Sada je: ned lis 20, 2019 4:55 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Održavanje novih autobusa/odnos vozača prema istima
Novi postPostano: ned ožu 04, 2012 10:40 pm 

Pozdrav Osječani, evo moj prvi post i odmah sam pun pitanja :). Pregledao sam teme i nema nigdje konkretno o tome govore.

Naime, skužio sam da MAN-ovi Lion's City (busevi iz 2009. i ona dva iz 10.-e) nisu baš u najboljem stanju, odnosno već se sve raškripalo, razdrmalo itd :/. Također, skužio sam da na nekima ima naljepnica/markera itd., pa za što služe one kamere onda? Kažete da se busevi svaku večer čiste, pa onda se valjda skuži da je pošarano (a sinoć nije bilo) pa se samo pogleda snimka i sigurno će se skužiti tko je. Primjetio sam isto da isti sada imaju cca 230000km prosjek, što nije puno za bus ali na dosta njih na kontrolnoj tabli (ponekad, zavisi koji bus je) svjetle podosta lampica te stoje neka upozorenja, što meni smrdi na interval za servis, jel vi njih servisirate? Kod tih istih za servis nekada i piše "dijagnostika". Druga stvar su vozači, shvaćam da im se "ne da" voziti bus po cijeli dan al brate mili pazi na njega, a ne on ide po Sljemenskoj (onaj u 23,15 s Gajevog za Josipovac) i svaki šaht je njegov, ono sve bubne i zatrese se, a može komotno obić šaht da ga ne zakači kotačem. Zašto se oni Česi i pokoji genšer (na tramvaje mislim) drže u hali a busevi vani na -30C? Pa taj diesel ne znam kako upali na toliko stupnjeva.

Što se još tiče tih MAN-ova, ajde molim Vas skužite/napravite to da iz zvučnika(?) prestane ići zvuk motora, ne znam jel kužite što hoću reći ali baš u ritmu zvuka motora se čuju neki zvukovi visoke frenkvencije i to baš iz zvučnika mislim. Mislim da nisam jedini koji je to skužio, vjerovatno svi znate što je. prvo sam mislio da se turbina čuje ali kad bus stane na semaforu i motor je u leru isto se iz toga čuje takav zvuk. I ne bi bilo loše da pale radio kad već postoje ti zvučnici, to što će trošiti 0,1L više goriva mislim da ne igra ulogu.

Pošto sam iz Višnjevca i vozim se mini busem, nerijetko primjetim da vozači voze te Mercedese kao da su benzinci!!! Pa ne moraš ga terat do 4000 okretaja pa šaltat, može še i na 2000. Sam bzvz vuče goriva više, valjda mu se ne da šaltat brzine pa ga vozi u 3.oj stalno, ko ga j*** jel.

I jedna ZAMOLBA: Molim VAS, nikad...ali NIKADA više nemojte slat onaj prastari Mercedesov autobus na liniju Josipovac-Višnjevac(za mini bus). Kao prvo, zauzme cijelu j*** ulicu, kao drugo, u ulici Crni Put (gdje sam) su ležeći policajci te vozači istoga kada prijeđu preko njega očito stisnu gas do poda, pa cijela ulica ori od te starudije!!! Pa vidio bi vas kako bi spavali u 6 ujutro a da Vas taj bus koji je glasniji od propelerca probudi. I shvatite, ulice su premale za njega, zato ste i kupili(odnosno mi smo kupili kao porezni obveznici i Vaši korisnici) mini-buseve.

Znam da ovaj prvi post izgleda kao da Vas napadam ali nije tako, samo želim ukazati na neke stvari, ovo mi se "nakupilo" pa eto :D. Inače, sve 5 ;).

Naslov: Re: Održavanje novih autobusa/odnos vozača prema istima
Novi postPostano: pon ožu 05, 2012 9:10 am 
Site Moderator

Pozdrav,

hvala na sugestiji, proslijediti ćemo ovaj post nadležnima da pogledaju što se može napraviti u vezi navedenog thumbsup

Novi postPostano: pon ožu 05, 2012 10:10 am 

Hvala Vama na odgovoru. Inace, htio bih pohvaliti vas odnos prema nama korisnicima vase usluge. u posljednje 3-4 god ste se jako jako poboljsali, svi skupa. Od gospodja na salteru u podhodniku do vozaca. 2-3 puta sam zakasnio na bus pa mi je vozac stao i pustio me sto je stvarno za pohvalu. Zato mi stvarno smeta ono gore sto sam naveo u vezi voznje. Imate nove autobuse itd pa bih volio (kao i svi mi) da duze potraju. A one klince koji saraju/unistavaju bi ja natjerao da operu sve buseve u remizi, pa bi vidjeli. :)

Novi postPostano: pon ožu 05, 2012 10:49 am 
Site Moderator

hurray thumbup. seeya

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Fatal error: ./cache/ is NOT writable. in C:\Users\gpposije\gpp-osijek.com\wwwroot\forum\includes\acm\acm_file.php on line 103