fanofthis je napisao/la:
Jel ima mozda neko pravilo prolasko ispod podvoznjaka ili....vidim da vecina vozaca zna jako sporo ici(sto mi ne ide u glavu) dok ostali ga(tramvaj) sam puste da se spusti ili jos davaju gas?!

Pa mislim da nema nikakvih posebnih pravila,najčešće samo puste tramvaj da sam ode,jedino sam čuo da zimi kada se zaledi,tramvaj tamo zna jako proklizavati...

Novi postPostano: ned tra 06, 2008 11:38 pm 
Moderator

Inače, kod zaleđivanja, je problem smrznuti gornji vod, pa tramvaj nedobiva u nekim momentima struju što onemogućava motorno kočenje.

Al kolko ja znam, tračnice se ne zaleđivaju, jedino po noći.

Novi postPostano: ned tra 06, 2008 11:39 pm 
Moderator

tram4 je napisao/la:
Al kolko ja znam, tračnice se ne zaleđivaju, jedino po noći.

Itekako se znaju zalediti,pogotovo ako je vlažna,a zimi noć i jutro budu jako hladni.

Novi postPostano: ned tra 06, 2008 11:47 pm 
Moderator

Inače, na takvim usponima i nizbrdicama, je jako opasno lišće na pruzi, koje ispušta sok po jeseni, te je pruga jako skliska, te tramvaj proklizava i na ravnom, što na uzbrdici i nizbrdici može biti jako opasno.

Naprimjer u Zagrebu se zna dogoditi, da tramvaj po lišću nemože ni zakočiti, te promaši cijelu stanicu kližući se.

Ja neznam jel do sad bilo pametnjakovića, koji su se a autima ubacivali na nizbrdici ispred tramvaja.

Novi postPostano: pon tra 07, 2008 7:43 am 
Site Moderator

Nema nekih posebnih pravila za taj prolazak ispod podvožnjaka, a to što neki voze sporije vjerovatno je zato jer se boje (upravo ono spomenuto) da će im se netko ubaciti ispred kola pa neće stići reagirati na vrijeme.
Što se tiče zaleđivanja tračnica, svakako da se one zaleđuju i po danu, ali kako je po danu promet tračnicama konstantan, a po noći ga nema, jednostavno se onda tračnice ne stignu zalediti kao što je to slučaj po noći!

Novi postPostano: uto svi 20, 2008 2:13 pm 

Vidim da neki novi vozaci voze....svaka cast al presporo voze i mislim da im bas ne bi trebali dat da voze u špicama!

Novi postPostano: čet svi 29, 2008 7:41 am 
Site Moderator

Na to je teško utjecati, jer svaka smjena ima špicu tijekom dana, a onda bi bilo problem mijenjati vozače samo zbog toga! Treba samo malo strpljenja, brzo će i oni "uhvatiti ritam" kao i iskusniji vozači driving . Ipak treba imati razumijevanja prema njima, novi posao, rad sa ljudima, prodavanje karata, malo treme...... thumbsup

Novi postPostano: čet svi 29, 2008 8:00 am 

Ma da nisu oni loši, svaka im čast......bit ce nes od njih! iagree

Novi postPostano: pon ruj 01, 2008 1:43 pm 

AJ MI OBJASNITE ZASTO ,AKO STE REKLI KAD SE UVEDU BUTRE, NEMA LINIJE 2??? TJ. IMA ONO BEZVEZNO KO I PRIJE?! TAKO STA NAM NE TREBA TREBA NAM LINIJA 2 ZA STALNO ZASTO JU NE DATE???

Novi postPostano: pon ruj 01, 2008 2:20 pm 
Moderator

fanofthis je napisao/la:
AJ MI OBJASNITE ZASTO ,AKO STE REKLI KAD SE UVEDU BUTRE, NEMA LINIJE 2??? TJ. IMA ONO BEZVEZNO KO I PRIJE?! TAKO STA NAM NE TREBA TREBA NAM LINIJA 2 ZA STALNO ZASTO JU NE DATE???

Ajde pripazi na Caps-Lock! ;)

Novi postPostano: čet vel 05, 2009 12:10 pm 

Čitam malo ovaj forum...i vidim da je netko postavio isto pitanje koje sam ja htjela... a to je..koliko dugo smije tramvaj stajati na mačkamami...

već nekoliko puta mi se događa da stojimo i po 15minuta...ok, naravno ljudi se moraju malo odmoriti...ali oni odu u pekaru...pa dok pojede..pa dok riješi papire..pa dok se napriča s nekim...to potraje i po 15-20min..ja uvijek moram krenuti sat i pol ranije...jer moram racnati da ce oni 20min stojati na okretistu.. [mad5 [nono

Novi postPostano: čet vel 05, 2009 12:44 pm 

pravosica je napisao/la:
Čitam malo ovaj forum...i vidim da je netko postavio isto pitanje koje sam ja htjela... a to je..koliko dugo smije tramvaj stajati na mačkamami...

već nekoliko puta mi se događa da stojimo i po 15minuta...ok, naravno ljudi se moraju malo odmoriti...ali oni odu u pekaru...pa dok pojede..pa dok riješi papire..pa dok se napriča s nekim...to potraje i po 15-20min..ja uvijek moram krenuti sat i pol ranije...jer moram racnati da ce oni 20min stojati na okretistu.. [mad5 [nono

Meni bi bilo logično da ako tramvaj dođe 15 minuta prije svoga polaznog vremena (nije bilo gužve na cesti, semafori su se otvorili, nije bilo putnika), da će na stanici stajati 15 minuta. (vozać stigne i pričati i zapisati podatke koje zapisuje svaki krug itd.)
Pogledaj na vozni red na stanici i vidjet ćeš kad tramvaj kreće. cornut

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Fatal error: ./cache/ is NOT writable. in C:\Users\gpposije\gpp-osijek.com\wwwroot\forum\includes\acm\acm_file.php on line 103