Sada je: čet ruj 24, 2020 2:50 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 347 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 18  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Koju mjesecnu...
Novi postPostano: sri vel 04, 2009 4:46 pm 
Site Moderator

Prema toj adresi i kučnom broju ja ne mogu odrediti koja je to stanica na kojoj si izašao, tako da mi moraš napisati točno koja je stanica bila u pitanju kako bih eventualno mogao intervenirati, ali da bi ti imao uvid u zone prema Čepinu, 1. zona je do skretanja za Briješće (nisam 100% siguran za ime ulice, ali mislim da se u početku zove ulica Tisa, a iza pruge Duga ulica) , a nakon toga ide 2. zona sve do ulaska u Čepin gdje počinje 3. zona.

Novi postPostano: sri vel 04, 2009 5:21 pm 

Kad se ide prema Cepinu jedno 10-20m od skretana za Brijesce je ta stanica i ona jos treba spadati pod 1 zonu. Sto se Brijesca tice, prije pruge je 1. zona a poslije je 2.
A ovo za Livanu i Cepin bas i nije tocno. Livana ne spada pod 2. zonu niti Cepin spada pod 3. zonu. Ni Livana ni Cepin ne spadaju pod Osijek, zbog toga je to tako.

Novi postPostano: sri vel 04, 2009 5:35 pm 
Site Moderator

U pravu si da Čepin i Livana ne spadaju pod zone jer su oni općine, ali ja sam ti htio figurativno dočarati kako taj "raspored" sa zonama ide, odnosno kako je to bilo ranije.
Zato ti se i dešava da ti ovu stanicu na kojoj si izašao gleda pod 2. zonu (jer je iza skretanja za Briješće), ali sutra (jer sam sad već odavno kuči) na kolegiju mogu postaviti pitanje vezano za tu stanicu. Pošto se sve takve odluke o promjenama zona, linija i sl. donose u poglavarstvu, ne mogu ti obećati neki brzi odgovor. Daj mi baš napiši kakva ti je situacija sa onom stanicom preko puta ove (u smjeru Osijeka), možeš li se na njoj prijaviti sa mjesečnom za prvu zonu!?

Novi postPostano: sri vel 04, 2009 5:41 pm 

Nisam jos isao prema gradu ali moja sestra isto ima zonu 1 mjesecnu i kaze da je bez problema prijavila.
Tak da sad samo ostaje pitanje te stanice prema cepinu....

Naslov: Re: Kako to da postoje samo dva mjesta za obnovu Butri???
Novi postPostano: sri vel 04, 2009 8:07 pm 

admin je napisao/la:

Trebalo bi barem privremeno vratiti fiksnu cijenu karte 8 kn - bez obzira koliko stanica se vozili, tek toliko da se "osjeti" razlika yesnod

Ja bih odredio 10 kn okrugla cifra i ne mora se imati sitniša da bi se vratio kusur aureola

Naslov: Studentska iskaznica - čepin
Novi postPostano: uto vel 24, 2009 10:14 pm 

Pozdrav svima evo vako imam jedno pitanje,
Redovni sam student,našao sam neki poslić,no nije u gradu već prema čepinu,
Trebao bi se voziti do stanice SV.L.B Mandića/Ariša pa me zanima kolika je cijena mjesečne karte sa studentskim popustom.

Pozzzzzzzzzzzz svima 001_rolleyes

Naslov: Re: Studentska iskaznica - čepin
Novi postPostano: čet vel 26, 2009 10:49 am 

Ja mislim da ti nemaš pravo na studentski popust do Čepina, imaš samo od mjesta stanovanja do fakulteta, jedino sad kada bi se odselio u Čepin pa zatražio od Općine Čepin da ti sufinancira kartu do Osijeka biggrinjester !

Novi postPostano: pet vel 27, 2009 1:33 pm 

Znači nema druge nego da se selim u Čepin,
Halo moderatori imal vas,jel mi može neko točno odgovorit,

Pozzz 001_rolleyes 001_rolleyes 001_rolleyes

Novi postPostano: pet vel 27, 2009 1:44 pm 
Site Moderator

Da dobiješ najtočnije informacije nazovi 228-300 i traži Službu prodaje karata (to je za cijenu mjesečne), a sa mjesečnom za I zonu se možeš voziti do skretanja za Briješće.

Novi postPostano: ned ožu 01, 2009 6:58 pm 

Naravno da imas pravo na studentsku mjesecnu ako si redovan student, trebas zamolnicu ispuniti i ovjeriti na faksu i to odnijeti u remizu ili Jegerovu i naprave ti butru. Prvi put ces platiti 75 kn zbog 20 kn sto je cijena izrade kartice a mjesecna ti je 55 kn.

Novi postPostano: ned ožu 01, 2009 9:27 pm 

Ja mislim da je bitno mijesto prebivališta i da od njega ima pravo na prvu zonu,drugu zonu ili Antunovac, Tenja ili Čepin a mislim da on nema mjesto prebivališta u Čepinu niti mu se nalazi fakultet u Čepinu pa nema ni pravo na povlašteni prijevoz do(iz) Čepina !

Novi postPostano: pon ožu 02, 2009 7:49 am 
Site Moderator

Ta stanica do koje on ide je na pola puta do Čepina tako da uopće nema veze sa Čepinom (uostalom i sam je napisao da putuje prema Čepinu,a ne u Čepin) i prema tome može se voziti sa mjesečnom I zone prema tamo.

Novi postPostano: pon ožu 02, 2009 12:16 pm 

Ne slažem se s gornjim navodima o cijeni butre, jer su do sada ljudi koji su dolazili u Osijek recimo u goste morali ići u GPP po povrat novca sa svoje butre, što je također izdatak, pogotovo ako im GPP nije usput. Sada je problem riješen, jer se butre mogu vratiti u autobusima i tramvajima.

Zašto se učenicima koji imaju bespaltnu kartu za cijelu školsku godinu ne omogući da ne moraju dolaziti svaki mjesec u gpp i stvarati nepotrebne gužve?

Novi postPostano: pon ožu 02, 2009 4:25 pm 
Site Moderator

Zato što škole dostavljaju nove popise svaki mjesec, a mi onda nprm. ne možemo znati jel netko možda napustio školu i sl., pa više nema subvencije. Misliš da to i nama ne bi bilo xxxx puta jednostavnije?! Nema gužvi, nema redova, automatski manje ljudi moramo angažirati oko toga, sustav nije opterečen......

Novi postPostano: pon ožu 02, 2009 4:39 pm 

T3PVO je napisao/la:
Zato što škole dostavljaju nove popise svaki mjesec, a mi onda nprm. ne možemo znati jel netko možda napustio školu i sl., pa više nema subvencije. Misliš da to i nama ne bi bilo xxxx puta jednostavnije?! Nema gužvi, nema redova, automatski manje ljudi moramo angažirati oko toga, sustav nije opterečen......

Ne bi li škole mogle dostavljati podatke o učenicima koji su napustili školu i da se njihove Butre jednostavno blokiraju?

Novi postPostano: pon ožu 02, 2009 11:14 pm 

T3PVO je napisao/la:

Pa da.. Mislim da je to jedno od riješenja za koje nije potrebno previše razmišljanja.
Sve učeničke karte sa automatski produžavaju osim onima za koje škola dostavi papire o promjeni njihova statusa.

Novi postPostano: uto ožu 03, 2009 12:57 am 
Site Admin

Pa da... sve je to istinito, uopće nema diskusije o tome. Stvar je u tome što to baš i ne funkcionira tako jednostavno kao što mi svi zamišljamo, slučajno se dogodilo da je usporedo sa uvođenjem novog sustava naplate, Ministarstvo prosvjete, odnosno škole spominjane u tekstu odlučili da uvedu novi način subvencioniranja učenika i studenata koji se sastoji od faksiranog spiska učenika koji imaju pravo ostvariti subvencije, to je tako kako je i to je nepobitna činjenica, e sada ima i puno boljih rješenja od ovih koji su vama pali na pamet ali... uvijek postoji ali iagree kakve veze ima Gpp sa Ministarstvom ili sa školama, odnosno tko je jedan Gradski prijevoz putnika iz Osijeka da se buni ili mijenja propise i zakone koji su donešeni na državnoj razini (jer radi se o dodatku zakona o subfinanciranju prijevoza u srednjem školstvu i na visokim učilištima kojega se Gpp jednostavno mora pridržavati). Djelatnici koji produžuju / izrađuju personalizirane Butre, moraju za svakog učenika i studenta provjeriti da li se nalazi na spisku, te kolika subvencija (ovisna o cijeni vlaka) ga pripada. I ovdje nije bio kraj, uspješnim ostvarivanjem jednog od planova Hrvatske stranke umirovljenika, umirovljenici grada Osijeka dobili su besplatan prijevoz - automatski se 3 puta povečao broj umirovljenika koji se "koriste" gradskim prijevozom i totalno nam okupirao jedno od prodajnih mjesta.
Sve ovo rezultiralo je gužvama na prodajnim mjestima na koje uopće ne možemo utjecati, i isto bi se dogodilo i bez Butri, odnosno sa "talonskim" mjesečnim kartama, pa čak i još gore sa full papirnatim vođenjem svakog putnika posebno i preko 50 različitih cijena.

Skračeno - Gpp-u je nepobitno i u potpunosti jasno nezadovoljstvo putnika, ali jednostavno nismo adekvatni da poduzmemo niti nekakvu inicijativu, a pogotovo ne bunt protiv jednog državnog zakona, da bude jasnije: to bi bilo kao da se Gpp jedini u državi buni protiv cijene goriva, toliko bi to bilo apsurdno...

Molimo korisnike, pogotovo učenike i studente da se obrate svojim školama jer oni su jedini koji mogu reagirati i pomoći u rješavanju ovog problema.

Reći čete da onda otvorimo više prodajnih mjesta, ali... treba zakupiti prostore, treba nabaviti opremu, treba zaposliti i obučiti dodatne djelatnike, a Gpp je pod Gradskom upravom i stvari ne funkcioniraju na način da jednostavno uzmemo novac sa blagajne i kupujemo što nam padne na pamet, dakle istina... ovo je jedno od rješenja, ali opet nije Gpp taj koji ga može primjeniti.

Koliko god vi trpite nepravilnosti kao krajnji korisnici, toliko djelatnici Gpp-a trpe kao krajnji "konzumenti" sustava birokracije i zakona, jer budite sigurni da gospođama na prodajnim mjestima uopće nije Super i idealno provoditi radno vrijeme ispred neprekidnih redova opravdano nezadovoljnih korisnika.

Novi postPostano: pet ožu 06, 2009 4:56 pm 

Ako kupis studentsku za 1.zonu, vozis se po cijeloj liniji 1.zone, ako kupis studentsku za 2.zonu vozis se po cijeloj liniji 2.zone, mislim nema se tu sta filozofirat i uopce nema veze sa mjestom fakulteta!

Naslov: Pitanja...
Novi postPostano: uto ožu 24, 2009 8:30 pm 
Site Admin

Molim da sve vezano uz kartice postate u ovaj forum...

Naslov: besplatne butre?
Novi postPostano: uto ožu 24, 2009 9:23 pm 

pozdrav!
nisam siguran jel ovo ok pdf za ovo pitanje,ako nije ispričavam se...
dakle navodono bi prijevoz tramvajem i autobusom trebao biti besplatan i za osječke učenike od 1.4.?
jel se opet treba obnavljati butra ili će se dobiti neka iskaznica samo da se vidi da je određena osoba učenik ili šta?

ispričavam se nisam vidio ranije da ima već tema o ovoj temi
lock!

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 347 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 18  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Fatal error: ./cache/ is NOT writable. in C:\Users\gpposije\gpp-osijek.com\wwwroot\forum\includes\acm\acm_file.php on line 103