Sada je: ned lis 20, 2019 6:12 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: diners cjenik
Novi postPostano: pet svi 01, 2009 10:31 pm 

super, a mene je koštalo samo 20 kuna i 80 lipa.Bog zna kolko je ljudi izgubilo tako....ali ajd....

Novi postPostano: pet svi 01, 2009 10:35 pm 

Ne znam za tebe i druge ali mene od prvoga dana od kada je uveden ovakav sustav naplate je zanimalo što to nakon što tramvaj krene sa stanice (ili bus) zapišti nakon par metara ... a to kad zapišti je znak da je sustav prebacio na slijedeću stanicu kako bi se putnici mogli odjaviti malo prije dolaska vozila na stanicu i po tome se zna kad se smiješ odjaviti coolgleamA [ihih

Novi postPostano: sub svi 02, 2009 9:15 am 

neki se ljudi još ne znaju ni odjaviti kak treba, a neki se pokušavaju prijaviti na izlazu.Šta misliš da će tek te zvukove kužit?Ja sam skonto da on tu stanice prebacuje nakon tog zvuka ali nema tu logike gdje će on naplatiti punu vožnju ak se neodjavim nakon tog zvuka.Kužim sad, nakon zahtjeva foruma, iako koristim mjesečnu, diners mi je samo rezerva, ali ok.

Novi postPostano: sub svi 02, 2009 1:00 pm 

Da u pravu si, i ja sam vidio kako se ljudi pokušavaju prijaviti na izlaznim vratima pa se onda čude što neće prihvatiti.
Ili npr. stariji ljudi ne znaju da je dovoljno samo prisloniti i pričekati zvučni signal, već oni prelaze Butrom preko validatora ili vrte karticu u krug tako da im nekada ne prihvati pa se onda bune na izlazu zašto se ne mogu odjaviti a prijavili su se...
Ima tako dosta primjera ali ništa se ne može odjednom tako da treba proči to jedno vrijeme dok se svi ne uhodaju 001_smile yesnod

Novi postPostano: sub svi 02, 2009 2:59 pm 
Site Admin

Vrlo je jednostavno ustvari:
Nakon što se vozilo odmakne 50 metara od prošle stanice, sustav prebacuje na sljedeću, ovo je napravljeno kako bi se ljudi u ekstremnim uvjetima ipak mogli odjaviti malo prije izlaska a osim toga služi da kod autobusa najavljuje slijedeću stanicu, unatoč tome svemu PRAVILO JE DA SE PUTNICI ODJAVLJUJU KADA VOZILO STANE I KADA SE OTVORE VRATA ovo nema potrebe posebno objašnjavati...
Ako si se odjavio prije gore navedenog uvjeta u potpunosti je tvoja pogreška i nema rasprave oko toga, ali evo svejedno ću objasniti...
Ako se voziš jednu stanicu, sačekaj prije odjave (u pokretu) barem da sustav prebaci na iduću stanicu (ne moraš to "hvatati" pomoću zvučnih signala, dovoljno je da pogledaš par centimetara poviše mjesta gdje prislanjaš karticu, odnosno na displej validatora i vidiš da li na njemu piše ime stanice na kojoj namjeravaš izači ili još uvijek stoji ono isto na kojem si se prijavio...
Prijava i odjava na istoj stanici smatra se švercom i skida iznos preostao do zadnjeg stajališta na liniji na kojoj se voziš... istina ovo nije nigdje posebno istaknuto iz razloga što ne postoji nikakav realan razlog zbog kojega bi ovo netko radio, osim namjerno jer se šverca... odnosno postoji ekstremni scenarij a to je da vozilo stoji 10-ak minuta na stanici sa otvorenim vratima a ti si se prijavio, pa ugledao nekoga vani, predomislio se, i izletio iz vozila uz odjavu... ali i onda ćemo argumentirati da kada uđeš u brod ili avion sa kupljenom kartom nema više predomišljanja, ili evo još bolje, kada kupiš kartu za vlak ili autobus panturista, uđeš i sjedneš, ne postoji mogućnost da se predomisliš i tražiš povrat novca jer si nekoga ugledao vani... isti slučaj je i ovdje, ako si se prijavio na vožnju stvar je nepovratna, odvezi se jednu stanicu pa ondje izađi, ili zamoli vozača da ti potjera ručno jednu stanicu naprijed kako bi se mogao odjaviti jer hitno moraš van (iako bi ti i u tvom slučaju kod nas na šalteru za reklamacije, uvidom da nikada prije ovo nisi radio, uvažili reklamaciju i vratili skinuti iznos na karticu, naravno pod uvjetom da normalno objasniš da si jednostavno morao izači).
I budi siguran da nije "bog zna koliko" ljudi izgubilo iznos sa kartice zbog ovakve pogreške (osim onih koji su mislili da je netko glup pa uredno vrše prijavu i odjavu na istoj stanici) jer 99,9% tih ljudi potpuno razumije da se trebaju odjaviti kada vozilo stane, odnosno kada izlaze iz vozila van, ne znam zašto si se uopće odjavljivao dok vozilo još nije stalo na stanicu, odnosno ti si se odjavio odmah nakon što je krenuo sa stanice ?!?!?!?!
Ako misliš da ne spadaš u niti jedan od gore objašnjenih scenarija, slobodno dođi u Gpp pa ćemo napraviti analizu kartice te utvrditi o čemu se radi i refundirati izgubljeni iznos ako je stvarno nekakva naša pogreška...

Novi postPostano: pon tra 11, 2011 6:14 pm 

Budući da je zadnji post u ovoj temi napisan još prije 2 godine, samo me zanima da li se još uvijek DC karticom može plaćati prijevoz?
Imam neke planove za dolazak u Osijek oko 1. svibnja, pa bih to isprobao.
cooool

Novi postPostano: pon tra 11, 2011 9:59 pm 

STIB je napisao/la:
Budući da je zadnji post u ovoj temi napisan još prije 2 godine, samo me zanima da li se još uvijek DC karticom može plaćati prijevoz?
cooool

je može se još, prošli mjesec sam se prijavio sa dc-om

Novi postPostano: uto tra 12, 2011 6:39 am 
Site Moderator

STIB je napisao/la:
cooool

yesnod

Novi postPostano: pet tra 27, 2012 9:43 am 

Da li se još uvijek mogu voziti na DC ?

I kako validator provjerava imam li još limita za potršnju jenokratne vrste, u što se predpostavljam računa vožnja ?

Novi postPostano: sub tra 28, 2012 6:50 am 
Site Admin

Možete se voziti Diner karticom, princip je isti kao i sa vrijednosnom...

Validator to ne zna...vožnja će vam biti terećena preko Diners računa, a ukoliko ste prekoračili limit, ili izvršili vožnju sa nedozvoljenim limitom...oni vam karticu stavljaju na crnu listu koju ažuriraju na našem serveru. Slijedeća vožnja vašom DC karticom neće biti moguća...

Novi postPostano: pon tra 30, 2012 1:03 pm 

Evo isprobao sam i radi..E sad može li netko po broju moje kartice vidjeti je li bila greška ili je u pitanju bilo 1-2 min pa mi je naplaćeno 2 vožnje.Evo situacije.

U 10:54 na ZP ulazim prijavljujem se, izlazim na trgu (odjava naravno),obavljam što moram..U 11:25 ulazim u tram za Bikaru.Zbog smjene koja je bila odjavljujem se na 2.stanici (kr.tok) po validatoru u 11:36, i nije pisalo prijelazna vožnja več cijena vožnje 8 kn.Jer sam se ja zeznio za 1-2 ili je ipak greška s Vaše strane?

Kad smo se već dotakli prelaznog vrmena mislim da bi trebalo to pravilo promjeniti.Jer teško da će te unutar 45 min, a ako se presjeda vožnju i završiti.Zar ne bi bilo bolje da se druga (prjelazna ) prijava mora obaviti u roku 45 min, a na odredište kad dođeš,dođeš..Jer evo zbog nekih situacija na koje putnici ne mogu utjecati (smjena,čekanje drugog vozila....) dogodi se da zbog 1-2 budu naplaćne 2 vožnje kao što je vjerovatno bio moj slučaj...

Novi postPostano: sri svi 02, 2012 7:44 am 
Site Admin

Pozz,
Sustav vožnju nije tretirao kao prijelaznu jer je od prve prijave, do zadnje odjave vjerojatno prošlo više od 45 minuta...prijelazna vožnja se tretira točno 45 minuta, žao mi je ali taman tih par minuta je bilo dovoljno da ti se naplati druga vožnja.
Pravilo o presjedanju je 45 minuta, prema službenom cjeniku i pravilniku. Presjedanje u biti i služi doslovno za "Presjedanje" određeno je kako nekakav maksimum koji je potreban na najduljoj liniji na kojoj je potrebno presjedanje ako linije nije direktna. "Obaviti što moras" uglavnom eventualno možeš na tramvajskoj liniji 1 i 2, na svim ostalim linijama nemaš baš vremena za tako nešto... hmug
Žao mi je ali to je tako...sve ostalo više ne bi bila prijelazna vožnja, već nekakva višesatna ili dnevna karta koju Gpp uopće nema...
Napravit ću točnu analizu pa ti javiti...za svaki slučaj.

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Fatal error: ./cache/ is NOT writable. in C:\Users\gpposije\gpp-osijek.com\wwwroot\forum\includes\acm\acm_file.php on line 103