Sada je: ned stu 18, 2018 1:22 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 24 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Recycle Bin
Novi postPostano: uto vel 19, 2008 9:36 pm 
Moderator

A ja mislim, da vi izmišljate i nepotrebno stvarate probleme, jer vam se neda plaćati. :roll:

A što bi bilo kad bi bilo, dajte ljudi, kad se to 100% uvede, onda pljujte po tome i stvarajte probleme, ne sad.

Zadnja izmjena: admin; uto vel 26, 2008 9:00 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Premješteno sa Foruma "Informatizacija GPP-a" zbog skretanja teme u raspravu koja nema veze s temom.

Naslov: Re: Kartice
Novi postPostano: čet vel 21, 2008 8:39 pm 

Citat:
A ja mislim, da vi izmišljate i nepotrebno stvarate probleme, jer vam se neda plaćati. :roll:

A što bi bilo kad bi bilo, dajte ljudi, kad se to 100% uvede, onda pljujte po tome i stvarajte probleme, ne sad.
.

Ma nemoj?!? A sta ti mislis da mi ne placamo za to sto se vozimo. Daaaa svakako. I da ne da nam se placati vise nego sto sada placamo zato sto gpp toga nije vrijedan (usluga je losa, busevi kasne, tramvaji su pretrpani.. i jos im k tome moderator foruma na njihovoj stranici izjavi to sto si ti izjavio!!!). Tko uopce stvara ikakve probleme?!? Svi samo govore svoje misljenje, a nigdje ne pise da je to zabranjeno!!! A za sta forum sluzi nego da se raspravlja???

Citat:
A što bi bilo kad bi bilo, dajte ljudi

Zar bi mozda trebali pisati samo administratori i "moderatori" a ostali samo klimati glavom??? Svaka cast na postu, pljesak!!!

Premješteno sa Foruma "Informatizacija GPP-a" zbog skretanja teme u raspravu koja nema veze s temom.

Novi postPostano: čet vel 21, 2008 11:08 pm 
Moderator

katrin je napisao/la:
Citat:

.

Ma nemoj?!? A sta ti mislis da mi ne placamo za to sto se vozimo. Daaaa svakako. I da ne da nam se placati vise nego sto sada placamo zato sto gpp toga nije vrijedan (usluga je losa, busevi kasne, tramvaji su pretrpani.. i jos im k tome moderator foruma na njihovoj stranici izjavi to sto si ti izjavio!!!). Tko uopce stvara ikakve probleme?!? Svi samo govore svoje misljenje, a nigdje ne pise da je to zabranjeno!!! A za sta forum sluzi nego da se raspravlja???

Citat:
A što bi bilo kad bi bilo, dajte ljudi

Zar bi mozda trebali pisati samo administratori i "moderatori" a ostali samo klimati glavom??? Svaka cast na postu, pljesak!!!

Već ti je objašnjeno, da ja neradim u GPP-u, ali mi ide na živce što pljujete po nečemu, što još nije ni uhodano u promet. Ti kažeš da su tramvaji pretrpani i busevi kasne. P šta bi ti htjela, da tramvaj bude samo tvoj, i da vozač još poslužuje limunadu, zaslađenu samo za tvoj ukus, a da bus bude na licu mjesta, čim ti izađeš iz stana ili kuće na ulici. Odi u zagreb, pa se onda žali ZET-u što se nemože disati u tramvajima, kolike su gužve. Ti nerazmišljaš, da se puno ljudi vozi gradskim prijevozom, i da jednostavno su tramvaji puni, i što puniji bili to bolje, jer to pokazuje da je gradski prijevoz isplativ.
Jasno da ponekad mogu kasniti busevi,nikad nisi vidjela da je ulica pretrpana u špicama sa autima itd, i da se jedva hitne službe mogu probiti, a kamoli gratski prijevoz.

I još nešto, ako si ljubomorna što sam ja moderator, i ako me hočeš smjeniti, slobodno se tuži, baš me briga. ;)

Naslov: Recycle Bin
Novi postPostano: sub vel 23, 2008 10:50 pm 

Imam prijedlog da se naslov foruma promijeni iz "Forum Gradskog Prijevoza Putnika d.o.o. Osijek" promijeni u "Forum Gradskog prijevoza putnika d.o.o. Osijek". Svi mi griješimo dok pišemo po forumu, ali ovo baš bode u oči odmah na početku. Hvala!

Zadnja izmjena: admin; ned vel 24, 2008 8:59 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Premješteno iz teme "Razno" zbog spamanja foruma nepotrebnim postovima.

Naslov: Re: Pitanja, prijedlozi,pritužbe
Novi postPostano: ned vel 24, 2008 12:03 am 
Moderator

BMT je napisao/la:
Imam prijedlog da se naslov foruma promijeni iz "Forum Gradskog Prijevoza Putnika d.o.o. Osijek" promijeni u "Forum Gradskog prijevoza putnika d.o.o. Osijek". Svi mi griješimo dok pišemo po forumu, ali ovo baš bode u oči odmah na početku. Hvala!

A zašto gratskog sa velikim G???? :mrgreen:

Zadnja izmjena: admin; ned vel 24, 2008 8:59 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Novi postPostano: ned vel 24, 2008 12:43 am 
Site Admin

Inače ako ćeš gledati na pravopis i "gradskog" se piše malim slovom (Forum gradskog prijevoza putnika) i ovakva rečenica odnosi se na djelatnost tvrtke ili izvedenicu od skraćenice, prema tome Gradskog velikim i dalje bi "bolo u oči" pa se prijedlog odbija.
Firma je registrirana pod dva naziva GPP (znači da GPP nije samo kratica nego i ime pod kojim je firma registrirana) i drugo ime je Gradski Prijevoz Putnika (sve veliko), još je kao opaska stavljeno i da se Gpp priznaje kao pravovaljano na dokumentaciji, tako da ostaje "Forum Gradskog Prijevoza Putnika d.o.o. Osijek".Ako negdje pročitaš Gradski prijevoz putnika ili xxxxx gradskog prijevoza putnika, također je ispravno jer je izvedba od skraćenice GPP, ovdje gore konkretno to nije slučaj.Evo jednog primjera Pragoimexove stranice gdje njima ništa ne znači opis naše djelatnosti pa su stavili puni naziv tvrtke kojeg su prepisali sa dokumentacije, ugovora i sličnog:
http://www.pragoimex.cz/en/l.php?id=23

Zadnja izmjena: admin; ned vel 24, 2008 8:58 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Novi postPostano: ned vel 24, 2008 9:16 am 

tram4 je napisao/la:
BMT je napisao/la:

A zašto gratskog sa velikim G???? :mrgreen:

Zato što je "Gradskog" dio imena poduzeća. Osim ako griješim pa GPP znači nešto drugo.

Novi postPostano: ned vel 24, 2008 9:21 am 
Site Admin

BMT !!!!
Evo mjenjam naslov po tvome bilo ispravno ili ne, da ne kažeš da nikad nije po tvome :)

Novi postPostano: ned vel 24, 2008 9:36 am 

admin je napisao/la:
Firma je registrirana pod dva naziva GPP (znači da GPP nije samo kratica nego i ime pod kojim je firma registrirana) i drugo ime je Gradski Prijevoz Putnika (sve veliko)

Dakle ovako. Ispravno je Forum GPP-a i Forum Gradskog prijevoza putnika.

Zašto?

Pođimo od potonjeg. Ako je netko registrirao ime tvrtke kao "Gradski Prijevoz Putnika" to je učinio veliku pogrešku jer se imena poduzeća pišu s prvim velikim početnim slovom (dok su ostala velika samo u slučaju da se odnose na imena). Stoga je ispravno "Gradski prijevoz putnika", kao i "Hrvatska elektroprivreda", a ne analogno onome što je tram4 predložio "hrvatska elektroprivreda" (kod HEP-a je riječ "hrvatska" posvojni pridjev, a ne imenica; taj pridjev se inače piše malim početnim slovom, kao i svi drugi posvojni pridjevi od imena koji završavaju na -ski, -ški, -čki i -ćki). Zbog istog je ispravno Forum (prva riječ) Gradskog (prva riječ imena poduzeća) prijevoza putnika (druge dvije riječi).

Vratimo se na prvo. GPP kao kratica moglo se pisati i, recimo, Gpp da je kratica kao takva usvojena. Ovdje nema nekog fiksnog pravila (kao i u mnogim drugim područjima pravopisa). Primjerice, imena političkih stranaka krate se uobičajeno velikim slovima (HSNZ = Hrvatska stranka naravnog zakona); imena organizacija također (HEP, HNK, HNS [Hrvatski nogometni savez], SPC, RKC, IRB, PMF, FER, ETF). Stoga je dobro imati kraticu GPP (sve sa velikim slovima) jer je to trenutno uobičajeniji način kraćenja. S druge strane, kratice mogu biti i s malim slovima (recimo dd = dioničko društvo).

Što se tiče "GPP-a" kao punog imena, a ne kratice, tu sad nisam načisto što učiniti. Naime, po tome bi Gpp bila nova riječ, ime, stoga prvo slovo veliko. No s obzirom da je GPP legalna kratica, pisanje GPP sigurno nije krivo, a Gpp možda (ali samo u kontekstu da to nije kratica).

Zadnja izmjena: admin; ned vel 24, 2008 8:58 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

Novi postPostano: ned vel 24, 2008 9:37 am 

admin je napisao/la:
BMT !!!!
Evo mjenjam naslov po tvome bilo ispravno ili ne, da ne kažeš da nikad nije po tvome :)

Hvala Admine.

U drugom sam postu obrazložio svoj stav, pa...

Zadnja izmjena: admin; ned vel 24, 2008 8:57 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Novi postPostano: ned vel 24, 2008 1:01 pm 
Moderator

Forum se zove po firmi koja ga drži i o kojoj se radi. Skraćeni naziv firme je GPP-Osijek,a normalan naziv (odnosno da nije skraćen) je Gradski Prijevoz Putnika Osijek. I to je to, čemu rasprave???????? ;)
Sad više-manje, slova, glavno da se zna što je.

Al nemojte se ljutiti, al na ovom forumu ima stvarno toliko interesantnih stvari, da je glupo trošiti vrijeme i puniti server sa glupostima o nazivu foruma. :mrgreen:

Novi postPostano: ned vel 24, 2008 1:14 pm 
Site Admin

Ok, nema veze BMT je osjetljiv na sitnice, evo napravili smo mu promjenu.
Obrisat ćemo nakon nekog vremena ove postove da ne zauzimaju forum i bit će sve fine ;)

Novi postPostano: ned vel 24, 2008 1:59 pm 

admin je napisao/la:
Ok, nema veze BMT je osjetljiv na sitnice,...

Eh, Admine, ne znaš ti što je osjetljivost na sitnice... Ovo je kap u moru.

Novi postPostano: ned vel 24, 2008 8:23 pm 

tram4 je napisao/la:
I to je to, čemu rasprave???????? ;)
Sad više-manje, slova, glavno da se zna što je.

E, pa nije baš "glavno da se zna što je"! Treba napisati onako kako je ispravno, bilo sve s velikim početnim slovima, bilo samo prvu riječ s velikim početnim slovom. Iako smatram da je BMT u pravu što se tiče pravopisa, ako je poduzeće registrirano s velikim početnim slovima u svakoj riječi, onda tako treba nazvati i forum, bez obzira što je to pravopisno neispravno.

Novi postPostano: ned vel 24, 2008 8:30 pm 
Site Admin

Pa GPP je registriran sa svim velikim slovima i tako je pisalo u nazivu foruma, a BMT je rekao da to nije pravopisno i tražio da stavim s malim slovima, i evo sada stoji napisano malim slovima da bi BMT bio zadovoljan.

Premještam!!!

Zadnja izmjena: admin; ned vel 24, 2008 8:56 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Novi postPostano: uto vel 26, 2008 6:54 pm 

Citat:
I još nešto, ako si ljubomorna što sam ja moderator, i ako me hočeš smjeniti, slobodno se tuži, baš me briga.

Ma toliko pucam od ljubomore drool5 da cu napravit forum na kojemu cu samo ja pisati (i nitko drugi)!!!!!!!!!!! Da svakako!!!!!
A to sto ti mislis da mi neplacamo nasu voznju to je stvarno [prrr ...
Ps: Super su vam smajlici i hvala na ponudi da budem moderator ali ne zelim da mi na ledjima pise iamwithstupid (zato sto radim isto sto i Tram4) 001_tt2 !!!!!

Zadnja izmjena: admin; uto vel 26, 2008 9:01 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Novi postPostano: uto vel 26, 2008 7:00 pm 
Site Admin

:lol: haha pa nemoj tako!!
Necete se valjda sad tu svađati još....
Opušteno samo,dobar je Tram4 prvi se ponudio da pomogne, samo bez svađe molim grouphug

Zadnja izmjena: admin; uto vel 26, 2008 9:02 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Novi postPostano: uto vel 26, 2008 8:38 pm 
Moderator

katrin je napisao/la:
Citat:
I još nešto, ako si ljubomorna što sam ja moderator, i ako me hočeš smjeniti, slobodno se tuži, baš me briga.

Ma toliko pucam od ljubomore drool5 da cu napravit forum na kojemu cu samo ja pisati (i nitko drugi)!!!!!!!!!!! Da svakako!!!!!
A to sto ti mislis da mi neplacamo nasu voznju to je stvarno [prrr ...
Ps: Super su vam smajlici i hvala na ponudi da budem moderator ali ne zelim da mi na ledjima pise iamwithstupid (zato sto radim isto sto i Tram4) 001_tt2 !!!!!

Draga katrin, po komentarima mogu zaključiti da imaš negdje oko 13 godina, ako i toliko, jer ovo samo dijete može napisati.
Iz jednog mojeg komentara, napravila si mali sukob, i sad ja moram odgovoriti, a ako mi hočeš nešto djetinjasto prigovoriti , javi mi molim te na PP. A da ova poruka neispadne spam post, onda ću obrazložiti detaljnije svoju izjavu, da neželite plaćati karte za prijevoz: Dakle ja sam to rekao, jer ste stalno prigovarali o tim karticama, pa sam zaključio da neželite plaćati vožnje GPP-om. Dakle nisam naveo osobu za koju mislim da neželi plaćati, dakle katrin, nisam to tebi rekao, nego općenito, sudeći iz svih komentara. Ako je netko taj post shvatio uvredom ( kao "pametna" Katrin), onda se ispričavam.
Oprostite na malom spamu, neću više, ali je ovo bilo jače od mene, također pohvaljujem smajliće, super su ( evo bar smo se oko nećega složili.) cooool

Novi postPostano: uto vel 26, 2008 8:39 pm 

Hello!
Dajem prjedlog da se ovih zadnjih par postova premjeste negdje jer se skrenulo s teme. crazy

Naslov: Re: Kako ocjenjujete prijevoz GPP-om
Novi postPostano: čet ožu 13, 2008 8:41 pm 

tako je admine! cheers2

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 24 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Fatal error: ./cache/ is NOT writable. in C:\Users\gpposije\gpp-osijek.com\wwwroot\forum\includes\acm\acm_file.php on line 103