Sada je: sub ruj 26, 2020 8:22 pm.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 347 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Pitanja...
Novi postPostano: pon lip 01, 2009 3:55 pm 

imao sam studentsku mjesečnu i izgubio sam je,jel moram ponovno uzimat prijavnicu ili...

Novi postPostano: pon lip 01, 2009 4:32 pm 
Site Admin

Pozdrav!
Ne trebaš, imamo te u bazi...
Potrebno je da doneseš nekakav dokaz da jos uvijek studiraš (npr. indeks gdje se vidi da je upisana tekuća akademska godina)...

Novi postPostano: čet lip 04, 2009 4:48 pm 

Nikad se ne vozim tramvajem stvarno jer imam bicikli, a i nije mi problem pjeske ic. I ugl. danas padala kisa i ja ajd uzela od mame butru onu za nadoplacivanje jel.. i sad kad sam se vracala ono pistalo valjd crveno nest a ja mislila da nest nevalja ugl. sam sam usla poslije sam skontala da nisam imala novaca vise-al kad ja to nist nekontam.. i dosla kondukterica poslije i uzela mi butru i provjerila i pocela mi pisat kaznu nije nist ni rekla a ja nist ni nekontam nisam joj nist ni objasnila a ona sam nest pise i ja nist nekontam blink
i ugl. onda meni napisala kaznu od 200kn valjd i rekla da dodjem s tim i da ce mi onda odblokirat i vratit tu butru... I DA-OBJASNIT TAMO AK MI NEST NIJE JASNO :shock: ja neznam neplacam svaki dan kaze pa neznam kak to ide..
mene samo zanima jer mogu ja sad njima ne platit tih 200kn i ostavit im tu butru sta nek si imaju stace mi...kupit cu mami drugu 001_tongue
jer ja sam nju pitala a sta ak nedodjem po to, i ona kaze-onda ce vam bit kazna tih 20kn(butra).. jer sam ja to dobro shvatila? nezelim sam da mi neke prijave dolaze :cry:
a sto je najgore od svega student sam i mogu si izvadit ono za besplatno :(

Novi postPostano: čet lip 04, 2009 6:59 pm 
Site Admin

coconut je napisao/la:
Nikad se ne vozim tramvajem stvarno jer imam bicikli, a i nije mi problem pjeske ic. I ugl. danas padala kisa i ja ajd uzela od mame butru onu za nadoplacivanje jel.. i sad kad sam se vracala ono pistalo valjd crveno nest a ja mislila da nest nevalja ugl. sam sam usla poslije sam skontala da nisam imala novaca vise-al kad ja to nist nekontam.. i dosla kondukterica poslije i uzela mi butru i provjerila i pocela mi pisat kaznu nije nist ni rekla a ja nist ni nekontam nisam joj nist ni objasnila a ona sam nest pise i ja nist nekontam blink
i ugl. onda meni napisala kaznu od 200kn valjd i rekla da dodjem s tim i da ce mi onda odblokirat i vratit tu butru... I DA-OBJASNIT TAMO AK MI NEST NIJE JASNO :shock: ja neznam neplacam svaki dan kaze pa neznam kak to ide..
mene samo zanima jer mogu ja sad njima ne platit tih 200kn i ostavit im tu butru sta nek si imaju stace mi...kupit cu mami drugu 001_tongue
jer ja sam nju pitala a sta ak nedodjem po to, i ona kaze-onda ce vam bit kazna tih 20kn(butra).. jer sam ja to dobro shvatila? nezelim sam da mi neke prijave dolaze :cry:
a sto je najgore od svega student sam i mogu si izvadit ono za besplatno :(

Pozdrav!
Predlažem ti da dođeš kod nas u upravu i tražiš g.Grgić Radoslava, on ti je referent za kontrolu i sigurnost (jedan ok lik) i objasniš mu da si student i da inaće imaš besplatnu kartu ali da se ne koristiš često Gradskim prijevozom i da si uzela od mame Butru ali nisi znala točno kako se koristi, 99% ti je sigurno da će ti oprostiti kaznu i vratiti Butru...
Jer ako si dala osobne podatke poslati će to sucu za prekršaje tako da bolje da napraviš ovo što sam ti napisao...

I da, na Butri nisi imala dosta novaca kada si išla nazad, trebala si napraviti nadopunu ili jednostavno kupiti jednokratnu kartu, prosurfaj po forumu i stranici ima na više mjesta objašnjeno kako i šta...

Novi postPostano: čet lip 04, 2009 7:07 pm 

e hvala puno 001_smile

Novi postPostano: uto lip 16, 2009 4:55 pm 

Pozdrav,
evo jednog pitanja za nadlezne i po mogućnosti autore software-a za butru. Situacija od jucer:
1. ujutro u busu nadoplatim butru s 20kn - novo stanje 24.12kn (usao na jugu2-konzum, izasao na gajevom)
2. cca oko 12h se vratim s gajevog na jug2 (konzum)
3. u 13.30 busom opet odem do gajevog i pri odjavi iz busa pogledam imam preostalo cca 13kn(ako se ne varam)
e sad slijedi drama:
4. na gajevom odlucim s ekipom otici u bendek na klopu i taman naidje bus za bijelo brdo, i kontam super, udjem ja u bus, prijavim se s butrom i vidim bus ne krece odmah, vec stoji na gajevom
5. zove me prijatelj na mob i kaze da naletim do doma (novog, kod olt-a)
6. meni se zuri, ja se odmah odjavim iz tog busa (u kojem sam napravio 5-6 metara) i udjem u bus za jug koji je taman stao iza ovog iz kojega sam izasao
7. pri ulasku u bus hocu se prijaviti, ne mogu (nedovoljno sredstava)
8. jutros opet idem do grada, hocu se prijaviti, ista greška
9. nadoplatim u nevjerici 20kn i hocu se prijaviti, a ono ista greska
10. pogledam na tiket od uplate a lijepo pise prethodno stanje: -39kn, a novo stanje -19 kn

Dakle pitanje:
Zasto mi je skinuo novaca za pretpostavljam cijeli krug (gajev-bijelo brdo-gajev) jer sam se zurio i nisam htio cekati sto dana da bus krene? Po tome ispada da kad se jednom prijavis, moras(htio-ne htio) voziti se barem jednu stanicu.

Ispricavam se sto je post duzi, no revoltiran sam jer sam u 2 dana realno napravio mozda 20-25kn troska, a ne da sad imam -20kn bez veze. Zanima me kako se to (i jel uopce moguce rijesiti ovu situaciju)

Ukoliko treba priloziti tikete od jucerasnje i danasnje nadoplate butre, nema problema, a ako je software dobar, baza je zabilježila pokušaje ulaska i izlaske iz busa.

Hvala

Novi postPostano: uto lip 16, 2009 7:00 pm 
Site Moderator

Pozdrav,
javi se u Prodaju karata u Remizi, pa čemo ti očitati karticu da vidimo detalje, ali bojim se da ti nećemo moći puno pomoći, jer sustav ima zaštitu od "švercanja" što bi značilo da ti za prijavu i odjavu na istom stajalištu skine cijeli iznos za tu liniju na kojoj si se prijavio (u tvom slučaju si se prijavio na jednu od dužih linija na kojoj ti je skinuo cca 50-ak kuna). Ne kažem da to nije bilo tako kao što si naveo, ali isto tako si se mogao prijaviti i odjaviti na istom stajalištu (misleći da neće naići kontrola, pa da češ nešto uštedjeti), te nastaviti vožnju i onda kada si vidio što se dogodilo doći sa ovakvom pričom (bilo je X takvih slučajeva). Najbolje je da dođeš, poneseš butru, te svoje račune od nadoplate, pa ako se na očitanju potvrdi tvoja priča, možda se izvučeš sa bar nekim djelomičnim iznosom i upozorenjem (kažu ljudi "Bolje išta nego ništa") ;)
Ovaj post neka ujedino bude upozorenje ostalim korisnicima (mada je već bilo u medijima ovakvih slučajeva i objašnjenja), pa ako im se i dogodi da su ušli u vozilo i onda ustanove da moraju brzo izići, svakako treba zamoliti vozača da na board computeru ručno prebaci jednu stanicu unaprijed, kako bi se mogli odjaviti bez večih oštečenja iznosa na kartici!

Novi postPostano: uto lip 16, 2009 7:56 pm 

Hvala na odgovoru, stvarno je bilo brzo.
Svakako cu doci tamo, cim uzmognem.
Pozdrav

Novi postPostano: pet lip 26, 2009 10:38 pm 

ja imam pitanje :)
uchenici koji su sad zavrsili 2 razred.(imamo inache besp. butru)
jel imamo i za 7 mj besplatno jer neki imamu praksu...pa me zanima...?

Novi postPostano: sub lip 27, 2009 7:45 am 
Site Moderator

Koliko mi je poznato, učenici imaju besplatno do kraja 6. mj., ali da budeš 100% sigurna, nazovi 228 300 i traži Prodaju karata, tamo će ti točno reći situaciju!

Naslov: BUTRA 7. mjesec ?!
Novi postPostano: pon lip 29, 2009 9:04 pm 

zanima me kolika je cijena (ako nije besplatna) butra za učenike za produzenje 7. mjeseca

neidem na praksu :S znaci cijena je ___ lurk5 [sifone seeya

cornut

Naslov: Re: BUTRA 7. mjesec ?!
Novi postPostano: uto lip 30, 2009 7:07 am 
Moderator

fatalni_cevap je napisao/la:
zanima me kolika je cijena (ako nije besplatna) butra za učenike za produzenje 7. mjeseca

neidem na praksu :S znaci cijena je ___ lurk5 [sifone seeya

cornut

Znači u tvom slučaju cijena je 55 kuna (I. ZONA), 60 kuna (II. ZONA), 70 kuna (III. ZONA)

Novi postPostano: uto lip 30, 2009 1:13 pm 

aha, zahvaljujem [sifone

Novi postPostano: sri srp 01, 2009 12:45 pm 

zanima me jel se mogu danas voziti s butrom koja nije produzena za 7. mj?
tj samo da odem do jegerove produzit? hmug

Novi postPostano: pon srp 06, 2009 3:04 pm 

Pozdrav

redovita sam studentica iz Osijeka. Zanima me kakva će biti procedura nakon što nam 31.07. isteknu ove trenutne butre. Što trebam učiniti da ju produžim?

Informacija mi je bitna jer preko ljeta referada faksa neće raditi, pa stignem podići potvrde do tada, u slučaju da su one potrebne.

Hvala unaprijd 001_smile

Novi postPostano: uto srp 07, 2009 12:37 pm 
Site Moderator

Pozdrav...

Trebaš doći do Gpp-a-Prodaja karata, ponijeti butru i lovu... wink
Hoće li opet biti besplatno blink ne znamo!

Naslov: Kako te butre rade
Novi postPostano: ned srp 12, 2009 6:11 pm 

:?: Eo ovako mene zanima pošto sam ja frik za tehnologijom kako rade te butre jel to radi preko IC (infracrvene zrake) jel mislim nemam druge ideje preko čega rade mislim to je najjednostavni način na koji bi one po meni radile. Nemislim tu sad nešt tražit neznam kakve informacije al ja i moj frend smo to proučavali i došli smo na tu ideju da rade preko IC-ea. Ako nerade na tu šemu recite pa da negubim vrijeme sa mojim frendom koji čak i sumlja u tu teoriju banghead .
Puno hvala ako odgovorite i ako nam date dobar odgovor. hmug 001_smile

Naslov: Re: Kako te butre rade
Novi postPostano: pon srp 13, 2009 6:57 am 
Site Moderator

Da si pravi techno freak već bi ti nešto pronašao o tome [ihih
Radi se o RFID tehnologiji i karticama o kojima na internetu imaš mnoštvo članaka, pa da sada ne gubim vrijeme pisajući o tome (a ima dosta toga) pokušaj nešto "izguglati", pa ako ti i nakon toga ne bude jasno, javi se pa ćemo nešto smisliti! thumbsup

Novi postPostano: pon srp 13, 2009 8:33 am 
Site Admin

Pozdrav!

TEHNOLOGIJA: Butra je - MIFARE 1K 13.56MHz beskontaktna plastična smart kartica s 1Kbyte memorije, kompatibilna s ISO 14443A. Standardnih CR80 dimenzija.

Ukratko rečeno... ima chip u sebi, a napaja se u trenutku kada se prisloni...

Novi postPostano: pon srp 13, 2009 6:21 pm 

aha a sada mi je jasno to hvala svima na objašnjenju sada se idem do prijatelja pa da mu prenesem to.
Nadam se da ćete ako budemimao još koje pitalje pojasniti još.

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 347 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Fatal error: ./cache/ is NOT writable. in C:\Users\gpposije\gpp-osijek.com\wwwroot\forum\includes\acm\acm_file.php on line 103