Sada je: sri lis 24, 2018 4:28 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 177 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Linije
Novi postPostano: čet vel 14, 2008 3:32 pm 

Možete li mi objasniti linije u Osijeku. Kužim liniju 1, osim što nekad skrene na Trgu A.S za Mačkamama pa kad se vraća ide preko Kolodvora. Kod 2 ne kužim dali ona vozi Trg A.S - Kolodvor - Trg A.S. ili Trg A.S - Mačkamama - Kolodvor - Trg A.S.
Koja je to linija 3, koja 4, a koja je to 7?

Naslov: Re: Linije
Novi postPostano: pet vel 15, 2008 1:10 pm 
Site Moderator

slavonac je napisao/la:
Možete li mi objasniti linije u Osijeku. Kužim liniju 1, osim što nekad skrene na Trgu A.S za Mačkamama pa kad se vraća ide preko Kolodvora. Kod 2 ne kužim dali ona vozi Trg A.S - Kolodvor - Trg A.S. ili Trg A.S - Mačkamama - Kolodvor - Trg A.S.
Koja je to linija 3, koja 4, a koja je to 7?

Linija 2 vozi Trg A.S.-Mačkamama-Kolodvor-Trg A.S., a u jednom postu ranije sam naveo da se ostale linije (3,4,5) koriste prilikom nekih radova na pruzi ili gornjem vodu, pa tramvaji ne prometuju uobičajenim trasama već to budu obilazni putevi, odnosno oni koji su u tome trenutku mogući! Nazvane su tako jer onda posebno moraju biti programirani displeji i najave stanica.

Novi postPostano: sub vel 16, 2008 7:37 pm 

Za kada se planira početak izgradnje tramvajske pruge kroz Divaldtovu i koji je planirani rok njenog puštanja u promet? Koja je procjena broja tramvaja koji će voziti svaki dan na toj i na svim linijama zajedno te koja je procjena ukupnog broja tramvaja koje će GPP trebati imati u svome sastavu nakon puštanja te pruge u promet?

Novi postPostano: sub vel 16, 2008 8:40 pm 

Možda ne bi bilo loše kod širenja broja linija upotrijebiti pokoje inače neupotrebljeno okretište (recimo ono u Kanižlićevoj ili neka kombinacija s remizom). Dakako, ukaže li se jednom potreba.

Novi postPostano: ned vel 17, 2008 12:25 am 
Site Admin

Početak izgradnje tramvajske linije kroz Divaltovu je bio planiran krajem ove godine, ali kako je Osijek doživio niz problema s gradskom vlasti (još uvijek je nemamo) sve ovo za kraj godine je upitno i nije zagarantirano, iako vjerujem da bi se moglo nastaviti po planu čim se vlast vrati u grad.Zatim spajanje te dionice sa onom prema Z.Polju je bilo planirano 2012 zbog veličine i kompliciranosti projekta o kojem sam nedavno napisao jedan post.Procjenu tramvaja na tim linijama nije moguće sada predvidjeti, kako sam također u jednom postu rekao potrebno je nakon samog puštanja linije napraviti analize na različitim kombinacijama pa onda odrediti najbolje rješenje, jer npr. ako broj putnika na Divaltovoj ne bude abnormalno velik, dovoljno je da jedan ili dva tramvaja voze tu kompletnu dionicu (kruže) od Mačkamame do bikare i nazad.Sve ovo je uglavnom potrebno analizirati i donjeti rješenje iz same prakse.

Novi postPostano: ned vel 17, 2008 2:21 pm 

Za to služe ljudi s Prometnog fakulteta i pokoji student da popisuje promet. I to je uvijek najbolje učiniti. Čini mi se čak i bolje od onoga da se osmisli linija pa nakon mjesec-dva ukine.

Naravno da linije nisu vječne, napokon kad se izgrade novi dijelovi grada, kad se život prebaci s jednog mjesta na drugi, ukazat će se potrebe za nečim novim, a nestat će za nečim starim (ovo je, istina, puno lakše zapaziti u puno većem gradu), ali ipak se isplati napraviti istraživanje, pa onda stvar konkretizirati.

Inače, jako mi se sviđa zamisao da se autobusi izbace iz centra i da služe da dovoze ljude do nekih stanica tramvaja. No, opet, to što se meni sviđa je jedna stvar, a što će pokazati (ili pokazuje) studija može biti sasvim druga.

Novi postPostano: ned vel 17, 2008 3:32 pm 
Site Admin

Da ovo bi trebalo ustvari biti idealno rješenje prometnog sustava, autobusi voze do terminalnih točaka, zatim se presjeda na tramvaj na taj način se smanjuje gužva unutar grada, pa je tu i pitanje ekologije, i hrpa drugih stvari koje bi ovakav sustav povukao sa sobom.Mnogima se to ne sviđa (zbog presjedanja), ali analizu ovakvog prijevoza su već obavili stručnjaci i sigurno je da će to biti idealno rješenje za Osijek.

Novi postPostano: ned vel 17, 2008 7:01 pm 
Moderator

Mislim da je izuzetno potrebna linija za kolodvor...ovako ja iz Retfale moram ići tramvajem do Trga Ante Starčevića,gdje 10-ak minuta čekam tramvaj za Mačkamamu,na kružnom toku opet moram presjedati,i čekati drugi tramvaj za kolodvor...jako nepraktično!

Zato mislim da je izuzetno potreban "kolodvorac" a i linija Višnjevac-Mačkamama.Ne znam koji je razlog ukidanja te linije.

Isto su moguće kombinacije sa okretištem u Podgrađu,na tu ideju sam slao nekoliko mailova GPP-u no uzaludno...tamo bi se također dalo nešto iskombinirati...

Mišljenja sam da bi se linije mogle puno bolje složiti... :)

Novi postPostano: pon vel 18, 2008 8:30 am 
Site Moderator

Jura je napisao/la:
Mislim da je izuzetno potrebna linija za kolodvor...ovako ja iz Retfale moram ići tramvajem do Trga Ante Starčevića,gdje 10-ak minuta čekam tramvaj za Mačkamamu,na kružnom toku opet moram presjedati,i čekati drugi tramvaj za kolodvor...jako nepraktično!

Zato mislim da je izuzetno potreban "kolodvorac" a i linija Višnjevac-Mačkamama.Ne znam koji je razlog ukidanja te linije.

Isto su moguće kombinacije sa okretištem u Podgrađu,na tu ideju sam slao nekoliko mailova GPP-u no uzaludno...tamo bi se također dalo nešto iskombinirati...

Mišljenja sam da bi se linije mogle puno bolje složiti... :)

Može se svašta napraviti, ali za to su potrebni puno veči kapaciteti (mislim na broj vozila) koje u ovom trenutku mi nemamo, a linije koje su ukinute su se nažalost pokazale ne isplative, a uz sve to se veliki broj građana bunio što onda moraju presjedati jer u 90% slučajeva nitko ne gleda na vanjski displey da vidi koje je odredište!!

Novi postPostano: pon vel 18, 2008 8:39 am 

admin je napisao/la:
Mnogima se to ne sviđa (zbog presjedanja),

Osobno imam dvojako mišljenje o presjedanju koje ovisi o slobodnim mjestima za sjedenje. :)

Novi postPostano: pon vel 18, 2008 8:43 am 
Site Moderator

BMT je napisao/la:
admin je napisao/la:
Mnogima se to ne sviđa (zbog presjedanja),

Osobno imam dvojako mišljenje o presjedanju koje ovisi o slobodnim mjestima za sjedenje
. :)

Znaš što se događa sa telefonima u firmi kada par bakica i djedova ne znajuči mora neplanski presjedati....užare se, a ako se tome doda i još par poziva od onih što zakasne na posao....revolucija

Novi postPostano: pon vel 18, 2008 11:36 am 
Moderator

Zašto se ne stave svi tramvaji u promet kako bi se skratilo čekanje?

Novi postPostano: pon vel 18, 2008 2:38 pm 
Site Moderator

Jura je napisao/la:

Zato što određeni postotak voznog parka mora ostati u remizi kao rezerva u slučaju kvarova, a u tome postotku su i tramvaji koji se popravljaju, koji su na servisu i sl.!

Novi postPostano: pon vel 18, 2008 6:25 pm 

T3PVO je napisao/la:
Jura je napisao/la:

Zato što određeni postotak voznog parka mora ostati u remizi kao rezerva u slučaju kvarova, a u tome postotku su i tramvaji koji se popravljaju, koji su na servisu i sl.!

A i valjda zato što to košta. Treba razmišljati o plaćanju radne snage i električne energije koja se potroši za rad tramvaja. Bojim se samo da javni prijevoz, kakvi god da se pomaci učine, više neće biti isplativ s obzirom na broj registriranih auta.

Novi postPostano: pon vel 18, 2008 9:40 pm 
Moderator

T3+B3 je napisao/la:
A i valjda zato što to košta. Treba razmišljati o plaćanju radne snage i električne energije koja se potroši za rad tramvaja. Bojim se samo da javni prijevoz, kakvi god da se pomaci učine, više neće biti isplativ s obzirom na broj registriranih auta.

Osvijestit će se i narod,pa će valjda shvatiti da treba početi koristiti gradski prijevoz,prigradsku željeznicu,itd...no putovanje tramvajem od Retfale do "Sakuntala parka" :lol: ipak traje dosta duže nego putovanje automobilom... ;)

Novi postPostano: pon vel 18, 2008 10:45 pm 

U Osijeku je željeznička pruga u idealnom položaju za prigradski vlak (koji i postoji, a valjda je pristojno i eksploatiran). postavio bih pitanje kakvi su odnosi HŽ-a i GPP-a, ali to bi bio off-topic pa neću... :D

Novi postPostano: uto vel 19, 2008 1:29 am 

T3+B3 je napisao/la:

Da je tako, onda tisuće gradova diljem svijeta bi davnih dana ukinule gradski prijevoz, pogotovo u Americi koja ima(la) najviše automobila po stanovniku, posebno prije 50 godina.

Novi postPostano: uto vel 19, 2008 7:56 am 
Site Moderator

Većina svijetskih velegradova ponovo uvodi tramvaje u GP baš zbog zagađenja i sl., tako da GP ima budućnost u svakom slučaju! :lol:

Novi postPostano: uto vel 19, 2008 8:11 am 

Još da uvedu i čiste načine proizvodnje struje - recimo nuklearke...

Novi postPostano: uto vel 19, 2008 8:22 am 
Site Moderator

da !!! :D

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 177 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Fatal error: ./cache/ is NOT writable. in C:\Users\gpposije\gpp-osijek.com\wwwroot\forum\includes\acm\acm_file.php on line 103