Sada je: sub ruj 26, 2020 7:59 pm.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 347 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: besplatne butre?
Novi postPostano: sri ožu 25, 2009 1:01 pm 
Site Moderator

Prema informacijama koje trenutno imamo, od danas (25.03.2009. god.) počinje izrada i nadopuna učeničkih i studentskih personaliziranih kartica (mjesečne butre), a za učenike i studente sa područja grada Osijeka (1., 2., i 3. zona) nadopuna je besplatna (nadopuna će vrijediti 3 mj. za učenike, odnosno 4 mj. za studente). Oni koji već nemaju izrađenu butru, moraju platiti 20kn izradu, a ostalo je besplatno.

Naslov: Re: besplatne butre?
Novi postPostano: sri ožu 25, 2009 9:04 pm 

zahvaljujem na odgovoru 001_smile

Naslov: Obiteljske butre
Novi postPostano: pon tra 13, 2009 11:22 pm 

Danas sam čuo kako su napravljene "Obiteljske butre" i koliko mi je vozač znao reći o tome, služe za 4-5 ljudi.
Znači jedna Obiteljska butra, koja se također kupi po cijeni od 40 kuna, može prevesti više osoba.
Pitanje glasi: Je li se cijena obračunava drugačije po kilometru, i kako dokazati koji ljudi, kada se nađu u tramvaju ili autobusu, pripadaju jednoj obitelji (pr.: roditelji, sin, kćerka i susjedov sin)?

Naslov: Re: Obiteljske butre
Novi postPostano: uto tra 14, 2009 6:56 am 
Site Moderator

Vožnja se naplačuje kao i za normalnu vrijednosnu butru, a obiteljska povezanost se mora dokazati sa nekim dokumentom poput rodnog lista ili sl. (zato svi što kupuju i koriste obiteljske kartice moraju uz sebe imati i dokaz koji će pokazati kontrolorima ili vozaču).

Naslov: naplacivanje 1km oko 3,00kn/km
Novi postPostano: pet tra 17, 2009 8:11 am 

u zadnje vrijeme sam primjetio da se 1km na relaciji Osijek -Čepin naplacuje 2,5-3kn po kilometru, buduci da na vasim stranica nema nikakvih obavijesti o promjeni
cjenika zanima me zasto se to dogadja. Na upit kod 2 vozaca i jednog kontrolora dobio sam odgovor da je to tako, da nista ne znaju i da oni tu ne mogu nista.
Ukratko, relacija od 5 stanica (od aerodroma do prve stanice u Cepinu) do sada je bila naplacivana oko 6kn a sada oko 14kn a radi se o voznji od nekih 5min, tj nekih 4,5km.
I jos nesto, kod ulaska, kod aerodroma, da bih dosao do Cepina nije mi dovoljno da na butri imam 6kn jer to nije dovoljan iznos za do zadnje stanice, od aerodroma do zadnje stanice u Cepinu moze biti max.8km a na uredjaju za prijavljivanje pise 28kn i nesto lipa sto dodje i vise od 3kn/km

Naslov: Re: Pitanja...
Novi postPostano: pet tra 17, 2009 8:23 am 

u zadnje vrijeme sam primjetio da se 1km na relaciji Osijek -Čepin naplacuje 2,5-3kn po kilometru, buduci da na vasim stranica nema nikakvih obavijesti o promjeni
cjenika zanima me zasto se to dogadja. Na upit kod 2 vozaca i jednog kontrolora dobio sam odgovor da je to tako, da nista ne znaju i da oni tu ne mogu nista.
Ukratko, relacija od 5 stanica (od aerodroma do prve stanice u Cepinu) do sada je bila naplacivana oko 6kn a sada oko 14kn a radi se o voznji od nekih 5min, tj nekih 4,5km.
I jos nesto, kod ulaska, kod aerodroma, da bih dosao do Cepina nije mi dovoljno da na butri imam 6kn jer to nije dovoljan iznos za do zadnje stanice, od aerodroma do zadnje stanice u Cepinu moze biti max.8km a na uredjaju za prijavljivanje pise 28kn i nesto lipa sto dodje i vise od 3kn/km

Naslov: Re: naplacivanje 1km oko 3,00kn/km
Novi postPostano: sub tra 18, 2009 10:01 am 
Site Moderator

Od 1. travnja je odlukom poglavarstva došlo do povećanja cijena vožnje po kilometru u općinama (ovisno o općini cijena je 2, 2.5, ili 3 kn po kilometru), ali se na dužim relacijama dodaje popust na ukupnu kilometražu. Kada putnik uđe u vozilo i prijavi se na vožnju na validatoru nprm. piše da je vožnja 50 kn do kraja linije, i onda ovisno o kilometrima koje putnik prijeđe, prilikom izlaska dobije popust na ukupnu vožnju, tako da ako je nprm. prešao više od 19 km, na sumu od 50 kn ide popust od 45 %, znači cijena vožnje nije stvarno 50 kn (jer na liniji ima stajališta koja su u zonama i koja su u općinama) već bi u ovom slučaju cijena bila 27.5 kn., a to se na butri obračunava prilikom odjave i izlaska iz vozila. Ispod 7 km nema popusta, tako da se cijena obračunava prema stvarnoj cijeni kilometra (ako si prije prelazio u nekoj općini 7 km, to je koštalo 9,1 kn, a po novoj tarifi je nprm. u općini gdje je cijena 3kn po km sada to 21 kn). Pema statistikama ima mali broj putnika (nekih 2 %) koji se u općinama voze par stanica (oni su sada nažalost na gubitku), pa je poglavarstvo donijelo takvu odluku da putnici koji se duuže voze plate puno nižu cijenu nego ranije. Ne znam iz kojeg razloga to poglavarstvo nije objavilo u medijima (a mi to ne možemo objaviti na našim stranicama dok od njih ne dobijemo zeleno svjetlo), tako da je to razlog zašto vozači i kontrolori nemaju informacije.

Novi postPostano: sub tra 18, 2009 11:30 am 

T3PVO je napisao/la:
Ne znam iz kojeg razloga to poglavarstvo nije objavilo u medijima

Objavljeno je da će dulje vožnje biti jeftinije, ali ne da će u općinama porasti cijena za 1 km! Loše vijesti stižu poslije izbora! 001_smile

Novi postPostano: pon tra 20, 2009 11:58 pm 

T3PVO je napisao/la:
... prilikom izlaska dobije popust na ukupnu vožnju, tako da ako je nprm. prešao više od 19 km, na sumu od 50 kn ide popust od 45 %, znači cijena vožnje nije stvarno 50 kn (jer na liniji ima stajališta koja su u zonama i koja su u općinama) već bi u ovom slučaju cijena bila 27.5 kn., a to se na butri obračunava prilikom odjave i izlaska iz vozila.

drugim rijecima, cijena karata za relacije preko 19km ostaju približno jednake ( 19 x 1,3kn = 24,7kn - po starom, po novom s "popustom" od 45% iznosi 27,5kn!!!) dok su sve ostale relacije poskupile od 100-200%, iako mi nije ni jasno koje su to relacije preko 19km, Laslovo i Bijelo Brdo su recimo tu negdje i za ne povjerovat mi je da se vise ljudi vozi na tim relacijama nego sto se vozi ljudi izmedju recimo gl.kolodvora i trga ili trga i bolnice + kratke relacije unutar općina, 2%, ali sto nije ni bitno buduci da im je cijena karata ostala jednaka.

Novi postPostano: uto tra 21, 2009 7:11 am 
Site Moderator

Nisi dobro shvatio, izračun koji sam dao za primjer je zbog iznosa koji pišu na validatorima, a na izlazu ti se obračuna sasvim druga cjena. Isto tako se to odnosi na situaciju kad bi cijela vožnja od 19 km kompletno bila u nekoj općini (a to je praktično nemoguće, recimo da je od tih 19 km 10 u općini, a 8 u zoni, tada bi bilo 10x3 (ako je općina gdje je 3 kn kilometar) + 9x1,3 + popust od 45% na ukupnu sumu = 22,93 kn), a zato sam i stavio u zagradu da su na svakoj liniji i stajališta koja nisu u općini (a kod njih se računa da je cjena 1.3 kn km) tako da to nije baš doslovno tako. Duge relacije imaš za Antunovac, B. Brdo, Čepin, Ivanovac, Divoš, Darda, Mece, Ernestinovo, Bizovac, Samatovci, B. toplice, Petrijevci, Laslovo (zapravo sve općine). Samo zaboravio si da su isto tako u prometu i pojedinačne karte u vozilu, a cijena za općinu je 20 kn (tako je netko iz Laslova plaćao do Gajevog 26,26 kn, a sada može ići za 20 kn, isto tako iz Bizovačkih toplica se plačalo 28,21 kn, a sada isto tako se može ići za 20 kn). Tramvajska linija Višnjevac-Z. polje je bila 10,53 kn, a sada je oko 9 kn.....

Naslov: Neispravne "butre"?
Novi postPostano: čet tra 23, 2009 12:39 pm 

chillpill

Zadnja izmjena: rodjo27; pet tra 24, 2009 12:04 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Naslov: Re: Neispravne "butre"?
Novi postPostano: čet tra 23, 2009 3:48 pm 
Site Moderator

Pozdrav,

poslana Vam je PP sa uputama što učiniti, a kako je ovo javni forum i kako ovo mogu svi vidjeti, znači i ljudi iz medija (inače novinari često pregledavaju ove postove na forumu), već ste ih na ovaj način izvjestili o svemu. Što bi značilo da se uopće ne obaziremo na Vaše prijetnje sa medijima, jer svaka priča ima dvije strane, pa tako i ova. Ukoliko se utvrdi da je naša krivica, ni u kome slučaju nećete biti oštećeni, kao što to nije bio nitko ranije u sličnim situacijama (ukoliko se uspostavi da ste oštećena strana, to bi prema kompjuterskoj statistici značilo da ulazite u 0,008 % putnika koji imaju opravdanu reklamaciju).

Novi postPostano: čet tra 23, 2009 8:35 pm 

001_tongue

Novi postPostano: pet tra 24, 2009 7:14 am 
Site Moderator

Iz Vašeg prvog posta se vidi bahatost i tiranija, i zato Vam je tako i odgovoreno. Da ste imali nprm. problem sa bankarskom karticom, jel bi i njima slali mail sa prijetnjama (upozorenjima) medijima ili bi otišli u neku poslovnicu da vidite o čemu se radi!?
Sigurno da jesmo i mi građani i da od građana živimo, ali valjda postoje neka načela i pravila kojih se treba držati. Kako Vi možete znati unaprijed da je to naša manjkavost ili naš problem ako niste prije toga došli ovdje da se to provjeri. Namjerno sam stavio postotak opravdanih reklamacija, jer svako malo dolaze putnici sa nekim žalbama (koje su najčešće izmišljene), ali kada dođu vamo i vide mogučnosti sustava i kada se u 99,9 % slučajeva utvrdi da je njihova greška, oni kulturniji se jednostavno zahvale na našem vremenu i odu. Nadam se da će tako biti i u Vašem slučaju, ali ako i ne bude onda čemo se mi Vama ispričati što ste potrošili svoje vrijeme i nadomjestiti Vaš eventualni gubitak tako da se sve završi na obostrano zadovoljstvo.

Novi postPostano: pet tra 24, 2009 7:55 am 

001_tt2

Novi postPostano: pet tra 24, 2009 9:46 am 
Site Moderator

Kontrolori imaju svoj posao i zaduženja koja moraju učiniti, a u njih nikako ne ulazi objašnjavanje sa putnicima i utvrđivanje što se dogodilo, a što ne. Probleme riješava služba kojoj se Vi NISTE javili (ni u banci se ne možete na službenicu koja radi na šalteru požaliti službenici koja radi na šalteru, već bi Vas i tamo uputili kod osobe koja je zadužena za pritužbe, kao što ste i Vi ovdje dobili uputu), već ste to pokušali putem maila, a to tako ne ide.
Postoji određena hijerarhija u firmi i postoje radna mjesta u čijem opisu stoji što moraju činiti. Ako je kontrolor uočio problem, on/a je svoje obavila tako što je blokirala ili oduzela karticu i njeno nije da se dalje objašnjava sa putnicima (taman i ako je putnik u pravu), već to riješava Služba kontrole i sigurnosti kada se putnik osobno dođe požaliti u naše prostorije. Kada bi svi sve znali nebi bilo potrebno da jedna firma ima radnike, šefove, direktore itd., a prema Vašem postu to tako ispada (da svi sve moraju znati)!

Novi postPostano: pet tra 24, 2009 12:06 pm 

Možete zaključati temu,problem je riješen. Ipak je Vaša greška u pitanju! Toliko od mene i Hvala!

Novi postPostano: pet tra 24, 2009 12:15 pm 

Ja ne mogu vjerovati ponašanje usera rodjo27.
Koliko se sjećam napisao je kako je nadopunio butru sa 50 kuna što znači da je trebao dobiti račun od vozača na kojem piše stanje prije nadopune i stanje nakon nadopune i sa koliko je kuna butra nadopunjena.
Ovaj postupak sada koji je rodjo27 napravio, izbrisao je, tj. promjenio svoje postove, je vrlo djetinjast i ukazuje na ništa drugo nego da je on pogriješio i da nema pravo, a ne djelatnici Gpp-a.

(Vozim se tramvajem, i gospođi na srednjim vratima pišti i svijetli crveno. Idem ja pogledati i piše joj "Nema prijave" a ona meni kako nema ja sam se prijavila... a ja bio stajao kod vozača i kako se nespretno prijavljivala nije joj uspjelo, i sad ona krivi tehnologiju. A ta tehnologija je vrlo pouzdana, kao da ja sada idem na kalkulatoru nešto računati, 99% točno izračuna a onda onaj 1% krivo. Znači ili validatori i kartice rade u redu ili ne rade, ne može biti da malo radi malo ne!!!) [mad5 [mad

Naslov: 4. razred - do kada je mjesečna besplatna ?
Novi postPostano: sri svi 20, 2009 6:06 pm 

Pozdrav....Mene bi zanimalo do kada ce mjesečna biti besplatna nama maturantima, znam da je svim učenicama na području osijeka besplatna do kraja 6. mjeseca,e sada, ja sam iz Bilja...pa dali je tu drugacije nešte ili se normalno obnavlja i ovaj mjesec - besplatno ? Jer ne znam da li vi računate već sada kao da smo završili godinu ili se čeka dok se ne položi sve (matura i to ) u 6 mjesecu ?

Lijep pozdrav i hvala !

Naslov: Re: 4. razred - do kada je mjesečna besplatna ?
Novi postPostano: sri svi 20, 2009 10:29 pm 
Site Admin

Pozdrav !
Hm... pa da ti iskreno kažem nemam pojma hurray , šalim se, pa ustvari to ne ovisi o nama, ako doneseš potvrdu da si učenica, mi ti napravimo mjesečnu...
...postavlja se znači pitanje kako vas tretiraju (do kada) u školama...

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 347 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Fatal error: ./cache/ is NOT writable. in C:\Users\gpposije\gpp-osijek.com\wwwroot\forum\includes\acm\acm_file.php on line 103