Sada je: ned kol 19, 2018 9:24 pm.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 177 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Linije
Novi postPostano: pon lip 29, 2009 6:26 am 
Site Moderator

Još uvijek možeš ići sa trga na kolodvor preko Mačkamame, a kako će biti kada tramvaj krene na Bikaru još uvijek se ne zna sa sigurnošću. Ako ostane prema prvim planovima, putnik koji ide sa trga na kolodvor morati će presjedati na kružnom toku ukoliko se ne želi voziti sve do Bikare i nazad (ujedno ne potrošiti dosta više love ako ima vrijednosnu butru).

Novi postPostano: pon lip 29, 2009 11:55 am 

bilo bi dobro kad bi bile linije bikara-trg, mackamama-zp, al ko pita putnike....bas me zanima ovo novo poglavarstvo sto ce izmudrovat blink

Novi postPostano: pon lip 29, 2009 9:00 pm 

Ok..hvala!

Meni samo nije jasno zašto ne uvedu tramvaj koji će kružiti ili iz višnjevca, preko trga, pa da kod interšpara skrene za zrinjevac,kolodvor.... ili da krene sa zp..trg...zrinjevac,kolodvor [bored

Novi postPostano: ned ruj 13, 2009 10:46 pm 
Moderator

Što se tiče linija u Osijeku, ja nerazumijem zašto se GPP tako čvrsto drži samo dvije linije. Ovo je moj odgovor jednom forumašu na forumu zeljeznice.net, tamo se također vode rasprave oko vođenja linija Osječkih tramvaja, pa me zanima zašto npr. ne predate prijedlog poglavarstvu za ovakvo vođenje linija kako sam ja napisao.

Dakle, moj odgovor na zaključak da Osijeku trebaju 5 tramvajskih linija, obratite pozornost na boldani dio.

tram4 je napisao/la:

Nebi trebalo i nebi moglo biti 5 linija iz više razloga.

1. Nema dovoljno tramvaja za normalno funkcioniranje svih 5 linija odjednom, odnosno za normalan slijed tramvaja da linija bude isplativa.

2. Samim uvođenjem nekih nepotrebnih linija se stvara nered i bar dvije od pet linija postaje neisplativo.

U Osijeku bi trebale postojati maksimalno 3 linije, po meni: 1 Zeleno polje-Višnjevac, 2 Kolodvor-Podgrađe i 3 Zeleno polje-Bikara. Naravno po uvijetom da sve tri linije imaju slijed ispod 10 minuta a u špicama svakih 4 ili 5 min. Ako netko treba npr. sa Bikare na trg, fino na kolodvoru presjedne na 2-ku i gotovo, tako tramvajski prijevoz funkcionira u svim normalnim gradovima, zašto bi Osječanima bio problem presjedat sa jednog tramvaja na drugi?

Novi postPostano: pon ruj 14, 2009 8:43 am 
Site Moderator

He, he, sve je to lijepo kada je nekome od nas u glavi ili na papiru iagree , ali kada vidiš stvarnost.... banghead
Teoretski bi se moglo napraviti 6-8 linija u gradu, a to bi onda značilo minimalno 20 tramvaja više, 50-ak vozača više, još jedna remiza, 50-ak ljudi na održavanju više, itd. itd., a to je riječ o milijunskim iznosima crazy o kojima mi možemo samo sanjati!
Samo za ove tri linije i za polazna vremena koje navodiš treba skoro pola onog gore nabrojenog, jer ipak trebaju biti neki zakonski uvijeti ispunjeni kako bi to funkcioniralo kako treba. Morate shvatiti da je to veliki sustav u pitanju, koji nadovezuje jedno na drugo i koji je vrlo zahtjevan, a potpuno neisplativ.
Kada bi došli u poglavarstvo sa takvim zahtjevom, ovako bi izgledao odgovor: confused frown2 [cursing cuss incazzato [mad [mad5 boxing_smiley , jer bi to značilo bar još 20 000 000 kn godišnje više subvencija prema Gpp-u, što je ravno tome da Gpp pošalje raketu na mjesec 001_rolleyes

Novi postPostano: pet lis 02, 2009 5:33 pm 

jel tramvaj više ne staje na zrinjevcu??

već par puta kad sam se vozila vozač nije stao..nego je tek stao kod kolodvora confused i rekla bi da je riječ o istom vozaču.. neznam tko je, ali s đakovštine je krenuo u 16:05

Novi postPostano: pet lis 02, 2009 7:44 pm 

pravosica je napisao/la:
jel tramvaj više ne staje na zrinjevcu??

već par puta kad sam se vozila vozač nije stao..nego je tek stao kod kolodvora confused i rekla bi da je riječ o istom vozaču.. neznam tko je, ali s đakovštine je krenuo u 16:05

Ako nema putnika za izlaz, onda OK ako nije stao. Ako si ti trebala izaći, vjerojatno te nije vidio ( ako si stajala na drugoj stepenici...).

Novi postPostano: sub lis 03, 2009 10:54 am 

ok... cooool

a još nešto glare baš se ne snalazim na tom dijelu grada... ako bi trebala izaći kod gradskih bazena, na kojoj bi stanici trebala izaći? ili je samo jedna stanica u divaltovoj? thx cornut

Novi postPostano: sub lis 03, 2009 11:00 am 

izadjes na stanici gradski vrt

Novi postPostano: čet lis 15, 2009 2:15 pm 

Kada kreće nova busna linija prema Uskim njivama i kako će toćno ići ?

hvala

Novi postPostano: čet lis 15, 2009 2:16 pm 

1142007 je napisao/la:
Kada kreće nova busna linija prema Uskim njivama i kako će toćno ići ?

hvala

najavili su 15,10 ne znam jel krenila ja ju nisam vidio

Novi postPostano: pet lis 16, 2009 2:07 pm 

gle cuda banghead , nista ni od te linije, cak ni probna

Novi postPostano: pet lis 16, 2009 4:26 pm 
Site Moderator

Trebala bi krenuti od ponedjeljka, a na liniji će biti autobus kineske marke koji će nam doći na testiranje. Vožnja u tom busu će putnicima biti besplatna, a autobus će na sebi imati oznake da je promotivna vožnja, tako da će biti lako prepoznatljiv.
Autobus će se iz Drinske Trpimirovom i Divaltovom spustiti do Wilsonove, a potom Delničkom do Vatrogasne i Kninske ili odmah do Kninske. Preko Kirove, Divaltove i Huttlerove linija će voditi do Vukovarske te se Trpimirovom vratiti u Drinsku. Dio koji se odnosi na Drinsku, međutim, na probnom je roku - ako bude nerentabilan ukinut će se.

Novi postPostano: uto lis 20, 2009 7:30 pm 

Pozdrav.
Je li krenula nova linija? Ako je stigao autobus, mogla bi neka slika pasti Chevy_anim

Novi postPostano: uto lis 20, 2009 8:34 pm 

Krenula je.
Mozes na linku vidjeti vjesti osjecke televizije ima jedan dio o toj liniji
http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=22091

Novi postPostano: sri lis 21, 2009 2:16 pm 

Autobus se čini da je dobar. Ovaj vikend ga moram isprobati, a i treba se vozati kako bi liniju ostavili za stalno wink

Novi postPostano: sri lis 21, 2009 2:58 pm 
Site Moderator

Euro Bus je pokrenuo uvoz kineskih King Long autobusa. Oni su su prvi autobusi proizvedeni Kini, a homologirani u Europi. Zbog toga se mogu registrirati u svim europskim zemljama.

Glavna im je prednost, kao i svim kineskim proizvodima, niska cijena. Naime, autobusi europskih proizvođača u istoj klasi stoje i 100 tisuća eura više od autobusa King Long za koji je potrebno izdvojiti 170 tisuća eura.

Podvozje autobusa proizvedeno je u njemačkoj, osovine i mjenjač proizvodi ZF, a Wabco proizvodi ABS sustav i zračne ovjese, dok je motor Cummins proizveden u Engleskoj.

Hrvatski zastupnik za King Long je Euro Bus koji ima velike planove za osvajanje hrvatskog tržišta jer nabavna cijena vozila postaje sve važnija zbog sve većih cijena goriva. Na našim cestama trenutno vozi pet autobusa King Long, a koriste ih makarski Promet i zagrebački Herc Tours. King Long već sada većinu od 25 tisuća autobusa izvozi u europske zemlje: Italiju, Francusku, Njemačku i Belgiju. (Ante Livajić)

Izvor: Liderpress

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 177 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Fatal error: ./cache/ is NOT writable. in C:\Users\gpposije\gpp-osijek.com\wwwroot\forum\includes\acm\acm_file.php on line 103