Sada je: ned kol 19, 2018 9:25 pm.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 113 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Proširenje tramvajske mreže
Novi postPostano: ned svi 31, 2009 11:43 pm 

T3PVO je napisao/la:
Ja sam napisao koje mi imamo linije, a ne što vozači ukucaju u displey [ihih

sorry onda, moje isprike [blush

Novi postPostano: pon lip 01, 2009 9:28 am 

T3PVO je napisao/la:

Neznam tko si ti ali nemaš pravo, linija dva je Mačkamama-Zeleno polje a linija 4 je Mačkamama-Trg Ante Starčevića, ako ti nije jasno ja ču ti pokazati na displayu u firmi na bilo kojem tramvaju 001_tongue
Tako da je fanofthis u pravu ovaj put !

Novi postPostano: pon lip 01, 2009 10:27 am 
Site Admin

D@ny je napisao/la:
T3PVO je napisao/la:

Neznam tko si ti ali nemaš pravo, linija dva je Mačkamama-Zeleno polje a linija 4 je Mačkamama-Trg Ante Starčevića, ako ti nije jasno ja ču ti pokazati na displayu u firmi na bilo kojem tramvaju 001_tongue

D@ny, ti ukucavas jednu od 500 šifri, što ne znači da imamo toliko linija, to što ukucavaš su varijante vožnje, a svaka varijanta spada u određenu grupu koja opet pripada nekoj matičnoj liniji...
Npr. imaš 20-ak varijanti za Čepin (različitih šifri) a znaš da nemamo 20 Čepinskih linija.

Novi postPostano: pon lip 01, 2009 10:49 am 
Site Moderator

D@ny je napisao/la:
T3PVO je napisao/la:

Linija 1 ZP-Višnjevac
Linija 2 Trg A. Starčevića-Mačkamama-Kolodvor-Trg A. Starčevića
Linija 3 ZP-Mačkamama
Linija 4 Višnjevac-Mačkamama,

Te 4 linije su linije koje su službeno prijavljene i odobrene od strane gradskog poglavarstva i kao takve se vode u papirima firme. Svaka linija ima svoju rutu, te smjerove, a to je ono što ne razumiješ. Još jedanput skrečem pažnju da to nema veze sa onim što vi ukucavate šifre u board computer prilikom izlaska vozila iz remize, a da mi pokazuješ kako to radi bilo bi presmiješno, jer ja sam te linije kreirao i programirao u displeje wink !!!

Novi postPostano: pon lip 01, 2009 5:33 pm 

T3PVO je napisao/la:
Linija 1 ZP-Višnjevac
Linija 3 ZP-Mačkamama

Te 4 linije su linije koje su službeno prijavljene i odobrene od strane gradskog poglavarstva i kao takve se vode u papirima firme.

OK, dakle postoje te četiri linije na papirima firme. thumbsup
A zašto onda se ne napiše tako i pored natpisa na tramvajima; npr: 2 Trg Ante Starčevića, a ne kao do sada što piše: 4 Trg Ante Starčevića - zbog toga je nastala "pobuna" ovdje.

A sjećam se, dok je bila linija 4 Višnjevac - Mačkamama, da je meni odlično odgovarala, tramvaj je kretao ako se ne varam sa Mačkamame u 7:46, bude par ljudi, ali natrag za Mačkamamu bude prazan, samo ja u njemu, i još onda kašnjenja ako se ubaci krivo, ili vračanje unatrag na trgu ... sve u svemu takva linija ne treba. ..-

Novi postPostano: pon lip 01, 2009 5:47 pm 
Site Moderator

Posljednji put...ono što piše na displejima je SMJER kretanja vozila (uključuje tramvaje i autobuse), i to ne mora značiti da se tako linija zove cuss . Nemojte brkati jabuke i kruške [nono .

Novi postPostano: pon lip 01, 2009 9:22 pm 

OK onda kad tako kažeš, ali eto nemoj se ljutiti, sad je sve jasno.
Vidim da i neki vozači to nisu znali tako da eto onda nije ni čudo da i ostali ne znaju.
Sve pet ! [cool

Novi postPostano: pon lip 01, 2009 11:07 pm 

T3PVO je napisao/la:
Linija 1 ZP-Višnjevac
Linija 3 ZP-Mačkamama

Te 4 linije su linije koje su službeno prijavljene i odobrene od strane gradskog poglavarstva i kao takve se vode u papirima firme. Svaka linija ima svoju rutu, te smjerove, a to je ono što ne razumiješ. Još jedanput skrečem pažnju da to nema veze sa onim što vi ukucavate šifre u board computer prilikom izlaska vozila iz remize, a da mi pokazuješ kako to radi bilo bi presmiješno, jer ja sam te linije kreirao i programirao u displeje wink !!!

Ja ne govorim o displey-u na board computer, več o displey-u na vozilu, proizvođača "Buse" koji daje informacije na displey-e naprijed ,sastrane vozila i odostraga vozila, to je posve drugi nezavisni sustav od prizvođača "Penta" i tako ako se hoće ukucati linija Višnjevac -Zeleno Polje krene se s 1 1 ¸1 ili 2 ¸6 1 ili 2 ¸¸a ako se hoće "napisati " Mačkamama - TAS krene se s 1 4 ¸ gdje je 4 broj linije, ako se hoće "napisati" Mačkamama- Zeleno Polje krene se s 1 2 ¸ gdje je 2 broj linije tako i sada ako se hoće Bikara krene se s 1 5 ¸ i u svakoj kombinaciji je bitan ovaj drugi broj koji predstavlja broj linije i ako se on ne ukuca kako treba nikako se ne ostvaruje željeni smijer !
Rezime;
Broj 1 predstavlja liniju Višnjevac- Zeleno polje, na displeyu piše broj 1 Višnjevac ili ZELENO POLJE naprijed, sastrane i odostraga vozila

Broj 2 predstavlja liniju Mačkamama- Zeleno polje, na displeyu piše broj 2 MAČKAMAMA ili ZELENO POLJE naprijed, sastrane i odostraga vozila

Broj 3 predstavlja liniju TAS-Kolodvor na displeyu piše broj 3 Trg Ante Starčevića ili Kolodvor naprijed, sastrane i odostraga vozila (linija se ne koristi )

Broj 4 predstavlja liniju Mačkamama-TAS-Mačkama i na displeyu displeyu piše broj 4MAČKAMAMA ili Trg Ante Starčevića naprijed, sastrane vozila a odostraga vozila niti jedan broj

Broj 5 predstavlja liniju TAS-Bikara na displeyu piše broj 5 Trg Ante Starčevića ili BIKARA naprijed, sastrane i odostraga vozila

Mi o tome govorimo, a ne koje linije postoje na papiru u poglavarstvu ili u upravi GPP-a
več o brojevima i slovima koji su ispisani na DISPLAY-U TRAMVAJA

I da; pobogu zašto piše ZELENO POLJE na display-u ili BIKARA ili MAČKAMAMA a ne Zeleno polje ili Bikara ili Mačkamama zar ovo drugo nije preglednije ili barem ispravno kompjutorski napisano, več izgleda kao da se neko dere! Ako si ti več pisao onda si mogao ispravno i napisati !

Zadnja izmjena: D@ny; uto lip 02, 2009 8:52 am; ukupno mijenjano 10 put/a.

Novi postPostano: pon lip 01, 2009 11:30 pm 

Ja pišem o Display-ima na tramvajima (barem mislim da je o tome ovdje raspravlja cornut )
tram4 je napisao/la:
Kolko vidim po forumima, danas je bila prva vožnja po novoj pruzi, ali mi nisu jasni displayi na tramvajima pogotovo broj ( 5 BIKARA) ! Zašto 5 pobogu? :shock:

Što u Osijeku postoji 5 linija? [sifone

I dajte ljudi malo pišite, gdje su fotke, što ja trebam otići u Osijek i pofotkati sve to? :lol:

fanofthis je napisao/la:
Na tramvajima pise 2 Mačkamama-zp, 4 TAS-mačkamama

sakuntala park je napisao/la:

OK, dakle postoje te četiri linije na papirima firme. thumbsup
A zašto onda se ne napiše tako i pored natpisa na tramvajima ; npr: 2 Trg Ante Starčevića, a ne kao do sada što piše: 4 Trg Ante Starčevića - zbog toga je nastala "pobuna" ovdje.

admin je napisao/la:
D@ny, ti ukucavas jednu od 500 šifri, što ne znači da imamo toliko linija, to što ukucavaš su varijante vožnje, a svaka varijanta spada u određenu grupu koja opet pripada nekoj matičnoj liniji...
Npr. imaš 20-ak varijanti za Čepin (različitih šifri) a znaš da nemamo 20 Čepinskih linija.

i oni nemaju 500 šifri nego samo 5 koji predstavljaju pet postojećih linija koji mogu biti u dva pravca tj ima 10-deset mogućih kombinacija koje se ukucavaju u uređaj "Buse" i koji prikazuje smjer vožnje određene linije npr. Kada piše na display-u "Višnjevac" to je 1.smijer vožnje linije Višnjevac- Zeleno polje a kada npr. piše "Zeleno polje", to je 2.smijer vožnje linije Višnjevac- Zeleno polje i uvijek prije tih oznaka smijera vožnje stoji broj 1. Broj 2 ispred linije Mačkamama- Zeleno polje Broj 4 ispred linije Mačkamama-TAS itd... itd ....
Vas dvojica ste zabrijali na nove board coputere od proizvođača "Penta" Pula i u tome je ovdje nesporazum !

Novi postPostano: uto lip 02, 2009 10:14 am 
Site Moderator

D@ny...prestrašno....
Nadam se da ti je uopće poznato kako Buse-ov sistem na tramvajima nije povezan sa Pentinim programom i da taj Pentin program nema veze sa displejima, tako da nisam "zabrijo" na Pentin sustav, već od početka govorim o Buse-ovom sustavu i Buseovom board computeru, te o onome što piše na vanjskom displeju, a ne na displeju board computera. Prednji i bočni displej na tramvaju se sastoje od dva dijela. Na prvom dijelu može pisati neki broj, a na drugom dijelu tekst (da ne zaboravim-nije pisano velikim slovima da bi izgledalo kao da se netko dere, već iz razloga što je tako preglednije i može se vidjeti što piše na displeju iz veće daljine-vjeruj mi da je provjereno i isprobavano i sa pisanim slovima, ali se nije pokazalo dobro). Taj prvi dio displeja može biti neovisan o drugom dijelu, tako da možeš ukucati nprm. 6 VIŠNJEVAC, što ne mora značiti da je to linija 6, već to jednostavno može biti redni broj. Ti brojevi su se odnosili na liniju dok su postojale samo dvije tramvajske linije, a kasnije su izgubili svoj smisao i namjenu, jer zbog (lošeg) software-a koji smo dobili za njihovo programiranje postali su upravo ono što sam ranije naveo-samo REDNI BROJ novih linija. Ne znam što ste se uopće uhvatili tih brojeva, jer putnicima oni apsolutno nisu bitni, već je bitno što piše u tekstualnom obliku na displeju, a to je ODREDIŠTE! Tako da ono što si napisao u "rezimeu" uopće nije tako. Kada bi gledali ispravno, Osijek ima samo 3 tramvajske linije, a sve ono što piše na displejima su zapravo RUTE tih linija. Tako smo za Pentin sustav morali unositi 516 linija (linije ih samo nazivamo), a autobusnih linja ima zapravo svega 30-ak. Stoga još jedanput, ne brkajte jabuke i kruške!!!

Novi postPostano: uto lip 02, 2009 11:45 am 

T3PVO je napisao/la:
D@ny...prestrašno....
Nadam se da ti je uopće poznato kako Buse-ov sistem na tramvajima nije povezan sa Pentinim programom i da taj Pentin program nema veze sa displejima, tako da nisam "zabrijo" na Pentin sustav, već od početka govorim o Buse-ovom sustavu i Buseovom board computeru

Jesi li ti pročitao moj post od početka do kraja
D@ny je napisao/la:
Ja ne govorim o displey-u na board computer, več o displey-u na vozilu, proizvođača "Buse" koji daje informacije na displey-e naprijed ,sastrane vozila i odostraga vozila, to je posve drugi nezavisni sustav od prizvođača "Penta"

T3PVO je napisao/la:
Ne znam što ste se uopće uhvatili tih brojeva, jer putnicima oni apsolutno nisu bitni, već je bitno što piše u tekstualnom obliku na displeju, a to je ODREDIŠTE!

Misliš da nisu bitni, ako bilo koji putnik vidi odostraga broj 2 zna da se radi o tramvaju na liniji 2 koji prometuje preko Trga prema Mačkamami i ako je to njegov tramvaj, može se požuriti na njega tj potrčati da ga stigne ! Ja mislim da je to jako bitno ! Ili meni kao vozaču ako stignem tramvaj tamo kod Glavne pošte i na njemu piše broj 2 znam da se nije nešto dogodilo već da se je ubacio tramvaj s Mačkamame ispred mene i da je sve OK.

T3PVO je napisao/la:
Taj prvi dio displeja može biti neovisan o drugom dijelu, tako da možeš ukucati nprm. 6 VIŠNJEVAC, što ne mora značiti da je to linija 6, već to jednostavno može biti redni broj. Ti brojevi su se odnosili na liniju dok su postojale samo dvije tramvajske linije, a kasnije su izgubili svoj smisao i namjenu, jer zbog (lošeg) software-a koji smo dobili za njihovo programiranje postali su upravo ono što sam ranije naveo-samo REDNI BROJ novih linija.

Volio bih vidjeti kako ti ukucavaš liniju Višnjevac-Zeleno polje i da ispred piše brojka 6. yikes
Toliko od mene za sad ! cornut

Novi postPostano: uto lip 02, 2009 7:10 pm 
Site Admin

D@ny... kompletna polemika ovdje se vodi oko toga što si napisao ovo:

D@ny je napisao/la:

... i nakon svih ovih citata koje si izvlačio i dalje nisi u pravu, a nije ni fanofthis kako si napisao...
Osječka linija 2 je Trg A. Starčevića-Mačkamama-Kolodvor-Trg A. Starčevića i uopće nije bitno šta ti ukucavaš kao šifru za prikaz na displeju tramvaja, bez obzira o kojem se sustavu radilo i šta na displejima pisalo.
Ako malo bolje proučiš temu možeš vidjeti da je fanofthis bio zbunjen odgovorom koji mu je dao T3PVO jer na displeju tramvaja pod projem 2 piše neka druga linija, te je on poslije i više puta objasnio da je Linija 2 Trg A. Starčevića-Mačkamama-Kolodvor-Trg A. Starčevića, a da je istinito da na displeju piše nešto drugo i još je dao razjašnjenje zašto je to tako.Općenito se u kompletnoj temi raspravljalo o Linijama kao prometnim linijama dok ti nisi kako kažeš "zabrijao" na displeje...

Novi postPostano: uto lip 02, 2009 10:06 pm 
Moderator

Dakle ako sam ja sve ovo dobro shvatio, onda ispada da na liniji npr. Zeleno Polje-Višnjevac, na diplayu piše 1 VIŠNJEVAC, ako ide na Višnjevac, a u povrtaku piše
2 ZELENO POLJE, ako ide na Zeleno polje.
Ako je to tako, to je apsolutna glupost, jer će to mene prvog zbuniti kad dođem u Osijek, jer očekujem da je broj na displayu broj tramvajske linije, jer kad se nešto ispiše na vanjskom displayu to znači da taj broj nešto ukazuje putnicima i on nema što raditi na displayu ako neznači ništa, ili ako znači neku softwersku oznaku. Zamislite kako bi to u Zagrebu funkcioniralo, koji ima 15 dnevnih linija i za svaki smjer drugi broj...ajme meni.

Dakle, zašto jednostavno ne napravite ono što svaki grad s normalnim javnim prijevozom ima, dakle broj linije i smjer, da kad kažem da se vozim u jedinici da se odmah skuži da se vozim na liniji ZELENO POLJE-VIŠNJEVAC ili obrnuto.

Nekužim zašto u Osijeku uvijek mora biti neki problem sa označavanjem linija i vođenjem istih.

Druga stvar, ako sadašnji sustav nepruža takvu mogućnost da na displayu stoji broj linije za oba dva smjera, onda se ja ispričavam što sam kritizirao GPP za takvo vođenje linija jer niste vi krivi za to nego software.

Novi postPostano: uto lip 02, 2009 10:10 pm 
Moderator

Ne, ne piše.
Piše:
1 Višnjevac
1 Zeleno polje

Novi postPostano: uto lip 02, 2009 10:14 pm 
Moderator

Jura je napisao/la:
Ne, ne piše.
Piše:
1 Višnjevac
1 Zeleno polje

Onda to je onda najnormalnije, nekužim u čemu je problem....nema veze, ja se ispričavam za ovo gore što sam napisao.

Novi postPostano: uto lip 02, 2009 10:23 pm 

tram4 je napisao/la:
Onda to je onda najnormalnije, nekužim u čemu je problem....nema veze, ja se ispričavam za ovo gore što sam napisao.

Heh, problem je nastao što se mislilo da je linija Mačkamama - Trg A. Starčevića broj 4 kao što piše na displeju na tramvaju, a to je zapravo linija 2 kao što piše u papirima koje je priznalo poglavarstvo itd., itd.... aureola

Novi postPostano: sri lip 03, 2009 8:00 am 

admin je napisao/la:
... i nakon svih ovih citata koje si izvlačio i dalje nisi u pravu, a nije ni fanofthis kako si napisao...
Osječka linija 2 je Trg A. Starčevića-Mačkamama-Kolodvor-Trg A. Starčevića i uopće nije bitno šta ti ukucavaš kao šifru za prikaz na displeju tramvaja, bez obzira o kojem se sustavu radilo i šta na displejima pisalo.
Ako malo bolje proučiš temu možeš vidjeti da je fanofthis bio zbunjen odgovorom koji mu je dao T3PVO jer na displeju tramvaja pod projem 2 piše neka druga linija, te je on poslije i više puta objasnio da je Linija 2 Trg A. Starčevića-Mačkamama-Kolodvor-Trg A. Starčevića, a da je istinito da na displeju piše nešto drugo i još je dao razjašnjenje zašto je to tako.Općenito se u kompletnoj temi raspravljalo o Linijama kao prometnim linijama dok ti nisi kako kažeš "zabrijao" na displeje...

T3PVO je napisao/la:
Slike stižu čim kolega pronađe kabal za prebacivanje slika sa fotića na komp... biggrinjester
Na displejima piše Linija 5 iz razloga što u sustavu postoje još 4 linije od ranije, a to su:
Linija 1 ZP-Višnjevac
Linija 3 ZP-Mačkamama
ove dvije zadnje se ne koriste, ali su ostavljene u slučaju da nekada zatrebaju, a onda neće biti puno posla oko organizacije.

Ja i dalje mislim da je bitno jer se očekuje da ako već piše neka brojka onda bi bilo u redu da ta brojka pokazuje pravi broj linije, a ne kao dosad da 4 (četvorka) pokazuje liniju 2 (dva) [smash
a linija 3 (tri) ima ispred naziva smijera brojku (2)

Novi postPostano: sri lip 03, 2009 9:02 am 
Site Admin

D@ny je napisao/la:
Ja i dalje mislim da je bitno jer se očekuje da ako već piše neka brojka onda bi bilo u redu da ta brojka pokazuje pravi broj linije, a ne kao dosad da 4 (četvorka) pokazuje liniju 2 (dva) [smash
a linija 3 (tri) ima ispred naziva smijera brojku (2)

Jasno da je bitno, i to treba ispraviti...

Novi postPostano: sri lip 03, 2009 9:42 am 
Site Moderator

admin je napisao/la:

Jasno da je bitno, i to treba ispraviti...

Hočemo, da....čim dobijemo novi software....što bi značilo nikad....osim ako u poglavarstvu ne odluče da postoje samo 3 linije (kao što i je), pa da cijeli sustav napravimo novi!

Novi postPostano: pon lip 08, 2009 7:16 pm 

Kad vise krece linija prema Bikari?

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 113 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Fatal error: ./cache/ is NOT writable. in C:\Users\gpposije\gpp-osijek.com\wwwroot\forum\includes\acm\acm_file.php on line 103