Sada je: čet lis 17, 2019 12:04 pm.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kvarovi
Novi postPostano: uto ožu 25, 2008 3:23 pm 

(nisam znao di da ovo napisem pa sam evo tu)....eo danas se vozim tramvajem 0609 i zacudio sam se kad sam cuo kakav zvuk proizvodi...nikad nisam nist ni slicno nisam cuo....ne znam kak bi opiso taj zvuk..ko neki kamion glare ...pa ak se neko bude vozio s tim nek mi kaze sta je to???

Naslov: Re: T3 + B3
Novi postPostano: uto ožu 25, 2008 6:46 pm 
Site Moderator

fanofthis je napisao/la:
(nisam znao di da ovo napisem pa sam evo tu)....eo danas se vozim tramvajem 0609 i zacudio sam se kad sam cuo kakav zvuk proizvodi...nikad nisam nist ni slicno nisam cuo....ne znam kak bi opiso taj zvuk..ko neki kamion glare ...pa ak se neko bude vozio s tim nek mi kaze sta je to???

Pogledati ću ujutro ima li kakvih prijava od strane vozača, pa ako bude nešto neuobičajeno svakako ti javim, u svakom slučaju hvala na obavijesti!

Novi postPostano: čet ožu 27, 2008 9:19 am 

I jesam li se ja xxxxx ili stvarno nes nije u redu?

Novi postPostano: čet ožu 27, 2008 10:49 am 
Site Moderator

fanofthis je napisao/la:
I jesam li se ja xxxxx ili stvarno nes nije u redu?

Na svu sreću (našu) si se zeznuo, ako mi napišeš gdje je točno to bilo (nisi naveo jel se to čulo cijelo vrijeme ili samo u jednom trenutku) možda bude neko logično riješenje, a moguće je i da je imao "fleku" (prilikom naglog kočenja zbog klizanja i trenja po tračnicama na kotačima zna ostati dio strugotine-da je tako nazovem-, i onda kada kotač naiđe sa tim djelom na tračnicu čuje se zvuk kao da je prešao preko nečeg tvrdog, a zbog brzine okretanja kotača, za neupučene, taj zvuk bude intenzivan i stoga se dobije dojam da sa tramvajem nešto ne valja). 001_rolleyes

Novi postPostano: čet ožu 27, 2008 3:29 pm 

Pa to se culo svaki put kad bi vozacica(mislim da je bila zenska) davala gas! Ja sam uso u donjem gradu a izaso na trgu!

Naslov: Re: Kvarovi
Novi postPostano: ned tra 06, 2008 5:33 pm 

Dugo nisam vidio 0601 da vozi! kvar?

Novi postPostano: pon tra 07, 2008 7:35 am 
Site Moderator

Ma nije, možda se tako baš dogodilo da nije izlazio!

Novi postPostano: sri lis 29, 2008 7:46 pm 

Sta je danas bilo s tramvajima????

Novi postPostano: čet lis 30, 2008 12:37 pm 

Jucer je bilo ovo u Donjem gradu i zbog tog tramvaji nisu vozili

slika

slika

slika

Novi postPostano: uto stu 04, 2008 12:28 pm 

E ovo se može dogoditi samo kod nas. Šteta što nisam već duže vrijeme u Osijeku pa ne znam detalje ali ovo je stvarno ... Ne znam ni kako je taj teret i mogao dospjeti u grad. [mad5

Novi postPostano: čet sij 15, 2009 8:39 pm 

Pozdrav svima!
Gledam na vijestima već dva dana kako je u Slavoniji sve zaleđeno zbog ledene kiše, pa me zanima ako bi mogli reći jel ima kakvih zastoja tramvaja ili većih kvarova, npr. skretnica ili puknuća električnih vodova?
Kako funkcionira linija Mačkamama ispod podvožnjaka?
Je li se ledi pruga?
Je li vozi po noći jedan tramvaj kako ne bi došlo do zamrzavanja el. voda ili pucanja?
:?: :?: :?:

Novi postPostano: pet sij 16, 2009 8:19 am 
Site Moderator

Nama je ovo za održavanje voznog parka (za sva vozila) najgori dio godine. Problema ima dosta, a djelatnici na održavanju ovih dana imaju pune ruke posla. Nažalost na vremenske nepogode ne možemo utjecati, već samo pokušati probleme riješiti što bezbolnije i jednostavnije. Srećom po tramvaje što su obnavljani, pa bar sa njima imamo puno manje problema nego što je bilo prijašnjih godina. Kod njih su najproblematičniji vučni motori jer su u izravnom kontaktu sa vodom i snijegom koji se nalaze na pruzi, a svi znamo kako voda nađe put kroz najmanji otvor, što je za elektro-motore "smrt". Kao što si i naveo, preko noći vozi tramvaj (ne vozi putnike) kako nebi došlo do zaleđivanja gornjeg voda (ako se gornji vod zaledi, pantograf nema dobar kontakt i tada dolazi do jakog iskrenja i oštečenja istog), a isto tako i u slučaju jačeg snijega kako se nebi zatrpala pruga, što bi uvelike otežalo prometovanje. Zbog velike količine vlage, tramvajske skretnice se zaleđuju (ne pomažu ni grijači koji su ugrađeni u njih) tako da i zbog toga ima problema. Busevi imaju problema sa paljenjem uslijed niskih temperatura, tako da je i po noći osigurano njihovo paljenje i zagrijavanje kako ujutro pri izlasku nebi bilo većih problema. Ovih par dana kada je bilo sve zaleđeno imali smo i veći broj prometnih nezgoda (4 u jednom danu) tako da je i sa tim bilo izvanrednih kvarova. Djelatnici na održavanju se trude, koliko je god to moguće, da osiguraju neometano prometovanje vozila, jer ovih dana imamo i povečani broj putnika što su odlučili svoje metalne ljubimce ostaviti kod kuće. Svi skupa se nadamo da će nam što prije doći ljepše vrijeme kako bi mogli normalno nastaviti sa radom !!!

Novi postPostano: pet sij 16, 2009 1:39 pm 

T3PVO je napisao/la:
Nama je ovo za održavanje voznog parka (za sva vozila) najgori dio godine. Problema ima dosta, a djelatnici na održavanju ovih dana imaju pune ruke posla. Nažalost na vremenske nepogode ne možemo utjecati, već samo pokušati probleme riješiti što bezbolnije i jednostavnije. Srećom po tramvaje što su obnavljani, pa bar sa njima imamo puno manje problema nego što je bilo prijašnjih godina. Kod njih su najproblematičniji vučni motori jer su u izravnom kontaktu sa vodom i snijegom koji se nalaze na pruzi, a svi znamo kako voda nađe put kroz najmanji otvor, što je za elektro-motore "smrt". Kao što si i naveo, preko noći vozi tramvaj (ne vozi putnike) kako nebi došlo do zaleđivanja gornjeg voda (ako se gornji vod zaledi, pantograf nema dobar kontakt i tada dolazi do jakog iskrenja i oštečenja istog), a isto tako i u slučaju jačeg snijega kako se nebi zatrpala pruga, što bi uvelike otežalo prometovanje. Zbog velike količine vlage, tramvajske skretnice se zaleđuju (ne pomažu ni grijači koji su ugrađeni u njih) tako da i zbog toga ima problema. Busevi imaju problema sa paljenjem uslijed niskih temperatura, tako da je i po noći osigurano njihovo paljenje i zagrijavanje kako ujutro pri izlasku nebi bilo većih problema. Ovih par dana kada je bilo sve zaleđeno imali smo i veći broj prometnih nezgoda (4 u jednom danu) tako da je i sa tim bilo izvanrednih kvarova. Djelatnici na održavanju se trude, koliko je god to moguće, da osiguraju neometano prometovanje vozila, jer ovih dana imamo i povečani broj putnika što su odlučili svoje metalne ljubimce ostaviti kod kuće. Svi skupa se nadamo da će nam što prije doći ljepše vrijeme kako bi mogli normalno nastaviti sa radom !!!

Po ovome što ste naveli, čini se da ima jako puno problema, i svaka čast pogotovo djelatnicima koji se trude da sve bude donekle u najboljem redu. thumbup.

Ali evo malo nade jer najavljuju toplije vrijeme thumbsup i kišu thumbdown .
Pozdrav iz sunčane i toplije Rijeke za razliku od Osijeka :!:

Novi postPostano: pet sij 16, 2009 4:42 pm 
Site Moderator

Takav je period godine i mi smo manje više pripremljeni, ali kada se zaredaju dani kao što je bilo prošlih par dana, problemi se javljaju svugdje ne samo kod nas. Srećom ništa nije bilo ekstremno problematično ili da se ne može riješiti. [smash
Hvala na pozdravima, a i mi tebe pozdravljamo!!! seeya

Novi postPostano: pet sij 16, 2009 9:02 pm 

Guzve u tramvaju su i inace, nevezano za sadasnji led. Mislim da bi se na tome trebalo poraditi, jer se desava da vise ni igla ne moze uci. Doslovno svaki dan, jos se uspijem ugurati (stanica Podgrađe, smjer Z. polje) tako da gurnem ruku kroz prozor vozaceve kabine i drzim se za nesto, stojim na pola jedne noge, facom zaljepljen za necije dupe. Osim sto me vrata svaki put uhvate za ruksak, onaj zglob od vrata zamalo zvizne po potiljku, nazuljava stari aparat za karte, zasad je sve proslo ok...i to tako bude do trga. Tamo tek uspijem uci malo u tramvaj, posto ih podosta izadje, no toliko ih nazad i udje. Na one dvije stanice prije trga, iako vozac otvori vrata, nitko ne ulazi, jer nemaju gdje. Ljudi su nervozni, neki koji su se prijavili, a moraju izaci na prednja vrata radi guzve ostaju ne odjavljeni...vecina ih se niti ne prijavljuje jer znaju vec da nema teorije da ce se odjaviti. Tako da statistika bas i ne bude previse realna glede prijava i odjava. Tek kod Tvrđe postaje prohodno kroz tramvaj. Inace, radi se o vremenu od 7:30 - 8. Ja se vozim samo u zimsko vrijeme, inace idem biciklom. Ne kuzim zasto u tim spicama se ne salje vise tramvaja. Zasto se dopusta da se narod vozi kao stoka. Tj. koliko vidimo, stoka u onim kamionima ima cak i mjesta za sebe! Jer nisu vozaci i njihova rijec dovoljna statistika da se kaze kada treba slati vise vozila? Svaki dan vozaci i vozacice klimaju glavama, rukama, uzdisu i tjeraju te da se sabijas u tramvaj, iako mjesta nema. No ok, mogao bi ovako pisati i pisati, no mislim da sam bio dovoljno jasan. I vjerujem da mnogi koji se kao sardine voze u tramvaju dijele isto misljenje.
Eto, napokon i jedan negativan post od mene na forumu :)
Uglavnom, kad se misli rijesiti pitanje ove guzve?

Novi postPostano: sub sij 17, 2009 9:17 am 
Site Moderator

Slažem se sa tobom i u potpunosti te razumijem iagree , ali takva pitanja moraju ići na adresu gradskog poglavarstva, jer na temelju statistika (koje se tamo uredno šalju svaki mjesec), oni odlučuju koliko će tramvaja i autobusa voziti na pojedinim linijama. Mi kao firma ne možemo samostalno donositi takva odluke!

Novi postPostano: sub sij 17, 2009 4:22 pm 

a uuuuu, mislim da oni tamo previse odlucuju. Pa onda su vama ruke skroz vezane...
No sve u svemu, ako ne dodje do povecanog broj tramvaja, jedno se mozda desi zasigurno, poglavarstvo ce uz Butre davati čokoladicu gratis :twisted: Angel_anim

Novi postPostano: sub sij 17, 2009 8:15 pm 
Site Moderator

Vezane su da, i to puno više nego što vi kao naši putnici i korisnici mislite!
Velika večina ljudi ne shvaća da sve važne stvari i odluke o našem poslovanju donosi gradsko poglavarstvo grouphug , a mi ih kao njihova firma samo provodimo! yesnod

Novi postPostano: čet kol 13, 2009 8:29 pm 

Vidio sam da je jutros oko 8 sati nestalo struje pa se na stanicama Retfale za grad nakupilo podosta ljudi, ali čim je došla struja vrlo brzo su svi tramvaji "pohvatali" svoj vozni red. hurray

I kod mene kod kuće je isto u to vrijeme nestalo struje (drugi dio grada) pa izgleda da je tako bilo u cijelom Osijeku. [ihih

Pozdrav

Novi postPostano: čet kol 13, 2009 8:59 pm 

Da, ni jedan semafor takodjer nije radio u gradu, a ja taman izaso iz tramvaja na gajevom :D

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Fatal error: ./cache/ is NOT writable. in C:\Users\gpposije\gpp-osijek.com\wwwroot\forum\includes\acm\acm_file.php on line 103