Sada je: pon kol 10, 2020 9:15 pm.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 194 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Interaktivna mapa
Novi postPostano: sri ožu 10, 2010 7:59 pm 
Site Admin

A moglo bi se to napraviti... ali to je ono... super super puno posla, za super super mali broj korisnika. Iphone nema flash, ostali mobilni OS-ovi također, eventualno HTC touch, a i to je osiromašen flash, nije veličina uopće upitna, ako probaš napraviti "save page" vidjet ceš da je sve skupa veliko cca 300KB, to je zato jer je karta unutar flasha vektorski objektno generirana, tj. nije samo tako ubačena kao slika, ali engine koji na mapi preračunava lat lon u x y je kompleksan, maksimalno je iskorištena "moć" flasha i action scripte, teško da bi ovo radilo sa bilo kakvom šturom podvarijantom flasha. Ali... može se možda zato google maps izanimirati i staviti u real time... možda ovo jednom i napravimo yesnod

Hvala na željama, i nadam se da će biti još aktivnosti na forumu vezano uz ovu tematiku... cheers2

Novi postPostano: čet ožu 11, 2010 12:16 am 

A nesto tipa offline mape i GPS-a? Znaci neki programcic koji ce raditi poput Garmina...ne mora se spajati na web, znaci ima offline kartu...a podatke od polozaju vozila dobije putem GPS-a?

Ili da grad pokrije wifi signalom stajalista...preko kojeg ce se moci spajati samo na gpp mapu i nista drugo :) Ono, skup je net preko moba grrrr

Novi postPostano: čet ožu 11, 2010 7:25 am 
Site Admin

Tomi je napisao/la:
A nesto tipa offline mape i GPS-a? Znaci neki programcic koji ce raditi poput Garmina...ne mora se spajati na web, znaci ima offline kartu...a podatke od polozaju vozila dobije putem GPS-a?

GPS služi za pozicioniranje, a ne za prijenos podataka... kako bi pomoću GPS-a dostavili podatke gdje se nalaze vozila, tebi na mob ???

Tomi je napisao/la:
Ili da grad pokrije wifi signalom stajalista...preko kojeg ce se moci spajati samo na gpp mapu i nista drugo :) Ono, skup je net preko moba grrrr

Šta misliš kolika je investicija pokriti kompletan grad i prigrad (cca 400 stajališta) wirellesom ???
Promet kojeg napraviš na internetu za pregled jednog dolaska je 30 KB, jer je sve prilagođeno da korisnik pravi što manji promet, internet na mobilnim uređajima postaje normalna stvar i cijene su sve niže...

Novi postPostano: čet ožu 11, 2010 12:22 pm 

upps, pa da..sorry, glupo i nepromisljeno pitanje.

Novi postPostano: sri pro 01, 2010 10:12 am 

Evo admin mene nakon nekog vremena, naravno s novim prijedlozima. Dobro, možda sam trebao u drugi topic to staviti, ali prebaciš to ako treba...
Da ne duljim, ono od prijašnjih mojih postova od proljeća oko upita za eventualnu mobilnu aplikaciju, Android platforma se naglo razvila, i mislim da je već vrijeme za jednu takvu, jer zg ZETovci su vas polako prestigli po takvim aplikacijama i inovacijama. Da ne izmišljate "toplu vodu", zato samo ove aplikacije (ili bar jednu od njih) prilagodite za nas u "istočnoj metropoli":

http://www.androidpit.com/en/android/market/apps/app/com.svebee.prijevoz/Trambus-Javni-prijevoz

http://www.androidpit.com/en/android/market/apps/app/hr.fer.tel.android.tram/Tramzilla

http://www.androidpit.com/en/android/market/apps/app/com.vargek.zet/Zagreb-Tram

Unaprijed se radujem jednoj takvoj aplikaciji za GPP Osijek

Lijep pozdrav

Novi postPostano: čet pro 02, 2010 3:59 pm 
Site Admin

Evo upravo sam dobio mob sa Androidom gore... (inače sam iPhone freak cooool ) ali u pravu si, definitivno Android širi horizonte...
Sad ćemo nešto napraviti po tom pitanju [idea samo da malo uhvatim vremena...

SDK je već instaliran... willy_nilly

Novi postPostano: sri pro 15, 2010 4:27 pm 

Ima li već beta verzija za Android pa da malo isprobamo? Ako ima, hoće biti uploadano ovdje ili na Appstore za Android? Hvala unaprijed, i hvala na trudu oko implemetacije aplikacije na android platformu.

Pozz

Novi postPostano: čet vel 24, 2011 7:41 pm 

Admine što je sa Android aplikacijom za GPP ? Pa neće nas jedan ZET iz Zagreba valda prešišati u informatizaciji sa svojim aplikacijama na android tržištu?
Admine jel ti uopće još radiš u GPPu, ili su te kao nepoćudnog poslali na burzu rada? (joke)

Pozdrav

Novi postPostano: pet vel 25, 2011 7:00 am 
Site Admin

Radi se, radi se ;) samo polako...
ZET nas moze prešišati jedino u broju vozila i ničem više ;)
Naravno da radim kakva burza rada, pa voli mene GPP :))))

Ima beta za android...otvoriš njegov browser i ukucas: m.gpp-osijek.com :D :D

Novi postPostano: ned vel 27, 2011 5:23 pm 
Moderator

admin je napisao/la:
Radi se, radi se ;) samo polako...
ZET nas moze prešišati jedino u broju vozila i ničem više ;)

thumbup. Svaka čast za boldanu rečenicu, živa istina!!!

Novi postPostano: sub ožu 12, 2011 4:42 pm 

Pozdrav svima,

autor sam Trambusa (http://www.trambus.com.hr i Android aplikacija na https://market.android.com/details?id=c ... ee.trambus) i kontaktirao sam GPP Osijek kako bih u Tramus osigurao i njihove linije. Voditelj informatičke službe (Denis) prije više od tjedan dana mi je rekao kako su zainteresirani, no međutim do sada još nema nikakvog konkretnog odgovora...

Kako god, planiram samostalno ubaciti linije tako da skoro ocekujte i Osijek u Trambusu 001_smile

Novi postPostano: pon ožu 14, 2011 7:25 am 
Site Admin

thumbup. ne ignoriram te već čekam odgovor svog direktora, ako se i on slaže pošaljem ti sve što trebaš...

Novi postPostano: sub ožu 26, 2011 10:59 am 

hmmm...rekao si da si poslao međutim ništa nisam dobio. poslao još par mailova no ni traga ni glasa hmug

Novi postPostano: pet tra 29, 2011 6:32 pm 

admin je napisao/la:
thumbup. ne ignoriram te već čekam odgovor svog direktora, ako se i on slaže pošaljem ti sve što trebaš...

Ma daj admine nemoj zaj...ti...Kakav direktor? Pa ja ću išamarati gradonačelnika Bubala, a on će onda tvog direktora... Ja radim isto u jednom javnom poduzeću, i kad bi za svaki svoj potez čekao direktorovo odobrenje već bi davno firma otišla u p.m. .... Svi mi znamo da su direktori obične političke figure i najčešće glupe neznalice ili budalesine...Prema tome daj svebeeu što mu treba za izradu ili nadopunu android aplikacije za GPP, a direktor će te nagraditi povećanjem koeficijenta, kad se ugodno iznenadi ovom aplikacijom. Malo više poduzetne hrabrosti admine i sve će biti ok.

Pozdrav

Novi postPostano: pet tra 29, 2011 6:39 pm 

Evo sad će nas i Rijeka prestići....Dajte ljudi u informatici GPPa trgnite se, koji vam je ? U Đapanovo vrijem e ste bili najjača firma u istočnoj Hrvatskoj po informatizaciji i izgradnji linija...

Pogledaj:

https://market.android.com/details?id=org.rijekabus

Pozdrav

Novi postPostano: pet tra 29, 2011 6:51 pm 

svebee je napisao/la:
Pozdrav svima,

autor sam Trambusa (http://www.trambus.com.hr i Android aplikacija na https://market.android.com/details?id=c ... ee.trambus) i kontaktirao sam GPP Osijek kako bih u Tramus osigurao i njihove linije. Voditelj informatičke službe (Denis) prije više od tjedan dana mi je rekao kako su zainteresirani, no međutim do sada još nema nikakvog konkretnog odgovora...

Kako god, planiram samostalno ubaciti linije tako da skoro ocekujte i Osijek u Trambusu 001_smile

svebee samo naprijed , davno sam uočio tvoj rad na Android Marketu i naravno kad god sam u metropoli koristim tvoju aplikaciju. Ako budeš čekao ovu nevjerovatnu birokraciju iz GPP Osijek i "velikodušno" odobrenje njihovog veličanstva od direktora za izradu aplikacije, do tada će biti potrebna i linija METROA u Osijeku, pa opet novi upgrade aplikacije... :)

Pozdrav i samo naprijed, da ne okasnim na tramvaj :)

Novi postPostano: pet ruj 23, 2011 3:01 am 

Jeste vi umrli u informatičkoj službi GPP-a? Ili vas je Medić (išao je samnom u OŠ Vijenac jako davno) sve raštrkao na nepodobna radna mjesta. Jel mislite nešto napraviti oko mobilne aplikacije na androidu? Rikava vam i glavna interaktivna karta na webu, a o mobilnoj verziji da i ne govorim. Isključuju li vozači sami GPS sustav da ih se ne može locirati kad su u birtijama na okretištima? A onom sveebeu ne date parametre da napravi aplikaciju. Ko nas putnike ferma, dolaze hladnija vrenmena, nek čekamo tramvaje zvane čežnja...

Novi postPostano: ned tra 22, 2012 7:32 pm 

Zašto na Interaktivnoj karti nema "novih" linija: 3c, 4b, 5a, 6, 7 ... ?

Novi postPostano: pon tra 23, 2012 6:08 am 
Site Admin

Bit ce postavljene sve linije, sa Interaktivnom kartom v2. ;)
Trenutno je u Beta testiranju...

Novi postPostano: sub tra 28, 2012 4:38 pm 

ante je napisao/la:
Zašto na Interaktivnoj karti nema "novih" linija: 3c, 4b, 5a, 6, 7 ... ?

Mene puno više zanima zašto u Osijeku ima toliko a, b, c linija - umjesto da svaka varijanta dobije svoj broj?
Sorry za OT. [blushing

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 194 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Fatal error: ./cache/ is NOT writable. in C:\Users\gpposije\gpp-osijek.com\wwwroot\forum\includes\acm\acm_file.php on line 103