Sada je: ned lis 20, 2019 5:43 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Autobus za Tenju - presjedanje
Novi postPostano: pet lis 21, 2011 5:01 pm 

Poštovani,
čuo sam za ideju da se za Tenju planira povećati broj polazaka i odlazaka, ali s time da će se morati presjedati. Možete li pojasniti o čemu se radi?
Pošto piše da je MO to odobrio (ako je to istina), imam jednu zamolbu: ljudi iz MO se sigurno ne voze busevima, jer mislim da nitko tko se svakodnevno vozi gradskim autobusom ne bi pristao na stalna presjedanja. Zato Vas molim da pitate građane koji zaista koriste gradski prijevod što misle o tome (npr. dovoljno je da kontrolori imaju bilježe ZA i PROTIV odgovore i ispitaju putnike u nekoliko autobusa).

Hvala!!!

Naslov: Re: Autobus za Tenju - presjedanje
Novi postPostano: pet lis 21, 2011 5:26 pm 

Ukoliko niste pročitali članke iz novina, evo ukratko o svemu tome u ova dva članka iz Glasa Slavonije:

http://www.glas-slavonije.hr/vijest.asp ... STI=142995

http://www.glas-slavonije.hr/vijest.asp ... STI=149514

Novi postPostano: pet lis 21, 2011 9:15 pm 

To sam pročitao. I ne sviđa mi se nimalo. Presjedanje po kiši i snijegu, zakrčivanje tramvaja i buseva... [mad5
Zato se nadam nekim detaljima, koji će me uvjeriti da to i nije tako loša ideja.

Novi postPostano: sub lis 22, 2011 2:08 pm 

Presjedanje je najlosija opcija koja se moze iskoristiti, samo sto oni koji te odluke donose to ne kuze ;)

Novi postPostano: čet pro 01, 2011 12:29 am 

Ovo je presmiješno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zanima me koja će baba ići na tramvaj ili bus u 9.00 od gajevog da bi dosla do trpimirove na tenjca?!?

Novi postPostano: pet pro 02, 2011 3:19 pm 

Molim odgovor što će po pitanju karte morati učiniti oni koji nemaju mjesečnu!!!

Može li se (u što čisto sumnjam) u jugovcu ili u tramvaju kupiti karta za drugu zonu, kako bi Tenjci mogli doći do Trpimirove (ili dalje) na svoj bus?
Ili će morati kupiti dvije karte da bi stigli kući?

I što će biti s vrijednosnim butrama? Ako se osoba prijavi u busu za Mio npr. na Gajevom i odjavi kod Drvare te ponovno prijavi u tenjskom busu, hoće li se to prepoznati kao presjedanje?

Hvala!

Novi postPostano: pet pro 02, 2011 11:46 pm 

Vrlo jednostavno. Oni koji kupuju kartu kod vozača, obavezno trebaju napomenuti da kupuju za 2. zonu. Normalno da se kod vozača u tramvaju/busu može prodati i karta za drugu zonu.

Što se tiče vrijednosne butre, nakon obavezne odjave iz tramvaja/busa, slijedi prijava u bus za Tenju. Obavezno se trebate i odjaviti u tom autobusu te će se vratiti određeni iznos na butru, u ovom slučaju 8 kuna.

Napominjem da tjekom prijave u drugo vozilo, na butri morate imati minimalno 1 kunu kako bi prijava bila uspješna. Tada odlazite u minus od 8 kuna i nakon odjave, na butru vam se vraća 8 kuna. Naravno pazite da ne prekoračite vrijeme od 50 minuta.

Novi postPostano: uto pro 13, 2011 6:34 pm 

Ovo što je napravljeno sa linijom za Tenju je kriminalno. Zapravo nije povećan broj polazaka, već je smanjen! Po kojoj je logici onaj tko je planirao izmjene na toj liniji maknuo polaske iz ulice Republike, tj. Gajevog trga u najvećoj špici od 08:00 do 18:00?! Od 26 polazaka u tom vremenu samo njih 8 polazi iz centra grada! Šteta što vam uprava firme uspješne rezultate bere u progonu neodgovornih zaposlenika, o čemu pišu svi mediji, a kada je u pitanju ona osnovna djelatnost - promet, promašaj do promašaja. :roll:

Novi postPostano: sri pro 14, 2011 3:24 pm 
Moderator

B.C.2 je napisao/la:
Ovo što je napravljeno sa linijom za Tenju je kriminalno. Zapravo nije povećan broj polazaka, već je smanjen! Po kojoj je logici onaj tko je planirao izmjene na toj liniji maknuo polaske iz ulice Republike, tj. Gajevog trga u najvećoj špici od 08:00 do 18:00?! Od 26 polazaka u tom vremenu samo njih 8 polazi iz centra grada! Šteta što vam uprava firme uspješne rezultate bere u progonu neodgovornih zaposlenika, o čemu pišu svi mediji, a kada je u pitanju ona osnovna djelatnost - promet, promašaj do promašaja. :roll:

Od 02.01.2012 doći će do korekcija na autobusnim voznim redovima kao i na polascima za i iz Tenje.
Smanjit će se broj polazaka koji prometuju tzv.kružnom linijom(Trpimirovom) a povećati će se broj polazaka do Gajevog Trga. Povećanje broja polazaka iz i za Tenju (iz Trpimirove) su rađeni na zahtjev MO Tenja.

Novi postPostano: sub sij 21, 2012 5:29 pm 

Pozdrav, ne snalazim se baš sa busevima xD a pogotovo ne one oznake 3,4...4B..ž 001_rolleyes grrrr

Mene zanima, u rasporedu polazaka buseva za Tenju, koji od njih staje na onoj stanici kod Kauflanda? U biti, mene zanima kako najbrže doći iz Ul.Hr.rep. do Kauflanda. Čini mi se da je brže busom, nego da idem tramvajem 001_unsure

Hvala

Novi postPostano: ned sij 22, 2012 12:31 pm 

Halo @pravosica 001_tt2

Ja bacio oko malo na vozni red Čepin - Tenja i novu shemu prikaza linija samo zbog tebe arf

Dakle, iz Ulice Republike, hvataš bus na liniji 3,4 i 4B Čepin (Briješće) - Tenja. On staje na svim predviđenim stanicama, pa tako i kod Kauflanda. 4C ti polazi iz Trpimirove tako da na taj ne gledaš u voznom redu.

E sad, gledaj ako ćeš čekati na taj za Tenju više od pola sata, možeš ići na tramvaj. Nadam se da sam pomogao, a zapravo, sve je vrlo jednostavno u voznom redu napisano. Jedino što broj linija baš nema previše smisla, pošto na autobusima ne pišu.

Novi postPostano: sub sij 28, 2012 9:04 pm 

hvala thumbup. cheers2

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Fatal error: ./cache/ is NOT writable. in C:\Users\gpposije\gpp-osijek.com\wwwroot\forum\includes\acm\acm_file.php on line 103