Sada je: pon svi 25, 2020 6:34 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Izvrijedjana i osramocena
Novi postPostano: čet ruj 15, 2011 1:15 pm 

Cesto se vozim tramvajem i busom jer putujem u skolu i kod prijatelja. No voznje mi nimalo nisu ugodne nakon dva gorka iskustva sa gosp.K1,kondukterkom loseg glasa i ponasanja. Naime,kupila sam kartu za 20kn jer sam putovala za Cepin,te sam sjela.Gospodja K1 je ubrzo nakon toga krenula pregledavat karte,te kad je dosla do mene ja ju nisam mogla pronaci u torbi punoj stvari i zamolila ju da priceka dok ju nadjem ,na sto mi je drsko odgovorila:,,Cekat cu ja,imam vremena cijeli dan!''... Kartu nisam mogla pronaci te sam joj se ispricala i krenila kupit novu na sto me zaustavila i posjela ,te rekla:,,Vidjela sam ja tebe,kupila si kartu za prvu zonu...(obraca se vozacu) Stani mi kod policije molim te,imamo maloljetnu delikventicu.''-te se nasmjesila i uhvatila me za ruku i rekla mi da idemo u postaju(...Prvo,kupila sam kartu za Cepin.Drugo,kondukterka me gledala i vidjela kako kupujem kartu...)Nedopustajuci mi da kupim drugu kartu i nakon niza mojih ispricavanja,pocela me vrijedjati.Bus je bio pun i imam svjedoke ovom slucaju...Da neskrenem s teme,njezino ,,izderivanje'' na mene je vrsilo pritisak te sam pocela plakat,netom nakon toga vozac je otvorio vrata,uspila sam se izvuc iz njenog stiska moje lijeve ruke i izasla iz autobusa.....Nisam se mjesec dana vozila nakon toga.....
Gospodja nije samo mene vrijedjala,bila sam svjedok izderivanja na druge djevojke i decke.Primjerice kada je djevojka imala siske ,a na butri ih nije imala,kondukterka se izderala na nju- ,,mala moja kog ti lazes?''-djevojka:,,pa to sam ja na butri!''-,,nista dodji sutra sa osobnom po nju u 7''-djevojka:,,ali kako cu u skoli,trebam ju,to je moja butra,hocete zdravstvenu?''-kondukterka-,,netrebam ja nista,to ces ti objasnit sutra ujutro kolegama,izadji iz busa.''
Na kraju imam samo jedno pitanje.....
Dali je verbalno i fizicko nasilje dopusteno kondukterima? Ako je tako,zao mi je,izgubili ste putnika.

S postovanjem
...vise se nevozim gpp-om...

Gradski prijevoz bi trebao izgledati ovako: driving 001_smile coolgleamA ,a ne ovako: [mad cuss willy_nilly [crying

Zadnja izmjena: Renna; čet ruj 15, 2011 1:29 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Naslov: Re: Izvrijedjana i osramocena
Novi postPostano: čet ruj 15, 2011 1:25 pm 

Pa malo si zakasnila sa ovakvom objavom ako se to dogodilo prije mjesec dana. Ako si imala svjedoke, trebala si otići u Gpp i razriješiti to tamo na licu mjesta.

Naslov: Re: Izvrijedjana i osramocena
Novi postPostano: pet ruj 16, 2011 7:45 am 
Site Moderator

Renna je napisao/la:
Cesto se vozim tramvajem i busom jer putujem u skolu i kod prijatelja. No voznje mi nimalo nisu ugodne nakon dva gorka iskustva sa gosp.K1,kondukterkom loseg glasa i ponasanja. Naime,kupila sam kartu za 20kn jer sam putovala za Cepin,te sam sjela.Gospodja K1 je ubrzo nakon toga krenula pregledavat karte,te kad je dosla do mene ja ju nisam mogla pronaci u torbi punoj stvari i zamolila ju da priceka dok ju nadjem ,na sto mi je drsko odgovorila:,,Cekat cu ja,imam vremena cijeli dan!''... Kartu nisam mogla pronaci te sam joj se ispricala i krenila kupit novu na sto me zaustavila i posjela ,te rekla:,,Vidjela sam ja tebe,kupila si kartu za prvu zonu...(obraca se vozacu) Stani mi kod policije molim te,imamo maloljetnu delikventicu.''-te se nasmjesila i uhvatila me za ruku i rekla mi da idemo u postaju(...Prvo,kupila sam kartu za Cepin.Drugo,kondukterka me gledala i vidjela kako kupujem kartu...)Nedopustajuci mi da kupim drugu kartu i nakon niza mojih ispricavanja,pocela me vrijedjati.Bus je bio pun i imam svjedoke ovom slucaju...Da neskrenem s teme,njezino ,,izderivanje'' na mene je vrsilo pritisak te sam pocela plakat,netom nakon toga vozac je otvorio vrata,uspila sam se izvuc iz njenog stiska moje lijeve ruke i izasla iz autobusa.....Nisam se mjesec dana vozila nakon toga.....
Gospodja nije samo mene vrijedjala,bila sam svjedok izderivanja na druge djevojke i decke.Primjerice kada je djevojka imala siske ,a na butri ih nije imala,kondukterka se izderala na nju- ,,mala moja kog ti lazes?''-djevojka:,,pa to sam ja na butri!''-,,nista dodji sutra sa osobnom po nju u 7''-djevojka:,,ali kako cu u skoli,trebam ju,to je moja butra,hocete zdravstvenu?''-kondukterka-,,netrebam ja nista,to ces ti objasnit sutra ujutro kolegama,izadji iz busa.''
Na kraju imam samo jedno pitanje.....
Dali je verbalno i fizicko nasilje dopusteno kondukterima? Ako je tako,zao mi je,izgubili ste putnika.

S postovanjem
...vise se nevozim gpp-om...

Gradski prijevoz bi trebao izgledati ovako: driving 001_smile coolgleamA ,a ne ovako: [mad cuss willy_nilly [crying

Odgovor Voditelja kontrole i nadzora prometa:

Poštovana!

Prvo bih se želio ispričati u svoje ime i ime službe koju vodim na neugodnostima koje ste imali prilikom rada naših kontrolora. Svakako da naš radnik / ica nije imalo/la pravo: fizičkog kontakta, kako ni verbalnog prepucavanja s Vama. Što se toga dijela tiče budite sigurni da ćemo poduzeti sve da do takovih ili sličnih neugodnosti više ne dođe, a našeg radnika ćemo pozvati na odgovornost i ukoliko utvrdimo elemente povrede radne discipline, primjereno kazniti.Cilj naše službe nije ulaziti ni u kakove konflikte s putnicima, već pokušati spriječiti nezakonito korištenje naših usluga. Ono što moram napomenuti ovom prilikom je to da onoga trenutka kada pregledač karata krene u kontrolu Vi i ostali putnici u vozilu morate imati vozne karte koje ste dužni pokazati na uvid službenoj osobi. Svaka isprika pa i ova da ju ne možete naći a kupili ste ju, na žalost ne vrijedi. U takovim situacijama, dodatnu voznu kartu, možete kupiti tek kada pregledač karata utvrdi Vaš identitet (osobna iskaznica, indeks, vozačka dozvola, putovnica- odnosno službeni dokument sa slikom ) i ispiše Vam kaznenu kartu za vožnju do trenutka kada ste zatečeni bez pravovaljane vozne karte. Sve to naravno ako ste voljni dobrovoljno dati tražene podatke na uvid, u slučajevima kada putnik to odbije, pregedač karata dužan je pozvati Policiju radi utvrđivanja identiteta putnika. Ista ili slična situacija je i s Personaliziranim karticama ( mjesečna Butra ) kada pregledač karata ne može nedvojbeno utvrditi dali je osoba koja koristi karticu zaista i vlasnik iste. Da bi se takove situacije izbjegle dostatno je pokazati jedan od navedenih dokumenata sa slikom. Vama osobno hvala na ovoj konstruktivnoj kritici, te Vas kao i druge korisnike usluga molim da ukoliko primijete ili dožive bilo kakvu neugodnost od strane kontrolnog osoblja o tome promptno obavijeste GPP, putem ovog foruma ili mene osobno na jedan od dolje navedenih telefona ili putem elektroničke pošte, kako bi smo u najkraćem mogućem roku svaku nepravilnost ili nekulturu naših radnika sankcionirali.

U nadi da ćete se ipak odlučiti ponovno koristiti naše usluge,

Srdačno Vas pozdravljam!

Gradski prijevoz putnika d.o.o.

Radoslav Grgic

Voditelj kontrole i nadzora prometa

Cara Hadrijana 1

31000 Osijek

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 18 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Fatal error: ./cache/ is NOT writable. in C:\Users\gpposije\gpp-osijek.com\wwwroot\forum\includes\acm\acm_file.php on line 103