Sada je: ned lis 20, 2019 5:11 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kritika na ponašanje vozača tramvaja i prometnu ne kulturu
Novi postPostano: pet tra 26, 2013 10:31 am 

Poštovani GPP

Ponašanje vozača tramvaja je u krajnju ruku neprofesionalno kako u pojedinim prometnim situacijama tako i slučaju prema putnicima. Na ovaj post sam se odlučio iz više razloga. Krenimo nekim redom. Vozač tramvaja vozilom kreće sa trga vozač osobnog vozila vidi tramvaj koji polako kreće i kod petra pana procjenjuje udaljenost i sigurno izlazi dok izlazi vozač tramvaja mu svira konstantno i maše nešto rukama. Ukoliko je vozač osobnog vozila procjenio da može sigurno proći ispred tramvaja a da pritom ne ugrozi sebe a samim time i putnike u tramvaju čemu trubiti od trga pa skoro sve do Urara Živkovića. Na ovakvu situaciju sam naišao više puta pa čak i osobno. Zašto vozači tramvaja misle da su od zlata u prometu i da mogu praktički sve što požele? Po zakonu o sigurnosti prometa na cestama a naučili smo to i u autoškolama da šinjsko vozilo ima prednost, naravno ima vozača koji su to naučili a ima i onih koji to nikada neće naučiti. Vaši vozači tramvaj ne samo da ne poštuju prometna pravila nego im uvelike fali prometne kulture kako ponavljam prema putnicima tako i prema ostalim sudionicima u prometu. Sam kao putnik vozim se intenzivno tramvajem sa Trga A.Starčevića do stanice Trg Bana Jelačića na navedenoj relaciji prođem minimalno 2 puta i više sam puta osobno doživio da na pojedinim stanicama vozač tramvaja me ne želi pustiti u tramvaj iako me vidi na stajalistu. Kako sam stigao do vrata tramvaja praktički su mi se zatvorila pred nosom vozač me vidio ali me svejedno nije želio pustiti u vozilo za sto je uredno mogao jer je jos koju sekundu morao stajati na semaforu. Danasnja situacija vozač tramvaja vozi na relaciji između stajališta Tvrđa i Tuđmanov most prilazi raskrižju sa Trpimirovom vozač osobnog vozila se pokušava uključiti u promet sa trpimirove ceste na ulicu cara hardijan. Vozač navedenog osobnog vozila izlazi pred tramvaj na dovoljnoj udaljenosti opet sigurnoj za sve sudionike u prometu a vozač tramvaja sa pola raskrižja Trpimirove i Cara Hadrijana trubi konstantno vozaču i svaka upučena riječ vozača tramvaja vozilu ispred sebe je citiram '' Mamu ti xxxxx, xxxxx ti materina glupa, Šta radiš to koji kurac, xxxxx ti mater'' na ovo sam sam ostao zgrožen ponašanjem vozača i sa današnjim danom ću jako dobro razmisliti hoću li sutra ponovo na posao tramvajem. Isti vozač tramvaja je na stanici kada sam ušao u tramvaj i stajao praktički na vratima na mene osobno nekoliko puta povisio ton da se maknem sa vrata što ja to sebi zamišljam da je tramvaj moju pa da mogu tu stajati da ima i drugih putnika koji bi ušli a sam tramvaj je prepun ljudi. Na ovo sam ostao smiren i ignorirao sam vozača jer i sam znam da na vratima ne mogu stajati jer treba i drugima omogućiti vožnju. Osobno nikoga ne želim naljutiti uvrijediti ili nešto drugo, smisao mog dugačkog posta je da se pokuša malo poraditi i na ponašanju samih zaposlenika. Tehničar sam cestovnog prometa i znam kako se odvija promet u Osijeku no svejedno treba postaviti stvari na svoja mjesta jer ako se već nešto radi neka se to radi kvalitetno, cijena opće butre je 230kn a za taj novac mislim da putnici zaslužuju malo bolje a ne da se na njih povisuje ton da slušaju uvrede postoje oni koji nemaju majku pa za cijenu Butre mislim da nisu zaslužili slušati kako vozač nekome J.... M... Shvatite ovo kao konstruktivnu kritiku, napravite sastanak sa vozačima i upozorite ih na njihovo ponašanje na prometnu kulturu jer ovako dalje situacija nije održiva.

P.S. u vršnim opterečenjima ukoliko ima prostora stavite 2 tramvaja kako bi svi putnici se raporedili kako netko ne bi dobio laktorm u rebra ili da mu netko od putnika polomi stvari u ruksaku koje ima sa sobom.

Naslov: Re: Kritika na ponašanje vozača tramvaja i prometnu ne kulturu
Novi postPostano: pet tra 26, 2013 1:32 pm 
Site Moderator

Evo odgovora iz našeg Odjela prometa:

Poštovani gospodine,
Pomogli bi nam sa konkretnim podacima događaja. Dakle navedite vrijeme, mjesto po mogućnosti broj tramvaja pa ćemo provesti potrebne mjere kako se takve stvari ne bi ponavljale. Vozačima nije dozvoljeno takvo ponašanje koje ste Vi opisali u vašem podužem postu i mi konstantno radimo na podizanju opće i prometne kulture našeg voznog osoblja.
Na žalost nismo u mogućnosti povećati broj vozila na liniji, što zbog opterećenja gornjeg voda, a i nedostatka vozila.
Zahvaljujemo vam se na ukazanom povjerenju koristeći naš prijevoz i ukazanim nepravilnostima u radu naših vozača.

S osobitim poštovanjem.

Naslov: Re: Kritika na ponašanje vozača tramvaja i prometnu ne kulturu
Novi postPostano: pet tra 26, 2013 2:27 pm 

Poštovani moj post je samo kratak osvrt da nesto postigneme pojedinačnim kažnjavanjem nikada se nije previše postiglo. Konstruktivan razgovor sa skupinom ljudi možda nešto promjeni.

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Fatal error: ./cache/ is NOT writable. in C:\Users\gpposije\gpp-osijek.com\wwwroot\forum\includes\acm\acm_file.php on line 103