Sada je: uto kol 20, 2019 5:24 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 97 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Novi autobusi
Novi postPostano: čet stu 05, 2009 9:15 pm 

i meni se to dogodilo prošli tjedan isto kod olta. ja se počnem derat zadnja vrata i to 2-3 puta dok mi nije otvorio a putnici me gledaju ko da sam neki majmun

Novi postPostano: ned vel 28, 2010 2:35 pm 

Primjetih na jednom od novih buseva da stropni poklopac (gdje budu reklame) cesto bude otvoren i njise se vamo tamo, te jedan prema vozacu koji je vidno lose zatvoren.

Druga stvar, zasto usred dana gore sve neonke i halogena rasvijeta?

Novi postPostano: ned vel 28, 2010 3:12 pm 

Tomi je napisao/la:
Druga stvar, zasto usred dana gore sve neonke i halogena rasvijeta?

Ovisi od vozača do vozača kada će upaliti i ugasiti rasvjetu u vozilu isto tako i grijanje...

Novi postPostano: sub ožu 13, 2010 1:42 am 

Vidjela sam da je bilo govora o harmonika busevima, odnosno "gusjenice busevima"...ali to je od prošle godine. Pa me zanima hoće li biti što od harmonika ili će biti ovi normalni busevi?

Prije kad su harmonike išle bilo je puno bolje jer je puno više ljudi stalo u bus, a ovako u prepolovljenom busu na istoj relaciji u istom terminu zna biti neugodno. Pogotovo kad školarci idu u 19.30 za Tenje...pa ujutro u školu, pa kad bakice i djedice se vozikaju... :)

Gusjenice busevi su mi bili predobri, jedino je znalo bit malo neugodno kad se harmonika strese pa se cijeli bus zapraši od te prašine koja već kontam godinama stoji na harmonici. Ali meni su to bili baš kul autobusići...

Btw, kako to da su harmonike povučene iz prometa, a oni stariji busevi, koji su u raspadu, još voze? Oni bijeli sa svijetlo plavim crtama, tamno plavi s nekim njemačkim natpisom (imaju dvoja vrata) i ostali? Daju mi dojam da su stariji nego ovakva harmonika...mislim da je ovo noviji tip...SIGURNO! To je ona harmonika koja skroz iza ima sjedala...njih 5-6 u jednom redu.

slika

slika

Novi postPostano: ned ožu 14, 2010 10:18 am 
Site Admin

Istina je da su ove harmonike noviji model od onih bijelo plavih, ali je bitna razlika u proizvođaču...
Harmonike su bile Makedonski "Sanos" a oni bijelo plavi su Mercedes. Sanosi su se skoro svi raspali ( slaba zaštita lima, konstrukcija totalno nezaštićena itd. ). Mercedesi su proizvedeni kako i priliči njima kao proizvođaču, tako da iako stariji, još uvijek su ispravni i voze...

Novi postPostano: ned ožu 14, 2010 4:07 pm 

admin je napisao/la:
Istina je da su ove harmonike noviji model od onih bijelo plavih, ali je bitna razlika u proizvođaču...
Harmonike su bile Makedonski "Sanos" a oni bijelo plavi su Mercedes. Sanosi su se skoro svi raspali ( slaba zaštita lima, konstrukcija totalno nezaštićena itd. ). Mercedesi su proizvedeni kako i priliči njima kao proizvođaču, tako da iako stariji, još uvijek su ispravni i voze...

Admine, tnx na odgovoru! 001_smile

Šteta što gusjenice busevi više ne voze...nekako su mi prirasli srcu i bili su stvarno suuper! 001_smile Ima li kakve nade da ćemo dobiti nove gusjenice buseve u Osijek ili će biti samo ovi normalni busevi?

Pozz

Novi postPostano: ned ožu 14, 2010 7:03 pm 
Site Moderator

Bili jesu neki pregovori sa zagrebačkim Zet-om oko polovnih zglobnih buseva, ali koji je krajnji rezultat.... confused

Novi postPostano: čet lip 10, 2010 2:41 am 

Jučer (09.06.2010.) sam se vozila u busu koji je prometovao za MIO. Onaj novi lijepi bijeli bus. Kontam si, prije ulaska u bus, kako ću se fino rashladiti, kad ono...NOOOT! Isto tako, kad sam išla kući, Tenjcem (opet takav lijepi bijeli bus)...bus pun ljudi, klime niotkuda...a u busu vruće, i još uz to...ljudi đibre, pa to je strašno... yikes

Znoj, nepranje, štogod...pa mislim jel nisu čuli za šampon, dezić...štogod?! Čovječe, ja se tuširam 2-3 puta dnevno kad je potrebno (kao jučer), a netko jednom ili, u najgorem slučaju - nijednom.

Pa barem da vozači upale tu klimu da bude podnošljivije. Pročitala sam na forumu da neki zaborave upaliti jer se nisu naviknuli na te nove buseve, tako nešto...

Inače, kad upale klimu...to je milina biti u busu...stvarno se osjeti da klima radi...zato i kontam da danas u ovim busevima klima nije radila jer je bilo stvarno odvratno u njima, vruće, smrdljivo i zagušljivo... grrrr

Novi postPostano: pet lip 11, 2010 12:22 am 

Stella je napisao/la:
Jučer (09.06.2010.) sam se vozila u busu koji je prometovao za MIO. Onaj novi lijepi bijeli bus. Kontam si, prije ulaska u bus, kako ću se fino rashladiti, kad ono...NOOOT! Isto tako, kad sam išla kući, Tenjcem (opet takav lijepi bijeli bus)...bus pun ljudi, klime niotkuda...a u busu vruće, i još uz to...ljudi đibre, pa to je strašno... yikes

Znoj, nepranje, štogod...pa mislim jel nisu čuli za šampon, dezić...štogod?! Čovječe, ja se tuširam 2-3 puta dnevno kad je potrebno (kao jučer), a netko jednom ili, u najgorem slučaju - nijednom.

Pa barem da vozači upale tu klimu da bude podnošljivije. Pročitala sam na forumu da neki zaborave upaliti jer se nisu naviknuli na te nove buseve, tako nešto...

Inače, kad upale klimu...to je milina biti u busu...stvarno se osjeti da klima radi...zato i kontam da danas u ovim busevima klima nije radila jer je bilo stvarno odvratno u njima, vruće, smrdljivo i zagušljivo... grrrr

ja se svaki dan vozim busom, nekad i po par puta u danu i to najčešće novim busom...dovoljno je, a i žalosno reći da se ne sjećam kad sam zadnji put osjetila da je bila uključena klima!
Ogromne su gužve u busu (jer eto nema više ni "harmonika"), ono malo prozora što ima nisu baš od pomoći, a i uvijek se nađe netko od starijih kome smeta propuh... već par puta se dogodilo da su vozači zamoljeni da upale klimu, al jednostavno nas ignoriraju ili možda postoji neki drugi razlog (gpp ne dozvoljava paljenje klimi jer se previše gorive potroši, pa neće imati za one noćne linije po 2 kn,ihihihihiih)
sve u svemu....najgore od svega je to da i nakon što su zamoljeni da upale klimu, vozači ništa ne poduzimaju!!! [crying

p.s. bez obzira koliko često se ljudi tuširali, prali, podapirali...kako god....teško da u tim limenkicama gdje se natiska ljudi da jedva dišu, da neće biti zagušljivo, vruće, smrdljivo....

palite nam klime, plizzzz!!!!!!!!

Novi postPostano: pet lip 11, 2010 1:08 pm 

I ja se ama baš svaki dan vozim busevima, promijenim jedno 4-5 buseva najmanje...i kad vidim one lijepe nove buseve mislim si...super, bar ću se tu malo rashladiti, kad ono NOOOT...

Novi postPostano: sub lip 12, 2010 10:57 am 

E ovako..sinoć sam išla kući busom u 23.10 h za Tenje, onim novim lijepim busom (MAN). Prije Drvare, jedna od onih reklama se izvukla i pala na jednog čovjeka. Ja sam slušala mp4, ali sam svejedno čula kako je tresnilo na njega. Svi su se počeli smijati kad su skontali, hehe. cooool I onda sam promatrale te "utore" u kojima su reklame i skontala da uopće nema ništa što bi sprječavalo reklamu da se izvuče i padne na nekoga...može se se jako lako izvući.

I još je vozač, gospodin Adam, došao pokupiti reklamu i onu plastičnu foru koja ide preko reklame i odnijeti u svoju kabinu. Bio je ljut jer su ljudi gazili to i reklama je bla zgužvana.

Druga stvar, na sredini busa gdje nema sjedećih mjesta, s lijeve strane...voda kapa - valjda od klime, na dužini od 2 metra. Gledam što djevojke ispred mene pogledavaju gore i vidim na toj plastici te kapljice i ne mogu vjerovati da u tim novim busevima već počinju takve stvari. I te plastične kutije nerijetko znaju biti otvorene i lamatati iznad glava putnika, što nimalo nije sigurno. Jučer, kad sam išla do grada, jedna kutija je bila otvorena, isto u takvom busu.

Moram priznati da sam ostala neugodno iznenađena vidjevši to sinoć. A baš sam uvijek hvalila te bijele busiće, kako su super...a sad gledam...voda kapa na putnike, reklame padaju po njima, kutije im se ljuljaju iznad glava...not good...

Novi postPostano: sub lip 12, 2010 12:05 pm 

Neki dan je u busu za Brijest otpala neka plastika s dijela gdje se valjda šiber nalazi

Novi postPostano: sub lip 12, 2010 3:37 pm 
Site Moderator

Autobusi su još pod garancijom pa se nadam da će to brzo biti otklonjenjo, a te reklame radi i održava tvrtka B1-plakati tako da su oni dužni voditi brigu o tome. nadam se da dotični putnik nije ozlijeđen, a u svakom slučaju svi ozlijeđeni putnici u našim vozilima sa urednom kartom imaju pravo na nadoknadu, odnosno svi su osigurani zbog takvih i sličnih događaja.

Novi postPostano: sub lip 12, 2010 3:55 pm 

T3PVO je napisao/la:
Autobusi su još pod garancijom pa se nadam da će to brzo biti otklonjenjo, a te reklame radi i održava tvrtka B1-plakati tako da su oni dužni voditi brigu o tome. nadam se da dotični putnik nije ozlijeđen, a u svakom slučaju svi ozlijeđeni putnici u našim vozilima sa urednom kartom imaju pravo na nadoknadu, odnosno svi su osigurani zbog takvih i sličnih događaja.

Sjedio je u istom redu kao i ja. Samo što sam ja na jednoj strani, a on na drugoj. Kad sam čula taj zvuk i okrenula se, reklama je bila na njemu, hehe. 001_smile Mislim da čovjek nije ozlijeđen, ali je bio šokiran kad je to odjednom palo na njega, ali je poslije toga nastavio kunjati. 001_smile Samo je gurnuo to sa sebe na pod. Iznenadilo me to što nema ama baš ništa da se te reklame zadrže u tim "utorima", nešto tipa kad se reklama stavi da se nečim zakači na oba kraja i da se onemogući ispadanje/izvlačnje reklama. Totalno neprofesionalno i nesigurno za putnike od te tvrtke koja bi valjda trebala znati (kvalitetno) raditi te fore za reklame, ako se time bavi.

Ali moram pohvaliti vozača koji je jučer upalio klimu kad sam išla busom u 17.25 h od Tenja do Višnjevca, pa je bilo ugodno voziti se u tom lijepom bijelom busiću. thumbup.

Novi postPostano: čet ruj 23, 2010 11:16 pm 

Vidim da je jedan bus bio bez ijednog displeja...ovih dana vidim da su vraceni...i danas slucajno pogledam unutra, kad ono radi originalni pokazivac stanica...neke zuckaste boje...
Uspjeli ste prilagodit softver ili sto?

Novi postPostano: pet ruj 24, 2010 6:30 am 
Site Moderator

Da, doduše ovih dana je sve još u testnoj fazi, tako da se ispričavamo ako netko ne vidi natpis iz daljine, ali se nadamo da će uskoro sve funkcionirati savršeno... driving

Novi postPostano: uto ožu 01, 2011 12:21 pm 

Glas Slavonije, 01.03.2011.
Članak:

"GPP kupio tri minibusa, stižu i četiri "harmonike"

U Gradskom prijevozu putnika planiraju novu shemu prometovanja u koju će biti uklopljena vožnja trima novim mini autobusima koji bi trebali početi prevoziti putnike krajem svibnja. Također, GPP želi poboljšati prijevoznu kvalitetu kupovinom četiriju rabljenih zglobnih autobusa, tzv. harmonikama. Naime, još u svibnju 2010. godine Grad je odobrio GPP-u kupnju triju mini autobusa nabavne vrijednosti 1,650.000 kuna bez PDV-a za prijevoz kroz Josipovac, Višnjevac i Uske njive, ali kupovina je "zapela" zbog žalbe u postupku javne nabave. Tada je GPP u transparentnoj javnoj nabavi uvjetovao dvogodišnje jamstvo i isporuku u roku 120 dana. Državna komisija za kontrolu javne nabave GPP-u je poništila postupak kupnje. "Novi je natječaj uspješno završen, odabran je najbolji ponuditelj tvrtka Auto Hrvatska. Tri minibusa vozit će tzv. kružnim linijama u Josipovcu do tramvajskog okretišta i u Višnjevcu, na liniji kroz Uske njive i na liniji KBC Osijek - Jug 2. Za desetak dana bit će raspisan natječaj za kupovinu četiri rabljenja zglobna autobusa. Investiciju je, također, odobrio Grad Osijek jer su autobusi potrebni za linije kroz Čepin i Tenju, odakle prevozimo i veliki broj putnika, najviše učenika i radnika u 'špicama' ujutro, podne i navečer", pojašnjava Josip Nađ, zamjenik direktora osječkog GPP-a."

http://www.glas-slavonije.hr/vijest.asp?rub=3&ID_VIJESTI=137737

Lijepo da će u Osijeku opet provozati 'harmonike' i da će se umanjiti gužve u autobusima thumbup. .
@Stella, ako još prati forum, će biti presretna hurray

Novi postPostano: sri ožu 02, 2011 12:13 am 

Konacno harmonike!! hurray
Moze li se vidit neka slika kako ce izgledati :D

Novi postPostano: uto ožu 29, 2011 8:34 pm 

U četvrtak se vozim novim busom kad ono "fatal error"!vozač nije mogao otvoriti vrata,ošla elektronika(tak nesto) i jedva uspjeli iz nutra otvoriti vrata.....hoće li biti popravljen uskoro?riječ je o najnovijem man-ovom busu(mislim),onaj sa udobnim sjedalima

Novi postPostano: uto tra 26, 2011 11:08 am 

sakuntala park je napisao/la:
Lijepo da će u Osijeku opet provozati 'harmonike' i da će se umanjiti gužve u autobusima thumbup. .
@Stella, ako još prati forum, će biti presretna hurray

seeya thumbsup

Btw, kad bi mogli očekivati "gusjenice" u OS? :D

Jedno pitanje u vezi onih bijelih kineskih autobusa (koji imaju samo prednja i srednja vrata)...što je s njihovim srednjim vratima? Često se zna dogoditi da se otvaraju-zatvaraju, vozač ih ne može zatvoriti kako treba, pa bus krene, pa stane da ih zatvori...

Prije mjesec-dva, pri izlasku iz busa, vrata su se otvarala i ja krenula van, i u istom trenutku su se počela zatvarati. Malo su me zakačila, ali uspjela sam izaći...

Ugl, pretpostavljam da su i drugi primijetili isti problem kod tih buseva.

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 97 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Fatal error: ./cache/ is NOT writable. in C:\Users\gpposije\gpp-osijek.com\wwwroot\forum\includes\acm\acm_file.php on line 103