Sada je: ned stu 18, 2018 2:13 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Komentari na Vandalizam
Novi postPostano: pon vel 18, 2008 10:25 pm 
Site Admin

Evo, moram objaviti da su u prošli petak "frajeri" već demolirali jedan od validatora na autobusu.
Svaka čast majstori, sustav još nije ni profunkcionirao a vi ste si već dali oduška...
Očekivao sam ovo ali ne baš drugi dan nakon ugradnje, nadam se samo da vam je ovo donjelo barem nekog dobra (ako je moguće da u ovome bude išta dobroga) ali eto makar rejting u frajerskom društvu ako ništa drugo. :x :x :x :x

Naslov: Re: Nešto o Buscard sustavu
Novi postPostano: pon vel 18, 2008 10:36 pm 
Moderator

admin je napisao/la:
Evo, moram objaviti da su u prošli petak "frajeri" već demolirali jedan od validatora na autobusu.
Svaka čast majstori, sustav još nije ni profunkcionirao a vi ste si već dali oduška...
Očekivao sam ovo ali ne baš drugi dan nakon ugradnje, nadam se samo da vam je ovo donjelo barem nekog dobra (ako je moguće da u ovome bude išta dobroga) ali eto makar rejting u frajerskom društvu ako ništa drugo. :x :x :x :x

Da,neka im bude na čast... :x :x
Sistem još nije ni proradio,a već su ga morali uništiti...svaka im čast... :x :x

Novi postPostano: uto vel 19, 2008 4:37 pm 
Site Admin

Preko vikenda uništena još 4 validatora...
Nemam komentara...

Novi postPostano: uto vel 19, 2008 5:40 pm 

Mislim da ugradnja kamera u tramvaju/busu je i vise nego potrebna, i mislim da bi to bilo i vise nego isplativo. Koliko se novaca samo baca da bi se popravila steta, sto ta gamad unisti...vjerujem da bi kamere prepolovile trosak.

Novi postPostano: uto vel 19, 2008 11:25 pm 
Moderator

admin je napisao/la:
Preko vikenda uništena još 4 validatora...
Nemam komentara...

Poduzima li policija makar nešto?! :x

Novi postPostano: uto vel 19, 2008 11:32 pm 
Site Admin

A evo sada ovaj tjedan pokušavamo nešto napraviti s policijom, ali i oni imaju manjka ljudi ne znam koliko možemo računati na njihovu podršku, morali bi se voziti preko dana a to nije baš moguće.

Novi postPostano: uto vel 19, 2008 11:37 pm 
Moderator

admin je napisao/la:
A evo sada ovaj tjedan pokušavamo nešto napraviti s policijom, ali i oni imaju manjka ljudi ne znam koliko možemo računati na njihovu podršku, morali bi se voziti preko dana a to nije baš moguće.

Možda barem da se voze preko vikenda,kada se "frajeri" mrtvi pijani voze tramvajima i rade to što rade...

Novi postPostano: sri vel 20, 2008 11:02 am 
Site Moderator

Tramvaji što voze vikendom (subotom u noći) se nikada ne vrate u remizu u stanju kakvom su izašli, pri tome mislim na činjenicu da se u svakome vozilu razbije bar jedna unutarnja lampa ili žmigavci, pokida stolica, uredno budu ispovračani, a čak je par puta bilo da je netko izvršio veliku nuždu u vozilu :cry: !! Najgore u svemu tome je što to radi nekolicina istih pijanih maloljetnika koji kod tog "iživljavanja" ne shvačaju da to održavanje, popravljanje, čiščenje i sl. , izravno plačaju i njihovi roditelji kroz poreze i prireze iz svojih dohodaka!

Novi postPostano: sri vel 20, 2008 4:14 pm 
Kontrolor Foruma

Kao korisnik gradskog prijevoza i građanin ovoga grada , osvrnuo bih se malo na ovo vandalsko ponašanje pojedinaca ili skupina u našem gradu. Uvijek sa ogorčenjem čitam napise u lokalnom dnevnom listu o rezultatima djelovanja vandala. Ne moge shvatiti da netko može jednostavno uništiti koš za smeće ili sada oštetiti validator u tramvaju i da to prođe samo sa osudom, izjavom nekih psihologa ili političara, da su to napravili vandali, da ljude treba odgajati, raditi preventivno ... o ćemu mi to pričamo. Iz dana u dan samo teorija prosipanje pameti ... Mene ne zanima dali neki školovani mudrijaš zna iz teorije opisati šta je to VANDAL, psihološki profil idiota koji danas mora nešto uništiti... obilježiti podrućje boravka kao neke vrste životinja, i koji se ponosi time što je to napravio, pogotovo kada se to objavi u „Glasu“, sretan što može reći sebi ravnima ... to sam ja napravio. Ja se želim voziti čistim i urednim vozilima gradskog prijevoza.Želim šetati gradom i parkovima ( a Osijek ih ima puno) u kojima se nalaze ispravni koševi za otpatke. Kad kažem JA , mislim na preko 100 000 građana ovoga grada koji sigurno misle isto. Ne mogu vjerovati da u onoj vandalskoj skupini od 0,01% ima primata koji su genetski toliko mutirali da moraju jesti i plastiku sa rukohvata u tramvaju. Ima ih koji uđu u tramvaj i potraže prvu čistu sjedalicu pa na njoj ostave svoj idiotski žig napisan flomasterom ili nećim drugim. Žalosno je da se na takvo ponašanje pojedinaca ili manjih nakupina vandala odgovara porukama o odgoju, o preventivi ... a gdje su kazne. To su uglavnom nepoznati počinitelji ... a mi ostali, nas 99,9 % čemo kao porezni obveznici to uredno platiti. Kupiti nove validatore za vozila gradskog prijevoza, nove koševe, urediti pročelja zgrada i sve je opet lijepo...Ako vandal bude i uhvačen, tada na snagu stupaju sva ona prava koja pruža demokratsko društvo ... maloljetan, nije ranije kažnjavan, nije znao, nema novaca i razne druge olakotne okolnosti te se izvuće samo sa opomenom. Novi naplatni sustav, zajedno sa opremom, podiže gradski prijevoz na višu tehnološku razinu. Svaki validator je mikroračunalo i dio je jednog cjelokupnog sustava koji funkcionira gotovo kao organizam. Sigurno da to nije nimalo jeftino, a hočemo jeftiniji gradski prijevoz. Da se mene pita, vandal bi morao platiti štetu ili odraditi neki društveno koristan rad. Recimo da svaki dan mete Trg A. Starčevića, za vrijeme najveće gužve u pratnji policajca i sa natpisom na leđima „JA SAM VANDAL“. Jednostavno VANDALU se treba suprostaviti istom količinom represivne energije i dati mu do znanja što ga čeka ako bude uhvaćen. Ako želimo stvarati kulturnu i uljuđenu zajednicu moramo i brinuti o svim onim vrijednostima koje su zajedničke svima nama u toj zajednici, a debile koji remete taj sustav odgojiti da budu dio zajednice ili ih isključiti. Moraju se točno postaviti granice tolerancije, ako one budu preširoke onda je to haos. Nije za povjerovati koji kontrasti se mogu naći u tim situacijama. Recimo na primjeru validatora za ulaz/izlaz putnika : na jednoj strani imate nedoraslog hiperaktivnog idiota (VANDAL), a na drugoj strani imate uređaj koji su projektirali i izradili deseci pametnih i obrazovanih ljudi. Znam da sam malo razvukao ovu temu, ali netko mora konačno stati na loptu i tim idiotima reći, DOSTA !!!

Novi postPostano: sri vel 20, 2008 11:32 pm 

Strašno je to što se događa!!Treba ih pohvatati i natjerati da plate to što su uništili.

Novi postPostano: čet vel 21, 2008 12:03 am 

Ovaj čovjek gore je sve točno napisao kako i je, nedavno je u svim novinama bilo kako je vozač pokidao putnici kartu pa su napravili oko toga medijski linč gppa.Objavile su ovo sve novine i svi Osječki portali - možeš mislit, pa nije joj sigurno pokidao kartu bez razloga.Sada kada đubrad kida skupu opremu koja je tek ugledala svjetlo dana nitko ništa ne piše.Pa gdje ste sada Glas Slavonije i svi oni silni portali zašto sada ne pišete?Nema u nijednim novinama ni o vandalizmu a ni gppu,napisali ste jedan članak o novom sustavu i to je sve.Pogledajte samo kakvu internet stranicu ima gpp pa onda pogledajte malo stranice ostalih poduzeča u Hrvatskoj- pa nema nitko niti blizu tako nešto,ali o tome niste pisali bitno da ste prije par godina popljuvali njihovu staru stranicu.Sada će divljaci svaki dan uništavati autobuse i tramvaje a vi čekate temu u kojoj bi mogli pljuvati po gppu,pa to se stvarno rijetko viđa da lokalni mediji ne podržavaju i omalovažavaju jedno poduzeče koje je isključivo u službi našeg grada.Treba platiti zaštitare pa neka se voze u civilu i nauče malo divljake pameti,pa neka onda mediji barem imaju razloga za masu svojih kritičnih članaka o gppu.
Sramota!

Novi postPostano: čet vel 21, 2008 12:20 am 
Site Admin

Drago mi je čuti da su građani protiv vandalizma.
Uskoro premještam ove reakcije na kidanje validatora u novu temu... jer smo dosta skrenuli sa "Nešto o BUSCARD sustavu" :)

Zadnja izmjena: admin; čet vel 21, 2008 7:48 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
Premješteno iz teme "Nešto o Buscard sustavu"

Naslov: Re: Komentari na Vandalizam
Novi postPostano: čet vel 21, 2008 8:14 pm 

Pridružujem se osudama svakog vandalizma, pa tako i kidanja novopostavljenih OPASKA (OPASKA = "oduzimač para s kartica").

Zadnja izmjena: BMT; pet vel 22, 2008 6:37 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Novi postPostano: čet vel 21, 2008 10:24 pm 
Site Admin

Hvala svima na podršci, inače sutra je Tiskovna konferencija s temom "Vandalizam u vozilima Gradskog prijevoza" više o tome možete pročitati na: http://www.gpp-osijek.com/news/index.ph ... 7&Itemid=2

Biti će tu i HTV i ostali mediji pa će te moći pogledati i na TV-u reportažu.
A u ponedjeljak ću vam staviti sliku onog prvog uništenog validatora tek toliko da vidite šta su mu napravili odmah prvi dan njegovog "života".

Novi postPostano: čet vel 21, 2008 10:57 pm 
Moderator

Strašno, ja nerazumijem te osobe, pa što oni nerazumiju, da je ta oprema uvedena u tramvaje i promet upravo zbog njih. Pa nek sebi trgaju doma a ne na ulici. :x :x :evil:

Novi postPostano: pet vel 22, 2008 12:06 am 
Moderator

Budu li uništeni validatori zamijenjeni novima,ili se ovi popravljaju,ako ih je moguće popraviti?

Novi postPostano: pet vel 22, 2008 12:14 am 
Site Admin

Kako je kompletan novi validator dosta skup, postoje neki od rezervnih dijelova koje je moguće zamjeniti (isto skupo ali nije kao kompletan).Radi se ipak o uređaju koji je predviđen da bude otporan, tako je kučište od 4mm metala, kako do sada vidim najčešće će biti oštečen kontaktni panel, displej te nosači samog validatora, a ovo sve je moguće zamijeniti pojedinačno.Najveći problem je što kod razvaljivanja kompletnog validatora (slučaj kod prvog uništenog) isčupaju i kompletnu instalaciju pa postoji mogućnost da usljed kratkog spoja izgori i Board computer koji je tek strašno skup dio opreme.

Novi postPostano: pet vel 22, 2008 2:22 pm 

Nemam riječi na ovakvo ponašanje stoke, gamadi. Neka svojoj materi ili ćaći probaju razbiti staklo ili nešto na kući pa me baš zanima kako bi im roditelji reagirali.Ne, nego uvijek je lakše praviti cirkus tuđem. Iskreno mi je žao što se ovakve stvari događaju pogotovo što se svi vi koji radite u GPP-u Osijek iznimno trudite da nama putnicima bude ugodnija vožnja i zaista bih htio pohvaliti vozače i vozačice tramvaja jer se svaki dan najmanje 2 puta dnevno vozim s njima. Ovdje je riječ o krasnim i ljubaznim ljudima koji moraju svašta trpjeti. I sam sam u nekoliko navrata nazočio verbalnom zlostavljanju vozača/ica. No jedan mi je ostao u sjećanju. Neki balavac sa 16.-17-g. je ušao u tramvaj sa mjesečnom kartom od prošloga mjeseca te se samo ušetao, što je i sam vozač uočio i rekao idiotu da pokaže pokaz. Ovaj se prvo napravio blesav da ne čuje pa je vozač par puta zamolio za pokaz. I na kraju mu je pokazao na što je vozač rekao da izvoli izaći van i kada kupi mj. pokaz može se voziti koliko god hoće. Idiot se vadio na to da nije znao da je ovo već 2.mj.Zamislite 10.02. a on kao ne zna da je već prošao 1.mj. Na vozačev zahtjev za izlazak iz tramvaja ova budaletina je krenula vozaču psovati Boga,majku,.... čak mu je rekao da izađe van da mu ovaj pokaže svoga Boga. :shock: Ne moram ni reći da su ostali putnici sa zaprepaštenjem gledali ovakvo divljačko i necivilizirano ponašanje. Užasno mi je bilo žao vozača. Čovjek samo radi svoj posao. A i bilo bi nepošteno da mi koji svaki mjesec uredno kupujemo nove karte plaćamo a neki klipan kojemu je teško dati 100-ak kn se vozi besplatno.
Isto tako, htio bih upozoriti na osobe koje skeniraju tuđe mjesečne karte ili prepravljaju mjesece na pokazu :!:

Zaista mi nije jasno kako netko može kidati,čupati i uništavati tuđe stvari. Pa nije to vama palo s neba pa da vam je svejedno. Mislim stvarno, nemam riječi. Apsolutno sam za to da se uvede video nadzor najviše kako bi se zaštitili vozači/ce a i oprema.

Ispričavam se na rječniku no zaista nemam "ljepše riječi" za ovakve spodobe.

Novi postPostano: sub vel 23, 2008 10:15 am 

Hello!
Pridružujem se osudama svakog vandalizma.
Osobno sam nedavno spriječio pokušaj demoliranja jednog od novih validatora, skupina srednješkolaca je pokušavala skinuti onu prednju naljepnicu kako bi vidjeli što se nalazi ispod.Ja sam na to burno reagirao, počeo sam galamiti i psovati pa su prestali.Interesantno je to da je vozač cjelo vrijeme gledao što se događa jer je bio napola prazan autobus, a nije reagirao na nikakav način, čak dapače ponašao se kao da ga baš briga!!! Osim njega ni ostali putnici nisu reagirali, pa jeli moguće da se može tako hladno dopustiti uništavanje javne imovine skupini imbecila??????????

Novi postPostano: sub vel 23, 2008 2:48 pm 
Site Admin

Hvala od GPP-a za tvoju intervenciju.Vozači su u dosta nezgodnom položaju (više puta su bili pretučeni) tako da nisu baš u povoljnom položaju, ali evo nedavno su dobili naputak da što je moguće više pripaze na opremu.Što se tiče putnika, ista stvar, teško je suprostaviti se takvoj jednoj skupini delikvenata, ali evo mi i putem foruma i putem medija apeliramo na građane da daju sve od sebe kako bi ovakve događaje spriječili.

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Fatal error: ./cache/ is NOT writable. in C:\Users\gpposije\gpp-osijek.com\wwwroot\forum\includes\acm\acm_file.php on line 103