Sada je: sri lis 24, 2018 4:29 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 34 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Imenovanje tramvajskih stajališta
Novi postPostano: ned kol 31, 2008 7:12 pm 

Kao velikoj firmi tipa gpp je teško promijenit ime stanice xD stvarno lol,mislim bmk toje na vašu sramotu al ono :/

Novi postPostano: ned kol 31, 2008 7:49 pm 
Moderator

Sveenya je napisao/la:
Kao velikoj firmi tipa gpp je teško promijenit ime stanice xD stvarno lol,mislim bmk toje na vašu sramotu al ono :/

Ne žali se GPP-u nego predivnoj gradskoj vlasti,od koje trebaš dozvolu i da ime stanice na displeju promijeniš. 001_rolleyes

Novi postPostano: čet ruj 04, 2008 1:56 am 
Moderator

Sveenya je napisao/la:

Ma ovdje GPP, barem ima razumijevanja za građane i uvažava njihovo mišljenje. Ja kad sam došao u Osijek, bez problema sam ušao u remizu, a ZET-u se fućka, samo troše novce ni za što, građane se nepita, u remizu ulaziš kao da je vojna baza. Zapravo je nemoguće ući u remizu itd... frown2

Što se tiče stanica, kad sam bio u Osijeku, zaista me zbunilo što ima 4 stanice Retfala i 3 Pampas, mislim da to nikako nije dobro, i da se to hitno treba mijenjati sa nekom ulicom koja sijeće tu stanicu ili neki obližnji park, trg, itd.... ;)

Inače, ostale stanice su ok. thumbsu

Novi postPostano: čet ruj 04, 2008 6:56 am 
Site Moderator

Ima 3 stanice Retfala i 3 stanice Pampas koje se razlikuju prema oznakama Retfala I, Retfala II, Retfala III i Pampas I, Pampas II, Pampas III. Kada se idući put budu radila imena stajališta pokušati čemo to promijenit sa nekim sugestijama, al kad to ne ovisi o nama već mi dobijemo gotova imena iz poglavarstva!!

Novi postPostano: sub ruj 06, 2008 12:58 am 
Moderator

T3PVO je napisao/la:
Ima 3 stanice Retfala i 3 stanice Pampas koje se razlikuju prema oznakama Retfala I, Retfala II, Retfala III i Pampas I, Pampas II, Pampas III. Kada se idući put budu radila imena stajališta pokušati čemo to promijenit sa nekim sugestijama, al kad to ne ovisi o nama već mi dobijemo gotova imena iz poglavarstva!!

ma krivo sam napisao, znam da su 3 retfale, a ne 4 kako sam napisao. Jedino bi najavna trebala onda govoriti retfala pa neki broj, al dobro tako i onako će se to mijenjati. Znam da to ovisi i o poglavarstvu. thumbsup

Novi postPostano: ned lis 02, 2011 5:58 pm 

Da imamo sve na okupu, evo redom naziva stajališta na liniji 1 i 2:

Linija 1

Višnjevac okretište
Svilajska
Strelište Pampas
Mlinska
Kolodvorska
Dom zdravlja Retfala
Retfala
Dvorac Pejačević
Podgrađe
Solarski trg
Trg Ante Starčevića
Sakuntala park
Glavna pošta
Dom zdravlja
Tvrđa
Tuđmanov most
Remiza
Klinički bolnički centar Osijek
Trg bana Josipa Jelačića
Tržnica Donji grad
Donji grad
Zeleno polje

U suprotnom smjeru postoji jedna stanica više, nalazi se između KBC Osijek i Remize: Studentski Campus.

Linija 2

Bikara okretište
Umaška
Ledine
Huttlerova
Kirova
Svačićeva
Vatrogasna
Gradski vrt
Krbavska
Gacka
Mačkamama
Dunavska
Đakovština
Autobusni kolodvor
Željeznički kolodvor
Tržnica
Sakuntala park
Trg Ante Starčevića
Županijska
Đakovština, presjedanje za kolodvor
Dunavska
Mačkamama
Gacka
...
...
Bikara okretište

Novi postPostano: pet lis 14, 2011 1:44 am 
Moderator

Sve mi se sviđa osim ovog Višnjevac okretište i Bikara okretište. Taj dodatak okretište mi užasno ide na živce i u ZET-u, na sreću toga nema kod tramvaja, nego na nekim zadnjim stanicama autobusa. Čemu to, pa zna se da je okretište a i onda je već moglo biti na svim okretištima, a ne samo na Višnjevcu i Bikari, bilo bi najbolje da se to makne iz najave.
Uskoro češ pisati i stanice kroz Višnjevac. drool5

Novi postPostano: pet lis 14, 2011 12:45 pm 

Vidiš, nekima nije dovoljno što im još i najavi da je to okretište. Jednostavno ostanu sjediti pa ih vozač mora tjerati van. Dok se tramvaj okretao na Mačkamami, isto je bila i riječ "okretište", dok za Zeleno polje nema takve naznake.

tram4 je napisao/la:
Uskoro češ pisati i stanice kroz Višnjevac. drool5

Eh... uskoro... moglo bi biti već slijedeće godine. A mogli bi se novom prugom voziti i u novim Genšerima iz Zagreba hurray

Novi postPostano: ned lis 30, 2011 6:25 pm 
Moderator

sakuntala park je napisao/la:
Vidiš, nekima nije dovoljno što im još i najavi da je to okretište. Jednostavno ostanu sjediti pa ih vozač mora tjerati van. Dok se tramvaj okretao na Mačkamami, isto je bila i riječ "okretište", dok za Zeleno polje nema takve naznake.

Onda bi možda prikaldnija riječ bila "krajnje stajalište-molimo izađite". To je praksa u inozemstvu. U Zagrebu na tramvajskim okretištima i terminalima nema nikakve naznake, a ako putnici ostanu sjediti vozač ih preko razglasa podsjeti da trebaju izaći i nema nikakvih problema (iako u pravilima stoji da bi se trebalo izaći, makar se u praksi niti ne provodi). Ako neko ostane, njegov problem, posebno na noćnim linijama gdje je tradicija da se spavači voze sve krugove do povratka u spremište....to je obilježje naših noćnih linija. :D

Što se tiče te pruge kroz Višnjevac, dali je to onda pruga do Josipovca, odnosno gdje bi se tramvaj okretao, kako bi glasilo okretište?

Novi postPostano: ned lis 30, 2011 11:22 pm 

Kako sada stvari stoje, pruga bi trebala ići do početka Josipovca (kraja Višnjevca). Ako bude krajnja stanica na tom mjestu, moguće je da će se zvati "Josipovac okretište".

Novi postPostano: ned ožu 04, 2012 2:24 pm 

Ima li tko informaciju, zašto su tramvajska stajališta koja su praktički na istim mjestima kao autobusna imenovana drugačije.

Recimo zašto autobus staje na "Gajev trg", a tramvaj na "Tržnica", kao da je to jedina tržnica u gradu, nema smisla, a posebno kod eventualnog presjedanja je zbunjujuće.

Slično je na Divaltovoj gdje tramvaj staje na "Svačićeva", a bus na "Arbanas", što kad pekarnica Arbanas više ne bude na toj lokaciji?

Može li se to uskladiti?

Novi postPostano: ned ožu 04, 2012 4:07 pm 
Site Moderator

Prije koju godinu naši korisnici su glasanjem sami birali imena stajališta, pa su tako i nazvana [ihih

Novi postPostano: čet ožu 08, 2012 2:47 pm 

Pa ipak ste trebali malo i vi sami promisliti kako nazvati koje stajalište. Nekad su kroz Retfalu bila nanizana stajališta R1,2,3, pa ste ih promijenili jer su bila zbunjujuća. Trebali biste i o ovom problemu razmisliti. Mislim da je kritika konstruktivna i realna :)

Novi postPostano: čet ožu 08, 2012 4:04 pm 

Nebi se trebalo ništa dirati oko te dvije stanice. Autobusna stanica je 200 metara dalje od tramvajske i nema smisla ih nazivati isto. Oduvijek se stanica "Gajev trg" zvala tako kao i za tramvaj "Tržnica". Moglo bi se recimo usnimiti na najavi "Presjedanje na autobus(nu liniju)" ili slično.

Autobusna stanica "Arbanas" bi se stvarno mogla preimenovati kao i tramvajska "Svačićeva". To bi imalo više smisla 001_smile

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 34 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Fatal error: ./cache/ is NOT writable. in C:\Users\gpposije\gpp-osijek.com\wwwroot\forum\includes\acm\acm_file.php on line 103