Sada je: ned lis 20, 2019 5:11 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Stari tramvaj- ŠKODA
Novi postPostano: uto vel 19, 2008 8:40 pm 
Moderator

U ovu temu možete stavljati sve podatke i slike o tom tramvaju ( nek najbolje idu u galeriju), i neka se tu vrše sve rasprave i prijedlozi o njoj.

Naslov: Re: Stari tramvaj- ŠKODA
Novi postPostano: sub vel 23, 2008 10:03 am 

Hello!
Djelatnik sam jedne privatne firme, ja i još desetak ostalih suradnika htjeli bi jednom iznajmiti vaš stari tramvaj, napraviti s njim par krugova i kupiti ljude na svakoj stanici da se besplatno voze.Mi bi zatim djelili promotivni materijal naše firme, zanima me da li ovo dopuštate u praksi ili se to onda kosi s vašim reklamiranjem?Još me zanima da li je moguće da svako ko se vozi tramvajem dobije nekakvu simboličnu uspomenu na tu vožnju?
Hvala!

Novi postPostano: sub vel 23, 2008 1:23 pm 
Moderator

surfer44 je napisao/la:
Hello!
Djelatnik sam jedne privatne firme, ja i još desetak ostalih suradnika htjeli bi jednom iznajmiti vaš stari tramvaj, napraviti s njim par krugova i kupiti ljude na svakoj stanici da se besplatno voze.Mi bi zatim djelili promotivni materijal naše firme, zanima me da li ovo dopuštate u praksi ili se to onda kosi s vašim reklamiranjem?Još me zanima da li je moguće da svako ko se vozi tramvajem dobije nekakvu simboličnu uspomenu na tu vožnju?
Hvala!

Dobro došao na forum.
Imaš o cijeni iznajmljivanja tramvaja na početnoj stranici GPP-a. Ideš na izbornik Izvanredne vožnje i onda na cijenik, i tam ti to sve piše (oprema i cijena), za detaljnije pitaj admina. ;)

Novi postPostano: sub vel 23, 2008 2:34 pm 
Site Admin

Možeš iznajmiti naš tramvaj a cjenik i oprema su kako je Moderator rekao, na web stranici.Mislim da nema problema da promovirate svoju tvrtku jer naša Škoda je već sama po sebi najbolja reklama ali za takve detalje je potrebno da kontaktiraš naš Odjel Marketinga na tel. 031 228-351 ili e-mail marketing@gpp-osijek.com
Za regularnu vožnju Škodom dobiješ repliku originalne karte iz 1930-ih godina, ali vjerujem, da se s našim Marketingom možeš dogovoriti da npr. otkupite jedan broj tih karti pa ih podjelite besplatno ako to želite i smatrate isplativim.

Novi postPostano: ned vel 24, 2008 8:50 am 

Hvala na odgovoru i hvala za dobrodošlicu moderatoru.
Bilo bi dobro da stavite fotografiju ove replike karte koja se dobije za vožnju u Škodi ako nije problem.

Novi postPostano: ned kol 10, 2008 12:08 am 
Moderator

U novinama piše da je tramvaj danas vozi od 14,30 do 20 sati.Ja sam oko 16 sati došao na Trg s namjerom da ga fotografiram,čekao ga tamo do 17 sati i nije prošao.Provozao sam se još do Tvrđe i remize i nije ga bilo.
Znači nije vozio?

Novi postPostano: ned kol 10, 2008 10:18 am 
Site Admin

Ne znam baš, možda je greška u novinama ili je to nešto novo (bio sam na moru pa me nije bilo) ali zadnje su mi iz Marketinga dali ove obavijesti koje sam i stavio na net http://www.gpp-osijek.com/news/index.ph ... 1&Itemid=2

Novi postPostano: ned kol 10, 2008 1:03 pm 
Moderator

Ne znam,Glas Slavonije kaže ovako: http://www.glas-slavonije.hr/trazi2.asp?ID=95692

Novi postPostano: ned kol 10, 2008 5:09 pm 
Site Admin

Garintirano greška novina ili su dobili pogrešnu obavijest od nekoga, pa taj stari tramvaj niti ne smije voziti toliko koliko su napisali, drži se ti onoga što sam ja stavio na net, to ti je sigurnije.

Novi postPostano: sri ruj 03, 2008 11:18 pm 

Molim sve koji znaju neke tehničke podatke o ovom tramvaju da ih postave ovamo.

Konkretno evo mene zanima kakav je sustav kočenja pijeskom koji ima ova Škoda?

Novi postPostano: čet ruj 04, 2008 6:46 am 
Site Moderator

Pogledati ću jel imamo što u našoj arhivi!

Novi postPostano: pet lis 19, 2012 9:27 pm 
Moderator

Sa foruma zeljeznice.net prenosim slike škode, u temi za koju sam dao link će biti i ostale slike od tramvaja iz inozemstva.

http://www.zeljeznice.net/forum/index.p ... -ferlachu/

Škoda br. 11 je u Ferlachu u muzeju Historama. Za razliku od obnovljene muzejske br.8, 11-ca je u neupitno lošijem stanju no vrijednost je u njoj što ima sve originalno. Znam da Os. Škoda ima nekih problema s kontrolerom koji jako cuka i tvrd je, no Ferlach bi možda mogao pomoći jer ima u rezervi dosta dijelova pošto ima pretežno muzejske tramvaje takvih tipova.
U Škodi je skoro sve kompletno, neki dijelovi kao što su ručice kontrolera su najvjerojatnije u skladištu. Tramvaj ima oba vučna motora i sigurno bi se dao kvalitetno restaurirati u vozno stanje.

Interijer Škode.

slika

slika

slika

slika

slika

Detalj širokih četverokrilna vrata. Svako krilo vrata je neovisno od drugog, na pantu.

slika

Pregradna vrata perona upravljačnice i salona, međusobno povezana lančanom vezom (kao na biciklu).

slika

Vrata izvana.

slika

Napominjem kako su kola posve originalna, u stanju u kojem su bila zadnji dan u prometu, osim toga svi dijelovi su na okupu a frem nije korodirao (osim vanjske oplate koja se ionako zamijeni). Oba vučna motora su na osovini zajedno sa zupčanikom.
Pantograf je također u skladištu. Kasnije ću staviti slike iz vana.

Novi postPostano: sub lis 20, 2012 9:22 am 
Site Moderator

Zanimljivo...i naša škoda je bila potpuno orginalna do rata kada je dobila izravni pogodak granatom. Nakon obnove ona izgleda potpuno orginalno jer je restaurirana po orginalnim nacrtima i s većinom orginalnih dijelova.
Kontroler je tvrđi i čuje se iz razloga što su stavljeni novi kontakti, nakon određene kilometraže i oni se ukomponiraju ;)

Novi postPostano: ned lis 21, 2012 11:21 pm 
Moderator

T3PVO je napisao/la:
Zanimljivo...i naša škoda je bila potpuno orginalna do rata kada je dobila izravni pogodak granatom. Nakon obnove ona izgleda potpuno orginalno jer je restaurirana po orginalnim nacrtima i s većinom orginalnih dijelova.
Kontroler je tvrđi i čuje se iz razloga što su stavljeni novi kontakti, nakon određene kilometraže i oni se ukomponiraju ;)

Da, nažalost pogodili su baš stari tramvaj od najveće vrijednosti. Doduše tada je Škoda bila radni tramvaj. Škoda je odlično restaurirana i svima koji su to napravili treba stisnuti ruku i skinuti kapu, no činjenica je da nije originalna.
Zašto nije ne znam, možda zbog nedostatka dokumentacije, možda zbog propusta, no činjenica da nije potpuno ista kao što je bila u originalu.

Npr. jedna od bitnih stvari, koja se vidi iz vana je pogrešno izveden rub krova, koji nije okrugli (kao što se vidi na Škodi u Ferlachu) nego poligonalan. Ima još nekih detalja. kažem, Škoda je odlično obnovljena i sva sreća da kao takva postoji, no definitivno ima nekih stvari koje nisu autentične. thumbsup

Fotografije iz Ferlacha za usporedbu sa Os 8-com.

slika

Novi postPostano: pon lis 22, 2012 6:27 am 
Site Moderator

Da, nažalost neke stvari nisu identične, ali samo iz razloga što ekipa, koja ju je obnavljala, nije imala sve orginal nacrte, pa je dio rađen "iz glave".
Da je bar tada bilo interneta, mailova i slično, pa da im netko ovako poslika orginal kako bi ga mogli kopirati, no kao što i sam kažeš i ovako su ga izvrsno restaurirali!

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Fatal error: ./cache/ is NOT writable. in C:\Users\gpposije\gpp-osijek.com\wwwroot\forum\includes\acm\acm_file.php on line 103