Sada je: ned kol 09, 2020 10:57 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 194 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Interaktivna mapa
Novi postPostano: čet tra 18, 2013 9:27 am 
Site Admin

1. Da ovo sam i ja skužio da bi bilo dobro...malo manji interval, ili čak opcija za podešavanje intervala...

2. Ovo je bug da...nije se pojavljivao kada je aplikacija bila ručno instalirana, ali sad u ovoj verziji koja je na Google Playu se pojavila...tražimo šta se događa pa ćemo to ispraviti.
Ovo za refresh je također dobra sugestija...napravit ćemo i to...

3. U medijima će biti idući tjedan kada dođe na AppStore i kada ispravimo ove bugove...nismo je htjeli previše eksponirati dok ne bude sve kako treba...

Novi postPostano: čet tra 18, 2013 12:28 pm 

Evo uspio sam screenshot napraviti te greške koja se pojavljuje, pa ne sumnjam da će se to u narednim verzijama ispraviti, kao što vidim da se slažete i u ostalim mojim sugestijama za naredne verzije.

http://imageshack.us/photo/my-images/11/screenshot2013041720542.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/13/screenshot2013041719440.png/

Lijep pozdrav.

Novi postPostano: čet tra 18, 2013 1:31 pm 
Site Admin

Da to je taj error...popravit ćemo to danas-sutra...

Novi postPostano: čet tra 18, 2013 6:31 pm 

Ta android assets greška, čini mi se da se češće javlja kada je smartphone spojen na WiFi, nego na 3G, nisam mjerio, ali čini mi se onako subjektivno.
Još jedan prijedlog za slijedeću inačicu aplikacije:
Bilo bi dobro povećati korisnu površinu karte , ili donji prostor popuniti nekim korisnim informacijama, možda vezanim za eventualne zastoje ili probleme u tram ili bus prometu,ili neke druge korisne informacije. Osobno više sam za verziju povećanja karte :)
Ovako donja trećina ekrana je ne iskorištena i prazna, kako se vidi na screenshotu:

http://imageshack.us/photo/my-images/824/screenshot2013041816583.png/

Još jedna inačica asset greške:

http://imageshack.us/photo/my-images/27/screenshot2013041814112.png/

Prijedlog broj 1:

Kad se karta zumira, svejedno in ili out, nakon automatskog refresha se vraća prikaz na inicijalni zoom, što bi trebalo ispraviti, jer inicijalni zoom kakav je sada, najčešće ne hvata prethodnu i slijedeću stanicu u najvećem dijelu karte. Znači ostaviti zadnji prikazani zoom karte koji je korisnik zadnji učinio, i nakon refresh pozicija vozila. Inicijalni zoom eventualno prepraviti da hvata u okvir karte prethodnu i slijedeću stanicu od tražene stanice ako ne i po dvije (slično je na m.gpp-osijek.com )

Prijedlog broj 2:

Bilo bi dobro ulice kojom se proteže tražena linija (svejedno tramvajska ili autobusna) ooznačiti nekom bojom raličitom od bijele kako je na GoogleMaps podlozi, tako da se može linija prepoznati na online karti (ne na šematskoj), i kako se linija proteže po ulicama od prve do zadnje stanice.

Pozdrav

Novi postPostano: sri tra 24, 2013 3:23 pm 

Htjedoh instalirati tu novu Android aplikaciju i ostadoh razočaran. Sony Xperia Tipo s GPS-om, Androidom 4.0.4, 800 Mz, 512 MB i poruka:

"Aplikacija nije kompatibilna s vašim uređajem T-Mobile Sony ST21i".

Novi postPostano: čet tra 25, 2013 10:56 am 

Admine, pa što se dogodilo, gdje su ispravljene verzije ove izvrsno zamišljene aplikacija? Rekao si da će oni bugovi biti ispravljeni i dodane one nove predložene mogućnosti? Trebalo je ovaj tjedan, kako si rekao, da bude predstavljena ova aplikacija u medijima, a ono ništa.Sada i na ovoj jedinoj verziji, vozila se više uopće ne prikazuju, aplikacija je u kolapsu....Što se događa, uputi nas molim.

Pozdrav

Novi postPostano: pet tra 26, 2013 4:22 am 

Niti odgovora...Dali ste u medije i najavili prekjučer aplikaciju javno, a ništa niste ispravili od onih bugova za koje znate i rekli da ćete ispraviti a niste...Najgroznije je to što se na karti vidi samo tražena stanica, pa uopće čovjek ne može vidjeti gdje je vozilo na stanici naprijed ili iza. Bar da se može vidjeti jedna stanica iza i naprijed, ali ni to niste ispravili. Kada ručno prstima (staviti za laike + i - ne znaju svi da se prstima može zoomirati) zoomiraš out, ne stigneš ni pogledati gdje je vozilo , već se vrati inicijalni zoom. Hajde , u biti se i tražilo češći auto refresh, ali brate ostavite korisnički definirani zoom, a ne da vidim samo jednu hebenu stanicu, i ništa više. Izgleda da u tom BetaWareu nisu nešto vični androidu OS-u, ali nisu oni krivi, ista se stvar sada događa i na m.gpp-osijek.com , jer do sada sam bar tamo mogao normalno kartu pogledati, a sada je i to, kao i aplikacija bugovito...Street View piknute stanice je isto loše izveden. U onom oblačiću se može samo nebo vidjeti, ali ne i stanica...Dali treba poslati screenshootove?

Novi postPostano: pet tra 26, 2013 7:26 am 
Site Admin

Napravljen je update i također update na publish na AppStore-u...odavno...
To traje, dok verificiraju, pregledaju...ne mozemo tu nista, samo cekati...

Novi postPostano: pet tra 26, 2013 11:54 am 

Update na App Store...A update na Google Play Store? Jel i tamo updatano, tamo je još uvijek verzija 1.0 od 17.04.2013 ? Znam da potraje verifikacija sa njihove strane, ali problem je u tome, ako je updatana aplikacija kao što je nova m.gpp-osijek.com stranica, tada nije dobro napravljeno. Iste stvari se događaju koje sam naveo prethodnim postovima sa prvom verzijom aplikacije. Na stanici sam npr. kod bolnice, a ne vidim na karti stanicu kod "Lipovog Hlada" i kod Studentskog kampusa. Dok pokušam zoom out da vidim gdje je tramvaj, automatski refresh me vrati na krupni zoom i opet ne mogu vidjeti gdje je vozilo.Znam da sam prethodno predložio da se automatski refresh stavi kao na velikoj karti na 15 sekundi i to je učinjeno (rečeno je također da će biti i korisnički definirani refresh, nekad kad je vozilo blizu tražene stanice refresh treba biti i češći), ali isto tako sam rekao da i nakon refresha zoom karte treba ostati onaj zoom karte koji je korisnik zadnjeg učinio, a ne da se i zoom automatski vraća na inicijalni krupni zoom, i onda se ne vide vozila u dolasku i odlasku na karti. Također GPS pozicioniranje ne radi sa web stranicom m.gpp-osijek.com. Probao sam i sa mobilnim Chromeom, Operom, i naravno sa ugrađenim stcock brovserom, ista stvar , ne radi GPS pozicioniranje (SGS III JellyBeam 4.1.2, XXEMR2) na mobilnoj web stranici.

Novi postPostano: sub tra 27, 2013 3:47 pm 

Stvarno sam razočaran....Šta ovi neznalice iz Betaware brljave??? Sad su povećali prozor karte koji se sada normalno može vidjeti samo na tabletima ili laptopima. Umjesto da srede zoomiranje da se mgu postaje i vozila vidjeti, oni povećaju prozor karte koji se ne vidi cijeli ni na jednom mobu, nevjerovatno :( . Na aplikaciji se već 2 dana uopće ne vide vozila, dok se na m.gpp-osijek vide normalno, ali sa onim starim boljkama. Smanjite onaj vaš logo na vrhu iznad karte, jer u landscape modu više vaš logo prostora zauzima, nego sama karta... Ja ne znam šta se događa, ali i sa aplikacijom i sa mobilnim webom se stanje samo pogoršava iz dana u dan umjesto da se poboljšava. Meni je jasno da je ono bila beta verzija, ali sa svakom inačicom se treba poboljšavati a ne pogoršavati aplikacija.Čini mi se da je taktika GPP-a bila, oni (BetaWare) su jeftini ajmo njih angažirati za aplikaciju i mobilni web, možda i neki "rodjak" šljaka u tom BetaWareu...Zar ne znate za onu poslovicu "Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino..." To jest nekad je dobro platiti i skuplju tvrtku ali koja će napraviti kvalitetno rješenje, a ne ovo ,kako bi rekli, pojeo vuk magare.Neko vam izvlači novac za nerad i neznanje ...Samo žalim za starom mobilnom kartom, jer mi sada jedino ostala ona velika sa flashom i javom, ali bolje i to nego ovo usr... eksperimentiranje...

Novi postPostano: ned tra 28, 2013 2:55 pm 

"Jedna slika vrijedi više nego 1000 riječi..."
Evo da bude jasnije o čemu govorim u prethodnim postovima, screenshotovi aplikacije i mobilnog weba. Na slici gdje do dolaska tramvaja ima 19 sekundi tražena stanica je Vijenac Ivana Meštrovića. Znači tramvaj bi trebao biti otprilike na križanju Trpimirove i Europske avenije, a njega nema na karti aplikacije, a nema niti jednog tramvaja na cijeloj liniji a niti na cijeloj karti ni jednog vozila od Višnjevca do Zelenog polja. Novi Mobilni web je posebno srozan. Evo pa gledajte:

https://www.dropbox.com/sh/l2efub8ivx2r3b9/K4_QcHqmPN

Novi postPostano: pet svi 03, 2013 4:16 pm 

Verzija 1.0 ove aplikacije je bila 17.04.2013. na Google Play Store. Sada piše isto ta verzija ali kao od danas, 03.05.2013. Međutim ništa od bitnog poboljšanja aplikacije. Popravili ste kao početni prikaz, te ga sad malo i previše smanjili što se tiče slova, više nema prikaza samo gornje lijeve četvrtine ekrana, sad su slova presitna. Ali ostao je problem sa zoomom. Još uvijek se prikaz karte vraća inicijalni zoom, i još puno falinga, ne dami se više nabrajati. Mjesec dana Betaware nije u stanju ispraviti bugove u aplikaciji i mobilnom webu. Žalosno.
Malo sam proučavo ovu firmu "Betaware" kojoj ste dodijelili izradu android i iphone aplikaciju , kao i izradu mobilnog weba, zbog toga što mislim da je ta nestručna tvrtka uzrok do sada loše izvedbe i aplikacije i mobilnog weba. Prvo me zanima, da li je ta firma taj posao dobila javnim natječajem, ili direktnom pogodbom sa GPP-om? Mislim, možda griješim, ali tako je bar na državnoj razini, a tako bi trebalo i sa tvrtkama u gradskom vlasništvu kao GPP, da se poslovi trećim firmama dodjeljuju javnim natječajem, pa vas molim da me uputite gdje mogu naći podatke o objavi i provedbi natječaja za taj posao, jer kao građanin ovog grada imam pravo znati ali i sumnjati u štošta. Tim više jer tvrtka "Betaware"kojoj je dodjeljen ovaj posao oko mobilne i web aplikacije, je prošlogodišnji gubitaš od otprilike 14.000.- kn u minusu vjerovatno krivicom neznanja i nesposobnosti vodstva i djelatnika te tvrtke jer ne znaju jednu običnu mobilnu aplikaciju napraviti kako treba a vjerovatno i za ostale informatičke stvari nemaju znanja, pa tako imam pravo sumnjati da je tim "klopcima" dodjeljen posao koji ne znaju obaviti, samo da se dočepaju neke love da pokriju prošlogodišnji gubitak, uz pomoć "insider" poznanika ili rodjaka u GPP-u. Ako nemožete objasniti zašto jedna profi informatička firma ne zna napraviti mobilnu aplikaciju i mobilni web kako spada i kako je ispravno, potražit ću objašnjenja u za to nadležnim institucijama. Ponavljam da najjeftinije rješenje ne znači i najbolje, te u konačnici nosi još skuplje troškove. Bolje da je posao dodjeljen i skupljoj tvrtki, ali koja zna obavit posao. (Nešto slično smo imali i sa Bežičnim Osijekom: Bivši dogradonačelnik a sadašnji Ministar Gospodarstva je izabrao jeftinije a lošije rješenje za WiFi pokrivanje grada.)

Pročitajte ovdje malo o Betaware tvrtki ovdje:

https://sudreg.pravosudje.hr/registar/f?p=150:28:0::NO:28:P28_SBT_MBS:030120979

Interesantan je onaj dio o Financijskom izvješću na dnu stranice, gdje postoji link na FINA financijska izvješća o toj tvrtki, gdje piše da je tvrtka u gubitku, ne puno ali ipak gubitaš...

Pozdrav

Novi postPostano: sri lis 08, 2014 3:12 pm 

Denise pročitaj ovo malo, možda naučiš štogod i malo te prosvjetli da tvoja firma a i ti skupa sa njom ne činite gluposti kao sestrinska tvrtka u metropoli:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/zatrpajte-zet-mailovima-znaju-li-sto-je-internet/776128.aspx

Novi postPostano: uto lip 09, 2015 7:15 pm 

Čemu služi interaktivna karta GPPa kada uopće ne pokazuje dobro položaj vozila? banghead

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 194 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Fatal error: ./cache/ is NOT writable. in C:\Users\gpposije\gpp-osijek.com\wwwroot\forum\includes\acm\acm_file.php on line 103