Sada je: ned stu 18, 2018 1:53 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Neodgovornost vozača
Novi postPostano: pon stu 03, 2008 3:24 pm 

Danas me vozač autobusa linije Osijek-Laslovo na stanici kod šetača u 13:35 pritvorio vratima dok sam ulazila na zadnja vrata. Mogu biti sretna što sam prošla bez ozljeda. Jedino što je oštećeno je moja torbica koja je prilikom zatvaranja vrata pričepljena. Nitko mi ne može reći da sam pogriješila ulazeći na zadnja vrata koja su "samo za izlaz" jer dnevno 500 ljudi ulazi kroz zadnja vrata i uostalom ni meni nije prvi put, a vozač ima dužnost pogledati u retrovizor prije zatvaranja vrata. Ovo nije prvi put da se takvo što dogodilo, sama sam svjedok takvih situacija. Moj komentar je samo - sramota i bezobrazluk!

Naslov: Re: Neodgovornost vozača
Novi postPostano: pon stu 03, 2008 6:40 pm 
Site Moderator

Prvenstveno je tvoja greška što si ulazila na zadnja vrata, jer već tu se vozaču može opravdati zatvaranje vrata (kada nije gužva na stanici i u autobusu (ili tramvaju), vozač prvo kupi putnike, a tek onda pušta ostale van upravo zbog ovakvih situacija), slažem se da vozač mora gledati na retrovizor, ali ako je bila gužva u busu ili na stanici, vozaču je u svakom slučaju smanjena vidljivost na retrovizoru. Uostalom i ti i onih 500 ljudi osim tebe koje spominješ da dnevno ulaze na zadnja vrata, činite prekršaj vezan za ponašanje tijekom vožnje-tako da je zapravo to sramota i bezobrazluk, i zbog toga ti svatko može reći da si pogriješila (da 500 ljudi skoči u bunar i utopi se jel' bi i ti skočila onda za njima?). Ako misliš da si na neki način oštećena svakako se javi kod nas u firmu i podnesi prijavu protiv vozača, a neka istraga onda utvrdi tko je bio kriv. Unaprijed se ispričavam u ime vozača i firme ako je on kriv!

Novi postPostano: uto stu 04, 2008 12:33 pm 

Ja bih samo nadodao kako bi na isti način postupili i vozači autobusa u Rijeci, jer je ulaz isključivo samo na prednjim vratima, a to mogu i potvrditi u 99% slučajeva. (morao sam)

Novi postPostano: pet pro 19, 2008 9:29 pm 

hmm...i ja imam jednu primjedbu..ja vechinom znam zakasnit na onaj ivanovacki bus u 19:20 i idem laslovackim ali taj bus nestane na prvoj stanici na brijestu...moram urlati da vrata otvore...i onda se vozac zna bunit..zasto idemo laslovackim kad postoji ivanovacki..pa mislim hello...ja mogu valjda ich busom koim zhelim.. [cursing

Novi postPostano: sub pro 20, 2008 10:47 am 
Site Admin

Pozdrav!
U pravu si, imaš se pravo voziti autobusom kojim želiš.
Ispitat ćemo ovaj slučaj...

Novi postPostano: sub pro 27, 2008 1:22 am 

Neukusno i nekulturno je obracat se nepoznatoj osbi sa TI gosp. moderator. Niti bonton, niti opca kultura, vec stovanje svojih klijenata od kojih zivite. Kada Opcina zavrne slavinu koju sisate odnos osoblja GPP prema putnicima bit ce za primjer u drzavi pa i sire.
T3PVO je napisao/la:
Prvenstveno je tvoja greška što si ulazila na zadnja vrata, jer već tu se vozaču može opravdati zatvaranje vrata (kada nije gužva na stanici i u autobusu (ili tramvaju), vozač prvo kupi putnike, a tek onda pušta ostale van upravo zbog ovakvih situacija), slažem se da vozač mora gledati na retrovizor, ali ako je bila gužva u busu ili na stanici, vozaču je u svakom slučaju smanjena vidljivost na retrovizoru. Uostalom i ti i onih 500 ljudi osim tebe koje spominješ da dnevno ulaze na zadnja vrata, činite prekršaj vezan za ponašanje tijekom vožnje-tako da je zapravo to sramota i bezobrazluk, i zbog toga ti svatko može reći da si pogriješila (da 500 ljudi skoči u bunar i utopi se jel' bi i ti skočila onda za njima?). Ako misliš da si na neki način oštećena svakako se javi kod nas u firmu i podnesi prijavu protiv vozača, a neka istraga onda utvrdi tko je bio kriv. Unaprijed se ispričavam u ime vozača i firme ako je on kriv!

Novi postPostano: sub pro 27, 2008 3:54 am 

Mislim da prvo onda treba napasti "gospodičnu" koja namjerno ulazi na zadnja vrata, na kojima vidljivo pise "IZLAZ" i onda na kraju svega daje komentar "sramota i bezobrazluk" A di je njen bonton ponasanja u javnom prometu?

Bilicki je napisao/la:
Neukusno i nekulturno je obracat se nepoznatoj osbi sa TI gosp. moderator. Niti bonton, niti opca kultura, vec stovanje svojih klijenata od kojih zivite. Kada Opcina zavrne slavinu koju sisate odnos osoblja GPP prema putnicima bit ce za primjer u drzavi pa i sire.
T3PVO je napisao/la:

Novi postPostano: sub pro 27, 2008 10:14 am 
Site Moderator

Bilicki je napisao/la:
T3PVO je napisao/la:

Očito je da se ne koristiš baš forumima, jer bi onda znao da to nema veze sa kulturom, bontonom i načinom ophođenja prema korisnicima. Na svim forumima, pa tako i na ovom, komunikacija između članova je na TI, jer je to nepisano pravilo interneta za forume. Dobar primjer tome kakav je odnos prema našim korisnicima je ako nprm. pošalješ mail nekome od nas koji je naslovljen na ime i prezime i u kojemu su podaci od pošiljaoca, a na forumu to nemožeš ovako gledati! Ukoliko budeš u prilici da dođeš u kontakt sa nekima od nas "u živo", onda ćeš imati pravo da komentiraš našu kulturu, a do tada provjeri svoje navode, jer ovako sam sebi "skačeš u stomak".
Pozdrav!

Novi postPostano: sub pro 27, 2008 11:01 am 
Site Admin

Bilicki je napisao/la:

ivanaosk u potpisu ima "Fucking Idiot" prema tome čisto ne vjerujem da joj je stalo da je na forumu oslovljavamo sa presvijetla gospodična ili tako nešto...
Evo vas ćemo oslovljavati sa "VI" čim napišete ime i prezime jer stvar opće kulture i bontona je da se predstavite prije nego nekoga kritizirate.

ivanaosk, ako ti smeta što smo te oslovili sa "ti" slobodno nam napiši kritiku pa više nećemo...

Novi postPostano: sub pro 27, 2008 3:20 pm 

Bilicki je napisao/la:
T3PVO je napisao/la:

Kad je već Bilickom stalo do bontona, onda neka barem piše č,ć,š, a ne c,s!!! (isprika ako nemaš hrvatsku tipkovnicu)

Novi postPostano: ned pro 28, 2008 10:10 pm 

Bilicki je napisao/la:

hahahahahahahaha xD ja nevjerujem [idea +1

Novi postPostano: pon pro 29, 2008 11:11 pm 

Ova mala skola ima smisla za one koji nisu koristili (ozbiljne)forume u Njemackoj ili Francuskoj. No, daljnjim diskusom odlazimo sa teme. SRETNA NOVA GODINA
[quote="T3PVO"][quote="Bilicki"]Neukusno i nekulturno je obracat se nepoznatoj osbi sa TI gosp. moderator. Niti bonton, niti opca kultura, vec stovanje svojih klijenata od kojih zivite. Kada Opcina zavrne slavinu koju sisate odnos osoblja GPP prema putnicima bit ce za primjer u drzavi pa i sire.
[quote="T3PVO"]Prvenstveno je tvoja greška što si ulazila na zadnja vrata, jer već tu se vozaču može opravdati zatvaranje vrata (kada nije gužva na stanici i u autobusu (ili tramvaju), vozač prvo kupi putnike, a tek onda pušta ostale van upravo zbog ovakvih situacija), slažem se da vozač mora gledati na retrovizor, ali ako je bila gužva u busu ili na stanici, vozaču je u svakom slučaju smanjena vidljivost na retrovizoru. Uostalom i ti i onih 500 ljudi osim tebe koje spominješ da dnevno ulaze na zadnja vrata, činite prekršaj vezan za ponašanje tijekom vožnje-tako da je zapravo to sramota i bezobrazluk, i zbog toga ti svatko može reći da si pogriješila (da 500 ljudi skoči u bunar i utopi se jel' bi i ti skočila onda za njima?). Ako misliš da si na neki način oštećena svakako se javi kod nas u firmu i podnesi prijavu protiv vozača, a neka istraga onda utvrdi tko je bio kriv. Unaprijed se ispričavam u ime vozača i firme ako je on kriv![/quote][/quote]

Očito je da se ne koristiš baš forumima, jer bi onda znao da to nema veze sa kulturom, bontonom i načinom ophođenja prema korisnicima. Na svim forumima, pa tako i na ovom, komunikacija između članova je na TI, jer je to nepisano pravilo interneta za forume. Dobar primjer tome kakav je odnos prema našim korisnicima je ako nprm. pošalješ mail nekome od nas koji je naslovljen na ime i prezime i u kojemu su podaci od pošiljaoca, a na forumu to nemožeš ovako gledati! Ukoliko budeš u prilici da dođeš u kontakt sa nekima od nas "u živo", onda ćeš imati pravo da komentiraš našu kulturu, a do tada provjeri svoje navode, jer ovako sam sebi "skačeš u stomak".
Pozdrav![/quote]

Novi postPostano: uto pro 30, 2008 5:28 pm 
Site Moderator

Prvo, uopće ne znam što bi trebalo značiti "ozbiljan forum", a drugo ne znam kakve veze ima u kojoj je zemlji forum, jer uglavnom na svim forumima korisnici budu registrirani pod smišljenim nickovima i izmišljenim imenima. Tako da ako se uključi logika u razmišljanje, jednostavno nema smisla zašto bi ih netko persirao kada niti oni sami nisu registrirani pod pravim imenom i prezimenom i nekim osnovnim podacima o sebi!

Novi postPostano: čet sij 22, 2009 8:21 pm 

hmmm...obrachajte mi se kak ochete...samo ne s VI...tak da...a i ja sam samo pitala zasto je t0 za aut0bus...isprichavam se za natpis..

Novi postPostano: čet sij 22, 2009 9:26 pm 
Site Admin

Ne moraš se ispričavati za natpis, možeš imati natpis koji želiš, samo sam ga spomenuo iz razloga što je gospodin sugerirao moderatoru da ti se obraća sa VI...

Novi postPostano: ned vel 22, 2009 6:46 pm 

E ovako, ja imam nesto za reci jer mi je stvarno dosta neugodnosti koje nam priredjuju odredjeni vozaci. Prvo, radi se o relaciji Jug2-Kanizliceva i vozacima koji voze navecer. 07.02. vozac koji je dosao na stanicu u 22:50 mi je pred nosom zatvorio vrata iako je vidjeo da dolazim prema vratima! vidjeo me sigurno jer osim sto sam imala bijelu jaknu bila sam daleko od busa 2 koraka! Zar nije obaveza vozaca da stane na svakoj stanici?? 21.02. u 22:50, covjek koji se stalno hvali kako taj posao radi 28 godina nas je doslovno kao stoku istjerao iz busa vicuci "zadnja stanica! zadnja stanica"! Moram reci da se radi o stanici u Umaskoj i da mislim da smo zasluzili da nam je barem objasnio zasto nas tjera van buduci da se dosad nije moralo izlaziti kako bi se bus okrenuo. A da i spomenem kako je odredjena gospodja (ocito vozaceva prijateljica) uredno ostala zabavljati vozaca dok okrene bus! Ja ne znam po kojim kriterijima ti ljudi dobivaju posao ali bi svakako mogli nauciti kulturi i odnosu s ljudima!

Novi postPostano: pon vel 23, 2009 8:05 am 
Site Moderator

Razgovarati ču sa Šefom prometnog sektora pa da vidim o čemu se radi. Ukoliko je kriv vozač, žao mi je i ispričavam se u ime firme, a isto tako možeš doći kod nas u firmu i podnijeti prijavu protiv dotičnog vozača. Inače, kada razgovaramo sa vozačima o konkretnim problemima njihova priča bude sasvim suprotna, zato je važno da putnici koji su na neki način oštečeni dođu do Gpp-a i podnesu prijavu, jer na temelju ovakvih optužbi ne možemo pokretati stegovni postupak!

Novi postPostano: pon vel 23, 2009 4:19 pm 

Pa cuj, sasvim je sigurno da vozac nece priznati "Jesam, zatvorio sam joj vrata ispred nosa i osao" :P

Novi postPostano: uto vel 24, 2009 8:49 pm 

Naravno da nece! Njegov dolazak i odlazak sa stanice je trajao sveukupno 2.5 sekunde, cak je i osoba koja me dopratila na stanicu mahala ispred busa ali ocito je vozac mislio da mase ko zna zasto. Mislim ostala sam onako paf, ono "sta se sad to dogodilo?" Cak sam i pomislila da tu i nije stanica vise vec da je vozac stao zbog toga sto su ljudi mozda navikli da je tu stanica pa ono, reda radi.. Ali jos ne mogu vjerovat, prizor kako covjek gleda u mene i lijepo stisne gumbic za zatvaranje vrata i ajd bok. E da, i jos nesto, smiju li vozaci pusiti cigarete za vrijeme voznje?

Novi postPostano: sri vel 25, 2009 8:04 am 
Site Moderator

Šef prometa mi je rekao da je ta stanica u Umaškoj zadnja na toj liniji i da vozač putnicima koji nisu izašli iz vozila mora to napomenuti i zamoliti ih da napuste vozilo (iznimka su kružne linije), a što se tiče vožnje putnika u vozilu dok se isto okreče, vozač u pravilu nebi nikoga smio voziti od putnika za vrijeme te radnje, ali to je več individualna stvar vozača i samim time on riskira da dobije prijavu. Optužbe ovakvim putem nemaju smisla, jer da sada pitamo vozača o tom slučaju sa zatvaranjem vrata, uvjeren sam kako bi on rekao da to nije istina već da su vrata bila otvorena koliko je to bilo potrebno i da on vas uopće nije vidio, a mi to ne možemo dokazati. Pušenje u vozilu im je također zabranjeno, ali to je isti slučaj kao i predhodni. Služba kontrole i sigurnosti ima zadatak da takve stvari provjerava, a putnici bi mogli pomoći da nprm. snime vozača sa mobitelom ili slično, i onda tu snimku donesu ili pošalju nama, jer to je jedini način da se nešto takvo dokaže (iz razloga što 4 kontrolora sigurnosti koji tijekom dana rade i vrše kontrolu, fizički ne mogu prekontrolirati 120 vozača koji tijekom dana voze, a da ne spominjem da osim te kontrole imaju još nekoliko poslova koje trebaju napraviti tijekom svoje smjene). Ukoliko bi to samo prijavili usmeno ili na ovaj način, mi jednostavno to ne možemo uvažiti, jer naravno da će vozač sebe braniti i reći da to nije istina.

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Fatal error: ./cache/ is NOT writable. in C:\Users\gpposije\gpp-osijek.com\wwwroot\forum\includes\acm\acm_file.php on line 103