Sada je: ned lis 20, 2019 5:11 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Oprema unutar GPP-a
Novi postPostano: uto vel 19, 2008 7:46 pm 
Site Admin

Otvaram ovu temu kako bi se upoznali i vidjeli što je preduvjet za Buscard sustav kao i samu informatizaciju kadrova Gpp-a.
Inače detaljnije o ovome uskoro na glavnoj web stranici (bit će te obavješteni kroz naš Informator-online)

Glavni komunikacijski ormar - mozak svega ( My preciousss :D )
slika

Malo bliže, redom od gore: Jedinica za automatsku kontrolu temperature, panel 1, panel 2, optički panel, CISCO 3750 switch, D-link switch i Zyxel wirelless AP, CISCO 2960 switch, Allied telesyn switch, CISCO 1800 router.
slika

HP notebook kao konzola kojom se kontroliraju svi uređaji u ormaru, 2 X HP Proliant servera, dolje ispod je WEB server i 2 X PowerWare UPS Backup uređaja.
slika

Manji komunikacijski ormar koji poslužuje Prometni ured i Prodaju karata a povezan je optičkim vodom sa glavnim serverom
slika

LCD Sony Bravia i konzola u prostoriji za vozače, na ovom LCD-u se "vrti" izlistanje službe svakog vozača za svaki dan.
slika

Radno mjesto Prometnika, ima klasično računalo s kojeg šalje ili prima poruke prema/sa svim vozilima odnosno vozačima u prometu.Na velikom ekranu na zidu (također Sony Bravia) se "vrti" mapa grada sa svim vozilima u pokretu i to u realnom vremenu, ovdje prometnik dobija podatke o brzini, položaju itd. za svako vozilo u prometu.
slika

Prostor sa digitalnim aparatom u "backofficeu" Prodaje karata, ovdje se slikaju i izrađuju se kartice djelatnicima Gpp-a a ovaj dio služi i za izradu kartica u većim količinama npr. za sve djelatnike neke firme, inače ovakav isti dio opreme imamo i u prednjem djelu Prodaje karata gdje će se izrađivati kartice korisnicima.
slika

Terminal sa programom za izradu kartica u Prodaji karata, software jednostavno obavlja funkciju digitalni aparat nije potrebno niti doticati ima ugrađenu detekciju lica tako da nije bitno gdje i kako korisnik stane kada se slika.
slika

Uređaj (printer) Evolis Peeble koji služi za izradu kartica (tisak i automatsku sinkronizaciju s glavnim serverom)
slika

Uređaj za nadopunjavanje, odblokiravanje i sve ostale operacije vezane uz kartice.
slika

Naslov: Re: Oprema unutar GPP-a
Novi postPostano: sri vel 20, 2008 11:27 pm 
Site Admin

Detalje o opremi možete pogledati na:
Tehno klik

Novi postPostano: sri vel 20, 2008 11:34 pm 

Pa ovdje se radi o vrhunskoj opremi nisam očekivao baš tako nešto do GPP-a :mrgreen:
Jel to vec sve radi ili...

Novi postPostano: čet vel 21, 2008 12:00 am 
Moderator

Super,sada smo vrhunski opremljeni... :D

Novi postPostano: čet vel 21, 2008 12:13 am 
Site Admin

Ne znam na šta misliš....
Ovaj dio koji je na slikama - sve radi ;)
Sustav naplate nije još proradio, ali uskoro će.
Pa naravno da je vrhunska oprema, pa šta ti misliš s kime imaš posla??? :D

Novi postPostano: čet vel 21, 2008 1:48 am 
Moderator

Bogme se treba snaći baratati sa svim tim žicama i opremom. Ugodno sam se iznenadio, kako modernosti sustava, tako i uređenosti soba, i uvijeta u kojima radite. Jako lijepo, i jedva čekam doći u Osijek da vidim kako u stvarnosti funkcionira, ZET-Zagreb je također uveo novi sustav praćenja vozila i najave stanica pod imenom ATRON, ali nažalost , oprema nefunkcionira baš kako bi trebala, ali se stanje poboljšava. Svaka čast osijeku i GPP-u. ;)

I onom ko radi sa ovom silnom skupom opremom. :mrgreen: ;)

Novi postPostano: pet vel 22, 2008 2:05 pm 

Nabavljanje ovakve opreme zaista zaslužuje sve pohvale.
Mene zanima jedna stvar koja mi već duže vrijeme zaokuplja misli. Često mi se dogodi da izađem iz stana, krenem prema tram.stanici i taman tramvaj prođe. To užasno mrzim i psujem zašto nisam krenuo 20 sek ranije. Hoće li biti moguće kada se dovrši potpuna informatizacija GPP Osijek da korisnici na vašoj stranici vide mapu grada sa svim vozilima u pokretu i to u realnom vremenu sa njihovim položajem te gdje se nalazi sljedeći tramvaj koji dolazi ubrzo na njihovu stanicu. Ponekad se dogodi da pogotovo kada su niske temperature čekam 10-15.min. tramvaj i smrznem se skroz. A i ne moram napominjati kolikobi to svima olakšalo, pogotovo u ovo ludo vrijeme kada smo svi u nekoj žurbi.
Hvala!

Novi postPostano: pet vel 22, 2008 7:02 pm 
Site Admin

Oh pa naravno, za to već postoji i predviđeno mjesto na stranici (gore u meni-u pod "Online map") klikom na taj link možete vidjeti primjer iz pula prometa, za sada je to samo slika prenesena od njih.Možete primjetiti da baš nećete vidjeti mapu grada jer bi ovo bilo veliko oko 8-10 MB a to nije baš za internetsku upotrebu bez obzira na današnje brzine.
Evo kako će to izgledati:
slika

Znači odabirom određene linije dobijete sva stajališta na toj liniji i vozila koja "putuju" u realnom vremenu, klikom na stanicu ispiše se minuta i sekunda do dolaska na stanicu.
Inače imamo u planu u skoroj budučnosti postaviti i displeje na ključna stajališta u gradu, koji bi odbrojavali vrijeme dolaska vozila na stanicu, ovo je nešto slično onome što se može vidjeti u Metroima.

Novi postPostano: pet vel 22, 2008 8:27 pm 

Divim vam se od srca. Ovo zaslužuje svaku pohvalu. Sve više i više me oduševljavate.

Novi postPostano: sub vel 23, 2008 10:09 am 

Hello!
Oprema vam je stvarno vrhunska i nema diskusije oko toga!Ono što me zanima da li vam je potrebna takva oprema, jer pogledao sam malo specifikacije vaše mreže a iz iskustva znam da se radi o jako skupoj opremi, recimo pola toga je top Ciscove ponude za srednje tvrtke,a kako se bavim mrežama znam da rijetko koja firma ima takvu opremu a imaju daleko veće zahtjeve od vas?Zar ne bi BUSCARD sustav moga funkcionirati i na daleko jeftinijoj mreži?

Novi postPostano: sub vel 23, 2008 3:00 pm 
Site Admin

Informatička mreža je glavna stavka informatizacije GPP-a, osim za Buscard sustav ona se koristi i za poslovni programski sustav, video monitoring, te općenitu razmjenu podataka i komunikaciju naših djelatnika.Evo npr. zbog kvalitetne mreže naš video-monitoring radi streamin u realnom vremenu i to u DVD kvaliteti.Našu mrežu napravili smo tako da nam se skoro pa nikada ne dogodi da imamo potrebu za nekakvim informatičkim zahtjevom, a da nam to mreža ne dopušta.Znači činjenica je da mreža nije u potpunosti iskorištena sa svim svojim kapacitetima i mogućnostima, ali je isto tako otvorena za bilo kakvu inovaciju ili modernizaciju u budučnosti.Osim ovoga što sam naveo, ne bih se baš složio da su 50-ak računala koji se učestalo koriste slabi zahtjevi za mrežu.

Novi postPostano: ned vel 24, 2008 9:01 am 

Hello!
Nisam znao za ove popratne tehnologije koje koriste mrežu, kada to ovako objasnite ima smisla itekako, malo sam bolje pogledao pa sam uvidio da piše da Metronetov internet služi isključivo za buscard sustav, prvi puta sam mislio da mreža služi isključivo za sustav (isprika).
Može li se znati na kojim operativnim sustavima rade računala u gppu i pridržavate li se licencnog softwera ili se snalazite na različite načine? ;)

Novi postPostano: ned vel 24, 2008 9:30 am 
Site Admin

Sva računala rade na operativnom sistemu windows XP professional SP2.
Serveri rade na platformi windows Server 2003.
Naravno da se pridržavamo licencnog softwarea.
Imamo 25 licenci za win XP (svaka je za dva računala)
3 licence Server 2003.
20 licenci Office 2003 sa Croatian interface language pack-om (svaka je za dva računala)
4 licence Office 2000.
50 licenci NOD32 Antivirus.
2 licence SQL.
1 licenca Macromedia Dreamweaver.
1 licenca Flash 8.
1 licenca Microsoft visual studio 2003 .NET
Tako da osim na računalima, legalni su i alati u kojima izrađujemo programe ili web stranice.

Novi postPostano: pon vel 25, 2008 4:54 pm 

Tako i treba, ja se zalažem za legalan software iako se dosta firmi u Hrvatskoj toga ne pridržava.

Novi postPostano: sub kol 30, 2008 10:39 pm 

a dobri su vam fotoaparati sa detekcijom face a kada dodjes da te lik slika pola sata se namjestas

on ti govori malo lijevo malo desno malo vamo mal otamo a red ceka MA LOL [sifone [sifone [sifone [sifone [sifone

Novi postPostano: sri ruj 03, 2008 5:22 pm 

No, hoće li već ta on-line mapa sa kretanjem vozila u realnom vremenu za nas korisnike GPP usluga? U onaj tiskani vozni red se ne može baš nešto pouzdati, pa opet ta dugovječna čekanja vozila na stajalištima...

Hvala unaprijed na odgovoru.

Novi postPostano: sri ruj 03, 2008 6:29 pm 
Site Admin

Hoće, odmah nakon što se budem mogao vratiti u ured za računalo, jer sam trenutno 20 sati dnevno u vozilima kako bih po 1000-ti put utvrdio da validator javlja grešku jer je na kartici potrošen novac, ili da nije kako treba prijavljena pa nema ni odjave, ili da nije dovoljno "proletiti" karticom ispred displeja validatora itd. itd.
Sorry ali ovo je sada prioritet jer ljudi se ne odjave pa gube novac obračunat do krajnje stanice, tako da... kako sam gore napisao: "odmah nakon što se budem mogao vratiti u ured za računalo"

Novi postPostano: čet ruj 04, 2008 6:50 am 
Site Moderator

fatalni_cevap je napisao/la:
a dobri su vam fotoaparati sa detekcijom face a kada dodjes da te lik slika pola sata se namjestas

on ti govori malo lijevo malo desno malo vamo mal otamo a red ceka MA LOL [sifone [sifone [sifone [sifone [sifone

To može govoriti samo iz razloga da se osoba točno namjesti iza bijele podloge, inače nema drugog razloga jer prepoznavanje radi savršeno!!!

Novi postPostano: pet ruj 05, 2008 10:02 pm 

Oprema...
Takva kakva je, funkcionira svaka čast, bilo je i vrijeme da se u toj firmi nešto pokrene sa mrtve točke. Pohvale na učinjenom, u smislu infrastrukture i puštanja u pogon.

No, čitajući iz Glasa i slušajući putnike-korisnike na koje probleme nailaze svakodnevno, pitam se:
- koliko dugo je trajao probni period rada, koliko dugo je GPP proveo vozeći se sa butrama po gradu i ispitivao način obračuna kilometraže, utjecaj smetnji pojedinih dijelova sustava međusobno i da ne nabrajam.
- sa druge strane, tko je tako pametno osmislio tarife i načine kupovanja butri konkretno mislim na onaj članak iz Glasa o majci i dvoje djece i ono kada se sa kartom u minusu nađeš negdje u Čepinu ili Laslovu?

Zaključak je da nitko nije ni pomislio na neke od tih mogućnosti nego je samo "ekonomski" odredio cijenu kilometra i cijenu praznog čipa u kartici.

Ljudi će preskupo platiti tako nepromišljeno puštanje u pogon investicije koja je u globalu dobra (samo nedovoljno razrađena) dok sve ne sjedne na svoje mjesto.

Do tada će klinci kao i uvijek varati i švercati se, tako i treba, a vozni redovi će baciti GPP na koljena jer sada tramvaji moraju stati na svakoj stanici i odraditi određeno "vrijeme" zaustavljanja.

Sretno...

Novi postPostano: sub ruj 06, 2008 8:39 am 
Site Moderator

Pozdrav i hvala na željama!!!
Oprema u vozilima se testirala u 7. i 8. mj. ove godine, a ostala oprema je u funkciji od 2. mj.!!!

Svjesni smo tih problema (primjer gospođe sa djecom), ali jedino što sada možemo reći je da putnici također moraju biti spremni i unaprijed planirati takva putovanja. Uskoro bi trebalo započeti punjenje kartica kod vozača pa više nebi trebalo biti takvih problema, a do tada se kartice mogu puniti na ranije spomenutih 5 mjesta sa mogučnošću punjenja do 200 kn po kartici što onda omogučuje dosta kombinacija vožnje!

Kako i ime naše firme kaže GRADSKI prijevoz putnika, išlo se na soluciju da se građani Osijeka voze jeftinije (vožnja od par stanica), a na cijenu općinskih vožnji ne možemo utjecati jer pojedine općine svojim građanima ne žele subvencionirati prijevoz Gpp-om kao što to radi grad Osijek!!!

"Švercera" je uvijek bilo, a mislim da će tako biti i dalje jer je to "borba sa vjetrenjačama", mi ćemo se truditi da to bude što manje!!
Najveći razlog zbog kojeg se svi moraju prijavljivati i odjavljivati upravo i je taj da se vidi koliko putnika i u koje vrijeme ulazi na kojoj stanici kako bi se mogli bolje isplanirati vozni redovi i smanjiti gužve!!!

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Fatal error: ./cache/ is NOT writable. in C:\Users\gpposije\gpp-osijek.com\wwwroot\forum\includes\acm\acm_file.php on line 103