Sada je: čet lis 17, 2019 12:13 pm.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: NFC Butra ;)
Novi postPostano: uto tra 02, 2013 12:53 pm 
Site Admin

http://www.netokracija.com/butra-nfc-os ... pnet-47901

Naslov: Re: NFC Butra ;)
Novi postPostano: sub tra 13, 2013 12:29 am 

A oni koji su na ostalim mrežama a ne na VIP-u? Oni smrde ili šta? Gdje je tu ravnopravnost građana u pristupu uslugama?
To možete, a produljenje pretplate online kreditnim i bankovnim karticama ne možete jer tobože novac vam sjeda na račun kroz 30 dana (što je totalna laž, provjereno)?
A kako ostalima kojima se plaćaju računi (između ostalog i VIPnet) online internet bankarstvom novac sjeda normalno na račun?
Mi ostali se moramo gužvati u redu u hadrijanovoj ili pothodniku naručiti cattering pošto se može i ručak dočekati u redu...
Usputno pitanje: Kako će kontrolor provjeriti valjanost NFC Butre?. Reći će: "Mobitel na sunce!"

Evo link na tu aplikaciju, pa ko voli nek izvoli:

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.instantcom.butra

Novi postPostano: sri tra 17, 2013 11:06 am 
Site Admin

Nakon komercijalnog puštanja sistema nadoplate, bit će otvoreno svim operaterima koji žele i imaju mogućnosti da omoguće istu uslugu i svojim korisnicima...projekt je od starta rađen tako da bude univerzalan...samo moraš s nekim započeti jel...obaviti Beta testiranje, ukloniti nedostatke, prilagoditi sve itd. Ovo nikako nebi trebalo raditi sa uključenim svim operaterima...

Produljenje bankovnim i kreditnim karticama...pa nije samo problem u 30 dana, to bi se dalo i "progutati", ali nadam se da ti je jasno da Butra fizički na sebi nosi podatke o valjanosti...kako bi ovo izveo kod kuce?? Morao bi imati encoder koji će to odraditi na Butri, a da ne pričam o sigurnosti nekakve web aplikacije koja bi to odradila. Razmišljali smo i da to rade sami validatori u vozilima kada prvi puta nakon online uplate obaviš prijavu...ali nakon testiranja smo došli do zaključka da ne dolazi u obzir !!! "live" veza vozila i servera je nesigurna i nepouzdana (a koristimo najbolju podatkovnu opciju dostupnu u državi), ručna sihronizacija vozila svaki dan je prekompleksna i zahtjeva dodatne kadrove i gotovo nemoguću organizaciju (sva vozila su u firmi svega par sati), a osim toga opet bi imali problem da mozes koristiti Butru tek nakon 24 sata, odnosno nakon te ručne sihronizacije...
Uglavnom prekomplicirano za vrlo mali broj korisnika (vjeruj mi da je malo onih koji će kupovati skupe encodere da bi kod kuce nadopunjavali Butru)...
Malo je i onih koji će u startu koristiti NFC, istina...ali u ovaj projekt se išlo iz razloga jer je NFC definitivno tehnologija koja nadolazi, i biti će u širokoj primjeni u svim segmentima plaćanja. Sve se seli na mobilne platforme...to je već sada jasno.

Ne morate se gužvati u Hadrijanovoj i Pothodniku...imaš 33 kioska Tiska, i 5 prodajnih mjesta Skripte na kojima 90% naših korisnika može obaviti isto ono što i na našim prodajnim mjestima... ;) svi oni korisnici koji zbog različitih razloga (dokumentacija, itd.) ne mogu nadopunu odraditi na Tisku, nebi to mogli niti internet bankarstvom, to je sigurno...

Kontrolor će raditi provjeru NFC-a isto kao i Butre...prislonit će mob na uređaj za kontrolu i očitati podatke + će mu se pokazati fotografija korisnika...

Eto...nadam se da sam pojasnio sve... :)

Novi postPostano: sri tra 17, 2013 4:53 pm 

Sve jasno Admin, sve ok. naravno tko je meni kriv što sam na drugom operateru, pa nisam mogao upasti u beta testere. Ali nadam se da će i drugi operateri dati tu mogućnost zajedno sa vama. Čuvjeku se stvarno dogodi da "plastičnu" Butru zaboravi doma, ali mobač nema šanse da se zaboravi, ne samo zbog Facea, nego i zbog svega drugog. Pa naravno zašto da mi Butra isto ne bode u mobaču kad je i ona uvijek prijeko potrebna. Jedva čekam dan kada će mi "kondor" reći: " Mobitel na sunce !" [smash

Novi postPostano: sri tra 17, 2013 9:26 pm 

Bok. S obzirom da vec imate sa Diners ugovor..a posto je Diners = Erste...mogli bi dodati u kolekciju i njihovu novu beskontaktnu karticu:

slikaslika

http://www.erstebank.hr/hr/Gradjanstvo/ ... o_placanje

Da li ce biti moguce placanje sa NFC i jednokratne voznje? Ako da...npr. prijedlog, da aplikacija pokazuje vremensko trajanje karte..

Novi postPostano: čet tra 18, 2013 9:36 am 
Site Admin

Tomi je napisao/la:
Bok. S obzirom da vec imate sa Diners ugovor..a posto je Diners = Erste...mogli bi dodati u kolekciju i njihovu novu beskontaktnu karticu:

Ne znam dali je ista verzija MIFARE-a, pretpostavljam da je kada već imaju tu tehnologiju na Diners kartici...treba vidjeti dali su uopće zainteresirani za to...

Tomi je napisao/la:
Da li ce biti moguce placanje sa NFC i jednokratne voznje? Ako da...npr. prijedlog, da aplikacija pokazuje vremensko trajanje karte..

Za sada nema plaćanja jednokratne vožnje u takvom smislu, ali zato postoji NFC vrijednosna ;)
Znaci možes mob inicijalizirati umjesto kao Mjesečnu, kao Vrijednosnu karticu...i samo si preko aplikacije upucavaš iznos koji želiš...teoretski možes upucati samo 8 kn svaki puta prije vožnje, pa ga to ustvari čini jednokratnom kartom :)

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Fatal error: ./cache/ is NOT writable. in C:\Users\gpposije\gpp-osijek.com\wwwroot\forum\includes\acm\acm_file.php on line 103