Sada je: ned stu 18, 2018 2:13 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Zanimljiva iskustva s vozačima autobusa
Novi postPostano: sri pro 10, 2008 10:41 pm 

Poštovani!

Potaknut današnjim neugodnim iskustvima, registrirao sam se na Vaš forum u potrazi za objašnjenjem.
Danas, 10. prosinca, u 12:40 sam doživio iznimno neugodno iskustvo s jednim od Vaših vozača, na relaciji Jug 2 - Retfala.
Na stanicu u Srijemskoj ulici (ispred pekarnice "Jug 2") sam došao nekoliko trenutaka nakon busa, a putnici su već ulazili na prednja vrata.
Kako me je dijelilo samo nekoliko metara od istih, gestikulacijom sam vozaču skrenuo pozornost na sebe, no vrata su mi zatvorena.

Pošto sam u 13:10 imao ispit u školi, a slijedeća stanica (LIO) je udaljena svega stotinjak metara, potrčao sam na nju. Stižem ponovno kad i bus, ovoga puta samo koji metar od prednjih vrata, na što se ona ponovno zatvaraju.
Potpuno mi je jasno da me vozač na prvoj stanici možda nije vidio, ali za drugu sam siguran.

Za još jedan "sprint" nisam imao snage 001_smile , tako da sam slijedeći bus dočekao oko 13:55 nasuprot Arbanasa u Divaltovoj ulici. Uredno ulazim na prednja vrata i prijavljujem svoju BUTRU (koja je, usput rečeno, četvrti mjesec zaredom nadoplaćena za tih 55kn, iako do prije nekoliko tjedana uopće nisam imao potrebe za vožnju autobusom, jer sam u školu išao motorom)

Na slijedeći eksces Vaših vozača nisam trebao dugo čekati.
Na izlazu iz busa, starijoj ženi validator stvara iritantne zvukovu, na što se ona obraća vozaču točno ovim riječima: "Gospodine, prodali ste mi ovu karticu za 20kn, a sada mi pišti da je neispravna."
Vozač reagira tako da je ženi zatvorio vrata, u ovom slučaju dok je bila unutar vozila, da bi tek na negodovanje nešto većeg muškarca vrata i otvorio.

Ovakve i slične stvari susrećem vrlo često, gotovo svaki put kada se vozim gradskim prijevozom, i nije prvi put da sam, kao danas, u školu zakasnio zbog tuđeg ponašanja koje nisam ničim isprovocirao.

Vidim da su moderatori uvijek bili vrlo rječiti u ovakvim temama, stoga se nadam Vašem odgovoru i unaprijed zahvaljujem! 001_smile

Putnik driving

Naslov: Re: Zanimljiva iskustva s vozačima autobusa
Novi postPostano: čet pro 11, 2008 8:13 am 
Site Moderator

Pozdrav!

Nama je ovdje teško biti "sudac" u ovakvim situacijama bez konkretnih podataka (nprm. reg. oznaka busa, pa da kontaktiramo i vozača ili bilo kojeg drugog djelatnika koji je sudjelovao u "incidentu"), jer svaka priča ima dvije strane, pa tako i u ovom slučaju (ali prema vremenu i stajalištu te relaciji mislim da čemo moći vidjeti o kojem vozaču se radi). Uvijek postoji određen broj ljudi kojima se naše usluge ne sviđaju i koji nisu zadovoljni ponašanjem pojedinih djelatnika, kao što isto tako ima određeni broj djelatnika koji se ne ponašaju po propisima i na taj način stvaraju krivi dojam među ljudima o svim našim djelatnicima kao i o samoj firmi. Kod nas u firmi postoji služba koja riješava takve stvari, ali rade na način da se "oštećeni" putnik mora pojaviti u firmi sa točnim podacima "što, gdje, kada i kako", te podnijeti prijavu protiv osobe za koju smatra da ga je na neki način "oštetila", jer na ovakve "anonimne" dojave ne možemo i ne smijemo reagirati upravo iz razloga što isto tako očekujemo da i druga strana kaže svoju priču. Ukoliko se ispostavi da je naš djelatnik kriv, protiv njega/nje se podnosi prijava koja nosi određene posljedice.
Konkretno u ovom slučaju vozač najjednostavnije može reći da te nije vidio, a mi mu to ne možemo dokazati, isto tako može reći da se morao držati voznog reda, pa da je zato žurio. Pretpostavljam da je ovo u pitanju bila samo dobra volja vozača hoče li stati ili ne, ali bez obzira na sve ukoliko se smatraš "oštečenim", ja ti se ispričavam u ime firme uz nadu da se to više neće ponoviti, a ako se i nađeš u takvoj situaciji (isto tako i svi ostali koji pročitaju ovaj post), svakako zapamti ili zapiši o kojem se vozilu radilo, gdje se to dogodilo i u koje vrijeme kako bi to mogli provjeriti i sa drugom stranom. Ovo se isto odnosi i na slučaj gospođe sa butrom. Svi problemi sa butrama se mogu riješiti sa dolaskom u našu Službu prodaje karata gdje se butra može "očitati" i na taj način se onda mogu vidjeti sve aktivnost sa njom od dana kada je butra izrađena (gdje se putnik vozio, prijavio, odjavio i sl.).
Nadam se da sam ti (a i ostalima) bar malo "približio" ovu problematiku, a isto tako da ćeš i riješiti onaj ispit 001_rolleyes !!!

Novi postPostano: čet pro 11, 2008 12:45 pm 

Pozdrav još jednom!

Prije svega, zahvaljujem na brzom i ljubaznom odgovoru. Potvrdili ste mi sinoćnja razmišljanja dok sam čitao druge teme na forumu da su ovdje ljudi koji zaista vole i razumiju se u svoj posao.
Ipak, složit ćete se da su vozači i kontrolori ti koji putnicima grade dojam, koji je inače u javnosti dosta loš. Samo će manji broj putnika obratiti se putem interneta ili doći u Hadrijanovu..

Koliko god se ja ljutio, opet ne bih želio da samo na temelju jednog propusta netko snosi posljedice na plaći i slično. Zato sam napisao samo mjesto i vrijeme iz čega se može barem otprilike saznati o kojem vozaču se točno radi, i neslužbeno mu reći da se ipak tamo netko na internetu žali na njega. (naravno ako za takvo što postoji volja) 001_rolleyes

Još jednom se zahvaljujem, a za ispit imam termin krajem slijedećeg tjedna, dotad možda i uspijem naučiti cheers2

Novi postPostano: čet pro 11, 2008 3:48 pm 
Site Admin

jug2 je napisao/la:
Koliko god se ja ljutio, opet ne bih želio da samo na temelju jednog propusta netko snosi posljedice na plaći i slično. Zato sam napisao samo mjesto i vrijeme iz čega se može barem otprilike saznati o kojem vozaču se točno radi, i neslužbeno mu reći da se ipak tamo netko na internetu žali na njega.

Pozdrav!
Evo pronašli smo vozača te je pozvan da napiše izjavu (iako se ovo ne radi na temelju anonimnog posta na forumu), i napisao je baš ono kako sam i mislio... poznat mu je dotični događaj i uglavnom njegova tvrdnja je da je već izašao u kolnički trak, i da nikako nije bio u mogućnosti primiti putnika. Pa se opet vračamo na ono što sam dvadesetak puta napisao na ovom forumu: jasno je nama da pojedini vozači nemaju adekvatan pristup prema putnicima, smješno bi bilo da tvrdimo kako je u našim vozilima kao u raju... ali kazniti vozača, pokrenuti stegovni postupak i skinuti mu npr.20% s osobnog dohotka ne može se niti je normalno napraviti na temelju anonimnog posta na forumu. Zato postoji procedura (osobna prijava, suočenje itd.) koja se radi kod ovakvih problema, i zato sam protiv pritužbi na vozače postanjem na forumu iz jednostavnog razloga jer to nema nikakvog smisla i ništa nećemo postiči. Nama je također u cilju riješiti problematiku ponašanja pojedinih vozača, ali to moramo napraviti zajednički s putnicima po nekakvom razumnom postupku a to sigurno nisu anonimne prijave.
Ispričavam se i ja još jednom u ime Gpp-a...

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Fatal error: ./cache/ is NOT writable. in C:\Users\gpposije\gpp-osijek.com\wwwroot\forum\includes\acm\acm_file.php on line 103