Sada je: ned lis 20, 2019 5:27 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 63 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Muzejski tramvaj
Novi postPostano: uto vel 05, 2008 4:53 pm 

Ima li kakve nade da koji od tramvajâ koji su prodani ZET-u (Đuro Đaković, serija 101, tzv. "stojadini") bude ponovno otkupljen da posluži kao turistička atrakcija? Ili, alternativno, ima li kakve nade da ZET koji od tih tramvaja pokloni. Znam da se o tome pitanju već prije raspravljalo, a mene je posebno na njega potakao pogled na jedan od tih tramvaja garažnoga broja 164 koji s dvije prikolice navlači vlagu u samom kutu remize na Trešnjevci (koji je, koliko mi je poznato, upravo jedan od onih koji su nekoć vozili Osijekom).

Napokon, ZET sad već uistinu rijetko koristi tramvaje te serije.

Naslov: Re: Muzejski tramvaj
Novi postPostano: sri vel 06, 2008 12:38 am 
Site Admin

Sigurno dolazi jedan tramvaj serije 101 u GPP.Dobava tog tramvaja iz Zagreba je trenutno u postupku.
Postoji mogućnost dobave i više 101-ica u Osijek, ali to je šira akcija o kojoj je prerano za govoriti.

Novi postPostano: sri vel 06, 2008 11:15 am 
Site Moderator

Bilo bi lijepo da možemo imati svaki model tramvaja koji je prometovao kod nas u gradu, ali najveći problem koji nas pati je nedostatak smještajnih kapaciteta u Remizi, a za takve starije modele tramvaja također je problem sa nabavom dijelova za održavanje (ako bi htjeli da bude u voznom stanju) kojih više nema na tržištu, odnosno više se ne proizvode osim po posebnim narudžbama koje se vrlo visoko naplačuju!!!

Novi postPostano: čet vel 07, 2008 1:34 pm 

Pa to je radio Đuro Đaković. Ne bi valjda bili toliko bezobrazni da po potrebi to ne bi servisirali. A cijena, što sad... Muzeji su uvijek bili neprofitni, ako ćemo tako gledati.

Novi postPostano: čet vel 07, 2008 6:19 pm 
Site Moderator

:lol: :lol: :lol: , to je komentar na ono "ne bi valjda naplatili", prijatelju naplačuje se sve do najmanjeg šarafčića, a za muzej si upravu, nije niti jedan profitabilan ali bi svakako tako nešto trebalo napraviti!!!

Novi postPostano: pet vel 08, 2008 8:23 am 

Pa nisam ni rekao "ne bi valjda naplatili" nego "ne bi valjda bilo da to ne bi servisirali". Nisam mislio džabe. Mislio sam da bi, bez obzira kad su tramvaj napravili, mogli "replicirati" potrebne rezervne dijelove.

Novi postPostano: pet vel 08, 2008 11:35 am 
Site Moderator

Ma sve se može kada se hoče, samo treba dobre volje i novaca, ali to su stvari koje se odlučuju na višoj razini!!!
Sami zaposlenici bi prvi voljeli da se tako nešto napravi (muzej), a sigurno da bi onda bilo drago i svim ostalim građanima, jer bi to bila još jedna gradska znamenitost zbog koje bi se vjerovatno dodatno povečao dolazak turista u Osijek!!!

Novi postPostano: sub vel 09, 2008 10:41 pm 

pozz

evo link na temu di se raspravljalo o tome, ugl. udruga "Klub ljubitelja željeznice" je krenula sa time da se preostala 3 zagrebačka "stojadina" (163,165,171) vrate u Osijek, a pošto Osijek još uvijek "nema" to otežava neke stvari. to je ukratko što je napisano u temi, ja nisam nitko i ništa u toj "akciji" tako da me ne mojte držat za riječ ;)

http://www.zeljeznice.net/forum/viewtopic.php?t=5443

Zbog toga što ne mogu učiniti sve,
neću odustati učiniti nešto što mogu.

Novi postPostano: ned vel 10, 2008 1:26 am 

Pozz i od mene,

ŠIP TMK-1Z je napisao/la:
"stojadina" (163,165,171) vrate u Osijek

ali ŠIP, nije 163 već 164..mali tipfeler...

Novi postPostano: čet ožu 20, 2008 8:54 pm 

Kako vidim na ovoj stranici ima puno odličnih fotki tramvaj s osječkih ulica pa bi jednom budućem muzeju tramvaja te fotografije mogle biti dodatni dio postava... takav muzej ili čak općenito muzej Javnog prijevoza bio bi vrlo posjećen u to sam siguran, posebo jer istočno od ZG ne postoji niti jedan tehnički muzej...

Novi postPostano: pet ožu 21, 2008 6:53 am 
Site Moderator

Pa, postoje neke ideje i nadamo se da će odgovorni ljudi imati malo razumjevanja za tako nešto! yesnod

Novi postPostano: uto kol 26, 2008 10:32 pm 
Moderator

Prošlo je dosta dugo vremena, otkad smo govorili o ĐĐ 101 u Osijeku. Pošto je ZET počeo nešto petljati s tim tramvajima, danas su ove vaše 101 vukli iz Trešnjevke u Dubravu,možda postoji mogućnost da ih rashoduju., pa me zanima dali GPP razmišlja o dovođenju troje motornih kola u Osijek.

Mislim da bi GPP, što hitnije o tome trebao razmisliti, i javiti ZET-u da će Osijek uzeti sva troja motorna kola, kako ih ZET nebi srezao.

Minimalno bi morali uzti bar jedna kola, ali mislim da bi troja kola bilo pametnije rješenje, jer je nezgodno petljati sa jednim jedinim tipom tramvaja, to vam dođe onda kao prototip.

Eto molio bih iskren odgovor, jer je rezanje ostalih naših stojadina svakim danom, bliže i bliže.

Najidealnije bi bilo da odmah po izgrednji novog bloka remize, dovedete te tramvaje u Osijek, sad je pitanje hoćete li to napraviti.

Eto bio sam u Osijeku prije par dana i oduševljen sam Škodom i svoj Osiječkoj muzejskoj baštini, pa bi bilo šteta da Osijek ostane bez itekako vrijednih muzejskih primjeraka. Ako dovedete stojadine, imat ćete sve tramvaje, koji su ikad vozili po Osijeku, mislim da bi vam na to ZET bio zavidan. ;)

Novi postPostano: uto kol 26, 2008 11:30 pm 
Moderator

Bilo bi najbolje kada bi došla 2 tramvaja-jedan za vožnju, a drugi za dijelove.
Naravno, bilo bi dobro da dođu sva 3, no pošto nema dragocjenog mjesta u remizi, bilo bi dobro da dođu i 2.

Novi postPostano: čet kol 28, 2008 1:11 am 
Moderator

zet u roku nekoliko dana misli srezati stojadnine sva 3. Molim vas, javite ZET-u nešto poduzmite i dajte doznanja da ćete preuzeti barem JEDNA motorna kola, molim vas.[/b]

Novi postPostano: čet kol 28, 2008 1:16 am 
Moderator

tram4 je napisao/la:
zet u roku nekoliko dana misli srezati stojadnine sva 3. Molim vas, javite ZET-u nešto poduzmite i dajte doznanja da ćete preuzeti barem JEDNA motorna kola, molim vas.[/b]

Ajde smiri se... 001_rolleyes

No zaista,GPP bi ukoliko želi tramvaje trebao pod hitno reagirati.
Ako trenutno nema mjesta u remizi,mogli bi barem javiti da ih sačuvaju.
Opet,ako se tramvaji ne žele,to je druga stvar. hmug

Novi postPostano: ned ruj 21, 2008 11:05 pm 
Moderator

Sa foruma zeljeznice.net stižu dobre vijesti o dolasku "stojadina" u Osijek. Drago mi je da to čujem, imate li već planove uređivanja tog tramvaja u prvobitan oblik??? ..-

U svakom slučaju drago mi je da će Osijek dobiti još jedan simbol povijesti gratskog prijevoza. thumbsup

Novi postPostano: pon ruj 22, 2008 6:34 am 
Site Moderator

Prije nekoliko dana (morali smo to malo prolongirati pošto smo dosta bili zaokupljeni sa novim sustavom) su započeli pregovori na tu temu, a konkretne podatke ču vam javljati s obzirom na to kako će se razvijati situacija!!!

Novi postPostano: uto ruj 23, 2008 7:19 pm 

U ime Kluba ljubitelja željeznice i forumaša sa Zeljeznice.net želim još jednom zahvaliti gospodinu Markoviću odnosno GPPu i TZ Osijek što su prepoznali vrijednost ovoga tramvaja te se nadam da ćemo ga već iduće godine vidjeti u turističkim vožnjama Osijekom. A jednoga dana, kad GPP ode na novu lokaciju... velika mi je želja u sklopu sadašnje remize vidjeti nekakav muzej gradskog prometa ;)

Novi postPostano: pet stu 07, 2008 7:32 pm 
Moderator

Nadam se da uhićenje vašeg direktora neće utjecati na vraćanje tipa 101 u Osijek. dakle, dali mi možete potvrditi 100% da će se vozila isporučiti po završetku izgradnje novog bloka remize? thumbsup

Novi postPostano: sub stu 08, 2008 8:51 pm 
Site Moderator

Nadamo se da neće, jer neki pregovori su započeli prije koji mjesec, pa se svi skupa nadamo da će sve dobro završiti bez obzira na trenutnu situaciju u firmi! thumbsup

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 63 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Fatal error: ./cache/ is NOT writable. in C:\Users\gpposije\gpp-osijek.com\wwwroot\forum\includes\acm\acm_file.php on line 103