Sada je: čet ruj 24, 2020 3:01 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 347 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kartice
Novi postPostano: sub ožu 15, 2008 9:17 pm 

admin je napisao/la:
u svakom gradu na svijetu, i u svakom vozilu koje služi za prijevoz putnika - ulaz je na prednja vrata, 90% takvih vozila je konstruirano i siđe s proizvodne trake s unaprijed određenim ulazom na prednja vrata, i do sada je bio ulaz na prednja vrata a ako ste ulazili na srednja ili zadnja onda se niste pridržavali pravila oko ulaska u vozila Gradskog prijevoza
Slažem se da se pravila (ako postoje) treba držati, dapače! Ali, nije točno da je tako u svakom gradu. Nije u Zagrebu, nije u Beču, nije u Bruxellesu, nije u Budimpešti, nije u Pragu (da nabrojim samo one koje najbolje poznajem) a za koje se ne može reći da su neorganizirani wink .
admin je napisao/la:
a najbitniji razlog je taj što ćemo imati detaljnu viziju zahtjeva za kapacitetima za svaku liniju posebno, (...) ovo se radi kako sam rekao zbog samih putnika kako bi se uštimao svaki vozni red pojedinačno da se na njemu smanje gužve.
Ovo je u načelu točno, ali i za brojanje putnika postoje druge metode. Jedna od njih je opremanje vratiju s brojačima (ne znam detalje, ali znam da se to koristi iako nije jeftino). Druga su povremene akcije brojanja putnika (ponekad spojeno s anketama kako bi se detaljnije pratili svi tokovi ljudi, ne samo broj ljudi u nekom tramvaju/autobusu).

Novi postPostano: ned ožu 16, 2008 1:34 am 
Site Admin

STIB je napisao/la:
Slažem se da se pravila (ako postoje) treba držati, dapače! Ali, nije točno da je tako u svakom gradu. Nije u Zagrebu, nije u Beču, nije u Bruxellesu, nije u Budimpešti, nije u Pragu (da nabrojim samo one koje najbolje poznajem) a za koje se ne može reći da su neorganizirani wink .

Niti Zagreb, ni Beč, ni Bruxelles, ni Budimpešta, ni Prag nemaju check-in check-out sustav, odnosno naplatu prema kilometrima vožnje, tako da organiziranost nema veze s time.Dajte razmislite malo pa ne možemo postaviti 6 validatora u vozilo, 2 na svaka vrata pa je jedan za prijavu a jedan za odjavu, pa kako bi to funkcioniralo?!, ulaz mora biti na prednjim vratima jer se tamo nalazi validator za prijavu, sve ostale kombinacije su turbo komplicirane i nemaju nikakvog smisla.

STIB je napisao/la:
Ovo je u načelu točno, ali i za brojanje putnika postoje druge metode. Jedna od njih je opremanje vratiju s brojačima (ne znam detalje, ali znam da se to koristi iako nije jeftino). Druga su povremene akcije brojanja putnika (ponekad spojeno s anketama kako bi se detaljnije pratili svi tokovi ljudi, ne samo broj ljudi u nekom tramvaju/autobusu).

Razrađivali smo jednom ovo sa brojačima, kad kažeš da misliš da je skupo ne možeš ni zamisliti koliko je skupo, ova oprema za sva vozila izašla bi kao pola kompletnog Buscard sustava, tako da se od toga odmah u startu odustalo.Ako se sječate nedavno je bilo organizirano brojanje putnika, njega su radili djelatnici Gpp-a privremeno raspoređeni da obave brojanje.Ishod - osrednje točni podatci izbrojani u kratkom vremenu iz kojih se nikako ne može sastaviti detaljna vizija voznih redova.

Novi postPostano: ned ožu 16, 2008 11:17 pm 

1.Ulasci na prvaa vrata a izlasci na srednja i zadnja
Moram priznati da ja stalno i ulazim i izlazim na prednja vrata. Naravno, ako sam bliže srednjim ili zadnjim nisam poblesavio da prelazim čitav tramvaj do prvih vrata. Da me sad netko pita, zašto to radiš, iskreno bih rekao stvar nekulture u prijevozu grad. prijevozom. Evo i večeras me vozač upozorio da je izlaz na s i z vratima a ne na prvim. Stoga sam odlučio od sutra strogo se pridržavati pravila.
2.skuplja cijena karata uvođenjem modernizacije
Podržavam jer hvala Bogu nisu gpp-ovci ovo sve našli na cesti. Sve što vrijedi to i košta. Pogotovo što svojim očima vidiš za što daješ. Naravno da će u početku biti žestokoga otpora no sve je stvar prilagodbe. Npr. ako mjesečna karta poskupi za 10 kn. sjetite se samo na kakve sve gluposti dajemo svakodnevno pa nam nije teško.
3. starije osobe
A što bi svi mi trebali ispaštati zbog toga što se netko ne zna koristiti tehnologijama. Znam da ovo zvuči jako okrutno, no argument da ne treba sve ovo uvoditi jer mu se neće starci moći prilagoditi mi je bezveze. Kao što svaka punoljetna osoba ima obvezu nositi sa sobom osobnu tako će i beskontaktnu karticu.
Naravno da smo zato mi mladi tu da pomognemo i budemo kolegijalni sa onima koji to sve ne razumiju. Meni osobno neće biti teško nekome pomoći i pokazati kako se s time rukuje. cheers2 seeya

Novi postPostano: ned ožu 16, 2008 11:29 pm 

admin je napisao/la:
Razrađivali smo jednom ovo sa brojačima, kad kažeš da misliš da je skupo ne možeš ni zamisliti koliko je skupo, ova oprema za sva vozila izašla bi kao pola kompletnog Buscard sustava, tako da se od toga odmah u startu odustalo.Ako se sječate nedavno je bilo organizirano brojanje putnika, njega su radili djelatnici Gpp-a privremeno raspoređeni da obave brojanje.Ishod - osrednje točni podatci izbrojani u kratkom vremenu iz kojih se nikako ne može sastaviti detaljna vizija voznih redova.

Osim što su ovi foto senzori kojima se vrši brojanje abnormalno skupi,čitao sam i da nisu baš posebno precizni,kod prolaska dvije osobe istovremeno sistem prebroji jednu osobu,a kod naših gužvi u špicama svakako izlaze najmanje dvije osobe od jednom 001_smile osim toga zar se za nekakvu imalo deteljnu sliku ne bi trebalo ručno prebrojavanje napraviti barem tri puta godišnje i to na temelju cjelog jednog "voznog" dana?!?!

Dogy je napisao/la:
1.Ulasci na prvaa vrata a izlasci na srednja i zadnja
Moram priznati da ja stalno i ulazim i izlazim na prednja vrata. Naravno, ako sam bliže srednjim ili zadnjim nisam poblesavio da prelazim čitav tramvaj do prvih vrata. Da me sad netko pita, zašto to radiš, iskreno bih rekao stvar nekulture u prijevozu grad. prijevozom. Evo i večeras me vozač upozorio da je izlaz na s i z vratima a ne na prvim. Stoga sam odlučio od sutra strogo se pridržavati pravila.
2.skuplja cijena karata uvođenjem modernizacije
Podržavam jer hvala Bogu nisu gpp-ovci ovo sve našli na cesti. Sve što vrijedi to i košta. Pogotovo što svojim očima vidiš za što daješ. Naravno da će u početku biti žestokoga otpora no sve je stvar prilagodbe. Npr. ako mjesečna karta poskupi za 10 kn. sjetite se samo na kakve sve gluposti dajemo svakodnevno pa nam nije teško.
3. starije osobe
A što bi svi mi trebali ispaštati zbog toga što se netko ne zna koristiti tehnologijama. Znam da ovo zvuči jako okrutno, no argument da ne treba sve ovo uvoditi jer mu se neće starci moći prilagoditi mi je bezveze. Kao što svaka punoljetna osoba ima obvezu nositi sa sobom osobnu tako će i beskontaktnu karticu.
Naravno da smo zato mi mladi tu da pomognemo i budemo kolegijalni sa onima koji to sve ne razumiju. Meni osobno neće biti teško nekome pomoći i pokazati kako se s time rukuje. cheers2 seeya

Dogy - cheers2 ...you get the point ! pridružujem se filozofiji!! iagree

Novi postPostano: ned ožu 16, 2008 11:56 pm 
Site Admin

surfer44 je napisao/la:
Osim što su ovi foto senzori kojima se vrši brojanje abnormalno skupi,čitao sam i da nisu baš posebno precizni,kod prolaska dvije osobe istovremeno sistem prebroji jednu osobu,a kod naših gužvi u špicama svakako izlaze najmanje dvije osobe od jednom 001_smile osim toga zar se za nekakvu imalo deteljnu sliku ne bi trebalo ručno prebrojavanje napraviti barem tri puta godišnje i to na temelju cjelog jednog "voznog" dana?!?!

Nisu 100% precizni.Što se tiče brojanja, upravo tako, ne može se reći da nam brojanje nije pomoglo - svakako da je! Ali ovo bi se trebalo raditi na nivou cijele godine, pa su tu razna preusmjerenja jer je Osijek jedno veliko gradilište u zadnje vrijeme, neke linije su preusmjerene i do 6 mjeseci, a sa sobom su povukle izmjene na skoro svim svojim voznim redovima, dakle što vrijedi brojanje putnika izmjereno prije dvije godine u periodu od jednog mjeseca kada su od onda stvari bitno drugačije.

Dogy cheers2

Novi postPostano: pon ožu 17, 2008 12:48 am 
Moderator

Svaka promjena u početku teško pada dok se ne naviknemo.A naviknuti se moramo,prije ili kasnije.Naravno da će trebati vremena dok se svi naviknemo,no ljudi trebaju shvatiti da GPP uvodi jedan od najmodernijih sustava u Hrvatskoj i trebaju znati cijeniti takvu golemu investiciju i biti sretni što se nešto radi,obnavlja,nadograđuje,poboljšava,itd...

Naravno da će najviše problema s navikavanjem imati starija generacija,ali za to su tu već spomenuti letci u kojima će biti sve objašnjeno i ostali načini opisivanja usluge.Veliku,ogromnu ulogu tu igra i njihova volja da shvate.Mlađa generacija,u koju i sam spadam,će se naravno brže snaći i zato bi kao što Dogy kaže,trebali pomoći svima da shvate što prije.Samo što,nažalost,ne razmišlja svatko kao ja i Dogy... angryw

Novi postPostano: pon ožu 17, 2008 1:12 am 
Moderator

E slažem se sa tobom Jura,upravo tako, dakle najprije cijeli sustav se treba "zagrijati" da radi kako spada, a i moraju se građani priviknuti. Tako da najprije vidimo, kako će to funkcionirati, a onda komentirati. Dakle razmišljajte pozitivno, to je jednan od najmodernijih sustava i u Europi , ne samo u Hrvatskoj.

Slažem se i sa Dogiyem, e vidite, tako treba razmatrati stvari hurray thumbup.

Novi postPostano: pet ožu 21, 2008 9:11 pm 

Pozdrav prvo svima na forumu.
Imam 2 pitanja (ispricavam se ak je vec bilo):
1. Kada se uvode ove kartice? Nesta sam nacuo da se uvode 1.4. Jel to istina?
2. Zanima me hocemo li mi ucenici i studenti koji imaju mjesecne karte morati ponovo neke potvrde ispunjavati i na faksu ovjeravati kako bi mogli dobiti te nove kartice ili cemo jednostavno zamjeniti stare mjesecne za nove beskontaktne kartice sa odgovarajucom zonom voznje?

Novi postPostano: pet ožu 21, 2008 9:30 pm 
Moderator

Vanh3lsing je napisao/la:
2. Zanima me hocemo li mi ucenici i studenti koji imaju mjesecne karte morati ponovo neke potvrde ispunjavati i na faksu ovjeravati kako bi mogli dobiti te nove kartice ili cemo jednostavno zamjeniti stare mjesecne za nove beskontaktne kartice sa odgovarajucom zonom voznje?

Aj molim te pročitaj ovu cijelu temu, pa onda postavi pitanje. ;)

I upozorenje za sve ostale, pitanja na koja su već dani odgovori više puta, će se brisati.

Zadnja izmjena: admin; sub ožu 22, 2008 11:11 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
Ok, nema problema novi je član pa toleriramo...

Naslov: hej
Novi postPostano: pet ožu 21, 2008 11:25 pm 

Hej,pozdrav svima!

Nova sam ovdje,ali i mene zanima sve o novom sustavu naplate karata.Konkretno,putujem iz Grada u selo na posao,i imam mjesečni pokaz. Pročitala sam cijelu temu, mnogo toga mi je jasnije, uopće nije loša ideja,samo jedna mala kritika...

Sve o.k. u početku zamoliti građane sa pokazima da se odjavljuju na izlazu,no kasnije ne vidim potrebu za time. Ne znam tko je već to napomenuo, ali ionako se ne skida nikakav iznos sa kartice, pa nema smisla,zar ne? 001_unsure
I još nešto... U redu je da se SAMO na ulaz stavi uređaj za check-in,ali bi bilo dobro staviti i za check-out, dok na ostalim vratima stoji samo za check-out...
hvala!

P.S. molila bih vas da mi malo bolje pojasnite pojam Općinske kartice... Npr.ako imam pokaz za ernestinovo,mogu li se voziti do Laslova ili Bilja... Hvala! :)

Novi postPostano: sub ožu 22, 2008 10:11 am 
Site Admin

Vanh3lsing je napisao/la:

Pozdrav i tebi.
1.Kartice se uvode kada Osijek dobije Gradsku vlast kako bi ista mogla donjeti tarifni sustav (cijenu kilometra).
2.Biti će potrebno da dođete u GPP, predate svoju "staru" mjesečnu kartu, a gospođe će vam zauzvrat napraviti novu beskontaktnu karticu, i to je sve.

Novi postPostano: sub ožu 22, 2008 10:26 am 
Site Admin

ivkica je napisao/la:
Hej,pozdrav svima!

Nova sam ovdje,ali i mene zanima sve o novom sustavu naplate karata.Konkretno,putujem iz Grada u selo na posao,i imam mjesečni pokaz. Pročitala sam cijelu temu, mnogo toga mi je jasnije, uopće nije loša ideja,samo jedna mala kritika...

Sve o.k. u početku zamoliti građane sa pokazima da se odjavljuju na izlazu,no kasnije ne vidim potrebu za time. Ne znam tko je već to napomenuo, ali ionako se ne skida nikakav iznos sa kartice, pa nema smisla,zar ne? 001_unsure
I još nešto... U redu je da se SAMO na ulaz stavi uređaj za check-in,ali bi bilo dobro staviti i za check-out, dok na ostalim vratima stoji samo za check-out...
hvala!

P.S. molila bih vas da mi malo bolje pojasnite pojam Općinske kartice... Npr.ako imam pokaz za ernestinovo,mogu li se voziti do Laslova ili Bilja... Hvala! :)

Dobro došla na forum.
Potreba za odjavom na izlazu postoji, barem jedno vrijeme od startanja sustava, jednostavno moramo dobiti preciznu sliku frekvencije putnika na svakoj liniji posebno a prijava i odjava baš svih putnika jedini je način da se ovi podatci dobiju te se prema njima kreiraju bolji i efikasniji vozni redovi.

Ovo sa ulazom na prednja i obaveznim izlazima na srednja i zadnja sam već puno puta objašnjavao (pa mi se ne da opet 001_smile ) jednostavno će se korisnici morati naviknuti da je ulaz na prednja vrata a mi ćemo gužve pokušati riješiti na drugačiji način (ono što sam gore spomenuo).

Princip sa mjesečnim kartama je isti kao i dosada, znači imamo tri zone i Općine.Sa mjesečnom za Općine se korisnik može voziti u sve Općine i u sve zone a ta je karta ujedno i najskuplja.Sa kartom za npr. drugu zonu korisnik se može voziti samo u prvoj i u drugoj zoni a takva karta je zato znatno jeftinija od "Općinske".

Naslov: pozz!
Novi postPostano: pon ožu 24, 2008 3:18 pm 

Citat:
Potreba za odjavom na izlazu postoji, barem jedno vrijeme od startanja sustava, jednostavno moramo dobiti preciznu sliku frekvencije putnika na svakoj liniji posebno a prijava i odjava baš svih putnika jedini je način da se ovi podatci dobiju te se prema njima kreiraju bolji i efikasniji vozni redovi.

POtpuno se slažem,nisam ni rekla da ne treba,no mislim da kasnije ( a vi ćete znati kada :) ) neće biti potrebe... a jedva čekam sređene vozne redove!!!
Citat:
Ovo sa ulazom na prednja i obaveznim izlazima na srednja i zadnja sam već puno puta objašnjavao (pa mi se ne da opet 001_smile ) jednostavno će se korisnici morati naviknuti da je ulaz na prednja vrata a mi ćemo gužve pokušati riješiti na drugačiji način (ono što sam gore spomenuo).

Uh,uh... živi bili pa vidjeli!
Citat:
Princip sa mjesečnim kartama je isti kao i dosada, znači imamo tri zone i Općine.Sa mjesečnom za Općine se korisnik može voziti u sve Općine i u sve zone a ta je karta ujedno i najskuplja.Sa kartom za npr. drugu zonu korisnik se može voziti samo u prvoj i u drugoj zoni a takva karta je zato znatno jeftinija od "Općinske".

E,pa što se ovoga tiče,sada znam koliko sam znala...:( ali,dobro...
Hvala na odgovoru! Pozdrav!

Novi postPostano: pon ožu 24, 2008 6:50 pm 
Site Admin

ivkica je napisao/la:
Citat:

E,pa što se ovoga tiče,sada znam koliko sam znala...:( ali,dobro...
Hvala na odgovoru! Pozdrav!

001_smile sory evo bit ću precizniji: s pokazom za Ernestinovo možeš se voziti gdje god želiš, znači i u Laslovo i u Bilje.Kako je Ernestinovo općina, tvoj pokaz je "Općinska karta" i s takvom kartom možeš se voziti gdje hoćeš.

Novi postPostano: čet ožu 27, 2008 7:16 pm 

Jura je napisao/la:
...Naravno da će najviše problema s navikavanjem imati starija generacija,ali za to su tu već spomenuti letci u kojima će biti sve objašnjeno i ostali načini opisivanja usluge.Veliku,ogromnu ulogu tu igra i njihova volja da shvate. ...

Slažem se s tobom ali želim reći da nije to niti takav problem. Naime, sustavi s RF karticama su već uvedeni u Puli, Vinkovcima i Sisku te su se tamo ljudi vrlo brzo privikli, a vozači još i brže i nitko se ne žali vratiti na staro i na almexice.

Kartice nije potrebno vaditi iz novčanika, već prisloniti skupa s novčanikom na validator gdje je nacrtana kartica. Samo treba pripaziti da se u novčaniku ne nalazi još jedna MIFARE kartica (znači na 13,56MHz).
Ove kartice su multiaplikativne, što znači da se jedna kartica može koristiti za više primjena, pa čak i u zamjenu za osobnu, vozaču, kreditnu i debitnu karticu i sl kad to naša draga država omogući.

Naslov: :) pozz
Novi postPostano: čet ožu 27, 2008 10:13 pm 

Hej,bogić!
Citat:
sory evo bit ću precizniji: s pokazom za Ernestinovo možeš se voziti gdje god želiš, znači i u Laslovo i u Bilje.Kako je Ernestinovo općina, tvoj pokaz je "Općinska karta" i s takvom kartom možeš se voziti gdje hoćeš.

Puno hvala na odgovoru,baš ste super, sad mi je sve puno jasnije, a nadam se da je pomoglo i drugima. Samo se još nadam da neće biti puno skuplje od dosadašnjeg pokaza i onda je to to! čini mi se da pomalo GPP postaje ono što bi trebao biti i da će se sve više građana koristiti gradskim prijevozom :)
Svaka čast! thumbup.
Pozdrav!

Novi postPostano: pon ožu 31, 2008 12:19 am 

pozdrav! pročitao sam cijelu temu, al nije mi još potpuno jasan taj dio s karticama.
1. npr sad kad se to uvede, ulaze ljudi u bus/tramvaj, i mora kupit tu karticu s najmanji iznosom, recimo ona je 20kn. kupi karticu, prijavi se na prednjim vratima, i sad kad izlazi, šta ako oće nazad kusur, jer mu baš trebaju ti novci ili ak je iz drugog grada zna da se neće više voziti... koja je procedura? odjavljuje se na druga vrata i vraća se do vozača po kusur?? :roll:

2. također oće biti vremenskog ograničenja za potrošit taj iznos na kartici? i zna li se već možda kakvi će biti iznosi koji će se moći kupiti?

3. kontrola kak će se vršiti? npr ja uđem i na prvoj slijedećoj stanici provučem kao da sam izašao, a ostanem se voziti :mrgreen: oće ići kontrolori s nekim uređajima ili?

Novi postPostano: pon ožu 31, 2008 6:34 am 
Site Admin

Pozdrav i tebi!
Evo redom:

1.Ovo o čemu govoriš je "Nepersonalizirana" kartica, može se kupiti na prodajnim mjestima ili u samim vozilima,još ne znamo o kojim će se iznosima raditi jer nemamo još ni cijenu kilometra koju treba odrediti gradska vlast. Ako netko ne misli više koristiti karticu (nije iz grada ili sl.) može je na prodajnom mjestu vratiti i zatražiti povrat novca koji je ostao na kartici.
2.Nema vremenskog ograničenja,možeš potrošiti iznos s kartice u bilo kojem periodu.
3.Postoji kontrola koja ide po vozilima sa specijalnim uređajima,ovo se radi nasumično svaki dan drugačije i pokriva sve linije sa svim voznim redovima.

Novi postPostano: pon ožu 31, 2008 7:38 pm 

admin je napisao/la:
Ako netko ne misli više koristiti karticu (nije iz grada ili sl.) može je na prodajnom mjestu vratiti i zatražiti povrat novca koji je ostao na kartici.

i kod vozača?

Novi postPostano: pon ožu 31, 2008 9:28 pm 

Možemo li očekivati već idući mjesec primjenu Buscard sustava? Od 1.5.?
Ako sam dobro skontao mii koji u Osijeku studiramo no preko ljeta smo doma i povremeno dođemo u Os možemo li mi npr. krajem 6.mj. "napuniti" karticu te se njome koristiti do 1.10. (mislim na povremeno kada dođemo u Os- ako npr. karta bude mjesečno 77kn a ja se u 7.mj. samo provozam za 10kn ostatak mi se prebaciva za 8.mj. pa 9.....)
Hoće li postojati mogućnost da "napunim" karticu npr. za iduća 3 mjeseca od 10.-01.mj. ili čak po izboru 3,4,5,6 mj. da nemoram svaki mjesec na blagajnu??

Zadnja izmjena: Dogy; pon ožu 31, 2008 9:38 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 347 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Fatal error: ./cache/ is NOT writable. in C:\Users\gpposije\gpp-osijek.com\wwwroot\forum\includes\acm\acm_file.php on line 103