Sada je: sri ruj 18, 2019 4:49 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 284 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: GT6
Novi postPostano: sub vel 16, 2008 7:07 pm 
Moderator

Pošto u Osijeku i u Zagrebu voze GT6 ili popularno zvani genšeri, zanimaju me razlike ako postoje, također, jel za njih postoji neki raspored kad izlaze na ulice pošto su to najveći tramvaji u Osijeku, dali se misle popravljati oni koji stoje u GPP-u na dva priručna kolosijeka. ;)

Također sve rasprave o njima neka se pišu u ovoj temi.

Naslov: Re: GT6
Novi postPostano: sub vel 16, 2008 7:15 pm 
Site Admin

Odlično što si otvorio ovu temu, jer meni su GT6 super tramvaji, oni su mi najdraži od svih u voznom parku.
Mislim da nema nikakve razlike između Osječkih i Zagrebačkih ali o tome više zna T3PVO pa čemo vidjeti šta on kaže.
Što se tiče izlazaka, vidi mi ti nemamo nekakvu definiciju izlazaka po tipovima, jednostavno prvo puštamo nove a onda popunjavamo sa starijima, na taj način izbjegavamo forsiranje starih tramvaja kako bi ih što duže sačuvali ispravnima jer ljudi ne mogu ni zamisliti kako je teško održavati jedan npr. GT6 za kojega je skoro pa nemoguće pronači rezervne dijelove.

Novi postPostano: sub vel 16, 2008 7:23 pm 
Moderator

admin je napisao/la:
Odlično što si otvorio ovu temu, jer meni su GT6 super tramvaji, oni su mi najdraži od svih u voznom parku.
Mislim da nema nikakve razlike između Osječkih i Zagrebačkih ali o tome više zna T3PVO pa čemo vidjeti šta on kaže.
Što se tiče izlazaka, vidi mi ti nemamo nekakvu definiciju izlazaka po tipovima, jednostavno prvo puštamo nove a onda popunjavamo sa starijima, na taj način izbjegavamo forsiranje starih tramvaja kako bi ih što duže sačuvali ispravnima jer ljudi ne mogu ni zamisliti kako je teško održavati jedan npr. GT6 za kojega je skoro pa nemoguće pronači rezervne dijelove.

U Zagrebu također prvo idu svi novi tramvaji van, a onda sa linije popunjavaju starim tramvajima, i to je logično. Jedina je razlika, što Osijek može popuniti sve linije sa novim tramvajima, a Zagreb baš i ne, pa svaki dan možemo vidjeti desetak genšera na ulicama.

Također, genšeri u Zagrebu su na jako dobrom glasu, kako od vozača, tako i od putnika. Jako tihi, jedini nedostatak, je što se u gužvi jako teško zatvaraju vrata i imaju dosta uzak prolaz u prvom dijelu vozila zbog stolaca.
Nažalost kod nas odlaze polako u rashod. Sad trenutačno ne, i vjerojatno je ostalo puno dijelova od onih koji su raskodovani, pa nek GPP kontaktira ZET ako je zainteresiran za djelove GT6, da bezveze se ne bace.

Nisam 100% siguran da je djelova ostalo, ali vjerujem da je.

Novi postPostano: sub vel 16, 2008 7:33 pm 

I iz ZET-a i iz GPP-a su najavljivali dolazak zagrebačkih GT6 u Osijek. Računa li se još na tu opciju, a ako da, koliko će ih doći, kada će doći i koji će doći: isti tip kao što vozi u Osijeku ili mlađi "majnhajmeri"?

Novi postPostano: sub vel 16, 2008 8:36 pm 

Meni se osobno kod GT6 ne sviđa to što ima sjedalice u paru pa neki ljudi koji se ne poznaju ne žele sjesti zajedno. Na taj način ostane praznih sjedalica, a na stajanju zna biti gužve. Inače, za svoju dob, sasvim je to dobar tramvaj.

Novi postPostano: ned vel 17, 2008 12:08 am 
Site Admin

tram4 ovo je korisna informacija za rezervne dijelove, hvala ti na njoj.
Inače istina je to da su na dobrom glasu, i kod nas su također.Ne znam, o ukusima se ne raspravlja ali ja jednostavno kada uđem u GT6 nekako se osjećam ugodno u njegovom ambijentu,sve mi je to nekako super napravljeno točno se vidi da je tramvaj u klasi više i od T3PVO i T3 iako je star.Što se tiče duplih sjedalica, mislim da su se ljudi na to navikli kod autobusa tako da nije to ovdje toliki problem.Ona dva GT6 na priručnom kolosjeku su u startu bili loši i neispravni tako da ne vjerujem da će se popravljati , najvjerojatnije je da su nam oni zaliha rezervnih dijelova.Osijek ima dovoljan broj tramvaja za popuniti sve linije i još da nam ostane super rezerva, ali kada se proširi tramvajska pokrivenost bit će i oni često na ulici to je sigurno.

Novi postPostano: ned vel 17, 2008 12:32 am 
Moderator

Al taj tramvaj je tih, čvrst, brz, relativno dobrih kapaciteta, malo kvarljiv itd. Ali kad on stane, kad s nešto pokvari (jako rijetko, tu ne pomaže ništa osim šlepanja do spremišta i velikog servisa. :lol:
Jedva čekam sa se proširi tramvajska mreža u Osijeku, i da se proširi remiza, pa da voze genšeri.

A što se tiče djelova, neznam jel ZET ima djelove koji mu netrebaju, neznam, jer te dijelove od rashodovanih koriste za ove koji voze. ;)

Al kolko ih je puno rashodovano, ne bih se čudio da ima viška.

Novi postPostano: ned vel 17, 2008 1:43 am 

T3+B3 je napisao/la:
I iz ZET-a i iz GPP-a su najavljivali dolazak zagrebačkih GT6 u Osijek. Računa li se još na tu opciju, a ako da, koliko će ih doći, kada će doći i koji će doći: isti tip kao što vozi u Osijeku ili mlađi "majnhajmeri"?

Ako bi dolazili genscheri općenito, sigurno ne bi dolazili "mlađi" - Mannheimeri jer sam skoro pa posve siguran da će ih ZET zadržati. Redovito im mijenjaju reklame i obnavljaju krpe, dok su starije već pa skoro i zapustili.

Novi postPostano: ned vel 17, 2008 4:36 pm 
Moderator

Ne znam koji je problem s ona dva bijela genšera na ona dva kolosijeka do ulice.Često sam ih viđao kao radne tramvaje,pogotovo na remontu pruge za Retfalu,u njima su bili radnici...

Novi postPostano: ned vel 17, 2008 5:07 pm 
Site Admin

Tehnički su neispravni, nemaju pola dijelova, unutrašnjost uništena, previše ulaganja a nema dijelova, uglavnom ne vjerujem da će ikada u promet.

Novi postPostano: pon vel 18, 2008 8:04 am 
Site Moderator

tram4 je napisao/la:
Pošto u Osijeku i u Zagrebu voze GT6 ili popularno zvani genšeri, zanimaju me razlike ako postoje, također, jel za njih postoji neki raspored kad izlaze na ulice pošto su to najveći tramvaji u Osijeku, dali se misle popravljati oni koji stoje u GPP-u na dva priručna kolosijeka. ;)

Također sve rasprave o njima neka se pišu u ovoj temi.

Razlike nema nikakve, to su isti tramvaji. Postoji raspored za GT-6, odnosno vozni redovi na koje se oni puštaju, a oni uglavnom voze tako da pokrivaju špice zbog toga što mogu pokupiti veči broj putnika. Suradnja GPP-a i ZET-a postoji več dugi niz godina tako da ima međusobnog posuđivanja opreme, dijelova i sl., a to se odnosi i na genchere jer su za njih dijelovi iznimno skupi i teško ih je nabaviti. Ona dva GT-6 koja stoje vani su imali velike kvarove i bilo ih je ne isplativo popravljati, pa ih sada koristimo za rezervne dijelove koliko je to god moguće!

Novi postPostano: sri ožu 12, 2008 10:30 pm 

Zasto taj gt6 ne ide na bosutsko? zbog podvoznjaka ili? confused

Novi postPostano: sri ožu 12, 2008 11:33 pm 
Moderator

fanofthis je napisao/la:
Zasto taj gt6 ne ide na bosutsko? zbog podvoznjaka ili? confused

Mislim da nema koristi da ide,jer GT6 vozi samo na Višnjevac-Zeleno Polje,i to u špicama,kada su velike gužve. ;)

Jer GT6,pošto je veći od Čeha i moderniziranih Čeha,može primiti više putnika...

Novi postPostano: sri ožu 12, 2008 11:35 pm 
Site Admin

GT6 bez problema prolazi ispod podvožnjaka, ali baš kao što je Jura rekao nema ga smisla slati na Bosutsko jer on služi da svojim kapacitetom popuni špice.

Novi postPostano: čet ožu 13, 2008 4:21 pm 

aha... sam bi volio jednom vidit kak on prolazi tamo! drool5

Novi postPostano: ned ožu 16, 2008 2:16 am 
Moderator

Inače za one koji neznaju evo malo tehničkih informacija, o tipu tramvaja GT6:

Zglobni tramvaj sa 3 okretna postolja, prednje i stražnje je pogonsko, a srednje postolje je prazno (bez motora), smješteno ispod zgloba, koje služi za poboljšani balans.

Svako postolje ima po 1 ,motor snage 110kW, a pošto su dva pogonska posotlja ima 2 motora po 110kw.
Motori su mu istosmjerni, a maksimalna brzina je 65km/h, ali ih puno ima tvorničko ograničenje brzine.
Također zbog starosti, vjerojatno nije izvedivo da voze tom brzinom.
Upravlja se sa kontrolerom.
Tramvaj je Njemačke proizvodnje iz tvornice Duwag.

Novi postPostano: pet ožu 21, 2008 11:34 am 
Site Moderator

Evo ovdje imam kopiju orginal kolne liste iz 1960. god. koji smo dobili za svaki naš GT6, a na njemu su podaci vezani za taj model tramvaja. Možda će biti mali problem što je sve na njemačkom jer na žalost nemam to prevedeno u takvom obliku, ali za one koji ne znaju njemački evo link za online Njemačko-hrvatski rječnik:
http://www.njemacko.hrvatski-rjecnik.co ... ion=search

Privitak/ci:
2Kolna lista.jpg
2Kolna lista.jpg [ 211.54 KB | Pogledano 1776 put/a. ]
1Kolna lista.jpg
1Kolna lista.jpg [ 216.66 KB | Pogledano 1800 put/a. ]

Novi postPostano: pet ožu 21, 2008 7:03 pm 

Ovo na slici je lista za MVG broj 371.
Zna li netko koji su brojevi u originalu bili ostali i kako je izvršena renumeracija?, tj:
MVG 371 = 95??
MVG ??? = 95??
itd

Novi postPostano: ned ožu 23, 2008 4:52 pm 
Site Moderator

STIB je napisao/la:
Zna li netko koji su brojevi u originalu bili ostali i kako je izvršena renumeracija?, tj:
MVG 371 = 95??
MVG ??? = 95??
itd

Imam podatke, ali mogu do njih tek u utorak! thumbsup

Novi postPostano: sri ožu 26, 2008 9:00 am 
Site Moderator

STIB je napisao/la:
MVG 371 = 95??
MVG ??? = 95??
itd

Kao što sam i obećao:

9527= MVG 323
9528= MVG 325
9529= MVG 331
9530= MVG 371
9531= MVG 372

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 284 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Fatal error: ./cache/ is NOT writable. in C:\Users\gpposije\gpp-osijek.com\wwwroot\forum\includes\acm\acm_file.php on line 103