Sada je: čet lis 17, 2019 12:15 pm.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Diners D2C nece ponekad raditi...
Novi postPostano: čet ruj 18, 2008 1:16 am 

Jedno pitanje,

koristio sam Diners oko 10ak puta, i do sada 2x nije radila na validatoru, dok su Butre normalno funkcionirale. Oba puta su bili busevi (razliciti). Nema errora, kad prislonim karticu ponasa se kao da je i nisam prislonio...

Inace, kako GPP obracunava potroseni iznos? Salje Dinersu na kraju mjeseca? Posto vidim da mi se na on-line pregledu racuna ne pojavljuje nikakva stavka glede GPP-a.

Naslov: Re: Diners D2C nece ponekad raditi...
Novi postPostano: čet ruj 18, 2008 6:46 am 
Site Admin

Dinersu šaljemo izlistanje svaki dan, jedino ne znam kako oni vrše obračun, najvjerojatnije da to rade na kraju mjeseca jer kako kažete ne vidite na online izlistanju.
Što se tiće ova 2 X koja nije radila Diners kartica, stvarno ne znam zašto, Diners je identična kartica kao i Butra tako da nema razloga da ona ne radi a Butra radi, ako se ovo ponovi još koji puta probajte reklamirati vašu karticu, moguće je da antena unutar nje same ne funkcionira kako treba.

P.S. ako vam se dogodi opet da ne radi zapamtite vrijeme i datum pa mi pošaljite mailom ili PM-om pa ću provjeriti u bazi da li se uopće išta događalo.

Novi postPostano: čet ruj 18, 2008 10:20 am 

Hehe, evo bas sad gledam i pojavile se sve voznje na izlistanju kao "Gradski prijevoz", tj. 2x "Dca/GPP popust" :)

Hmmm, cudno mi je da u 3 voznje u istom danu je 2x radila 1x ne. To je bilo 13.09. isao sam sa Juga prema centru, oko 13h je bilo, i u tom busu je radila (bus je bio u kvaru tako da smo svi izasli u Frankopanskoj). Osao od Peveca 001_tt2 , i na Vukovarskoj sjeo na bus za Kanizlicevu (oko pola 4, onaj noviji sa zutim rukohvatima), e u njemu mi nije htjela raditi. Navecer sam isao jos tramvajem do grada i nazad i sve ok. Jucer, 17.9. u centru usao u bus za Jug2 i nece :( Zapisao sam ali i izgubio broj busa... 001_tt2
Znam da ga je vozio neki mladi crni vozac, no bio je ok, pa me pustio coolgleamA
U ponoc sam se vracao kuci, i opet je radila. Hehe, eto, "ukratko" :P.

Jel kartica osjetljiva na savijanje? Iako, za kartice imam metalni etui. Ako nece raditi, da je probam malo savinuti u oba smijera?

Novi postPostano: čet ruj 18, 2008 11:13 am 
Site Admin

Nemoj je savijati, unutra je mikroantena pa bi se moglo dogoditi da je polomiš.
Čudno mi je da ti u nekim vozilima ne radi, jer to nema sa vozilom, sva vozila imaju identičan software. Molim te da zapamtiš grešku koju ti napiše u slučaju kada ti neće prihvatiti karticu jer nije se još nitko žalio na Diners kartice (osim mase ljudi koji imaju magnetnu Diners karticu, ona naravno uopće ne može raditi na sustavu).

Novi postPostano: čet ruj 18, 2008 1:47 pm 

Ma nema nikakve greske. Prislonim karticu i nista se ne desava, uopce je ne detektira, kao da sam prislonio komad papira na validator.

Novi postPostano: čet ruj 18, 2008 7:39 pm 

Evo opet ne radi...ako sto pomaze, usao u bus Kanizlic, u 18:58 u centru, broj busa 0334 (OS-366 ES)

Novi postPostano: čet ruj 18, 2008 9:09 pm 
Site Admin

Tomi je napisao/la:
Evo opet ne radi...ako sto pomaze, usao u bus Kanizlic, u 18:58 u centru, broj busa 0334 (OS-366 ES)

Ok, znam što se događa, poslao sam ti privatnu poruku jer su podatci vezani za tvoju karticu pa ne smijem to javno.

Novi postPostano: uto stu 11, 2008 10:09 pm 

Evo samo da prijavim, danas se opet vozio istim busom, Diners i dalje ne radi.

Naslov: Diners kao mjesečna?
Novi postPostano: pon stu 24, 2008 11:20 pm 

Pozdrav,

dali je to moguce?

U biti, vjerojatno je. Recimo, ispeglam svoju Diners kod Vas, npr. iznos djelatnicke mjesecne, a Vi u Vasoj bazi upisete da Diners kartica taj i taj broj je sada mjesecna i da sve voznje u periodu od 1.-31. se ne terete na racun. 1. slijedeci mjesec ako nije produzavano se ponasa kao i ranije. Unatoc tome sto nema sliku na sebi, postoji ime i prezime, a po Dinersu svako davanje kartice nekoj drugoj osobi je kaznjivo, a ujedno je i svercanje. Znaci osoba bi radila istovremeno 2 prekrsaja u slucaju posudbe.

"Članak 4.3
Korisnik čije je ime otisnuto na Kartici jedini smije koristiti Karticu i to tek nakon potpisivanja Kartice na prostoru predviđenom za potpis koji se nalazi na njezinoj poleđini te, u skladu s odredbama ovih Pravila, snosi svu odgovornost za eventualno neovlašteno korištenje Kartice izdane na njegovo ime. Korisnik ovlašćuje DCA da prilikom korištenja Kartice provjeri njegov identitet putem Prodajnog mjesta, te se obvezuje na zahtjev Prodajnog mjesta dati na uvid svoju osobnu iskaznicu ili putovnicu radi identifikacije. Na zahtjev djelatnika Prodajnog mjesta, Korisnik je dužan predati Karticu djelatniku i ostaviti je na Prodajnom mjestu, te tražiti od Prodajnog mjesta da prereže Karticu."

U biti, ja bih za 12.mj najvjerojatnije uzimao mjesecnu, a mozda i za 1.,2. mjesec, pa mi ovo palo na pamet. A i od silnih kartica, samo mi fali jos jedna 001_tt2

Naslov: Re: Diners kao mjesečna?
Novi postPostano: uto stu 25, 2008 7:18 am 
Site Admin

Ovo je tehnički moguće, možemo od Dinersa u cijelosti napraviti Butru bilo koje vrste.
Ali... ovo uopće ne smijemo niti pomisliti raditi, postoji potpisani ugovor s Dinersom koji super precizno opisuje što Gpp smije s Diners karticom a što ne, znači da bi se ovako nešto ostvarilo potrebno je da Diners pokrene inicijativu, probaj pisati Dinersu koliko vidim iz dosadašnje suradnje otvoreni su za sve vrste inovacija, možda i pokrenu ovo što tražiš.

Naslov: Re: Diners kao mjesečna?
Novi postPostano: uto pro 02, 2008 7:52 pm 

Pisao, nazvali me, kao nesto im nije bilo jasno u upitu... malo sam tak pricao sa tetom, no rekoh, samo smo se napricali 001_tt2

Uostalom, mislim da je malo blentavo sto sam ja trebao pitati njih...ipak, ja sam dao prijedlog, a Vi, posto recete da Diners prihvaca sve inovacije, trebate predolziti ovo. Moj mail ide nekoj teti u sluzbi za korisnike, a Vi ipak kontaktirate sa nadleznim osobama oko ovoga od prvog dana. Eto, ja sam svoje napravio, postigao nista 001_tongue , dok je "teta" tak-tak upoznata sa radom sistema...te mislim da ju je ovo moje pitanje samo dodatno zbunilo. Lijep pozdrav :)

Naslov: diners cjenik
Novi postPostano: uto tra 28, 2009 11:36 am 

Pozdrav, evo, baš mi je nedavno stigla nova diners kartica , i normalno prijavim se snjom na jednu stanicu, i sada na pregledu troškova mi je naplatio 10,40 kn.Zašto??

Naslov: Re: diners cjenik
Novi postPostano: uto tra 28, 2009 12:01 pm 
Site Admin

Pozdrav!
Nije mi baš jasno pitanje... da li ste se odjavili??, obrazložite malo , na kojoj stanici je bila prijava na kojoj odjava kako bih mogao izračunati...

Novi postPostano: uto tra 28, 2009 9:06 pm 

početna stanica Glavni trg, završna sakuntala park.(1 stanica) i početna stanica dravski most, završna Tvrđa.Jesam se odjavio i cijena az obije je bila ista

Novi postPostano: uto tra 28, 2009 10:13 pm 

pbandov je napisao/la:
početna stanica Glavni trg, završna sakuntala park.(1 stanica) i početna stanica dravski most, završna Tvrđa.Jesam se odjavio i cijena az obije je bila ista

A-ha, moguće da si se odjavio prije nego što je sustav prebacio na slijedeću stanicu tako da ti je skinilo cijeli iznos linije, a to je oko 10 kuna, što si i naveo da ti je pisalo na računu kartice.
Isti slučaj i za jednu stanicu od Dravskog mosta do Tvrđe ack2 [ihih

Novi postPostano: sri tra 29, 2009 6:19 am 
Site Admin

sakuntala park je napisao/la:
A-ha, moguće da si se odjavio prije nego što je sustav prebacio na slijedeću stanicu tako da ti je skinilo cijeli iznos linije, a to je oko 10 kuna, što si i naveo da ti je pisalo na računu kartice.
Isti slučaj i za jednu stanicu od Dravskog mosta do Tvrđe ack2 [ihih

100% yesnod

Novi postPostano: sri tra 29, 2009 3:16 pm 

lol i kakva je to sad fora?zašto to nije nikad bilo navedeno na propisima i letcima?

Novi postPostano: pet svi 01, 2009 10:41 am 

pbandov je napisao/la:
lol i kakva je to sad fora?zašto to nije nikad bilo navedeno na propisima i letcima?

To vjerojatno nije bilo navedeno, iako je netko od admina ili moderatora na ovom forumu napisao da je to tako, zbog švercera koji čim uđu se idu odjaviti i tako misleći da su uštedjeli novac na kartici, skine im se cijeli iznos određene linije - odlična zamisao i ideja cheers2 hurray

Novi postPostano: pet svi 01, 2009 4:55 pm 

da, pa baš zato i treba navesti jer ima ljudi koji se vozaju po jednu stanicu,inače ta butra gubi svoju smisao

Novi postPostano: pet svi 01, 2009 10:28 pm 

A ne znam, da se navelo svi šverceri bi čekali da se prebaci na slijedeću stanicu i onda se tek odjavili. blink
U svakom slučaju na neki način je dobro što nije objavljeno.... glare

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Fatal error: ./cache/ is NOT writable. in C:\Users\gpposije\gpp-osijek.com\wwwroot\forum\includes\acm\acm_file.php on line 103