Sada je: pet stu 15, 2019 2:52 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 57 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: tramvaj
Novi postPostano: ned lis 17, 2010 10:08 pm 

htjela sam vas pitat zašto nema više tramvaja koji ide radnim danom ujutro oko 6:30 s linije bikara-zeleno polje? ko sto je bilo i prije jer su ovo prevelike gužve kad se presjeda kod sakultale i dosta djece kasne u školu čekajući sljedeće tramvaje???? hvala

Naslov: Re: tramvaj
Novi postPostano: uto lis 19, 2010 7:30 am 
Moderator

danijela je napisao/la:
htjela sam vas pitat zašto nema više tramvaja koji ide radnim danom ujutro oko 6:30 s linije bikara-zeleno polje? ko sto je bilo i prije jer su ovo prevelike gužve kad se presjeda kod sakultale i dosta djece kasne u školu čekajući sljedeće tramvaje???? hvala

putnici s juga II se trebaju naviknuti na presjedanje,povećan je broj tramvaja na liniji 1,učestalost je na 6 minuta ,tako da su smanjene veće gužve u vozilima prilikom presjedanja s linije 2 na liniju 1.

Novi postPostano: uto lis 19, 2010 10:53 pm 

ali jos kada i djeca s juga i s mackamame koji treaju presjedati na tramvaj za zeleno polje a u tim tramvajima je velika guzva da nestanu svi nije rijec samo o djeci vec i ostalim starijim putnicima ako se nevaram prosle godine je bio taj tramvaj u 6:32 koji je isao na relaciji bikara-zeleno polje pa nije bilo prituzbi jel su svi stizali na vrijeme i nije tolika guzva??? hvala

Novi postPostano: čet lis 21, 2010 10:08 am 
Moderator

danijela je napisao/la:
ali jos kada i djeca s juga i s mackamame koji treaju presjedati na tramvaj za zeleno polje a u tim tramvajima je velika guzva da nestanu svi nije rijec samo o djeci vec i ostalim starijim putnicima ako se nevaram prosle godine je bio taj tramvaj u 6:32 koji je isao na relaciji bikara-zeleno polje pa nije bilo prituzbi jel su svi stizali na vrijeme i nije tolika guzva??? hvala

jedino rješenje je raniji polazak s bikare(11 minuta) da bi se izbjegle veće gužve pri presjedanju na tramvaj za zeleno polje,a i veća obzirnost umirovljenika da što manje koriste gradski prijevoz u vršnim vremenima ..

Novi postPostano: čet lis 21, 2010 7:18 pm 

ma uredu je...ali nerazumijem ako se vec kasni u skolu i bude zastoja ujutro zasto gpp ne izdaje ispricnice

Novi postPostano: pet lis 22, 2010 3:28 pm 
Moderator

danijela je napisao/la:
ma uredu je...ali nerazumijem ako se vec kasni u skolu i bude zastoja ujutro zasto gpp ne izdaje ispricnice

GPP već duže vremena šalje obavijesti svim školama o svim poremećajima i zastojima u funkcioniranju javnog gradskog prijevoza (tramvaji) nastalim u vršnim vremenima - pravovremeni dovoz učenika na odredišta - škole.

Novi postPostano: pet lis 22, 2010 6:38 pm 

ja neznam da obrtnicka skola ima tu obavjest jel profesori neznaju za to

Novi postPostano: sub lis 23, 2010 3:48 am 
Moderator

danijela je napisao/la:
ja neznam da obrtnicka skola ima tu obavjest jel profesori neznaju za to

Gpp će u ponedjeljak provjerit to sa školom.

Novi postPostano: sub lis 23, 2010 1:18 pm 

uredu...hvala

Naslov: tramvaji i crveno svijetlo
Novi postPostano: uto lis 26, 2010 8:07 pm 

Molim odgovor na pitanje zašto vozači(ce) tramvaja ne stanu na crveno svijetlo? Naime radi se o semaforu u stossmayerovoj ulici kod kućnog broja 160 (kod Bille).Vozačica tramvaja (poznat broj tramvaja) 26. listopada 2010. u 15:40 prošla je kroz crveno svijetlo.Ovo nije izoliran slučaj i sve više postaje pravilo.Nadam se da će netko upozoriti vozače.

Naslov: Re: tramvaji i crveno svijetlo
Novi postPostano: sri lis 27, 2010 10:51 am 

Tramvaji na par raskrizja imaju svoj semafor, neovisan o onom za automobile.

Novi postPostano: sri lis 27, 2010 4:04 pm 

Na tom mjestu radi se o semaforu koji se odnosi na vozače svih vozila:motornih , šinskih te bicikala.Bilo koje vozilo koje na tom mjestu prođe kroz crveno svijetlo ugrožava živote pješaka koji tamo svakodnevno prelaze pješački prijelaz.

Novi postPostano: čet lis 28, 2010 9:47 pm 
Moderator

marijana je napisao/la:
Molim odgovor na pitanje zašto vozači(ce) tramvaja ne stanu na crveno svijetlo? Naime radi se o semaforu u stossmayerovoj ulici kod kućnog broja 160 (kod Bille).Vozačica tramvaja (poznat broj tramvaja) 26. listopada 2010. u 15:40 prošla je kroz crveno svijetlo.Ovo nije izoliran slučaj i sve više postaje pravilo.Nadam se da će netko upozoriti vozače.

Zakon o sigurnosti prometa na cestama obvezuje sve sudionike u prometu na poštivanje i pridržavanje svih odredbi i stavaka vezano uz prometovanje i upravljanje onim vozilima čija im je kategorija upisana u vozačku dozvolu.
Znači i za vozače tramvaja crveno svjetlo na semaforu znači isto što i za sve ostale sudionike u prometu, također i zeleno. Policija je važan čimbenik kontrole sigurnosti prometa jer ima mehanizme i uređaje kojima bilježi ponašanje vozila u prometu, kao i (ne)poštivanje prometnih pravila i propisa.
Temeljem Vaše dojave o uočenim nepravilnostima i grubom kršenju prometnih propisa na navedenoj lokaciji tramvajske linije 1:Višnjevac - Zeleno polje, u definirano vrijeme (prepoznat vozač tramvaja), možemo se obvezati da ćemo i mi (služba kontrole prometa GPP-a) također kontrolirati uočeno ponašanje - kršenje propisa i opasno ponašanje koje ugrožava sve ostale sudionike u prometu, posebno djecu i pješake.

Naslov: Pitanja vezana za tramvajski promet
Novi postPostano: sub ožu 31, 2012 2:29 am 
Moderator

Sve upite vezane za tramvajski promet ( linije, kašnjenja, vozni red tramvaja ) pišite ovdje, prije toga potražite odgovor po ostalim temama na ovom podforumu.

Naslov: Re: Pitanja vezana za tramvajski promet
Novi postPostano: pon svi 21, 2012 12:12 pm 

Gdje je danas vozni red 26 na liniji 2???

Novi postPostano: uto svi 22, 2012 9:17 pm 
Moderator

fanofthis je napisao/la:
Gdje je danas vozni red 26 na liniji 2???

Misliš, dali vozi vozni red 26, jer ako znaš da je na liniji 2 onda znaš gdje vozi. ;)
Ugl. mislim da ga od jučer nema, no nisam siguran.

Novi postPostano: sri svi 23, 2012 12:14 am 

Zbog smanjenja putnika (maturanti), na obje tramvajske linije je "skinut" jedan vozni red i kao takav, na snazi će biti do ljetnog voznog reda.

Novi postPostano: sri svi 23, 2012 10:04 am 

moglo je biti neke obavijesti da ce doci do toga jer u ponedjeljak je jos uvijek pisao stari raspored ;)

Novi postPostano: sri svi 23, 2012 10:16 am 

Ja sam raspored pogledao oko 15 sati i stajao je novi... Možda si trebao refresh napraviti [ihih

Novi postPostano: čet svi 24, 2012 2:40 am 

ja sam ujutro isao na posao na koji sam skoro zakasnio ;)
i kad sam dosao na posao sam isao provjeriti raspored i jos uvijek je pisao stari [ihih

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 57 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Fatal error: ./cache/ is NOT writable. in C:\Users\gpposije\gpp-osijek.com\wwwroot\forum\includes\acm\acm_file.php on line 103