Sada je: pet pro 13, 2019 9:42 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 245 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Butra od danas
Novi postPostano: ned ruj 07, 2008 12:38 am 

brico je napisao/la:
Ma protuustavno je to u samom svom početku.

Ma ništa tu nije protuustavno! GPP je prikupio tvoje osobne podatke u svrhu izdavanja iskaznice i na to si dragovoljno pristao. Te podatke GPP ne koristi ni za što drugo (barem ne bi smio). U svim njihovim statističkim obradama ti si samo broj. Tako bi trebalo biti i tako je sve dok se ne dokaže suprotno.

Naslov: Re: Nešto o Buscard sustavu
Novi postPostano: ned ruj 07, 2008 9:24 am 
Site Admin

Brico uopće ne znam što bih vam rekao na ove vaše vizije o nekakvoj uroti, pa da li vi to govorite da bi u digitalno doba, nakon informatizacije kompletne firme trebali voditi spisak mjesečnih karata na papiru? Kako ste vi to zamislili? Šta? Imamo kilometarske rolne papira u arhivi i onda kada dođete produžiti mjesečnu mi vas tražimo na toj rolni ili šta? Ili možda mislite da bi za svako produženje mjesečne karte trebali prisiljavati učenike, studente, umirovljenike da uvijek iznova donose papirologiju potrebnu za izradu mjesečne karte jer mi ih nismo nigdje uveli da imaju pravo na istu? Meni je ovo jednako kao da tvrdite da su banke postavile mrežu bankomata kako bi pratile kretanja građana (jer svaki puta kada ubacite karticu u bankomat oni dobiju podatak kada, gdje ili tko).
Naravno da smo osobne podatke građana uzimali samo u svrhu izdavanja/produženja personalizirane kartice, svaka kartica ima svoj hexadecimalni broj upisan direktno u jedan od sektora na čipu, i taj broj je jedina stvar koja prolazi kroz uvjete i petlje softwarea. Činjenica je da bih ja sada mogao otvoriti ogromnu bazu podataka pa povezati taj broj s nekakvim Imenom i Prezimenom, ali ne znam zašto bi to netko radio, i dalje ne vidim smisao vašeg negodovanja, pa zašto bi jedan gradski prijevoz putnika uopće ikada imao potrebu obrađivati ovakvu vrstu podataka po Imenima građana???? Osim toga mi smo gradska firma, kako su ostale državne institucije obvezane tajnošću osobnih podataka građana, tako smo i mi. Rekao sam vam već, ako budete primjetili da smo zloupotrijebili vaše osobne podatke, svakako nas tužite jer slažem se, to je protustavno.

Novi postPostano: ned ruj 07, 2008 10:15 am 
Site Admin

gost je napisao/la:
Mislim da se gadno varate. Kloniranje MIFARE Classic kartice traje svega par sekundi. Oyster card koji se koristi u Londonu je na taj način "probijen". Da ne govorimo o jadnom pokušaju NXP-a da preko suda pokuša zaštiti svoj poluproizvod.

Jedva čekam da ovo napravi netko iz Osijeka 001_smile , bit ću ponosan što grad Osijek ima ovako kvalitetnog računalnog kriptografa yesnod , morati će hacknuti i servere, jer dodatna provjera se još vrši i preko GPRS-a, sve u svemu jedva čekam, biti će to vrhunski računalni cracking vrijedan spomena u svim medijima, možda i Bruce Schneier (ne treba ga posebno predstavljati) spomene ovaj događaj thumbsup

Novi postPostano: ned ruj 07, 2008 1:45 pm 

Evo ja ću reći otkriti tajnu GPP-a. GPP nije gradski prijevoz putnika već GPP građanska protuteroristička policija. Oni su ovdje samo pod maskom nekog prijevoza putnika ali u stvari tu je riječ o mega tajnoj organizaciji koja prati ljude pomoću kartica: mogućnost praćenja u stopu, prisluškivanja,.... Admin je u stvari tajni agent, haker, informatičar koji "kao" obavlja poslove admina a zapravo prikuplja podatke o nama. Ono što je mene strah da ću sada biti likvidiran od strane građanske protuterorističke policije. 001_tt2 001_rolleyes [ihih biggrinjester
No, šalu na stranu, ajmo malo ozbiljno. Moram priznati da su me nasmijali komentari nekih korisnika. Očito je riječ o prevelikoj količini gledanja filmova, serija tipa Nikita, Alijas,.....

Novi postPostano: pet ruj 12, 2008 12:17 am 
Moderator

Dogy je napisao/la:
Evo ja ću reći otkriti tajnu GPP-a. GPP nije gradski prijevoz putnika već GPP građanska protuteroristička policija. Oni su ovdje samo pod maskom nekog prijevoza putnika ali u stvari tu je riječ o mega tajnoj organizaciji koja prati ljude pomoću kartica: mogućnost praćenja u stopu, prisluškivanja,.... Admin je u stvari tajni agent, haker, informatičar koji "kao" obavlja poslove admina a zapravo prikuplja podatke o nama. Ono što je mene strah da ću sada biti likvidiran od strane građanske protuterorističke policije. 001_tt2 001_rolleyes [ihih biggrinjester
No, šalu na stranu, ajmo malo ozbiljno. Moram priznati da su me nasmijali komentari nekih korisnika. Očito je riječ o prevelikoj količini gledanja filmova, serija tipa Nikita, Alijas,.....

thumbsup cornut svaka čast :lol:

Naslov:
Novi postPostano: pet ruj 12, 2008 3:14 pm 

hello!
pitanje: ako uđem u bus koji vozi na relaciji tenja-čepin i sl., kada se prijavim karticom, koliko mi novca skine, odn. dkoju stanicu računa kao zadnju?

Novi postPostano: pet ruj 12, 2008 4:04 pm 
Site Moderator

Kod prijave ti uvijek skine cijeli iznos do posljednje stanice na toj liniji na kojoj se voziš, odnosno do okretišta, a ako izlaziš ranije prilikom odjave na validatoru ti se vrati iznos koji nisi potrošio, odnosno preračuna na kojoj si stanici izašao prije posljednje i taj iznos ti se vrati nazad!

Novi postPostano: pet ruj 12, 2008 4:20 pm 
Site Admin

mirko je napisao/la:
hello!
pitanje: ako uđem u bus koji vozi na relaciji tenja-čepin i sl., kada se prijavim karticom, koliko mi novca skine, odn. dkoju stanicu računa kao zadnju?

Ako ulazite na prvoj stanici linije, onda vam skine komplet iznos od prve do zadnje stanice na toj liniji, ako uđete npr. na pola linije onda vam skine od sredine pa do zadnje stanice na liniji.
Ako ste primjetili na displeju ulaznog validatora uvijek stoji nekakav iznos u kunama (npr. 5,47), to vam je iznos koji je preostao do zadnje stanice na liniji i to je iznos koji vam skine kod prijave, a na odjavi vam vrati taj iznos umanjen za km * 1,30kn koje ste se vozili.

Naslov:
Novi postPostano: ned ruj 14, 2008 1:31 pm 

znači da mi na liniji tenja-čepin skine odmah barem 30-40 kn. a što ako imam 5 kn na kartici i želim se povesti dvije stanice, a on mi traži 30-40?

Naslov: Re:
Novi postPostano: ned ruj 14, 2008 7:36 pm 

mirko je napisao/la:
znači da mi na liniji tenja-čepin skine odmah barem 30-40 kn. a što ako imam 5 kn na kartici i želim se povesti dvije stanice, a on mi traži 30-40?

Prema mapi (12,8 km + 10,8 km) x 1,3 kn = 30,68 kn. Srećom da je dopušteni minus promijenjen s 10 kn na svih 20 kn kaucije jer inače ne bi mogao ni ući u autobus s novom Butrom od 40 kn! Dok ne počne nadopunjavanje Butri u vozilu, bit će problema!

Novi postPostano: pon ruj 15, 2008 10:24 pm 

Prema ovome:

http://zeljeznice.net/forum/viewtopic.php?p=178489#178489

Postoji opcija nadoplate u vozilu, ali samo 10kn, i (izgleda) zbog toga jer je netko nesiguran u sustav ili nema povjerenje u vozace i njihovu moc ucenja, nitko nije odao tu tajnu. Sustav moze izgleda jos i vise, ali se ne objasnjava korisnicima dovoljno sve to.

Kao sto sam vec napomenuo, treba detaljnija neka brosura i bolje informiranje, koja/koje ce ukljuciti i pitanja/odgovore sa ovoga foruma.

Fali informacija, sustav i nije lose koncipiran, ali prvotna informacija je katastrofalna i sve se cini na principu "snadji se sam", a to starijim ljudima zna itekako biti problem. Fali jos puno informacija o sustavu. Recimo neka brosura "Često postavljana pitanja sa odgovorima" ili sl...

Novi postPostano: uto ruj 16, 2008 7:46 am 
Site Admin

Uz svaku karticu koja je prodana išla je i brošura u kojoj se nalaze ilustracije i tekstualni opis korištenja Butre, kao i cjenik i ostale informacije, ljudi ovo nisu niti pogledali nego su je bacali odmah ispred prodaje karata u Gpp-u. Vozačima nije bilo od početka niti pokazano, niti dozvoljeno nadopunjavati karticu, svaka čast izuzetcima ali 50% naših vozača su starija gospoda kojima je popriličan problem savladati vozačku konzolu sa svim svojim funkcijama jer se nikada prije nisu susreli sa bilo kakvim računalom. Sustav može i radi puno više, oprema u vozilima je samo kap u moru kompleksnog sustava, ali ovo nije bitno za same korisnike, ono što je korisnicima bitno je kako sam rekao tiskano na brošuri koju nitko nije niti pogledao.

http://www.gpp-osijek.com/website/images/brosura.jpg

Novi postPostano: uto ruj 16, 2008 10:57 pm 

Prvo se ispricavam ako je bilo vec pitanje ali necitam bas forum,dakle zanima me gledo sam kad sam se ojavljivo u busu pise kartica vrijedi do30/09/08 pa me zanima sta cu ja svaki mjesec morat ic to produzit i kak ?!?

pozdrav

Novi postPostano: uto ruj 16, 2008 11:32 pm 
Site Admin

Tako je, kako se radi o mjesečnoj kartici logično je da istekne krajem mjeseca, potrebno je doći zasada u prodaju karata Gpp-a Cara Hadrijana 1, platiti (ili je besplatno) produženje a sam postupak traje 10 sekundi. Kako se pruduženja obavljaju već od 25-og u mjesecu, mi vam stavimo trajanje kartice od dana kada ste došli pa do zadnjeg dana mjeseca za koji se produžuje. U biti isto kao što ste prije morali svaki mjesec doći kupiti novi talon tako i sada. Uskoro će se ovo moći obavljati na još četiri mjesta u gradu.

Novi postPostano: sri ruj 17, 2008 9:37 am 

a zasto ja npr moram ic tam svaki mjesec to produzit ak imam besplatnu mjesecnu cjelu godinu,nekuzim koja je onda logika tog,to je gubljenje vremena onda i za mene i za vas u gppu banghead

Novi postPostano: sri ruj 17, 2008 10:17 am 
Site Moderator

Mjesečna karta se i zove zbog toga što se svaki mjesec mora ovjeravati, bez obzira platio je ti ili netko drugi. Putnici koji ne žele to svaki mjesec raditi, kupe ili ako imaju povlastice dobiju godišnju kartu i onda se voze cijele godine bez razmišljanja o odlasku na kioske!!! ;)

Novi postPostano: sri ruj 17, 2008 10:24 am 

pa onda pravite majmune i od gppa i od korisnika tih kartica

Novi postPostano: sri ruj 17, 2008 12:17 pm 
Site Moderator

O čemu ti pričaš, očito je da ne razumiješ što znači mjesečna karta, a što znači godišnja karta?! :?: :?: :?:

Novi postPostano: sri ruj 17, 2008 12:25 pm 
Site Admin

Pa ne pravimo majmune od nikoga, ti uopće nemaš besplatnu kartu jel ti to razumiješ, karta ti nije besplatna nego je umjesto tebe plaća Ministarstvo prosvjete. Mi njima svaki mjesec fakturiramo spisak svih mjesečnih karata a oni onda nama plate. Osim toga evo ti scenarij po tvojoj logici: Učenik sam I razreda neke škole, došao sam na početku godine i izvadio godišnju kartu (po tvome) i nakon mjesec dana sam izbačen iz škole iz bilo kojeg razloga, ali mi je ostala godišnja karta i baš me briga. Pa zašto bi meni kao takvom netko plačao godišnju kartu a ja uopće ne idem više u školu??

Daj malo razmisli o svojim komentarima prije nego doneseš zaključke.

Novi postPostano: sri ruj 17, 2008 7:02 pm 

Ah pa da vi ste uvijek najpametniji i uvijek u pravu,nema koristi koristiti ovaj forum necu vise ni dolazit ;) uzivajte

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 245 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Fatal error: ./cache/ is NOT writable. in C:\Users\gpposije\gpp-osijek.com\wwwroot\forum\includes\acm\acm_file.php on line 103