Sada je: čet ruj 24, 2020 2:54 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 347 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kartice
Novi postPostano: uto vel 19, 2008 8:57 pm 

Citat:
Prosurfaj malo po temama pa ćeš vidjeti da nije sve tako crno, možda ti budemo draži barem malo :cry:

Ma nemam ja nista protiv informatizacije ili gpp-a, naprotiv, i bez brige, prosurfala sam temama, ali nije da se nerazumijem u tehnologiju pa da neznam o cemu pricam. Samo bih vam htjela skrenuti pozornost na neke stvari koje mogu izazvati probleme, kako gradanima tako i gpp-u. A bolje je neke probleme rijesiti prije nego sto se pojave, zar ne?? A znamo i da se hrpa umirovljenika koristi gradskim prjevozom. Tko ce njima objasniti ista, na jedno uho ude, na drugo izadje. Pa kad zaborave da uopce imaju ikakvu karticu, dok oni shvate kako to funkcionira AJME!!Pa kad vam se oni dodju zaliti :shock: :shock: :shock: . Mladjim generacijama je se vrlo lako prolagoditi a njima cisto sumnjam. (zaboga pa mnogi neznaju koristiti digitalne vage u trgovimana a sve im pise velikim slovim NA VAGI :twisted: .)

Novi postPostano: uto vel 19, 2008 9:11 pm 
Site Admin

A sve ja to znam, ali šta je tu je, moramo napredovati zar ne??Umirovljenici će se snaći već nekako, oni se uvijek snađu :) a i naravno da ćemo prema njima imati tolerancije sve je jasno i nitko od gospode u godinama ne očekuje da bez greške koristi nametnuti im sustav, polako ćemo s njima dok ne savladaju.

Novi postPostano: uto vel 19, 2008 9:19 pm 

admin je napisao/la:
Evo da odgovorim redom:

1.Sustav uopće ne zanima da li je netko napravio check-out, korisniku je u interesu da to napravi a ako ne napravi onda sljedeće: -kod nepersonaliziranih kartica(one s bonusom na sebi) u slučaju da korisnik izađe iz vozila a ne provuče karticu (check-out) skida mu se iznos izračunat prema kilometrima do zadnje stanice, znači kod tramvaja je to ako ide npr. u pravcu Višnjevca računaju mu se kilometri od stanice gdje je ušao (check-in) pa do okretišta u Višnjevcu, kod autobusa isti princip ali zadnja stanica je terminalna (krajnja) točka svake linije.
-kod personaliziranih kartica, kako na njima nema bonusa (neograničene su) ako korisnik izađe iz vozila a nije napravio check-out, kartica se blokira a korisnik mora doći u Prodaju karata GPP-a da mu se kartica odblokira, ovo se može dogoditi 8 puta a nakon toga slijede određene sankcije.
U slučaju nestanka struje kompletan sustav, kako u vozilima tako i u GPP-u nastavlja nesmetano raditi na pomočne baterije.

Ovo za baterije je lijepo. Nije mi jasno zašto kažnjavati ljude s mjesečnim kartama. Mislim, pa tako je svejedno koliko su se vozili. Njihovo odjavljivanje ("check-out") je, istina, koristan podatak, ako ni za što drugo, a ono radi statistike količine prometa (a sigurno bi se našlo još razloga), ali što da se kartica bezveze blokira. Što se tiče ovih drugih kartica, meni je jasno da je neka represija potrebna protiv švercera, ali možda u početku da se to pravilo malo "olabavi". Ipak će ljudima trebati malo vremena da se naviknu.

Citat:
2.Ulaz je isključivo na prednja vrata i oko toga nema diskusije, a kako je samo prednji validator namjenjen za check-in, ovo postaje - POD OBAVEZNO.
Razloga ima dosta npr. onaj koji ulazi ne mora čekati da svi prvo izađu ili se gurati dok oni izlaze, vozaču je omogućen pregled ulazaka kako netko npr. ne bi ušao sa Argentinskom Dogom u vozilo :) , i dosta drugih razloga, uglavnom statistike i ispitivanja su nam pokazala da ulaz-izlaz na sva vrata stvara kaos i nikako nije dobar.A što se tiče gužvi, kako sam na forumu već više puta objasnio uvođenje ovog sustava ne utječe bitno na dodatne gužve.

Moje je mišljenje tu ovisno o gužvi u prijevozu. Ako u vozilima ima dovoljno mjesta, onda sam apsolutno za odvojene ulaze i izlaze (ne bih sad govorio prednja-zadnja, jer ima vozila i s puno više od trojih vrata, pa ih više služi za ulaz). Međutim, ako je gužva, na koju sam mnogo puta nailazio u špicama u Zagrebu, onda je stvar dosta zeznuta. Čovjek uđe u tramvaj i teoretski bi se trebao što više udaljiti od ulaza i što više približiti izlazu. Meni se katkad znalo dogoditi da stojim nuz izlazna vrata i ne stignem od gužve izaći na željenoj stanici. Kad se uđe u tramvaj, katkad se stoji prislonjen uz vrata jer se od vrata dalje u tramvaj ne može. Ne znam kako bi mi uspjelo, u takvoj situaciji, prijeći pola tramvaja. Eto...

Novi postPostano: uto vel 19, 2008 9:30 pm 

Citat:
Moje je mišljenje tu ovisno o gužvi u prijevozu. Ako u vozilima ima dovoljno mjesta, onda sam apsolutno za odvojene ulaze i izlaze (ne bih sad govorio prednja-zadnja, jer ima vozila i s puno više od trojih vrata, pa ih više služi za ulaz). Međutim, ako je gužva, na koju sam mnogo puta nailazio u špicama u Zagrebu, onda je stvar dosta zeznuta. Čovjek uđe u tramvaj i teoretski bi se trebao što više udaljiti od ulaza i što više približiti izlazu. Meni se katkad znalo dogoditi da stojim nuz izlazna vrata i ne stignem od gužve izaći na željenoj stanici. Kad se uđe u tramvaj, katkad se stoji prislonjen uz vrata jer se od vrata dalje u tramvaj ne može. Ne znam kako bi mi uspjelo, u takvoj situaciji, prijeći pola tramvaja. Eto...

U potpunosti se slazem, tako nije samo u Zg tako je i u Os, da je tramvaj dvostruko veci onda bi bilo ok ali ovako je to stvarno nemoguce progurati se do sredine tramvaja.

Novi postPostano: uto vel 19, 2008 9:34 pm 

Citat:
(zaboga pa mnogi neznaju koristiti digitalne vage u trgovimana a sve im pise velikim slovim NA VAGI :twisted: .)
Evo citiram samu sebe.. Sorry zbog velikih slova, nece se ponoviti!!! :oops:

Novi postPostano: uto vel 19, 2008 9:38 pm 
Site Admin

Kako GPP ima dovoljno tramvaja (i viška) vozni redovi odnosno kronologija će se podesiti tako da u niti jednom tramvaju ne bude gužve, čak se ostavlja mogućnost da u špicama idu 2 tramvaja za redom ili GT6, tako da neće sigurno biti problema naravno da smo mislili na to.Problema će možda biti kod autobusnog dijela prijevoza, barem dok ne nabavimo još vozila i popunimo vozni park tako da zadovoljava kapacitete.

Novi postPostano: uto vel 19, 2008 9:39 pm 

tram4 je napisao/la:
A ja mislim, da vi izmišljate i nepotrebno stvarate probleme, jer vam se neda plaćati. :roll:

A što bi bilo kad bi bilo, dajte ljudi, kad se to 100% uvede, onda pljujte po tome i stvarajte probleme, ne sad.

Griješiš, barem što se mene tiče. Ja sam i za informatizaciju i za plaćanje. U životu se nisam švercao.

Novi postPostano: uto vel 19, 2008 9:41 pm 

admin je napisao/la:
Kako GPP ima dovoljno tramvaja (i viška) vozni redovi odnosno kronologija će se podesiti tako da u niti jednom tramvaju ne bude gužve, čak se ostavlja mogućnost da u špicama idu 2 tramvaja za redom ili GT6, tako da neće sigurno biti problema naravno da smo mislili na to.Problema će možda biti kod autobusnog dijela prijevoza, barem dok ne nabavimo još vozila i popunimo vozni park tako da zadovoljava kapacitete.

To je neka šala?! :?: :!: Mislim, zvuči mi nemoguće da ne bude gužve. Niti ne očekujem da je ne bude.

Novi postPostano: uto vel 19, 2008 9:42 pm 
Moderator

BMT je napisao/la:
tram4 je napisao/la:
A ja mislim, da vi izmišljate i nepotrebno stvarate probleme, jer vam se neda plaćati. :roll:

A što bi bilo kad bi bilo, dajte ljudi, kad se to 100% uvede, onda pljujte po tome i stvarajte probleme, ne sad.

Griješiš, barem što se mene tiče. Ja sam i za informatizaciju i za plaćanje. U životu se nisam švercao.

Ma sve to oke, samo se malo prerano donose zaključci. ;)

Novi postPostano: uto vel 19, 2008 11:54 pm 
Moderator

Nego,zanima me,ako čovjek dođe iz Zagreba,Splita,Rijeke i ide tramvajem ili busom do destinacije...hoće li se njima prodavati obične karte,pošto neće imati karticu?

Novi postPostano: sri vel 20, 2008 12:08 am 
Site Admin

Napisao sam ovo već negdje :roll: , u vozilu će moći kupiti najmanju nepersonaliziranu karticu, ako ne potroši sav bonus sa nje može je vratiti i dobiti povrat novca koji je ostao na kartici.

Novi postPostano: sri vel 20, 2008 12:10 am 
Moderator

admin je napisao/la:
Napisao sam ovo već negdje :roll: , u vozilu će moći kupiti najmanju nepersonaliziranu karticu, ako ne potroši sav bonus sa nje može je vratiti i dobiti povrat novca koji je ostao na kartici.

Ispričavam se ako je već negdje bilo,hvala na odgovoru... :)

Novi postPostano: sri vel 20, 2008 7:59 am 

admin je napisao/la:

U vozilu?! To je nešto novo. Mislio sam da će se samo po kioscima moći kupovati. Po meni osobno ovo je pohvalno, mada, recimo, ZET izbacuje prodaju karata po vozilima naveliko i mijenja ju kartama putem SMS-a. To je isto tako dobra stvar, ali mi se čini malo izvedbeno problematičnom u kombinaciji s Buscard-sustavom.

Novi postPostano: sri vel 20, 2008 8:10 am 
Site Admin

U stvari ne bi toliko trebalo biti komplicirano, dovoljno je da se montira sms server koji u sebi ima vip, simpa, tele2 SIM kartice, ali ovakava naplata po pojedinačnoj vožnji onda ne bi imala veze sa principom naplate kod Buscard sustava.Ali recimo razmišljamo o tome da se napravi nadopunjavanje kartice putem SMS-a u budućnosti.

Novi postPostano: sri vel 20, 2008 8:58 am 
Site Moderator

katrin je napisao/la:
Citat:
Ljudi iz uprave se nisu odmah rodili kao direktori pa da se vozaju autima po gradu od prvog dana, morali su nekako ići u školu i sl. tako da su upoznati sa problematikom gužve! :D :D :D

Što se tiče provlačenja kartica admin je gore naveo kako to funkcionira, ali naravno da će u početku biti sitnih problema dok sustav ne profunkcionira kako treba! Naravno u svemu tome ćete i vi kao putnici učestvovati i morati nam pomoći da to što prije riješimo!! Putnicima će biti u cilju da se pridržavaju pravila ulaska i izlaska, odnosno obavezan ulazak na prva vrata i izlazak na druga ili treća, jer u slučaju da ne provuku karticu na izlasku skida se cijeli iznos sa kartice, a na prednjim vratima se neće moći izlaziti jer prednji validator nema funkciju izlaznog!!!

Ma svaka cast na odgovoru. Vidim kako se svi iz uprave vozaju tramvajom. Uostalom, oni su u skolu isli davnih dana a ne prije 5 godina!! Mislim da nitko nije toliko glup da ne vidi razliku izmedju onda i danas, pa eto danas imamo i validatore i prisiljeni smo se voziti po nekim pravilima samo da ne bi ostali bez novaca na kartici, moramo brojati kilometre da bi vidili koliko se jos mozemo voziti!!
Citat:
jer u slučaju da ne provuku karticu na izlasku skida se cijeli iznos sa kartice
To je svakako predobar nacin da se od ljudi izvuce novac!! Molim vas, nemojte mi reci da se vama nikada u zivotu nije dogodio neki propust. Ljudi smo, moze se dogoditi svima. Uostalom kako mi znamo da taj validator stvarno radi kako treba. Moze se i njemu dogoditi da ne prihvati karticu (pa i bankomati ne prihvate kartice uvijek i to ne zbog istrosenih kartica nego zbog sustava). Niti jedan uređaj/sustav nije 100% siguran a jedino sto je 100% sigurno je to gpp nece ljudima vratiti novac ako se dogodi takav promasaj (cisto sumnjam da bi to i priznali)!! Ps: Mozda zvucim prekriticno ali takva je istina. Stvarno dizim palceve cijelom tom projektu jer su ovom gradu stvarno potrebni neki noviteti.

Moja greška je bila što nisam pojasnio "cijeli iznos", a mislio sam na cijeli iznos za tu vožnju, ne kompletan iznos sa kartice!!!

Novi postPostano: sri vel 20, 2008 10:06 am 

admin je napisao/la:
U stvari ne bi toliko trebalo biti komplicirano, dovoljno je da se montira sms server koji u sebi ima vip, simpa, tele2 SIM kartice, ali ovakava naplata po pojedinačnoj vožnji onda ne bi imala veze sa principom naplate kod Buscard sustava.Ali recimo razmišljamo o tome da se napravi nadopunjavanje kartice putem SMS-a u budućnosti.

Da i mislio sam da je najveći problem odrediti koliko se tko vozio. Možda u nekoj kombinaciji s lokatorom SIM-kartice koji imaju mobilni operateri, ali ne znam koliko je to danas precizno...

Novi postPostano: sri vel 20, 2008 11:42 pm 

Znao sam da ce biti onih koji se protive, sta ste navalili jos nije ni proradilo a vec napadi sa svih strana.Da nisu ovo uvodili onda bi se godinama zalili kako je prijevoz u kamenom dobu i kako smo zaostali a sad kad su napravili nesto super moderno protiv toga ste i ubijate ih u pojam.Ja se svaki dan vozim autobusom i bas sam bio ponosan kad sam jedno jutro vidio opremu.
Sta ne ostavite ljude na miru idite pjesice ako vam se ne sviđa. :x

Novi postPostano: čet vel 21, 2008 12:16 am 
Site Admin

Ok Exx, nije baš tako strašno to ti se samo čini, ljudi imaju hrpu pitanja a ja im pojasnim ;) .
Nisu oni protiv oni su samo znatiželjni...

Novi postPostano: čet vel 21, 2008 5:00 pm 

A jel će umirovljnici i dalje imat besplatan prijevoz? Oni se samo vozaju bez veze u autobusu griju se i stvaraju gužve. Mislim da bi tome trebalo stat na kraj

Novi postPostano: čet vel 21, 2008 8:18 pm 

A tek beskućnici. Kupi karticu, provuče je na ulazu u Višnjevcu, vozi se do Zelenog polja, vrati se nazad (sve zajedno ne izlazeći iz tramvaja) i provuče je opet na Pampasu kad se provoza dva-tri puta ukrug, a plati samo vožnju između dvije stanice... :D

(Šalim se, naravno.)

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 347 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Fatal error: ./cache/ is NOT writable. in C:\Users\gpposije\gpp-osijek.com\wwwroot\forum\includes\acm\acm_file.php on line 103